• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
@jajka1980 No, mala som tlaky v bruchu a bola som stále hladná. Tak som si už totálne myslela, že som tehotná (aj keď s testom som sa držala a nespravila som si ho). A výsledok negatívny :frowning2:.
Tak snáď druhý pokus bude úspešný.
17. mar 2014 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fififezka To je škoda.. ale verím, že další pokus bude už úspešný... toto bolo len zahrievacie kolo..
A hlavne myslieť pozitívne musíme.. :wink:
17. mar 2014 o 10:59  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fififezka tak toto som si aj ja presne myslela,že hned prve mi vyjde.Ja som takisto ok :wink: A stym rozjedanim je to podobne,rozmyšlam že nabuduce dam kladku na chladničku :slight_smile: To budu asi tie hormony :unamused:
17. mar 2014 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkut Dobra rada,dakujeme :slight_smile:
17. mar 2014 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jajka1980 Jj, určite to na druhýkrát vyjde. Určite sa to teraz neporadilo, aby som mohla vybrúsiť lavicu :grinning: (keď by som bola pozitív, tak by som asi nevibrovala s brúskou :sweat_smile: ).
17. mar 2014 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivana412 Hehe, som rada, že v tom nie som jediná. Som si to asi tie hormóny zle vysvetlila. Takýmto tempom budem mať problém sama so sebou kým otehotniem :grinning:. A ešte mi tu hneď vedľa keď toto píšem svieti album "Lemra lemravá" (názov albumu na mňa aj sedí, len tie obrázky pri ňom nie :grinning: ).
17. mar 2014 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 ahoj nemam ziadne pocity praveze ma pobolieva brusko ako pred mrchou ale vies zase ja mavam nepravidelnu mrchu tak ze ani sama neviem z coho to je tak ze teraz len cakame som strasne stoho nervozna aky bude vysledok inak aj manzelov spermiogram je ok aj moje vysetrenia boli ok len mi to roby to vsetko ta mrcha a stoho nemavam ovulaciu tak nechame sa prekvapit a drzim aj tebe palce aby ti to vyslo. :wink:
17. mar 2014 o 11:14  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fififezka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Som rada, že to berieš takto... pozitívne myslenie musí byť..a prajem krásne brúsenie lavice...
17. mar 2014 o 11:15  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ferkina123456 Vdaka za palce. Taktiež držím aj ja tebe.
A neskúsila si Inofolic? Ten by mohol pomôcť .. a BT si nemeriaš?
17. mar 2014 o 11:17  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 Hehe, ďakujem :slight_smile:. Ešte som to nerobila. Môj manžel mi vždy všetko vybrúsi a ja to len natriem. Ale nejak mu to trvá na môj vkus, tak mu asi ukradnem brúsku :grinning:.
No, ale musím pozitívne myslieť, inak by som sa zbláznila.
17. mar 2014 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jajka1980 nie neskusala som nic beriem ten utrogestan neviem nemam stim skusenosti a BT si nemeriam nechcem byt zase sklamana a misliet potom negativne :frowning2:
17. mar 2014 o 11:20  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fififezka Tak to poznám s tým zbláznením...
My bojujeme nejakú tú dobu.. dosť dlhú, no nevzdávame sa.
Mám za sebou už 2xIUI, 2x IVF...tak viem, ako je to s pozitívnym myslením..
17. mar 2014 o 11:25  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ferkina123456 Ja Utrogestan neberiem. Mne predpísala gynekologička Duphaston..
A musíš myslieť pozitívne... negatívum neber do úvahy..
17. mar 2014 o 11:27  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 To ma veľmi mrzí :frowning2:. My sme skúšali "len" dva roky a až začiatkom roka sme sa rozhodli, že podstúpime všetky vyšetrenia a podobne. Takže prvé IUI bolo neúspešné, snáď už to ďalšie bude ok.
17. mar 2014 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 tak musim myslit pozitivne ja som brala duphason aby my chodila mrcha ale to sa pouziva aj na tehotenstvo :wink:
17. mar 2014 o 11:32  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fififezka Tak 2 roky, to nie je tak veľa.A prvý pokus ber ako zahrievacie kolo.
Druhý sa podarí..len tomu musíš veriť.
My sa snažíme o dosť viac a stále sa nevzdávame. Presnejšie o 10- 11. rokov viac...Tak hlavu hore..
17. mar 2014 o 11:34  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ferkina123456 Ja ho beriem, lebo ja mám aj ovulku, ale mám nedostatok progesteronu.
Preto ho musím brať. No a vraj je to to isté ako utrogestan. Tiež by mal udržať tehu.
17. mar 2014 o 11:36  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 Tak to je ozaj o dosť dlhšie. Dúfam, že sa Vám to podarí. A koľko máš rokov, ak to nie je tajné? Ja práve by som chcela viac detí a straší ma, že ako prvorodička by som rodila najskôr v 31. rokoch.
Ale určite sa nám to podarí. Veď už dnes je medicína taká vyspelá, že vedia čo s nami robiť :slight_smile:.
17. mar 2014 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ano mas pravdu to je skoro to iste ako utrogestan ano to udrzy tehu brala to kamoska a pomohlo :slight_smile:
17. mar 2014 o 11:41  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fififezka Tak nie je to tajomstvo. Mám 33. Mne by stačilo aj jedno. Mám synovčeka a toho z celého srdiečka milujem. Moja švagrinka otehotnela presne vtedy, ked sme boli na IVF.. no po 14 dňoch nám oznámili, že niečo sa dialo, žiaľ odišlo.
Takže musíme bojovať dalej. A je mi jedno, v koľkých budem prvorodička, len nech mám potom vlastné dieťa v náruči.. :slight_smile:
17. mar 2014 o 11:45  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ferkina123456 A berieš okrem utrogestanu aj niečo iné? Napríklad kyselinu listovú?
17. mar 2014 o 11:46  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 nie okrem utrogestanu tak nic pred tym som brala aj kyselinu listovu a teraz ju neberiem ale mam ju aj doma :frowning2:
17. mar 2014 o 11:48  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 To si ešte mladá (ako ja :grinning:). Ja mám 30. Veď aj mne by bolo jedno kedy budem rodiť, len sa trocha obávam, aby bolo zdravé bábatenko. A určite by mi stačilo aj jedno, ak by to tak malo byť. Hlavne nech sa aspoň podarí.
To ma veľmi mrzí, že sa Vám už podarilo a po 14. dňoch odišlo :frowning2:. Iste to bolelo, o to viac, že švagrinka je tehotná. Aj keď viem, že jej to praješ.
Ja tiež doprajem každej babe otehotnenie, ale v kútiku duše závidím (aj keď v dobrom).
Proste to, že obaja veľmi chceme a náš život je taký prázdny bez detičiek...
Aj my máme dve krstné deti (4 a 10) a je skvelé, že si môžem aspoň ich sem-tam "ukradnúť" a sestra sa ešte teší, že si chvíľku oddýchne :slight_smile:.
17. mar 2014 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ferkina123456 A prečo si ju nezačala brať po IUI? Vraj pomáha k uhniezdeniu.
Ja beriem Ladee Vita.
A piješ tekutiny?Vraj je dobré ak po IUI veľa pijeme..tak teraz pijem ako blázon, čo som do teraz nepila.
Mne nejak voda nechýba, takže teraz sa snažím, aby som za deň vypila aspoň liter džúsu a liter minerálky..
17. mar 2014 o 11:51  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 ja sama ani neviem ked sa spytam ci si mozem nieco dokupit na volno v lekarni tak my na to povie dr. ze naco ze to su zbytocne vyhodene peniaze ked to ma byt vraj tak to b ude aj tak :frowning2:
17. mar 2014 o 11:55  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fififezka Tak už nieje tehotná švagrinka. Maličký ma rok a pol..
Otehotnela presne vtedy, ked sme boli na vklad embrya.
To sa nám stalo už 2.x pri oboch pokusoch IVF, že sme prišli na krv a vždy tá istá odpoved.. Niečo sa dialo, žiaľ odišlo.
Teraz som vymenila gyndošku, chodím k nej asi 2 rok, spravila nám rôzne testy, boli sme aj v TKB (tkanivová banka) a tam sa vlastne zistilo, že ja som v podstate OK, až na chýbajúci progesteron( no ten doplňam duphastonom) ale drahý má zlý spermiogram.
Takže hned povedala gyndoška, že čo sme sa snažili takú dobu a hľadali vo mne príčinu neplodnosti, chyba bola u drahého.
Preto sme sa rozhodli, že to skúsime do tretice /IUI/ s darovanými spermiami.
To čo cítiš, ked vidíš tehulku je normálne. Aj ja to tak cítim...a veru doprajem každej žene, aby mali toľko detičky, po koľkých túžia..
17. mar 2014 o 11:56  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ferkina123456 Ono je to v podstate pravda, že ak sa to má podariť, podarí sa bez čohokoľvek.
A nikde ti nepovedia, čo by pomohlo...čo by uškodilo.
Ale mne gyndoška povedala, že kyselina listová neuškodí a naopak môže pomôcť.
Pred IUI som brala Inofolik, aby som mala kvalitnejší folík...A mala som síce len 1. ale mal 21mm.
17. mar 2014 o 11:59  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka1980 uvidim ked sa to nepodari tak na druhy pokus vyskusam infolik :wink:
17. mar 2014 o 12:02  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jajka1980 Ahaa, to ten synovček už má rok a pol :slight_smile:?
To je super, že si zmenila gyndošku, lebo aspoň si všetko preverila znova a zistila, že problém vlastne nie je v tebe, takže dobré správy. Tak dúfam, že to vyjde.
A kedy ideš na IUI? Podľa čoho ste vyberali spermie :confused: ?
Tak dúfam, že už budeme po pár mesiacoch fotiť brušká :slight_smile:.
17. mar 2014 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ferkina123456 Ale no! žiadne ked sa to nepodarí... Jednoducho musíš veriť, že to vyjde teraz!
Pozitívne myslenie za základom pri IVF, IUI ... :wink:
17. mar 2014 o 12:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok