• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@sandra077 Sandri a nevysvetľovali Ti na tej konzultácii prečo si napr. musíš pichať tie injekcie rôzne a nestačí len trebárs ten clostil? Veď aj tak odporúčajú vložiť už len 1 vajko, nie? No a keby mi napr. 3 zmrazili tam mne by to stačilo, nemusela by som ich mať 20? Hmm? Má to nejaký iný význam, či len ten počet aby bol čo najvyšší, že je z čoho vyberať?
27. mar 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 no sak hovorim ked nejsi spokojna kludne centrum vymen alebo sa informuj pytaj sa lekara ze pocula som ze ine baby to mali tak a tak preco to mam ja inak ked som zdrava atd...sak ty platis lekarov mali by ti vyhoviet..jasne ze maju asi zmluvy so spolocnostami a predpisuju ich lieky...ale to mas vsade tak a ovela horsie je podla mna antikoncepcia ako tieto zenske hormony...lebo ked beries anti mozes si sposobit mozgovu porazku alebo daku rakovinu napr prs alebo co...je to hnusnejsie svinstvo....antikoncepciu by som zakazala.. :angry: ja som taka ze sa nebojim do incoho ist a vyskusam rada vsetko ked to ma zmysel...a viem ze ivf mas vascsiu sancu ako iui a nedavam si dve embriska lebo viem ze je to rizikovejsie napr...dvojicky
27. mar 2013 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sandra077 a máš aj nejaké vajko zmrazené? A koľko si ich mala spolu?
27. mar 2013 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusipe no to je nadstandart mimo ivf samotne ivf kebyze chces platit to je 1000eur..to preplaca poistovna..ty si platis lieky zo svojho jasne ze cast ti prepaca poistovna ako vzdy ale isci predlzena kultivacia zmrazenie vajicok podla poctu si platis sama...
27. mar 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana dakujem tak snad no nejsom uz doma bola som doma od vkladu 4dni teraz som v praci ale ja nemam namahavu pracu len sedim pri compe :slight_smile: ziadne pocity nechcem sa zbytocne pozorovat a namyslat si daco lebo by som sa z toho zblaznila ako pri iui :wink:
27. mar 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 mala som dva :slight_smile: mala som na lavo daky embriom ci co tak sa mi tak podla mna nevytrovili kvoli tomu a ten sa mi tam tiez dako zahadne objavil za posledny mesiac dva..takze haluz...ma to pichalo strasne nalavo..ale uz mi dala na to doktorka lieky tak to preslo....a nie nevysvetlila mi preco tolko injekcii...ja som brala prvych 5dni jednu injekciu...potom 3dni naraz dve som si pichala...a potom som sla na vyber dva dni po lebo som mala len dva folikuly..ani predlzeny kultivaciu som nemala a bola som rada ze mam aspon jedno vajko co prezilo den po spojeni so spermiou...ja by som si napr aj na vasom mieste dala spravit aj genetiku...nech zistite ci sa maju vajicko a spermia radi lebo aj take sa stava....
27. mar 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 1743 eur (som si musela vypocita :grinning: t) vam asi preto povedal lebo nejsi poistena v cr ale da sa tych 1000eur tusim preplatit u nas potom v poistovni..to by si si mala potom zitsit baby viem ze to tak tusim robili ...
27. mar 2013 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 neboj, dneska se z toho vyspíš a zítra budeš pomaličku zjišťovat jinde. Štecl nás má taky na starosti , hlavní je Koudelka, ale když nemůže tak je tam vždycky za něj Štecl, minule nás i kontroloval po IUI které udělal Koudelka :slight_smile: já věřím že reprofit je jednička a vytrvám tam. jen prostě u mě asi je problém v hlavě, jenže po dvou letech snažení je to jasný :grinning: no ale víš jak, nemysli na to :confused: sice je Brno dál, ale určitě si miminko odvezeš ! :sunglasses:
27. mar 2013 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@monosana ahojky, kedy budeš mať tie výsledky či IUI vyšlo?
27. mar 2013 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana Drzim velmi zajtra palce. Budem cakat,kedy nam napises - verim,ze pozitivnu spravu :wink:
@sandra077 no nejaký genetický test nám robili zo smermii za 50,-- eur a vyšlo všetko ok, tak neviem či to je toto... tak to celkom u Teba rýchlo prebiehalo, dnes mi povedala, že čakacia doba na schválenie je 2 mesiace...to je veľmi dlhooo :frowning2: A keď Ťa stimulovali na IUI koľko si mala folikov? A neboj práve to jedno je Tvoje vytúžené bábo :wink: :slight_smile:
@sanchezova Zajtra mu určite napíšem, nech povie čo ďalej a uvidíme :wink:
27. mar 2013 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimi_2 no tusim tiez som mala len jedno alebo dve...prve som sa nepytala potom uz hej :grinning: druhe som mala dva a tretie jeden...mam vseobecnu a schvalili to za 3 tyzdne..este aj v centre vedeli ze cakam mrchu a tak povedali ze kebyze to neposlu do mesiaca im budu volat nech to posuria..lebo ze im to trva par dni ked to schvalia a hned poslu..takze to slo rychlo ze za mesiac som uz mala ziadost schvalenu lieky predpisane a sla som do toho :slight_smile: treba sa spytat ci vam robili genetiku lebo viem ze vysledky trvaju dlhsie mesiac dva co som citala...
27. mar 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusipe plne suhlasim s lusipe. Rob to, co chcete vy dvaja s partnerom. Nie to, co chce lekarka. Pozri do tabulky- janulka1980 otehotnela pri 9. IUI. Nestracaj nadej.
27. mar 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mimi_2 já jsem mu psala taky včera, ještě si to nepřečetl, nevím jeslti nemá dovču, někde jsem na foru četla že jel na hory, ale nevím jeslti už se vrátil, každopádně Koudelka mi odepsal, tak klidně piš jemu :slight_smile:
27. mar 2013 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimi_2 to co som odoslala lusipe,bolo pre teba :wink: d
27. mar 2013 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusipe poslala som ti spravu pre mimi_2 :wink:
27. mar 2013 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimi_2 to co mas za lekarku hrozneee :( ja mam v oktobri 37 rokov a nikto ma do IVF zatial netlacil, zatial som po prvom IUI a o mesiac mam druhe, ked z toho nic nebude potom mi to uz kvoli veku urcite doktor ponukne....a ty uz si zacala chodit do brna? ja zatial byvam v BA a chodim do gynfivu ale v lete sa stahujeme na zahorie k hraniciach a budem to mat do brna 40 minut, menej ako do blavy a akurat som sa vcera bavila s priatelom, ze ked nam 2.IUI nevyjde tak ideme do brna a uvidime, vela dievcat co som tu citala mali na SVK aj 3 IVF a v brne otehotneli po IUI
27. mar 2013 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 no ja som bola len na konzultácii a som bola mimoriadne spokojná, ale ja to mám 350km do Brna, čo je dosť. Určite to aj ja odporúčam a podľa všetkého tam skončím aj ja i napriek tým km. Tam mi doktor odporúčal ešte jedno IUI, ale tu na SK aby sme zbytočne nechodili tak ďaleko a ak sa rozhodneme inak, že bude rád keď ma uvidí..
27. mar 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusipe a ja ze ty mas manzelika ked mate dcerku :wink: tak to rozhodne si svadbu uzi v lete a poriadne sa uvolni a mozno, teda dufam budes na nej uz tehulka :slight_smile: my sa k svadbe nemozeme akosi dopracovat, neni casu :grinning: :grinning: uz sme lenivi a sme si povedali, ze to zacneme riesit az ked otehotniem
27. mar 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 my sme v brne casto kvoli stavbe, vacsinou mame ceske firmy a moj uz vcera pozeral na mape kde je reprofit a ze super poloha celkom, takze ja este skusim toto druhe IUI u nas a potom pojdem tam urcite....tak skus este jedno IUI u nas a potom uz by som chodila len tam, tam robia aj tu soft stimulaciu na IVF tusim, neviem ci u nas to robia, to vie asi @sandra077 najlepsie povedat :slight_smile: a si bola u toho stelcla?
27. mar 2013 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana drzim palce na zajtra, si pisala, ze sa aj inak citis, tak mozno je to tam :slight_smile: daj hned vediet :slight_smile:
27. mar 2013 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 áno u Štelcla..vrele odporúčam, len mne lekárka zamietla ďalšie IUI, že je to zbytočné ak mi 3 IUI nevyšli
27. mar 2013 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sandra077 manzel ta uz vola tehulka, tak nech mu to aj zostane, drzim palce nech mas v brusku mimi :slight_smile:
27. mar 2013 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimi_2 a co budes teraz robit???? to je hrozne, vsak niektore baby tu maju aj viac IUI a este aj on ti ho odpurucil a radsej doma nech necestujes...napises mu co teraz? ci ho budes v brne absolvovat? ja by som okamzite isla prec od tej lekarky, si pisala co to je za zenu :grinning:
27. mar 2013 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, chcem sa opýtať kolko po laparoskopii (zistovanie priechodnosti) sa môže ísť na IUI ak teda priechodnosť je, dá sa hned na prvú ovulku? dakujem
27. mar 2013 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 neviem čo budem robiť, ešte zajtra zavolám Krajkovičovi, ten je tam na mieste lekár a ak aj od neho budem cítiť biznis, idem do Brna bez váhania a uvidím, či mi tam urobia nejaké testy či čo... Určite napíšem aj Štelclovi, lebo on mi predpísal Prednison a kontrolný test ktorý mi dnes robili na protilátky budem mať po sviatkoch... tak ešte uvidíme čo výjde ..
27. mar 2013 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 haha dakujem snad ano :slight_smile:
27. mar 2013 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 ja chodim do ba iscare...
27. mar 2013 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 tak uvidis co povie ten vas lekar...este urcite skusaj IUI, ja mat o 5 menej tak na IVF ani nepomyslim, len mna uz tlaci cas, lebo potom uz si zena tusim nad 38 vsetko hradi
27. mar 2013 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok