• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@danielkadanielka ja som laparku absolvovala uz davno,pred 8 rokmi,ale asi je to stale rovnake...
Predoperacne som mala komplet asi 2tyzdne pred laparkou. Myslim,ze to mas dobre nacasovane:slight_smile: mne to robili normalne v nemocke a odoperovala ma moja dr.z caru. Vecer pred bol klistyr a uz som nesmela nic pit. Pred obed ma zobrali na cakzcju,dali mi oblbujucu tabletku,ktora ma neoblbla:slight_smile: a cakala som aj 2 hodky,kym ma brali.bolo to okolo obefa,sa tam prave striedali,tak asi preto tak dlho. Potom prilozili kyslik a pocula som napocitat asi do 3:slight_smile: a spala som.zobudila som sa nz pooperacnom a ako v sne som len vninala,ze ma prevazaju na izbu.spal som az do rana. Rano som im odpadla,co ma nutili vstat,tak potom ma uz obletovali.prvy den mi bolo na prd,robili mi aj driling. Ale rychlo som sa vzchopila. A edte ma vecer ored chceli vyholit,ale som uz bola:slight_smile:
10. máj 2013 o 17:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stanka810 juj tak držím palce, budem to prežívať s Tebou :wink:
10. máj 2013 o 18:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danielkadanielka ahoj, len pridam moju skusenost. Najvacsie bolesti mi sposoboval po operacii vzduch, ktorym ta nafuknu aby mali priestor. Nepomohli mi na to ziadne analgetika, najlepsi je espumisan, ten som vsak mala az ked som prisla domov ( v nemocnici ho nemali). Tak si ho pre istotu zabezpec so sebou ak by si mala podobny problem. Vela stastia. Inak je to rychlovka, za 3 dni si oapt fit :slight_smile:
10. máj 2013 o 18:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jane_s Zlato jj zvládla som to v pohodičke a čo je najlepšie vajká priechodné, lekár nemal čo dodať, tak ideme snažilkovať o dušu tento mesiac :grinning: Dnes som bola s maminou v meste, sme boli na obedíku, kávičke a až teraz som dorazila domov :slight_smile:
10. máj 2013 o 18:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@monosana Mojko môj plán je taký, že teraz snažilkujeme o dušu :grinning:, a ak to nevýjde v júni piate IUI a ak nič idem na IVF. Tak uvidíme ako to dopadne...potom ma prípadne budeš informovať už ako tehulka ako to všetko pri IVF prebiehalo :wink: resp. možno to ani Tebe nebude treba :slight_smile:
10. máj 2013 o 18:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@deniska899 my chodime do gf a IUI nam umoznili uz na dalsi cyklus po laparke. Ale sme si dali 2 mesiace pauzu...tak ideme az teraz.
10. máj 2013 o 18:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@deniska899 dohodni si konzultaciu a kedze uz mas vysetrenia za sebou,opytaj sa co navrhuju vo vasom pripade a povedz aku mas ty predstavu a bude to. Ja som sa objednala po rokoch znova a urobili kontrolny utz a hp a na dalsiu konzultaciu ked som prisla,uz som mala pripraveny protokol na iui aj s receptami,ani s ma nepytali,ci chcem:slight_smile:
10. máj 2013 o 18:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
10. máj 2013 o 18:42 • marcelino12
@donatela ked sa mozem spytat ci si to iui mala a ako si dopadla,a tie recepty ta kolko vysli?
10. máj 2013 o 19:16  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@donatela a este to som ti chcela napisat ze buduci tyzden v piatok som objednana na konzultaciu a tam spravia aj hned spg tak uvidime
10. máj 2013 o 19:20  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@turzovka a ked sa mozem spytat lde je u vas problem?
10. máj 2013 o 19:22  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maximka33 a ako si dopadla
10. máj 2013 o 19:24  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danielkadanielka ja som sa 2.4. dozvedela, že idem 25.4. na laparku. Tak som hneď išla k obvodnému doktorovi. Tam mi zobrali krv a mala som ísť ešte na plúcne a 15. som mala prísť znovu obvodnému, doniesla som výsledky z plúcneho a mala som už výsledky z krvi, ešte som doniesla moč a urobili mi EKG. 19.4. som mala ísť za anesteziológom, teda týždeň pred operáciou, so všetkými výsledkami.
Veľmi záleží či budeš operovaná v nemocnici alebo v rámci jednodňovej chirurgie. Ja som bola v ŠNOP na jednodňovej. V nemocnici sa leží aj 3 noci. Prebiehalo to tak, že večer pred operáciou som mala užiť nejaké 3 tabletky po ľahkej večeri, potom už nejesť a od polnoci ani nepiť. V deň operácie som išla na pol ôsmu do ŠNOPU, ľahla som si na predoperačnú izbu a asi okolo pol desiatej ma operovali. Ešte predtým mi dali nejaké lieky, ktoré som mala zapiť takou hnusnou slanou vodou. Potom si už na nič nepamätám. Vôbec neviem ako som odchádzala na operačku, len som sa zobudila po operácii na tej istej posteli na ktorej som ležala predtým. Mala som vývod na moč a ešte mi išla hadička z brucha, pretože okrem drillingu vaječníkov mi pravdaže robili aj priefuk vajcovodov takou modrou tekutinou, ktorá zo mňa vytekala cez tú hadičku do nádobky. Tieto vývody boli asi to najnepríjemnejšie z celej laparky. Ale je možné, že ty to nebudeš mať. Počula som, že niekde nedávajú tú hadičku, ale tá modrá tekutina postupne vytečie pri močení.
O 15tej ma dali na normálnu izbu, mohla som ísť už normálne na wc, ale tú hadičku mi dali preč až na druhý deň ráno, keď som odchádzala. Mala som nafúknuté brucho, bola som boľavá a trochu ma bolela ruka - asi od infúziek.
Ale s odstupom času, dalo sa to v pohode zvládnuť :slight_smile: Našťastie ma nebolel chrbát, krk ani hruď ako to mnohí opisujú.
Po týždni som išla na výber stehov. Mala som ich 6, ranky na troch miestach. Inak do výberu stehov máš nárok na PN, určite aj dlhšie ak budeš chcieť :slight_smile:
10. máj 2013 o 19:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 mne zase povedaly ze som mala nepriechpfny vajcovod ktory zevraj spriechodnily ale ziadna tekutina modta mi nesla.ked som sa pytala jednej gyn. Ta povedala ze musi vytekat a druhy gyn povedal ze nemusi.ako je to vlastne?
10. máj 2013 o 19:34  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mimi_2 jojo, dobre plany zlatino! Bodaj by sme uz nikam nemuseli ist a mohli by sme zabudnut na vsetky zakroky. Aj my sa snazime ostosest :grinning: Ja som v poslednej dobre pribrala z liekov dve kila + citim ze aj nejaka voda na mne ostala, tak sa manzelovi extremne pacim :grinning: Pred tym som mala iba 45kg :slight_smile: Tak si ma teraz uziva.
No, a jasne , ze treba skusit dalsie IUI. Nemozes vediet, kde je tvoj ciel, resp. sa dostanes do svojho ciela :wink: Uz by sme si to zasluzili! No ani o IVF si neslubujem vela- ziadnych 100%. Len verim, zesa to uz musi podarit. Ked toto nie, tak to encham cele tak. Som uz vcera sledovala videa, ako pichnut injekcie :sunglasses: Uz sa neviem dockat, kedy zacnem so stimulkou :slight_smile: Som truba, ze? :D
No, krásny vikend draha, a krásne a hlavne uspesné snazilkovania! :grinning:
10. máj 2013 o 20:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 Dakujem ti pekne,super si mi to opisala,az na tie vyvody :unamused: Tak uz len cakat ci bude preoperacne v pohode a uvidime...Inak idem aj ja do Snopu,tak to bude asi to iste ako u teba..Lenze ja mam problem teraz ten,ze po IUI som vobec nedostala menzes,tak som zabehla k mojmu obvodnemu,ze co sa deje a on mi povedal,ze mam nizko sliznicu maternice,tak neviem ci vobec dovtedy dostanem mrchu,alebo nie...Ze vyvolavacku mi nemoze dat,ze to by bolo to iste,ako ked som brala pri IUI Utrogestan...Ale operaciu si mam nechat na to 13.6...Ja sa v tom nevaznam....
10. máj 2013 o 20:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@deniska899 tak tomu vážne nerozumiem. Logicky by sa nejakým spôsobom mala odplaviť z tela von.
10. máj 2013 o 20:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@deniska899 no zatial nikde...vsetko ok, len ten cas :(
10. máj 2013 o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danielkadanielka to je divné, že ti nechce dať vyvolávačku :unamused: Mne pichli hneď toho 2.4., lebo keby som mala čakať kedy ju dostanem, tak by som sa asi do tej laparky nedočkala. Na tú vyvolávačku by si sa mala spýtať ešte nejakého iného lekára, najlepšie toho, ktorý ťa na tú laparku posiela alebo kto ťa bude operovať. A tiež kedy by to bolo najlepšie pichnúť. Inak v SNOPE sú sestričky všetky milé, aspoň ja mám takú skúsenosť :slight_smile: Stačí ti naozaj len nočná košeľa a prezúvky. Nepotrebovala som ani župan. Na izbe sme mali aj telku, takže to bolo celkom dobré na rozptýlenie. WC bolo na izbe. Pitie či jedlo som tiež nepotrebovala. Dali nám taký krčah s vodou a večeru, ktorú som mimochodom vyvrátila :slight_smile: Možno nejaké suché keksíky by si si mohla vziať :slight_smile:
10. máj 2013 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 Lenze nakolko som neni z BA,nechcela som ist a dr.Drabek je moj doktor a tusim tam teraz ani neni...Toto chodenie do BA je strasne na priepustky,dovolenku a tak,uz mam tolko cerpane,ze az,tak aj preto som behla k mojmu dr.doma....
10. máj 2013 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@deniska899 Mně se IUI nepovedlo, ale následující měsíc jsem otěhotněla přirozeně, takže mě hormony určitě nastartovaly :slight_smile:))
10. máj 2013 o 21:07  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@danielkadanielka ani ja nie som z BA, tak viem o čom hovoríš :frowning2: Tiež ma to cestovanie nebaví. Skús tam aspoň zavolať. Prinajhoršom aspoň na recepciu a snáď ti poradia, keď im o tom povieš, alebo ti dajú číslo na nejakého doktora.
10. máj 2013 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 Aj to ma napadlo,ale mne tam pripadaju taky neochotny,ako keby si ich otravovala,ked nieco chces...Mne to pripadalo tak u mojho gynekologa doma,ze kvoli tej nizkej sliznici maternice mrchu ani nedostanem...Neviem sama,co mam robit,ale asi tam zavolam ked je vikend tak az v pondelok,alebo skusim zajtra,oni su tam aj v sobotu niekedy...
10. máj 2013 o 21:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danielkadanielka ja som zatiaľ nezažila, že by boli neochotní. Ale chodím tam len krátko. A kašli na to či sú ochotní alebo nie, zavolaj a nenechaj sa odbiť :slight_smile:
10. máj 2013 o 21:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 Myslis ze tam budu aj zajtra?Lebo ja som bola na IUI tam v sobotu,tak asi to skusim zajtra...
10. máj 2013 o 21:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 no najprv ked som sa prebrala mi dr povedal ze mam nepriechod.vajcovod a zrasty ze nic sa s tym nedalo robit a po chvilke som vykrikla ze co ze? A druha dr povedala ze mi ho spriechodnily ze ked mi bude vitekat modra tekutina ze sa nemam zlaknut.ziadna tekutina nesla.dalej som isla svojmu gyn. Ten povexall ze nemam napysane co mi robili na lek.sprave ja som mu povedala cp sa stalo a on ze ked je jeden vajcovod nefunkcny mali mi ho vybrat lebo ze to tam brani.Tak som tam zavolala a som om povedala zr ked bol nefunkcny preco mi ho nevybrali a ten hlavny primar yej klinky povedal ze spriechodnily mi vajcovod a zrasty odstranily .A zevraj som poriadlu co si o tom myslis?
10. máj 2013 o 21:27  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danielkadanielka v sobotu a v nedelu sa tam tiež chodí. Ja tam idem túto nedeľu na pol ôsmu na krv a ultrazvuk. Takže tam určite budú. Skús tam zavolať radšej ráno alebo doobeda, lebo neviem či sú tam aj poobede.
10. máj 2013 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ma niekto skusenost s antolskou?
10. máj 2013 o 21:30  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evka97 Skusim zajtra teda a dam ti vediet,ako som dopadla...Dakujem ti za trpezlivost :wink: a pekny vecer este...
10. máj 2013 o 21:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@deniska899 to si kde bola operovaná, keď jeden dr. ti tvrdí jedno a druhý niečo iné? A tiež je divné, že si nemala v lekárskej správe písané čo ti robili. Ale zrejme ti naozaj odstránili tie zrasty a spriechodnili vajcovody, inak načo by ti robili laparoskopiu. Veď ide práve o to, aby pomocou nej odstránili problémy. Možno ti tá modrá tekutina vytiekla ešte predtým ako si sa prebrala, alebo si si to nevšimla v moči. Aj keď to sa asi nedá prehliadnuť. Je to taká tmavomodrá až čierna tekutina. Tvoj gyn. ti nerobil sono? Keby áno, tak by asi videl či tam ešte máš zrasty.
10. máj 2013 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok