• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@mimi_2
@danielkadanielka na zistovanie priechodnsoti je vela metod, laparoskopiu som si ja nevybrala...naco si davat zasahovat do brucha, zase je pravda, ak by nieco nasli hned to odstrania, potom je metoda HSG a SIS - obe sa robia bez narkozy, prva znamena, ze sa vajcovody skontroluju rontgenom a druha, ze sa skontroluju ultrazvukom....ja som bola pred IUI na SIS - saline infusion sonografia - pred zakrokom som si dala cipok a diazepan a potom do mna zaviedli katater a vstrekli tekutinu, toto ma hrozne bolelo, niektore baby to neboli, ale trvalo to kratucko par sekund ta bolest, potom som uz citila ako ide do mna ta tekutina a to uz nebolelo, cele to trvalo fakt 5 minut a hned som isla domov...ale cely den som oddychovala, lebo ma hrozne vsetko dole bolelo....vysledok toho celeho bol - vraj mam aspon jeden vajcovod prechodny, lebo tato metoda nie je az tak presna a jeden je isto, lebo doktor videl na sone, ze tekutina je v bruchu, ale ktovie cez ktory vajcovod isla, mozem mat prechodne aj oba....mozno len jeden z nich a toto nechapem potom, co ak mam prechodny lavy a folik mam na pravom....ale IUI mi aj tak robil....cize kazda metoda ma svoje vyhody, laparoskopia je najviac presna
22. apr 2013 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 No ved toto je to,že aj ked máš jeden priechodny a folik je v tom druhom...Uvidím ako dopadnem,v piatok budem asi testovat a ked to nevide,tak sa potom rozhodnem...Ale dakujem ti za odpoved,aspon som to pochopila :slight_smile:
22. apr 2013 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danulienka78 Ahoj,ja chodim tiež do Gin-fivu a nevieš tak ako sa to pohybuje cenovo aj laparka....
22. apr 2013 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka mozno su prechodne oba...ale to presne SIS neukaze...doky vravel aspon jeden je isto...ja chodim tiez do GF a tam to stalo 60 eur
22. apr 2013 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sarah00 Do Helíku a už som teraz bola na IUI 4x, pekne čo? A to si sama žiadam o to vyšetrenie, to sú taký lekári... :zipper_mouth:
22. apr 2013 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rica1 No aj ja chodím do Helíku, tkže si ma tiež uspia :confounded:
22. apr 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 Ďakujem za vysvetlenie :wink: No neviem čo mi lekár odporučí....
22. apr 2013 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 Ahoj,no ako si na tom,ešte stále negatívne naladená? :slight_smile: ja v podstate tiež,stále mám bolesti brucha a krížov,dneska som ledva vydržala v práci,tak som sklamaná :frowning2:
22. apr 2013 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka Ahoj, no... :wink: ja pre zmenu necítim aaaabsolúúútne nič, ani len brucho ma nebolí, tak buď rada, že sa Ti tam niečo deje, možno dobré znamenie :slight_smile: Ja už tu zbieram infošky o tom ako prebieha kontrloa priechodnosti :slight_smile:, tak asi tak sa cítim...že to budúci mesiac predsa len absolujem. A Ty neideš testovať?
22. apr 2013 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 Ja neviem,chcela by som v piatok,tak uvidim,na jednej strane sa toho bojím,na druhej chcem vediet :wink: V piatok bude 13 den,mysliš že by to malo niečo ukázat ak som?
22. apr 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana
@sanchezova
Babulky haloooo ahojte, tak čo nejaké tehu príznaky už máme :slight_smile: :wink:
22. apr 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka No myslím, že áno, hoci om u našla aj prípady, že ani na 14 deň neukázal test a kočka bola tehu, ale tak v normálnom prípade, už by to na 13 malo tam byť :wink: Juj tak sa teším na Tvoje testovanie a ešte keby tam boli koľajnice jak lusk, to by som sa tešila :wink:
22. apr 2013 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka Ani prsia Ťa nebolia? Ja keď som mala pred rokom 4 dni tehu test pozitívny, tak som sa nemohla bradaviek ani dotknúť, som vedela, že niečo sa deje so mnou, ale teraz nič absolutne :confounded:
22. apr 2013 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 Práveže prsia vobec necítim a to mi je divné,ako keby som ich ani nemala :slight_smile:
22. apr 2013 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka Aj ja som na tom podobne :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale tak troššššilika ešte dúfam, že nejaký oneskorený borec to dokázal :grinning: A kedy ideš na krv?
22. apr 2013 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 V piatok chcem robit test a v pondelok na krv a ty?
22. apr 2013 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka Ja zatiaľ rozhodnutá, že netestujem, ale jeden test mám doma, tak neviem či sa neprehovorím :wink: :grinning: a na krv v pondelok alebo utorok, ale skôr utorok lebo drahý v pondelok asi nevybaví voľno...
22. apr 2013 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 Ver tomu,že ked ho máš doma nevydržíš :wink: Ja nemám ešte kupeny,asi to necham na ten piatok...Potom daj vediet ako si dopadla,ja tiež napíšem,či už to vide alebo nie... :frowning2:
22. apr 2013 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 ahoj moja!:slight_smile: Dobrá otázka!:grinning: Ja sa citim normalne, ako po dvoch neuspesnych insemináciach. Ja si myslim, ze ani 3. IUI nyvslo. Ale dnes som len 9DPO, mozno, ze je este skoro. A ty? :slight_smile:
22. apr 2013 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana Držím moc pěstičky, já jsem 12DPO a plánuju ve středu testík:slight_smile: ale nevím proč, taky tomu nijak nevěřim..jak se cítíš?
22. apr 2013 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte dievčata, zajtra ma čaka prve iui :wink: Trošku sa bojím, ako to bude prebiehať, ale to je asi normalne :wink: Držím vam všetkym palčeky :wink:
22. apr 2013 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jane_s dakuje, si zlatunká!:slight_smile: Aj ja ti moc moc budem držať palceky, aby si nam sem v stredu hodila pozitivny tehu testík :wink: Ako sa citis? Citis nejake vynimocne pocity?
Ja nic extra necitim. Akurát ma dost boli tá 4,7cm cysta. Vcera som si myslela, ze praskne, taaak sa to tahalo, tlačilo a vselico mozne :frowning2: Ale neviem, ci praskla. Dnes som ju este citila. Inac, nerobim nic tazke, davam si na seba pozor, lebo ktovie. Ale som zdola dost podraždená z toho Utrogestanu. Uz by som to najradsej vysadila. Nemam ho rada :-/ Ale este týzden....ufff, kto to vydrží :rolling_eyes:
22. apr 2013 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maminka142 ani nebudes vediet kedy a budes po :wink: Nebudes to ani citit, nic sa neboj. Bude to cele v pohode. A moc moc drzim palceky! Uz by to konecne mohlo niekomu vyjst! :sweat_smile:
22. apr 2013 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maminka142 neboj nic to nie je :slight_smile: trva to sekundu a ides domka a vobec to neboli...drzim palce!
22. apr 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810
@monosana Ste zlatunke a dávate mi odvahu :wink: Ďakujem Vám moc za povzbudenie :wink: :dizzy_face:
22. apr 2013 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mimi_2 tak to je vrchol, 4x IUI a priechodnosť neurobená, to si snáď robia srandu :angry: :angry: :angry: :angry: ja chodím do GynFivu a to bola po odberoch a zisťovaní chlamýdií, ureaplaziem a neviem čoho ešte hneď druhá vec, ktorú mi kázali urobiť, aby vôbec malo nejaké IUI význam. doslova mi to tak Harbulák povedal, ak bude všetko u Vás v poriadku skúsime IUI, aj keď partnerove spermie sú trošku slabšie, ale nie je to najhoršie. inak by nemalo celé IUI význam, veď ako sa tie spermie dostanú k vajíčku? :unamused: no ale každý lekár má svoj postup, len niektoré sa priečia zdravému rozumu a to nie sme ani medici :unamused:
@monosana veľmi ti držím palce, kedy ideš na krv? ja som sa ešte ani na tú konzultáciu neobjednala, akosi ma to neberie, asi nie správny čas :unamused:
22. apr 2013 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkadanielka No jasné, to Ti ešte napíšem do piatku pár krát :wink:
@monosana Juj ani ja nič necítim, ale absolútne sa tentokrát nejako nad tým netrápim, ani sa veľmi nesledujem ako pri predošlých IUI, robím všetko ako keby sa nič nemalo diať, tak ale jasné, že v kútiku duše dúúúúúúfam potichúčky :wink: Tak sa držkaj, veď aj ja som len 9DPO, tak snáď sa nám to podarí :wink:
22. apr 2013 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sarah00 No vieš odpoveď na to je - slovenský lekári, jasné česť výnimkám sú iba podnikatelia, nič iné mi z toho nevychádza. Predstav si že oni mi rovno bez všetkého chceli urobiť IVF :confused: a tlčia ma doteraz do toho, ja som si sama vyžiadala skontrolovať tú priechodnosť, a dokonca na SR protilátky na spermie mám a v Čechách v centre vyšlo že nemám žiadne, tak si vyber. j my máme splabú morfologiu spermii, tak celý problém hádžu doktori na to. No a vieš 4 IUI máš v Helíku 400,-- eur, no nie dobrý biznis a teraz si myslia, že ma zlomia na IVF ďalších x peňazí, no čo náš každý neúspech ich peniaze :angry:
22. apr 2013 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sarah00 ahoj zlatino! No, az o týždeň v pondelok idem na krv. Povodne 14DPO budem uz v sobotu, vzdy sa berie krvicka na 14DPO, ale v sobotu neberu. Takze to bude teraz nadlhsie:frowning2: Tazke to bude vydrzat ale co ine nam ostava, ze?
Joj, no, ked sa na to necitis, nema vyznam to silit. Kludne si daj pauzicku od celeho a ked sa na to budes citit, objednaj sa. Aj tak sa k IUI nedostanete hned. Aj to sa moze tahat, vies. Ale samozrejme ty to musis citit.
Drzim palceky :wink:
22. apr 2013 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi_2 aj ja to uz beriem trosku sportovejsie, ako pri predoslich IUI. Sice je pravda, ze na zaciatku ma chytila depka, ale to moze prist hocikedy ked mi prrepne :grinning: Ja som dost senzitivny typ. Ale co nam ostava, len verit a dufat potichucky v hlbke duse :wink: Urobis si test na 14DPO? Aj ty ides na krv len pondelok na 16DPO, ze? :rolling_eyes:
22. apr 2013 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok