• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@korticka tak to jsme na tom stejně. No snad ty bylinky zaberou, nebo já už nevím. Mě folík vyroste, 10DC ho tam mám (zatím 2 monitorované cykly vždy ano) a má třeba 10-12 mm, ale ovulka pak nepřijde. Tedka mám 2. den utrogestan aby MS přišla a pak se uvidí,... :unamused:
16. máj 2014 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@serenna30 jj tež jsem to tak měla...vždy narostl max.15mm a pak se nějak rozpustil nebo co...zkoušela jsem i kontryhel, inofolic, nosifol, ale nic...ted dost cvičím to jprý na PCO dobré se dost hýbat, jím zdravěji,,,,dr.mě přemlouvá na laparku...asi půjdu příští cyklus
16. máj 2014 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korticka tak to máme opravdu podobně! No my se snažíme 3 měsíce, ale myslím si už ted, že samo to nepujde. Přítel slíbil, že na spermio pujde nejdříve v září. Ale pokud se snažíte déle, tak já bych do laparky rozhodně šla. Plno holek po ní otěhotnělo, a hlavně, nastartovalo jim to normálně cyklus a ovuli.
Já cvičím už dlouho, je to můj koníček, i zdravě jím, ted teda se snažím ještě zdravěji, za chvilku budu jak králík jenom na zelenině :sweat_smile: :sweat_smile: Do jakého Caru chodíš?
16. máj 2014 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korticka ahojky, tak jak je? To čekání na MS je hrozny :frowning2: Jak si se rozhodla s laparkou?
17. máj 2014 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domuska11 Ahoj. Ako sa Vám darí? Pokračuješ ďalším cyklom IVF?
19. máj 2014 o 08:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kescha Ahojky!! Tak jak se cítíš po 2. IUI?? Budu ti držet moc palce!!!!! Budu ráda, když napíšeš, jak to všechno zase prožíváš!!! Já mám ve středu první ultrazvuk po píchání injekcí, tedy stimulaci, každý den mě pobolívá břicho, jinak jsem celkem v pohodě, jen ty nálady se mění z hodinu na hodinu. Té aplikace injekcí jsem se prve bála, ale je to v pohodě, dali mi speciální péro, kterým se to lehce provádí. Na IUI jsem byla jen 2x a tak jsme se rozhodli na IVF vzhledem k našim okolnostem. Dej vědět, jak se máš :slight_smile:) pa
19. máj 2014 o 11:21  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@serenna30 ahoj :slight_smile: čekám na první IUI a taky přemýšlím nad tou laparkou kdy na to půjdu z hlediska termínu a tak...přece jen léto za dveřmi koupání plavky :unamused: takže to asi nechám na září :wink: do té doby budem zkoušet IUI a třeba to vyjde...a co ty jak jsi na tom?
20. máj 2014 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korticka no tak nějak podobně:slight_smile: Ovulka nikde a MS drží utroš. Od včerejška jsem nasadila Femigard na 3 měsíce. Pak mám ještě jedny kapky přírodní, které mi doporučila kamarádka (ta to má zase od léčitelky). No a po půl roce pujde můj na spermio. Kdyby se náhodou do té doby rozjela ovulka tak zkusíme postkoitální test, to mi navrhoval můj Dr. Já ted doberu utroš a pak už na "hormony" kašlu. Zkusím at se s tím porve tělo samo. Ale myslím, že pro mě bude zásadní jednak ta endokrinologie abych věděla jaký typ PCO mám a pak i laparka. Já měla v 18 slepák, takže to můžou být srůsty. Byla jsem sice pak měsíc ve Františkových lázních, ale víš jak...už i Dr. mě na to upozorňoval, protože to viděl v anamnéze. Nevím sice jak to souvisí s PCO, ale uvidíme. Jinak prostě ted příroda a pak se uvidí. Je mi 30 let, tak si furt říkám, že nějaký čas ještě je.... :wink: no a ty uvidíš s tou laparkou, já bych možná taky šla až po létě, ted už nic neuspěcháš. A kdy budeš mít to IUI? To jsem zvědavá jak to probíhá, musíš pak napsat. A přítel má spermio OK? To já vůbec nevím jak ten muj na tom je. Zatím se cpe pouze Macou :sunglasses:
20. máj 2014 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@esperanza7 ahoj :slight_smile: cítim sa úplne normálne :slight_smile: žiadne iné pocity :slight_smile: ... snažím sa to brať trošku zľahka a pristúpiť aj na tú možnosť, že to nemusí výjsť, ale tak hlavne ty sa drž, aby si to všetko v klídku zvládla, aby hormóny moc nezlobily a čoskoro aby si už tehuľkovala :slight_smile: ... sem-tam sa ozvi, čo s tebou :wink:
20. máj 2014 o 10:26  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha76 ahoj,momentalne cakam na vysledky imunologie a v septembri ideme 2 druhe ivf a vy ako??:slight_smile:
20. máj 2014 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domuska11 No, práve dnes idem k Dr. na konzultáciu ohľadom 1.IVF. Už ho máme od poisťovne 3 týždne schválené, takže uvidím čo nám povie. Ešte sa ťa spýtam, keďže ty máš už prvé za sebou, robili Vám aj nejaké vyšetrenia alebo testy pred IVF? Som zvedavá koľko to bude ešte trvať, či sa nám to podarí absolvovať ešte teraz v júni, alebo sa nám to skrz nejaké vyšetrenia posunie :confounded: ...
21. máj 2014 o 08:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha76 uz nie,teraz ti vypisu lieky urcia aky mas protokol a ides na to :slight_smile: aj ked si myslim,ze toto imunologicke vysetrenie by sa malo robit pred ivf a nie az ked sa nepodari...inak?odporucam si kupit inofolic,na kvalitu vajicok :slight_smile: asi mas kratky protokol,vsak??
21. máj 2014 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky som 8 dni po IUI ,necitím absolutne nič až na bolest prsou,ale to mávam bežne...kedy má podla vás zmysel robit testík?viem že je to ešte brzo..
21. máj 2014 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darazv neboj nemusis citit absolutne nic vela nas takych bolo len pozitivne mysli drzim ti moc peste nech si kinderko :slight_smile:
25. máj 2014 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
poviem vam nasu skusenost. Znazili sme sa cca 1 rok, neuspesne, pricom nas to oboch trapilo ze kde je chyba? potom sme navstivili CAR, obaja sme zdravi, nenasli nejake problemy. Absolvovali sme 1.IUI, test na HCG bol pozit., telefonicky mi pogratulovali, ze som tehotna.
A potom o 3 tyzdne na USG Dr. ze tam nevidi embryo a dg. anembryomola a odp. kyret. Zrutil sa mi cely svet a stale sa cez to neviem prejst. Mate niekto skusenosti, ze po kyrete sa to podari rychlejsie a pripadne aj spontanne? Ci sa budeme snazit zasa tak dlho?
26. máj 2014 o 21:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kescha Ahojik, tak jak to s tebou vypadá, v jaké jsi fázi? Sice se tu do této diskuse nehodím (za to se omlouvám ostatním), ale musím ti nějak dát vědět přeci :slight_smile:. Včera jsem byla na punkci oocytů, vzali mi 18 (ze 7 folikulů). Včerejšek jsem celý prospala, byla to celková anestezie. Někoho to pak vůbec nebolí, já jsem však kapku trpěla, ale jsem citlivější tvor :wink: Dnes už jsem v práci, ale blbě se mi sedí, mám bolesti břicha a zad. Každopádně zítra volám do CARu a tam mi embryolog řekne, jak to "stmelení" dopadlo a když tak půjdu buď ve čtvrtek nebo sobotu na transfér :slight_smile: Snad to bude vše ok a pak už budu mít home office, doporučují to lékaři být v klidovém režimu alespoň 14 dní, tak to rozhodně udělám. Jak ty? Ozvi se, jak se ti daří!!!! Držím palce! :wink:
27. máj 2014 o 08:40  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá, ktoré ste absolvovali IUI. Chcela by som poprosiť o informácie. Ideme tento cyklus 1x na IUI, od 3 dc beriem clostyl a 10 dc mám ísť na utz. Chcem sa, ale spýtať, či ste predtým absolvovali aj nejaké vyšetrenia, okrem tých klasických - horm. profil, spermiogram. Myslím priechodnosť, imunologické testy, hematológia a pod. Nám totiž nič, okrem tých základných, v CAR nerobili, tak neviem, či je to dobre a či vôbec má zmysel ísť do toho IUI... ďakujem
27. máj 2014 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea912 my meli jen mu HP a partnerovo spermio, zadne dalsi vysetreni. Povedlo se hned prvni IUI. Sice se spatnym koncem, ale to je jina kapitola. V CAR mi rekli, ze laparoskopie a dalsi vysetreni se dela az po trech neuspesnych IUI.
27. máj 2014 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlajka1 ďakujem za odpoveď :slight_smile:
27. máj 2014 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea912 ja som chodila do gynfivu a nam robili okrem horm. profilu a spermio aj priechodnost metodou SIS...trvalo to asi minutku...potom som az isla na prve IUI....to nevyslo...az druhe :slight_smile:
27. máj 2014 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@esperanza7 ahojky, akurát som na teba myslela, že ako sa máš a ako si na tom :slight_smile: .... som rada, že ti to včera dobre dopadlo ... v mojom prípade si myslím, že to zase neklaplo, ale v júni chce ísť na tretí pokus a ak ten nevýjde, tak od septembra začnem s prípravou na IVF ... nemám už na čo čakať, aj šéfa som už na to pripravila, nech hľadá na to obdobie za mňa náhradu :slight_smile: ... tú anestézu si v pohode zvládla? nebolo Ti po nej zle? ja sa len toho obávam, či budem mať na to guráž ísť na tento zákrok, dúfam, že dávajú všetkým náladovky predtým :wink:
27. máj 2014 o 11:14  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez nam v Gynfive vyslo druhe IUI, uz mame krasnu sikovnu rocnu dcerenku,
to len na povzbudenie ostatnych snaziliek :slight_smile:
27. máj 2014 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@stanka810 Ďakujem, skúsim sa na to spýtať :slight_smile:
27. máj 2014 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lea912 mne dal lekar na vyber medzi laparoskopiou a SIS a vybrala som si SIS...predsa laparka je zasah do brucha...spytaj sa lekara...pretoze IUI bez tejto info ci su priechodne je aj zbytocne robit
27. máj 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcem sa spytat, kolky DC mam prist, ked chcem ist na IUI? vysetrenia mi uz robili - HP, SPG, aj priechodnost vajcovodov... okrem toho nic... lekar povedal, ze ked sa rozhodnem, tak mam prist na IUI, ale neviem ktory den cyklu musim prist? A da mi aj lieky alebo nie? @maminkakacenka idem tiez do Gyn-fivu... dali ti pred IUI lieky? kolky DC si prisla prvy krat pred IUI? dakujem
27. máj 2014 o 11:26  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stanka810 no práve toho sa obávam, aby to nebolo zbytočné... :unamused:
27. máj 2014 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lina129 lina, na vsetkom sa dohodnete v centre, oni Ti pred IUI odsleduju vajko asi okolo desiateho dna, ci sa nejake vytvorilo, ci je dostatocne velke a dohodnete sa, kedy sa pichne injekcia na prasknutie folikulu, mne tu injekciu pichli na pohotovosti, pichnu Ti to do zadku, folikul sa uvolni do nepamatam si kolkych hodin a oni Ti telefonicky z centra zavolaju, kedy sa mas dostavit na zakrok IUI. Robi sa to rano, je to rychlovka na koze
a dokonca mozes ist spat do prace, ja som isla a nikto nevedel, co prave riesim.
27. máj 2014 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lina129 a komu chodis v GF? mne robili prve IUI bez liekov...nevyslo...druhe s clostilom a to vyslo :slight_smile: treba ist tak na 11 az 13DC a oni pozru ake mas foliky a kedy treba pichnut pregnyl a kedy bude IUI
27. máj 2014 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lina129 mne moj lekar v GF navrhol dve IUI vyskusat...vsetko mi vysvetlil a dokonca povedal ze prve skusime bez liekov...a druhe s liekmi...dostala som dva protokoly papiere a tam bolo vsetko napisane...kedy uzivat lieky....kedy ist treba na krv a zistia velkost folikulu
27. máj 2014 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím všechny těhulky a maminky, které absolvovaly IUI nebo IVF, zda by mi mohly odpovědět na krátký, anonymní dotazník. Děkuji http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/uspesnost-iui-a-ivf/
27. máj 2014 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok