• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
@spetule ahoj, no mne doktor povedal, že poisťovňa preplatí IVF až po troch neúspešných IUI ( tiež sme boli obaja v poriadku, bez zistenej príčiny neplodnosti).
6. máj 2015 o 09:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka0677 Děkuju. A jak jste na tom teď?
6. máj 2015 o 09:31  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@spetule no u nás bol už druhý pokus úspešný, výsledok má 4 mesiace :slight_smile: Ale keď som to povedala svojej endokrinologičke, že som úspešne otehotnela po IUI, bola prekvapená a gratulovala mi, vraj úspešnosť tohoto zákroku je 5-10percent. Takže držím palce :slight_smile:
6. máj 2015 o 09:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte baby, mám otázku ohľadom IUI. Mame horší spermiogram a chcem sa spýtať, čo sa deje so spermiami kým ich záveru do ženy. Teda či ich nejako upravujú alebo vyberajú lepšie? Pred štyrmi rokmi sme boli na IUI dva krát ale vety sme mali spermie OK, druhé sa podarilo a doma mame 3rocneho syna. Potom dve tehotenstva a každé skončilo potratom. Teraz asi pôjdeme na IUI opäť. Len ohľadom tohto som sa zabudla spýtať. Dakujem
9. máj 2015 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, som tu nova, na odporucenie kamaratky. Snazime sa o babo cez pol roka a nic, k tomu ma PCO a kedze ma chytali depky a gynekolog nerobil ziadne vysetrenia, tak sa chystame do GYNPORU na Sliaci, zacneme folikulometriou a spermiogramom a dufam, ze IUI bude uspesne ako u mojich kamosiek. Chodite niektora aj na Sliac?
19. máj 2015 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaaaty ahoj, co ja viem sa len ocistuju od nepotrebnej okolitej tekutiny, ale urcite ich po jednom nepreberaju ze ktore su pekne a ktore nie...to sa robi len pri IVF kedy sa naoichavaju vajicka len konkretnou vybratou peknou spermiou podla posudenia embryologa...to by sa pekne narobili keby to mali vsetko triedit :slight_smile: ale neboj, oni sa vytriedia same...najrychlejsia nemoze byt ta ktora nieje zdrava
19. máj 2015 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka.gzd Ahoj dnes vysiel pozitivny TT. Takze najsikovnejsiu spermiu nevyberame, vybrala sa sama. Len teraz aby bolo vsetko ok bo sme mali dva potraty.
20. máj 2015 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evangelina0 ahoj aj ja som mala PCO na druhy pokus sa po spravnej liecbe crz IUI podaril syn. Takze sanca urcite je.
20. máj 2015 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaaaty juj, gratulujem k syncekovi a dakujem za povzbudenie. A bola si na Sliaci? dakujem
20. máj 2015 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evangelina0 ahoj nie mi sme boli v Iscare v bratislave.
20. máj 2015 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,,ja som bola na iui 11.5 zajtra na krv tak uvidime:slight_smile:
24. máj 2015 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipinka12 Ať se povede!
24. máj 2015 o 15:34  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcem sa opytat. Som po neuspesnom IUI, v utorok rano som mala posledny krat utrogestan (2gulocky) a menstruacia stale nikde :unamused: ani pocit ze by som ju mala dostat, je to normalne? Vsade citam ze 3-4 dni a ms dorazi a u mna nic
30. máj 2015 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verroni28 ahoj. Je to tak po 3 dnoch od vysadenia utrogestanu som dostala. Ale citala som pripady kedy zeny museli ist na injekciu aby sa im spustil menzes. Treba sa pytat lekara on ti povie viac. Ivet
30. máj 2015 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozete mi prosim poradit, v Heliose nam odporucili IUI , ci mame do toho ist,alebo nie?
16. júl 2015 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
určite ano...my sme otehotneli po iui 11.5 a čakame dvoj.dvojičky:slight_smile:) ved je to šanca...mam 39 vela štastia
17. júl 2015 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
helios pani doktorka starovecka...držim palce
17. júl 2015 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipinka12 jeej gratulujem.. my ideme na IUI v auguste a tiez chodime k dr staroveckej :slight_smile: .. uzi si tehotnestvo. :wink:
17. júl 2015 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipinka12 Gratuluji! Hodně štěstíčka a zdravíčka do dalších dní :wink:
17. júl 2015 o 11:38  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbora1985 Ahoj citala som ze si mala nejake protilatky v tele a dali ti prednison, mozem sa spytat na co konkretne si mala protilatky? Lebo ja mam proti vajecnikom ale zatial mi nedali ziadne lieky :(
15. okt 2015 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, píšem kôli tomu či mám ísť ešte dalej na iui alebo sa už na to vykašlať :( Hlava mi hovorí už sa konečne na to vykašli a srdce mi hovorí , pod ešte jeden krát, ved čo ak náhodou...neviem sa toho nejako vzdať... mám už síce jedno dieťa, ale chceli by sme ešte jedno...výsledky mám dokonca super, manžel spermiogram ok, ja mám ovuláciu ok, bola som aj na hematologii, aj na prefuku...jedine v čom je problém že nemám jeden vajcovod...ale aj s jedným sa dá bez problému otehotnieť. Ak mám pravdu povedať som s toho už záfala...mám za sebou dve iui negatívne a teraz som po tretom...momentálne som 11dpo...test žiaľ zatial negatívny... chodíme do Heliosu v Martine...prístup lekárov a ostatného personálu je super a zakaždým odchádzam s pocitom že už to víde... ani v centre nevedia pochopiť prečo to nejde... že vraj vyskúšame silnejšie zbrane... no kedže je ivf nám finančne neprístupné, musím sa toho vzdať... a manžel by skúšal iui hádam stále... poradte ako sa rozhodnúť... či mám na miminko zabudnúť alebo bojovať. :slight_smile:
18. okt 2015 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 jednoznačne bojuj, choď za svojím snom, raz to predsa musí vyjsť :slight_smile:
18. okt 2015 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 Ahoj, ja este dietatko nemam, buduci mesiac idem na prve IUI, ale zial bez liekov ani neovulujem. A povedala som si ze ak je nadej ze sa to raz podari pojdem aj na 10IUI, lebo urcite to vyznam ma. A stale je to lacnejsie ako IVF. A zas uspesnost IUI v jednom cykle je kolo 10% takze podla mna je normalne ze sa este nepodarilo. Aj ked 11den po je dost malo test este nemusi ukazovat a mozno tehotna aj si :slight_smile: este nezufaj. A podla mna este vyskusaj aspon jedno dve IUI, lebo potom by si si vycitala ze si to este mohla skusit. A faktpri IUI sa nvela krat podari az na treti, stvrty ci viac pokusov. Ja mam este aj protilatky na moje vajecniky takze ak sa to zacne zhorsovat ostava mi malo casu a budem musiet ist co najskor na IVF, aj ked si to tiez financne neviem predstavit, ale dietatko ma pre mna ovela vyssiu cenu ako nejakych 2000€ takze to snad nejako zvladneme potom, ale mozno nam bude dopriane aj bez IVF. Drzim palceky :slight_smile: A ja si myslim ze to mozno aj v tomto cykle vyslo. Co sa tyka testu tak to bol damci tehotensky co vysiel negativny alebo si bola uz nakrvi? Ozaj v Heliose kazu po IUI ist rovno na krv alebo az ked meska mrcha? Ja chodim do Iscaru v MT, tiez pristup super, dlho som zvazovala ktore centrum vyberiem. Hadam som dobre vybrala. Mozem sa spytat kde ti robili prefuk? A ci prefuk nieco stal, a kedy ti ho robili ze ci este pred IUI?
18. okt 2015 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 Ahoj, snažíme sa o dalšie dieťa dohromady tri roky. medzi tým som otehotnela dva krát. jedno tehu. bolo mimomaternicové a skoro som zomrela...ale zvládla som to, zobrali mi jeden vajcovod... pol roka na to som zostala druhý krát tehu. ale potratila som v skoro 12tt. a tak už dva roky odvtedy sa nám nedarí... vo februári tohto roka sme išli prvý krát do Heliosu... tiež som dlho vyberala... urobili mi rôzne vyšetrenia a bolo mi povedané že dohromady mi nič nieje...len mám hraničnú alergiu na manželové spermie...len že to nejak nemusím riešiť, kedže sa spermie s mojou pošvou nedostanú do kontaktu, kedže ich zavedú rovno do maternice.... odpovede na tvoje otázky:slight_smile: : nie ešte som nebola na krv...to až na 14 den.prefuk mi robili po prvom neúspešnom iui, dr. mi odporučil že bol by dobrý prefuk aby sme vedeli či je ozaj lavý vajcovod prec a že mi to pomôže a že potom zostanem tehu pravdepodobne hned. na prefuku som bola v Nitre a neplatila som nič... môj gynekolog ma operoval... tak aspon aj teraz vie o mne všetko... prefuk dopadol na jednotku... kedže sa prefuk robil laparoskopicky...cítila som sa hrozne, horšie ako po cisárskom.. ble... stále som odpadávala..ale brala som to že na niečo to je... a to mimi mi za to všetko stojí... len teda nikto nechápe prečo to nejde ...
18. okt 2015 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipinka12
@lucka1987 Dievcata mozem sa spytat ci pred IUI stanovuju spravny cas len podla folikulometrie alebo aj z krvi podla hormonov? Lebo ja folikulometrii moc neverim, vzdy to vyzera ze ovulujem alebo podla mna nie, tak by ma velmi potesilo keby si to potvrdili aj krvou :slight_smile: Lebo ak zistia z krvy ze ovulacia je v nedohladne tak aspon nebudem musiet ist na IUI, vyhodit peniaze a mat zbytocnu nadej...
18. okt 2015 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 no mne vždy robi len folikulometriu...nikdy mi kôli ovulke neberú krv... no jedine že budeš frčať ešte na ovulačných testoch... ja od tretieho dna ms beriem clostilbegyt do siedmeho dna a na jedenásty den idem k mojemu gyndovi, urobí folikulometriu...potom volam do centra( máme to daleko do Martina) a doki v Heliose mi pevie či pichnúť Pregnyl. ked picháme na 11den, tak na 12 den ideme do Martina. no ale krv nikdy...a v Heliku ma ani nikdy potom už nekontrolujú...že by dalšia folikulometria...ee... a z krvi by museli ešte robiť rozbor...to by dlho trvalo... skús k tomu pridať teda aj ovulačné testy
18. okt 2015 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 och to ma mrzi :( ze si mala uz dva potraty a taketo komplikacie s mimomaternicovym :( ale urcite mas este velku sancu :slight_smile: a podla sa vam este druhe babo podari, ved uz si 3 x otehotnela prirodzene. Jaj ty si bola rovno na laparoskopii, lebo ja mam ist iba na prefuk, striknu tekutinu a sonom sleduju ci su priechodne vajcovody, v Iscare nebol moc pre laparoskopiu, ze predsa je to zakrok pod narkozou a mozu vzniknut komplikacie a ked vravis ze si sa citila horsie ako po cisaraku tak som rada ze ju zatial nemusim podstupit. Snad ukaze prefuk ze je to ok. Skusala si uz cvicit mojzisovu? Ja som zacala a dodala mi novu nadej, ze sa to vdaka nej podari :slight_smile: Alebo skus kvapky gynex, tie tiez pomohli vela zienkam :slight_smile: ale mozno si uz tiez vyskusala vsetko. Budem ti drzat palceky za 3 dni aby boli vysledky pozitovne :slight_smile:
18. okt 2015 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 A mozem sa spytat, krv sa berie aj pred IUI na presne urcenie ovulacie a casu IUI, ci len podla folikulometrie sa to sleduje?
18. okt 2015 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 no ja tiez pojdem na clostyl 3.-7. den a sono rovno do MT mam to asi tak daleko ako k mojmu gyndovi a u mojho si za sono platim v MT to mam zadarmo :D Lebo s niektorych komentaroch som mala pocit ze niekde beru aj krv a podla nej stanovia cas IUI, tak neviem, skusim sa na to potom opytat. Ty brdo ze 11 den pichnuty pregnyl t mne najskor na 13 a naposledy az na 16 den akosi pomaly rastu moje vajka, ale to bolo len pred planovanym pohlavnym stykom az teraz pojdem na IUI. Ja som si skusala aj merat bazalku aj ovulacne ale graf mi vysiel uplne divny :D a ovulacne testy ani raz pozitivne a citala som ze pregnyl a clostyl skresluju aj testy aj bazalku takze to asi nema moc zmysel :D
18. okt 2015 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne len podla folikulometrie... krv mi brali len raz a to ked som tam bola prvý krát. len aby zistili že či nemám problémy s hormonami...a tie mi vyšli že sú v poriadku... no čo už...len sa bojím že mi začne už riadne šibať... pred tým som sa až moc strážila a sledovala, ale nemá to zmysel... brala som inofolic...jedine v čo mi ten prášok pomohol bolo že so už nemala bolestivú menštruáciu... a pijem alchemilkový čaj od 1dc do ovulky... no ale ani to nepomáha... no mojžišovu som ešte neskúšala...cítiš sa po tých cvikoch lepšie? alebo skôr všimla si si niečo, že by sa zlepšilo?
18. okt 2015 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok