• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
@janedoe Tak to je mně moc líto :frowning2: No my jsme šli do IVF po dvou neúspěšných IUI, ale my máme horší spermiogram :frowning2: Kdybychom měli spermie v pořádku, asi bych ještě pár dalších IUI zkusila, i když mi už bude příští týden 35 a děti ještě žádné nemáme :frowning2: a chceme taky aspoň dvě. Rozhodnutí je ale na tobě... Je dobré si sama pro sebe stanovit plány a hranice, jak dlouho event. čekat, ale zkus věřit, že se ještě zadaří bez IVF :wink: Ono ani IVF bohužel není 100% (i u zdravého páru je šance necelých 50%) a jímá mě hrůza, co když příští týden zjistím, že se to nepovedlo....
7. feb 2014 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janedoe Sme na tom podobne, mi sa snažíme už štvrtý rok, obaja máme všetky výsledky v poriadku a nič... a tiež sme skúšali aj za pomoci folikulometrie...
1.IUI bolo úspešné ale skončilo v 6tt, teraz sme mali 2.IUI a test aj dnes 14DPO biely :frowning2: , ráno som bola na krv, poobede mám volať o výsledky a viem, že budú negatívne :cry: :cry: :cry: . Nám Dr. dala papiere na 2xIUI a povedala, že keď to nevyjde tak budeme písať žiadosť na poisťovňu k IVF. Ty máš jednu výhodu svoj vek. Ja mám práve dnes 38 a tú smutnú správu čo mi povedia poobede si zapamätám navždy :frowning2: ...
Je mi ľúto že ti to nevyšlo ale držím palce na 2.IUI :slight_smile: ...
7. feb 2014 o 12:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helik79 Tak treba verit ze to vyjde, predsa len je pri IVF vyssia sanca ako pri IUI. Uvidime.... rozmyslam ze si teraz dame pauzu na mesiac a potom tomu nechame volny priebeh do aprila, lebo by som chcela ist na lyzovacku :D Blby dovod, ale posledne 2 lyzovacky sme neboli, ze co ak budem tehotna a prd z toho. Asi potrebujem trosku oddych, lebo uz mi to cele asi ide na mozog, lebo sa mi splnila moja najhorsia nocna mora. My si asi od 2009, ked manzel skoncil skolu nedavali pozor, aj ked sme sa nesnazili, ale nechavali sme to na nahodu, ked sa podari nevadi, ze to bude super a ked sa nepodari tiez, nie, lebo este mame cas. Jednoducho som to nechala na nom, ze ked sa bude citit na babo, tak to urobi, takze sem tam sme pouzili kondom, sem tam nie a cakali co bude :D. Pred rokom a pol sme sa zacali snazit intenzivne, lebo nam to zacalo trosku vrtat v hlave a este stale nic, takze coraz viac bojim. Ale kto vie, mozno naozaj ked to vypustim z hlavy, dam v praci vypoved (uz to chcem urobit 2 roky), tak sa zadari ani nebudem vediet ako :D

@blcha76 to mi je luto.... ja som tiez velmi chcela dat manzelovi babo k narodeninam, ale nevyslo to, tak som trosku dufala k valentinovi :D Velmi ma mrzia tie tvoje dnesne narodeniny, verim, ze je to teraz este tazsie ako ktorykolvek iny mesiac. Ja vzdy hovori, ze treba verit... aj ked zrovna ked revem, ze to zase nevyslo nedavam nadej vobec nicomu, ale to po prad dnoch prejde a idem plna elanu do dalsieho boja, ked uz kazdy mesiac je ten elan mensi a mensi. Viem ze som este mlada, len keby sa to vsetko nekotilo okolo mna :D ved len teraz budeme mat do rodiny prirastok 5 deticiek a v praci mam 2 tehotne kolegyne. A tie reci... ze kedyyyyyyyyyyy aj vy, zoberte si z nich priklad, do noveho domu terba nove babo, lebo inak sa Vam bude vodit zle a bla bla bla. Najviac ma dorazilo, ked som mala od stryka prednasku do duse, ze by som nemala byt tak strasne sebecka a dat konecne svokrovcom vnuka, ze si to urcite zasluzia... vtedy som ledva zadrzala slzy a jazyk za zubami, aby som mu na tie mudre reci nic nepovedala. Ale tak verím, že rok 2014 bude nas a budem aj ja nasmu krpsovi hovorit, ze je lepsi ako vyhra v sportke. To hovori aj mne tatko, lebo im doktor povedal, ze skor vyhraju prvu cenu v sportke, ako sa im podari babo a som tu :D
7. feb 2014 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7. feb 2014 o 14:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha76 aj my :( idem vo februari na hysteroskopiu,a v marci na KET,ten uz musi vyjst !!!:slight_smile: ako idete dalej??
7. feb 2014 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domuska11 V pondelok sa objednám k doktorke na konzultáciu a uvidím... ale asi žiadosť na IVF, to mi hovorila už v novembri, že keď sa IUI nepodarí...
7. feb 2014 o 14:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha76 budem drzat pqlce ! :slight_smile:
7. feb 2014 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domuska11 ...aj ja tebe... daj vedieť keď budeš mať niečo nové... :slight_smile:
7. feb 2014 o 14:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janedoe Jj žádná tady to nemáme lehký... třeba se nám aspoň tím psaním trochu uleví :wink: Já před 4 roky po 2. zamlklém těhotenství dala v práci výpověď, protože jsme se stěhovali kvůli manželově práci na druhý konec republiky, říkala jsem si, že budu doma v klidu a že bude dobře. Jenže už 4 roky jsem doma, práci občas hledám, je těžké najít vůbec nějakou - natož takovou, která by nebyla fyzicky ani psychicky náročná (vzhledem k těm potratům) a která by mě, když už ne přímo bavila, tak aspoň neštvala.... Myslela jsem, že když budu doma, tak se stresu vyhnu....ale právě mně volala kamarádka o několik let mladší (mezi vrstevnicemi už bezdětné v podstatě došli a v rodině taky - máme 10 malých dětí), že před pár dny zjistila, že je po 2 měsících snažení těhotná a stěžovala si, jak má ten život těžkej a náročnej (a to o mých problémech ví)...Dost jsem z toho právě na šrot...dnes je asi blbej den :angry:
Tak si tu výpověď ještě pořádně rozmysli, s tím lyžováním je to super nápad, užijte si to a držím pěsti při dalším snažení!
7. feb 2014 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky, pripajam sa k vam do temy a zaroven potrebujem radu. Boli sme u doktora na konzulacii, a povedal mi ze mam nizku rezervu vajicok, AMH iba 0.56 (folikulov zaciatkom mesiaca som mala len5, na moj vek ocakavali 12). vraj taketo vysledky by ocakaval u cca 40rocnej zeny. Odoprucal nam ist hned na IVF a nestracat cas s IUI. Je to niektora s vam s podobnymi problemom? ma IUI v nasom vyzname vyznam? manzel ma dobry material, ja som otehotnela 2x (o druhe sme prisli 3 roky dozadu) a odvtedy nic :(
7. feb 2014 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, minulý týden jsem byla posedět s kamarákama. Jedna z nich má roční holčičku. Tato kámoška přišla do restaurace a že prý je na nervy, protože má týden zpoždění s MS a že kdyby byla těhotná, tak jde na potrat protože by to nezvládla s tou málou, a k tomu stavějí barák. :unamused: :unamused: Sakra, jak mám na to asi reagovat? Ona ví, že se snažíme jak dlouho a toto přede mnou řekne. Nejradši bych jí vynadala do všeho...
My byli v sobotu na UTZ, na pravém vaječníku máme 2 folikuly, 18mm a 15mm. Dostala jsem Pregnyl, který jsem si v neděli doma píchla a zítra nás čeká další IUI. Rozhodla jsem se, že teď už to musí vyjít!!!
@blcha76 Co na konzultaci? Co radí doktoři?
10. feb 2014 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bejlis Ahoj, jak se cítíš? Kdy budeš testovat?
@helik79 Kdy budeš vědět, jestli se IVF podařilo? A kolik jste zaváděli vajíček?
10. feb 2014 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite drzim palec :slight_smile: My sme na tom obdobne.... manzelov kolega v praci ma maleho krpca, ktory sa im nahodou zadaril a uz vtedy rozmyslali o potrate, lebo jej to narusi karieru. Teraz asi zase cakaju male, ale netrufaju si ani urobit test a manzelov kolega chodi cely nervny po kancelarii, ze su asi zase v tom. Nuz tak ludia su rozni a maju ine priority :slight_smile:
10. feb 2014 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite Práve som sa objednala... Konzultácia-najbližší voľný termín 5.3.2014 :frowning2: ... Nervy... Musím 3 týždne čakať len na konzultáciu :angry: .
10. feb 2014 o 09:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite Vajíčka jsme nezaváděli :grinning: ale embryjka - vzhledem k věku a problémům jsme šli rovnou do dvou. Mám ale děsnej strach, že to nevyšlo, dva dny už jsem probrečela po tom telefonátu od kámošky :cry: Testovat budu koncem týdne a v pondělí jdu na krev...to čekání je děsný :confounded:
Přeji ti hodně štěstí při IUI! Bylo by super, kdyby se nám oběma povedli zároveň dvojčata :grinning:
10. feb 2014 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite ahojiiiiiik :slight_smile: jasne ted už vám to vyjde :slight_smile: ja se citim normalně dneska by měla dorazit mrcha tak jsem zvedava-kdyz nedorazi do konce tydne tak testnu-uvidime ale nemyslim si že to vyjde :unamused: a když ne tak hura do IVF :wink:
10. feb 2014 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janedoe Jojo, někomu se to prostě daří, ani nechce a my tady se nemůžeme dočkat...
@blcha76 Tak dlouho?? Tyjo a nezkusíš ještě před tou konzultací jedno IUI?
@helik79 Jojo, já vím, že embryjka. Moc držím palce, aby to vyšlo. Musí :slight_smile:
@bejlis To čekání je děsný, že? Vydržíš netestovat až do konce týdne? Dneska jsi kolik dní po IUI?
10. feb 2014 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite Já vím, že víš :wink: Díky, i tobě to vyjít musí!
10. feb 2014 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby môžem sa k vám pridať?
tiež nás čaká iui. 29.1. sme boli na prvej konzultácii čakala som na menzes aby som sa mohla objednať na folikulometriu. chcem sa spýtať mali ste niektorá iui bez stimulácie clostylom?na tej prvej konzultácii mi robil dr sono a mala som na vaječníku menšiu cystu takže mi ho nemohol predpísať.dakujem za odpoved
10. feb 2014 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No.... tak aj krv negativna, este ze uz to mam odrevane :D Davame asi na 2 mesiace s IUI pauzu, tak ked sa sem vratim, tak nech uz ste tehulky :slight_smile:
10. feb 2014 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky mňa tiež čaká IUI možno v sobotu ak folik dorastie;) A ja verím že áno..Na 14dc bol 13mm a sliznica 8mm po clostyle..Nie je to málo na 14dc???
11. feb 2014 o 05:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikushka1 Ahoj, já měla zatím 5. IUI, první bylo bez stimulace, druhé s clostíkem (toto IUI vyšlo, ale pak jsem potratila), další IUI bylo bez stimulace, to čtvrté se stimulací a dneska jdeme na 5.IUI a taky jsem brala clostík. Ale co vím, tak pokud ovuluješ, neměl by být problém, udělat to bez stimulace. Folík prostě doroste sám.
@javorinka2 Myslím, že to je hodně individuální. Já jsem dřív mívala ovulaci kolem 17-19dc. Teď už jsme to stáhli a ovulace je pravidelně kolem 13-14dc. V 11dc jsem byla na utz a měla jsem dva folíky 18mm a 15mm.
Dneska jsem 14dc a čeká mě IUI. Neboj, dorostou. Držím palce.
11. feb 2014 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, můžu se taky přidat? Jsem 4-tý den po IUI a hodně slabě růžově špiním. Stalo se vám to některé? Na MS je brzo a na zahnízdění taky. Všimla jsem si, že hned ten den po inseminaci jsem to měla tak taky. A od kolikátého dne jste užívaly utrogestan, mě řekli až ve čtvrtek, na IUI jsem byla v sobotu. Zdá se mi to nějak pozdě :confused:
11. feb 2014 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite čauki....tak dnes rano dorazila mrcha :unamused: ale jsem v pohodě pač jsem to čekala,,tak budu volat do CAR a domluvime se jak teda dal jestli to IVF pak se ozvu :slight_smile: a na tebe budu myslet :slight_smile:
11. feb 2014 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite ďakujem.Určite dorasstie;;)) Verím v to...Strašne silno ti držím päste nech vám to výjde;)
11. feb 2014 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janedoe
@blcha76
ahojte dievcata,pri mojich pokusoch IUI bol vzdy nejaky datumik, keby sa to naozaj hodilo..snubenec mal narodky, Valentin, vyrocie, atd... nikdy to nevyslo... dokonca aj vysledky mojho posledneho IUI mali byt presne na den narodenin mojej mami. tesila som sa,pretoze hCG tomu dokonca nasvedcovalo...ale na UTZ ma Dr. sfukol jak... ze nic nevidi,nevyzera to dobre a ine blaboly... rozplakala som sa, sestricka ma upokojovala, ze mam pockat tyzden, ze hCG je krasne.... ale mame som samozrejme nic nepovedala o mojom tajnom darceku.... ale nakoniec z toho "nanic UTZ" je nasa Dianka... a ziadny specialny datum to nebol... vlastne, specialny pre nas bude vzdy 7.marec 2013 kedy sa narodila (moj dedko sa narodil 13.3.1930, tak som chcela 13.3.2013...ale cert ber datumy :grinning: )
drzim Vam dievcata palce, vsetkym!!!! vela stasticka, tfuj tfuj tfuj :dizzy_face:
11. feb 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nikushka1 Ahoj, já ovuluji bez problému, tak jsem při IUI nikdy nestimulovala, takže si z toho těžkou hlavu určitě nedělej :sunglasses: Přeji hodně štěstí!
@sofie333 Ahoj, já jsem po IUI nikdy nešpinila, ale dle mého CAR se to může stát a ničemu to nevadí. Jen kdyby to bylo nepříjemný nebo to trvalo dlouho, tak bych jim raději zavolala. Utrogestan jsem užívala hned druhý den ráno po IUI, takže nevím...ale řekli mi, že jestli se to nakonec povede nebo ne na tom Utrogestanu až tak nezáleží... Přeji hodně štěstí!
11. feb 2014 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bejlis Sakra, to mě mrzí, že to nevyšlo :frowning2: Tak snad už konečně to IVF vyjde. Dej vědět, kdy bude konzultace a co a jak bude dál.
11. feb 2014 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@uankab Ahojky, tak ja te muzu potesit, ze ve svych 28 letech mam AMH 0,1 tudiz sance temer nula, zvlastni ale je, ze zbytek hormonu je ok a antralnich folikulu mam nejmene 10 celkem. Dneska sem byla na IUI a uvidime jestli se stane zazrak, pokud ne, jdu hned do IVF protoze to vypada na predcasne selhani vajecniku. Budou mi ale test AMH opakovat, protoze se to doktorce nezda. Jen zazrakem bez leku (min cyklus sem mela clostil) sem ovulovala tak sem toho hned vyuzila, zkousime rok a mela sem zatim ovulaci jen 2x.
11. feb 2014 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite jojo určitě dam vědět...a ty dej jak vědět jak probihalo dalšli IUI :slight_smile:
12. feb 2014 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok