• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@petruska_novaku Ahojky, vítej mezi námi. Myslím, že testovat nemá smysl dříve než 10 dní po IUI a i to je takové neprůkazné. Je to celkem brzy, takže bílo na testu ještě neznamená neúspěch. A zas nevíš, na čem jsi a jen hledáš ducha. Spolehlivě otestuješ až tak 13 dní po IUI. Pokud je bílo, tak to nevyšlo. 7 dní po IUI ještě asi budeš mít v sobě Pregnyl, takže test bude vycházet pozitivně (ale nemusí) a radovala by ses zbytečně. Holt, nezbývá nic jiného než čekat.
17. feb 2014 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, je nás tu více, co teď čekáme na výsledky po IUI, tak jsem to hodila do takové tabulky. Určo dejte vědět, jak to čekání zvládáte a jak se cítíte a taky kdy a s jakým výsledkem testujete. Moc držím palce všem!

@tofife IUI 3.2. 14 DPO
@sofie333 IUI 8.2. 9 DPO
@terite IUI 11.2. 6 DPO
@javorinka2 IUI 15.2. 2 DPO
@petruska_novaku IUI 17.2. 0 DPO
17. feb 2014 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@terite super nápad - chválim::slight_smile:) Dnes som začala trocha stresovať...Začali ma pobolievať trošku prsia tak ako predpredminulý mesiac od ovulky po mrchu :unamused: Tak snáď nedostanem a možno sa len príliš sledujem...A v bruchu mam taký zvláštny pocit akoby niekedy ma pichlo alebo stiahlo....Tak ešte takých 10 dní a skusim testnuť:slight_smile:
17. feb 2014 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite
Ahojky, tak já jsem dneska 9-tý den po IUI, ale docela mě začalo bolet v kříži a břicho jako na MS. :unamused:
Tak uvidíme, podle mého cyklu bych to měla dostat až ve čtvrtek... Tak jsem zvědavá jakou procentuální úspěšnost IUI budeme mít v naší tabulce :grinning:
17. feb 2014 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite moc dobrý nápad. jsem tedy zvědavá na úspěšnost... Jelikož budu verdikt vědět poslední, tak budu pozorně sledovat jak si vedete Vy... Jelikož je to první pokus, tak jsem zatím docela v pohodě. A mám se spíš na co těšit, než bát a stresovat... I když po zákroku byla trochu depka - takhle jsem si nikdy nepředstavovala, že budu ,,dělat děti,,...
17. feb 2014 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@terite děkuju za radu. myslím,že ten 13.-14. je tak akorát. Snad to do té doby vydržím :slight_smile:
17. feb 2014 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tofife IUI 3.2. 15 DPO
@sofie333 IUI 8.2. 10 DPO
@terite IUI 11.2. 7 DPO
@javorinka2 IUI 15.2. 3 DPO
@petruska_novaku IUI 17.2. 1 DPO
18. feb 2014 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@javorinka2 Mně taky trochu pobolívá, ale ne prsa, ale kolem vaječníků, hlavně napravo odkud jsem ovulovala. Tak nevím, co to znamená. I když už mám těch pokusů za sebou více, nepamatuju si, jak to bylo při tom pokusu, kdy to vyšlo...
@sofie333 To já na MS ani čekat nemusím, beru utrogestan a ten mi MS blokuje, takže jsem odkázaná na testy, když je bílo, vysadím utrogestan a MS pak dojde.
@petruska_novaku Nojo, máš před sebou nejdelší čekání z nás tady. Tak jen doufám, že tě některá z nás potěší a uvidíš, že to jde.
@tofife Halo, ozvi se nám. Jak dopadlo tvé testování?
18. feb 2014 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@terite Ahoj, tak první IVF vyšlo :sunglasses: moc moc děkuju za podporu...no byly to ale pořádný nervy :angry: teď ještě zvládnout nadcházející 2 měsíce a dotáhnout to do zdárného konce...kontrolu mám za 2 týdny a pak půjdu na vyšetření na imunologii a hematologii, tak jsem trochu víc klidnější, že mě tentokrát budou více hlídat po těch všech nezdarech...
Moc moc ti držím pěstičky, věřím, že i u tebe už to tentokrát vyjde - posílám ti srdíčko. Jsi úžasná, jak se o všechny staráš a moc ti přeji taky konečně štěstí!!!

Holky, přeji tady všem hodně štěstí, ať se všem brzo zadaří a zvednětě tu statistiku IUI ! :wink:
18. feb 2014 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@helik79 Jééééé, to je paráda! Mám moc moc radost! Gratuluji :slight_smile: Posledních pár dní uvažuji, co dál, kdy toto IUI nevyjde. Váhám, jestli dát ještě další kolo nebo jít zrovna do IVF, což jsem nikdy nechtěla. Ale to asi nikdo, to je mi jasné. Popiš mi prosím, jak to u tebe celé proběhlo, od první konzultace až doteď. A jaké léky jste brali a co vše (jaké metody) jste zvolili a kolik jste dopláceli.
18. feb 2014 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helik79 Gratulujem a teším sa s tebou. Ja po dvoch neúspešných IUI, pravdepodobne pôjdem na IVF, ale čakám najprv na konzultáciu s Dr. (5.3.). Tak sa drž :slight_smile: a ja ti budem držať palce :slight_smile: ...
A ako píše "terite", skús ten postup popísať, lebo mňa to zaujíma tiež. Ďakujem.
18. feb 2014 o 11:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helik79 ahojik moc moc gratuluji :slight_smile: ja mam za sebou 4 IUI neuspěšně tak ted nas čeka IVF tak snad to klapne,tak davej na sebe pozor a pak napiš jestli je vše ok :slight_smile:
18. feb 2014 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, moc děkuju za všechny gratulace, já tomu stále nemůžu věřit a to jsem to ještě před testováním několik dní pořádně obrečela, že se to nepovedlo a i přesto se povedlo :slight_smile:
@terite Páni, moc ti to na tý fotce sluší - ani bych tě nepoznala :wink: Já se taky do IVF nehrnula, když na mě v CAR hned vybafli jedině IVF (kvůli horšímu spermiogramu), tak jsem taky odmítala a k IVF dospěla až po půl roce - ale je dobrý třeba si o něj zažádat už dřív (na schválení od pojišťovny se čeká min. 1 měsíc), takže mezitím min. ještě jednu (možná i 2) IUI stihneš a pak se rozhodnout, jestli do toho chceš už jít (a nebudeš muset zas čekat na schválení - za což jsem já byla vděčná, že to šlo pak tak rychle, když už jsem se pro IVF rozhodla) nebo jestli se na IVF nebudeš cítit, tak ho ještě nepodstoupíš.... Taky bych na ten měsíc vynechala stimulaci Clostilem, aby si tělo od hormonů před IVF dalo pauzu - nejsem lékař, ale já to tak cítím.... No ale já věřím, že se ti to už určitě povede i bez IVF!!! Držím moc moc pěsti! Tu smůlu jsme si už obě vybraly a určitě se už zadařilo!
@blcha76
@bejlis
Holky, děkuju a přeji, aby jste měly taky bezproblémové IVF a hned vám to taky klaplo. Průběh IVF popíšu stručně v další zprávě (aby tato nebyla příliš dlouhá) a jestli budete mít jakékoliv dotazy, klidně se na mě obracejte - třeba i interní poštou. Já půl roku konzultovala se svojí kamoškou ze střední, která několik IVF taky podstoupila, napsali jsme si spoustu "románů" přes mail a moc mi to pomohlo a do IVF šla už v klidu a z průběhu neměla strach - jediné co mě pak "jen" stresovalo, aby se to povedlo. Moc držím pěsti!
18. feb 2014 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ach jo, teď jsem dopsala dlouhý popis IVF, jenže jsem před odesláním omylem myší klikla na něco jiného a celá zpráva je v pr.... :angry: No tak znovu :grinning: Hlavně klid :sunglasses:
18. feb 2014 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, holky, mám strach testovat, takže jen čekám na MS. Zatím jsem ji nedostala, měla přijít dneska, lépe řečeno včera se mělo dostavit špinění a dneska rozjet, tak to mám každý měsíc (i po Utrogestanu). Takže to vypadá nadějně :slight_smile: Testovat chci zítra, pokud se nic nedostaví přes noc, myslím, že je fakt naděje :slight_smile:
18. feb 2014 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ještě jsem chtěla popsat, jak se cítím.. Pobolívá mě podbřišek úplně jako by měla přijít, ale nic... Dneska se mi zatočila hlava v práci a celkově přes celý den se cítím jak praštěná pytlem, pociťuju takovou divnou slabost. Prsa nic, žaludeční problémy nic. Tak nevím.. buď je to rozhozený cyklus, nebo to fakt vyjde... :wink:
18. feb 2014 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helik79 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem :slight_smile:
18. feb 2014 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@terite Jinak, Terite, ten přehled je super. Jsi skvělý předseda :grinning:
18. feb 2014 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Průběh IVF je velmi individuální, tak popíšu stručně ten náš. Nejdřív se UTZ zkontrolují vaječníky a zjistí se kolik je v nich drobných folikulů a podle toho a ještě podle hormonálního profilu lékař stanoví druh a dávky stimulačních hormonů. Bohužel ani lékař nedokáže u 1. IVF zcela odhadnout reakci organismu. Já jsem v pořádku, tak jsem dostala na stimulaci Menogon (v současnosti snad jediný bez doplatků) a od 2. DC si píchala 1 x denně injekce. 7.DC a 8.DC jsem k tomu navíc píchala injekci na zabránění předčasného prasknutí folikulů a dozrávání vajíček. 9. DC jsem přišla na kontrolu a podle ní se rozhoduje, zda v injekcích ještě pokračovat a v jakých dávkách (u někoho se musí třeba zvýšit) a přijít na další kontrolu nebo je vše v pořádku (jak u mě) a tak jsem si večer v přesnou hodinu píchla už jen Pregnyl a za 2 dny (11. DC) šla na odběr (punkci) vajíček - probíhá v celkové (ale slabé a krátkodobé) narkóze a po ní se min. 2 hoďky leží na pokoji. Mezitím přijde embryolog a sdělí počet vajíček a kvalitu spermií a navrhne další metody za příplatek. My ten den měli špatný spermiogram, takže jsme dopláceli ISCI (napíchnutí kvalitní spermií). Pokud jsou spermie kvalitní, ale je velmi malý počet kvalitních vajíček, tak se to taky navrhuje. Od dalšího dne se každý den ráno volá, kolik vajíček bylo oplodněno, kolik se jich vyvíjí dál a kdy bude transfer embryí. Aby se poznali kvalitní embrya, doporučuje se připlatit si za prodlouženou kultivaci (na 4-6 dní). My jsme byli v našem CAR navrženi do jedné studie (s výraznou slevou), kde je ale podmínka, že se nesmí zavádět embrya po prodloužené kultivaci, tak nám je monitorovali speciálním přístrojem a podle toho poznali ty kvalitnější dřív (to monitorování je o něco dražší než prodloužená kultivace, ale s tou slevou to naopak vyšlo levněji než samotná prodloužená kultivace a taky je jim v děloze líp než v misce) a zbylá embrya nechali kvůli mražení v prodloužení kultivaci (ale za tu už jsme nepřipláceli, ta byla v ceně toho monitoringu). Nakonec všechna zbylá byla kvalitní, takže nám ještě 4 embrya zamrazili (výhodou je, že pokud se IVF hned nepovede, nemusí se znovu na další transfer stimulovat a podstupovat celý proces znovu a pokud přežijí rozmrazení, zavedou se jen jako při IUI, ale za to už se znovu něco platí). A pak se člověk už "jen" stresuje, jak to dopadlo :wink: No píšu to možná trochu zmateně, tak se kdyžtak ptejte na konkrétní otázky.
@terite
@blcha76
@bejlis
18. feb 2014 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tofife Tak to vypadá nadějně, držím pěsti! Mně začalo taky být ještě před testováním blbě a myslela jsem, že jsem rozhozená z celého IVF a hormonů a já to obrečela, ale další den mi bylo ještě víc blbě :confounded: a test další den byl už pozitivní :sunglasses: Tak ti taky držím pěsti, aby to bylo taky těhu!
18. feb 2014 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tofife Teda, já bych tolik sebekázně a trpělivosti neměla. Držím palce a s napětím čekám na tvou zítřejší zprávu. A doufám, že bude dobrá!!!
18. feb 2014 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helik79 Díky moc za skvělý popis. Moje konkrétní otázka je, kolik přesně to ve vašem případě vše dohromady stálo. Řekneš?
18. feb 2014 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite Cena bez slevy by byla 12.200 Kč za IVF + 6.000 Kč za mražení (mrazili nám vitrifikací, která je teda lepší, ale původně jsme počítali 3.500 Kč za kryokonzervaci - chci se na to ještě zeptat na další kontrole, vyúčtování mi dali až po kontrole na recepci). Dostali jsme ale velkou slevu za tu studii, takže náš pokus i s mražením vyšel celkem na cca 10 tis. Kč. No není to nejlevnější, ale oproti jiným ženským ušetřím na spoustě jiných věcí...no ale hlavně, aby konečně vše dobře dopadlo :slight_smile:
18. feb 2014 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviks díky. O IVF vím, že teoreticky pojišťovna hradí 4x ivf za život, pokud zavede při 1.ivf jedno embryo. Já mám 2x nevydařené ivf a u obou mě zavedli jedno, takže mám ještě zbylé 2x ivf nárok. Kvůli tomu šetřím a teď chci zkusit IUI. Tu jsem ještě nikdy nezkusila ani gynekolog mi nenabídl a dokonce mi nedoporučil. Až jsem zjistila na různých diskuzích, že bych neměla věřit, že na IUI nemám šance, ale zkusit se má.
Při 1. ivf jsem byla nezkušená a moc jsem nesbírala informace o něm a všechno jsem uposlechla gynekologa co říkal, nabídl atd...až později tady jsem začala číst různé o IUI, o lécích atd...
18. feb 2014 o 21:57  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tofife IUI 3.2. 16 DPO
@sofie333 IUI 8.2. 11 DPO
@terite IUI 11.2. 8 DPO
@eviks IUI 11.2. 8 DPO
@javorinka2 IUI 15.2. 4 DPO
@petruska_novaku IUI 17.2. 2 DPO
19. feb 2014 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite holky, držím palce
19. feb 2014 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcela by som sa ku vám pridať. My ideme na naše prve IUI nabudúci mesiac... Dôvod je moja tvorba protilátok proti spermiam, ktorú mi tlmia prednisonom.
19. feb 2014 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sarin Ahoj, vítej mezi námi. Jak dlouho už se snažíte, do CARu jste začali chodit teď?
19. feb 2014 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@terite snažíme sa niečo cez rok a pol... Do CARu sme začali chodiť v októbri minulého roku. Mali sme chvíľu prestávku. (musela som stráviť svoju diagnózu) :pensive:
19. feb 2014 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helik79 To jde. A prosím tě, jak mám požádat o IVF u zdravotní pojišťovny? A když mi to schválí, tak jak dlouho mi to "povolení" platí. Myslím, to tak, že třeba v březnu mi to schválí, ale já se pak rozhodnu pro další IUI a k IVF dojdu až třeba za 3-4 měsíce. Budu pak muset žádat znovu, nebo to první schválení bude po nějakou dobu platné? A jakou dobu?
19. feb 2014 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok