• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
no to je pravda...ked berieš clostyl a ešte aj pregnyl...no ja to iste... aj graf som si robievala, aj bazalku sledovala, aj tvar krčka... pekne mi to hrabalo... no potom mi Doktor povedal že nech sa na to všetko vykašlem...že mi to v ničom nepomôže, len v tom že sa s toho zblaznim... a niekam ma zavru do liečebne... no tak som sa na to vybodla... fakt to nemá zmysel sa ešte zaťažovať ... no no ako dva mesiace dozadu som začala brať dva krát za den clostyl... a na druhé iui som mala tri vajká...dve zrelé a tak sa urobila iui... s tým že môžu byť dve miminka.... môj muž síce vypleštil oči na dokiho... no ale ani s dvoma vajkami to nevyšlo... a teraz som mala len jedno...a to beriem dva krát za den clostyl.. no a teraz ešte vydržím do 14 dna. na výsledok krvy... no zajtra idem na pohovor do nového zamestnania...
18. okt 2015 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 inofolic beriem aj ja idem si zvysit este davku na dvojnasobnu tento cyklus co budem bez liekov mozno to bude mat vyznam a aj pre IUI a aj alchemilku pijem. Cvicenie mi pomaha hlavne co sa tyka bolesti krizov a kostrce a mam pocit ze aj mensie bolesti mam pri menstruacii ale zatial cvicim iba mesiac a pol a vysledky vacsinou su az po 3-6 mesiacoch takze verim ze ucinky budem este len citit :slight_smile: a hlavne sa spevnia vsetky svaly takze to pomaha aj pri udrzani plodu :slight_smile: tak som zvedava ocakavam od toho vela, ale dobre je najst fyzioterapetku necvicit sama doma. A mne uz podla mna z toho vsetkeho tiez zacina sibat. A hlavne aj mojkanie s manzelom uz je o niecom inom, nedokazem si to uzit myslim len na to ci sa podari alebo nie :(
18. okt 2015 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 presne aj ja... tiež ťuťu muťu je už iné...môj muž si o mne myslí že ho beriem ako dostihového kona... hovorím ved jasné, ved si môj žrebec :slight_smile: ha ha. a tiež myslím len na to či sa to podarí...lebo vždy sa snažíme to ešte dajako potvrdiť :slight_smile: no potvrdzujeme a nikde nič... no čo už narobíme... hlavne ma ide rozdrapiť ked vidím v poradni, tmavé príslušníčky našeho národu..ked tam sedí v zime z bruchom a holými nohami... vtedy mám chuť zahučať na celú čakáren...a najlešpie ked tam sedia aspon tri také pekné žienky kakaové... ááááá
18. okt 2015 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 no vies, co ani ti moc neporadim, lebo mesiac pred planovanym IUI , ked som som doma mala lieky a mala som zacal uzival clostyl, tak som zistila, ze som tehotna :wink:
folikulometrii ani ja neverim od vtedy co mi moj doktor, + v heliose, povedlai, ze ovulka nebola a pravdepodobne ani nebude ten cyklus, a zrovna ten cyklus som otehotnela. a teraz zacinam 16 tt :wink: ( a to osom ani nevedela, kedy OVU bola )
18. okt 2015 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka1987 heh to by som brala keby to aj mne tak vyslo niekedy, tiez mi naposledy povedali ze ovulka nebola a ani nebude, a uz mi den meskaju :D ale asi len kvoli tomu ze som vysadila duphaston a moj cyklus si zas robi so sa mu zachce :D a co si nemala na ultrazvuku ziadny dominantny folikul? Lebo ja som jeden mala ale dost maly na 17den takze nehrozi a navyse som si cely cyklus merala bazalnu teplotu ktora den po ovulke stupne a mne nestupla takze u mna ovulka asi naozaj nebola :slight_smile: ale potesilo by ma to keby sa mylili :D
18. okt 2015 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1lucka13 no akoze nejdem ti opisovat ako som stresovala ja prve 3 mesiace s clostylom, len aby to vyslo, hned po pichnuti pregnylu som bezala domov a skocila na muza :D a potom este asi dalsie 4 dni, sme pomaly nasilu, a este som mala aj silne bolesti v podbrusku takze som to doslova pretrpela, och kedy si predstavim ze ma to caka zas tak ma porazi ale uz to budem brat menej stresovo ved predsa to uz bude po IUI a uz ked to nezaberie tak tutumutu uz podla mna nepomoze vobec :D No u mojho doktora som nastastie nikdy nestretla zienky kakaove, ale ak hej isto by som mala rovnake nervy ako ty!!! Ale vidis im sa dari pomaly na prvy sup a to preto ze zivot gombicka...
18. okt 2015 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 nie nemala, mala som vajecnik sama cysta, tzv " drobnocysticke vajecniky " a na druhom 4 cm cystu .
a bazalku som si merala ale len druhy mesic, taks a mi zle hodnotilo a graf akosi nevedel ovu vyhodnotit, az potom oneskorene, ked uz bola tak asi tyzden po, mi ju vyznacilo,a kedze muz chodi na kamione, tak to bol aj tak taky zazrak, ze sme sa zrovna trafili, ani sme nepocitali :wink: ( po 2 rokoch snazenia )
18. okt 2015 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka1987 sranda, to je super ze sa vam podarilo aj ked vyzeralo ze ovulka nebola :slight_smile: normalne mam teraz aj ja chrobaka v hlave ze to predsa len mohlo vyjst :D ale nejdem si radsej robit nadeje. Mne graf zatial ovulku nevyhodnotil, ale tri dni som mala aj horucky lebo som ochorela takze cele zle a merala som si len prvy mesiac takze to asi nema ziadnu vypovednu hodnotu :D ale celkom ma to zacalo bavit asi v tom merani budem pokracovat, snad dalsi cyklus vyjde lepsie, len to zas ideme do Egypta a to sa mi isto teplota zmeni kvoli zmene klimy atd, tak asi zas sa z toho nic nedozviem. No ja mam tiez nieco podobne ale PCO takze tiez kopec malicky folikulov ktore nedorastaju...Joj to musel byt pocit ked si sa dozvedela ze sa to podarilo, gratulujem :slight_smile:
18. okt 2015 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sany944 no viem si predstaviť ako si letela vždy domov:slight_smile: lebo som to robila tak isto... čistá show...no ako na začiatku sme sa narehotali... ale čím dlhšie to nešlo a nejde tak to je len stresujúce... ale vidíš že to ide...lucka1987 to dala...po dvoch rokoch otehotnela:slight_smile: hmm... jaj dúfam že aj tie naše dve čiarky na tehu teste prídu a čoskoro :slight_smile:
19. okt 2015 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, chcela by som sa spýtať, ci je tu tehuľka po iui ? Myslím teraz nedávno ci sa to niektorej podarilo.
3. nov 2015 o 06:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, dnes som 12den po IUI a nedalo mi to tak som testovala a test biely :( šialene ma bolia kríže, myslíte že by to mohol byť znak tehu ? mrcha by mala prísť až v piatok 6/11 ale 5/11 ide k zubárke tak by som rada vedla či sa IUI podarilo, keby mi náhodou chcela robiť RTG chrupu :slight_smile:
3. nov 2015 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 ahoj a teba sa podarilo po IUI ?
3. nov 2015 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
nie keďze ale kamoske sa podarilo otehu hned po prvom IUI ale zial neudrzala to.
3. nov 2015 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 ahá my sme boli teraz tiež na prvom IUI a premýšlam ked to nevyjde, či skusiť ešte 1 IUI alebo priamo na IFV :slight_smile:
3. nov 2015 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
skus testnut znova v stredu, uz by si mala vediet na com si...
drzim palec
3. nov 2015 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dohna
ono zalezi aky problem mate.
uspesnost IUI je velmi nizka 10-15% v cykle a zalezi ako si na tom s vekom, ako je na tom partner a tak.
3. nov 2015 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 JJ ved idem ráno na to , dúfam že tam bude aspoň nejaký duch :slight_smile:
3. nov 2015 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 no ja viem, ja som ok aspoň podla môjho gyn. ale partner má zlý SPG boli sme v RF Brno a 2 SPG už bol lepší vek máme tiež tak na hrane ja 36 on 40:slight_smile:
3. nov 2015 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
aj nieco bral muz na zlepsenie ?
3. nov 2015 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 iba som mu nasadila kyselinu listovú inak nič, mali sme 99% morfologických a 2x bolo 98%
3. nov 2015 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
my sme mali tiez naposledy 97% morfologickych
3. nov 2015 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 a vy ste tiež mali IUI ? či ešte len sa chystáte ?
3. nov 2015 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
hej mala som v marci ale neuspesne.
nasla som, ze v CAR v Zline robia IFI intra folikularna inseminacia, do 4 zrelych folikov vpravia spermosky. Je o nieco vacsia sanca ako IUI, robi sa to v kratkej narkoze. Zatial IVF nechcel podstupit, hladam aj dalsie alternativy, 3 roky sa "snazime".
3. nov 2015 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 3 roky? ty brďo no dosť, my 1,5 roka :( som zvedavá čo nám navrhnú :slight_smile:
3. nov 2015 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
nejak ten cas rychlo leti :slight_smile:
najprv sme to nechali na prirodu a asi rok a pol riesim cez CAR a bola som aj na laparke, vitaminy, caje atd, snazim sa vyhnut IVF, nejak som s tym neni stotoznena.
3. nov 2015 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, s manželom sa pokúšame o bábo už dva roky, no neúspešne. Absolvovali sme tie prvotné vyšetrenia v CAR, všetko je v úplnom poriadku, dokonca aj spermiogram, v čo sme ani nedúfali. Ale keďže sa aj napriek tomu už dva roky nedarí, odporučili nám IUI. Bola som taka šťastná z výsledkov, že som v tej chvíli ani nerozmýšľala nad ničím iným a otázky sa mi začali vynárať až doma..Chcem sa spýtať koľko tak trvá stimulácia pred IUI a čo to obnáša...
4. nov 2015 o 15:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska
ahoj, stimulacia tvra 5 dni, kedy beries clostilbegyt (brala som 3-7 DC 1x1 tbl a na folikulometriu prides v rozmedzi 9-12 DC, tam sa uvidi ako zareagovali vajecniky kolko folikulov narastlo a podla velkosti Dr. naplanuje IUI. Dr. presne urci kedy si treba pichnut Ovitrelle, zvycajne to je 36 hod pred samotnym IUI.
V den IUI partner odovzda plavcov a do cca 2 hodin vykona dr. tenkou pipetkou IUI. polezis si 15 min a ides domov, zacinas si od vecera vkladat Utrogestan a o 15 dni ides na krv.
4. nov 2015 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska Ahoj, aj my sa snažíme o mimi už dva roky...jedno dieťa už máme ale chceme dalšie... využívame pomoc v Heliose...bola som na iui už tri krát a nič... že vraj som ok, bola som aj na prefuku vajcovodov, jeden už nemám... aj hormony mám ok... aj manžel spermiogram... stimulovala som pred iui ... brala som clostillbegyt, na tretí den ms som začala po siedmy den... na 11 dc som išla na folikulometriu... a potom ked budeš mať dostatočne veľké folikuli tak ti pichnú pregnyl...na druhý den na insemináciu... :slight_smile: držím palce, ale radšej sa moc na to nespoliehaj...ja som bola potom strašne vždy sklamaná... teraz ideme do Zlína, ideme skúsiť metodu IFI. 2.12. tam ideme na prvú konzultáciu... tak uvidíme :slight_smile:
4. nov 2015 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13
ahoj, mna zaujala metoda IFI a tiez by som ju chcela v Zline podstupit.
Daj mi vediet ako si dopadla, ako to u nich chodi a hlavne, ci sa podarilo :slight_smile:
4. nov 2015 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 @1lucka13 ďakujem za odpovede...mňa čaká ešte hysteroskopia..chcela som sa čo najviac vyhnúť nejakým umelým zásahom a hormónom, ale asi to bez toho nepôje...aj som rozmýšľala na IUI bez stimulácie..uvidíme po tej hysteroskopii čo mi povedia...ale keďže čakám o týždeň MS, lekárka odporučila počkať či sa tentokrát nezadarilo a potom postupovať ďalej..len som si nevedela predstaviť ako dlho všetky tieto procesy tvrvajú...sme eštelen na začiatku a verím, že sa všetko podarí..nechcem myslieť negatívne, lebo to mi nič neprinesie....už som si veľakrát poplakala zo sklamania a viem, že to nie je také ľahké myslieť pozitívne..ale plač mi v ničom nepomôže..vybrala som si cestu pozitívneho prístupu a keď príde pád, znova sa postavím a pôjdeme odznova..všetkým nám želám veľa síl a @1lucka13 držím palce nech sa to tentokrát podarí..
4. nov 2015 o 16:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok