• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@sany944 neboj ten Pregnyl ti určite na pohotovosti pichnú doktorka ti vypíše niečo ako recept, mne to bez problémov pichli a ešte aj zaželali nech to pomôže a zaplatíš 2 EUR. Tá IUI šla hore od novembra stojí už 150 EUR. Uvidíš čo ti povie Dr. pýtaj sa jej, tu dievčatá písali že potom po 1 IUI a stimulke na druhý cyklus otehotneli prirodzene pretože ten Clostylbegit, v tele ešte ďalej pôsobil. Záleží čo povie DR, v čom je teda problém ak nejaký problém je....mám kamošku jej stačilo len podanie Pregnylu v správny čas a do 36 hod po podaní sa čo najviac snažiť.... a na 1 x sa jej to podarilo teraz pred mesiacom má 33 rokov....ja už čakám len na ten január, keby už bol, na IVF lebo už budem mať nábeh na 39 rokov....:frowning2:
27. nov 2015 o 08:39  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andulka1307 ako si dopadla? u mna snehobiely testik... prichadza mrcha... :confounded: :frowning2: :frowning2: :unamused:
27. nov 2015 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby..ja som týždeň po vyšetrení preichodnosti..prvý mesiac som si robila aj ovu testy a včera prebehla ovulácia (potvrdené bolesťou)..snažili sme sa tak primerane milovať, tak dúfam, že sa zadarí, lebo ak nie, tak nás čaká v decembri IUI..som trošku skeptická, lebo tá malá úspešnosť sa mi nepozdáva..čo myslíte, od čoho závisí úspešnosť IUI? aby som poprípade vedela svoje telo čo najlepšie pripraviť..
27. nov 2015 o 13:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska
uspešnosť IUI = uspečnosti bežného snaženia v čase ovulky.
výhodou IUI je to, že spermijky sú už tam kde maju byť a majú lepšiu šancu si počkať na vajíčko.
27. nov 2015 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň dámy, rada by som pridala odborný názor MUDr. Gala z car Iscare: " Pri IVF nie je potrebné aby boli vajcovody priechodné, pri IUI sa odporúča aby sme vedeli, či má žena priechodné vajcovody. Pokiaľ idete na IUI odporúča sa ísť do centra asistovanej reprodukcie, kde najlepšie odborne posúdia váš stav."
27. nov 2015 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iscare_reprodukcna_medicina
Dobrý deň, IUI som absolvovala 2x vo vašom centre a nikto mi nezisťoval priechodnosť vajcovodov.
27. nov 2015 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 Ahoj, tak dnes rano som skusila testnúť a teda neviem, zdá sa mi tam malilinký mikroduch, skusim ešte v pondelok a uvidím čo z toho bude lebo dnes som ešte len 7den po ET
28. nov 2015 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dohna
Dobre, dobre, necháme toho mikroducha nech sa pekne zviditelni :slight_smile: silno držím palce!!!
28. nov 2015 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maculicek1977 tak dnes začínam s clostylom tak som zvedavá či narastú aspoň 2 dominantné folikuly. Kurnik, zrovna keď idem ja na IUI tak zdražie o polovicu, to je sila, už nevedia čo za to pýtať. No ja som mala už 3 cykly clostylu a potom 2 cykly pauza, a vyzerá že folikuly dorastli aj tie dva mesiace bez neho, takže asi naozaj učinkuje, ale nepodarilo sa ani tak :( a v podstate nemáme žiadny problém okrem toho že bez liekov neovulujem, ešte mi našli nejaké protilátky proti vaječníkom v krvi ale na poslednej kontrole už aj to bolo negatívne, aj manžel je úplne ok, jemu nenasadili ani žiadne vitamíny, že netreba tak ja neviem. Nechápem že po 2 rokoch sa nám stále nepodarilo bez žiadnych vážnych problémov a už rok som sledovaná lekármi a nič. Predvčerom zas mrcha prišla a meškala 4 dni tak som už mala nádej a potvora prišla zas. Budem ti držať veľmi palčeky v tom januáry, potom daj vedieť ako to celé dopadlo.
28. nov 2015 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 joj, si zlatá, že si napísala ako ďalej, myslím na teba nech to vyjde konečne na 1 - vú ŠUPU, nech sa nemusíte trápiť, potom napíš aké foliky narástli.....mali by ste pekný vianočný darček....:slight_smile: A mysli pozitívne, že sa to určite PODARÍ!!!!!! papa
28. nov 2015 o 22:15  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna zajtra čakáme na // :slight_smile:
28. nov 2015 o 22:17  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 ahoj z mikroducha je dnes riadny duch pomaličky sa začìnam tešiť:slight_smile:
29. nov 2015 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dohna
Super, držím palce nech to úspešne dotiahnete do konca!!! Držte sa
29. nov 2015 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jéééj super dobrá správička, teším sa s tebou!!!!!!
29. nov 2015 o 22:06  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maculicek1977 a koľko si si dala vložiť z tých 10 tich? je to tvoje 1 x IVF? a čím si stimulovala? Ďakujem
29. nov 2015 o 22:09  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna tie 2 príspevky patrili tebe, super správička, teším sa s tebou :slight_smile:, ešteže viem tak rýchlo písať :slight_smile:, a koľko si si dala vložiť, je to tvoje 1 x IVF? A čím si stimulovala? Ďakujem
29. nov 2015 o 22:13  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 ano je to 1 IVF vkladali sme len 1:slight_smile: na stimulku bol menopur,orgalutran a potom pregnyl a po vklade som este vyfasovala utrogestan:slight_smile:
30. nov 2015 o 05:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dohna
ahoj, chcela som sa spýtať ako si platila za lieky keď si bola v českom CAR.
Lieky si si vybrala v ČR alebo SR ?
Aj ja idem budúci piatok do Zlína, aby som vedela ako je to s platbou za lieky. Ďakujem
30. nov 2015 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 za lieky som platila cartou ale potom po ET za výkon som platila v CZ, lieky mi dali priamo v CAR iba clostylbegyt a pregnal som si vyzdvihla priamo u nich v lekárni, majú to tam všetko v 1 :slight_smile: Tak idete na to 4.12 ? super a na čo teda IVF či ?
30. nov 2015 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
ty si bola tiez v Zline ? ci v Brne ?
my ideme zatial iba na konzultaciu 11.12. a pojdem na IFI, zatial som to IVF odlozila po novom roku.
dakujem za odpoved
30. nov 2015 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 my sme boli v Reprofite BRNO, tak sa teším na infošky, nech ti to vyjde:slight_smile:
30. nov 2015 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte idem sa s Vami podeliť :slight_smile: v stredu 2.12. ideme do Zlína. Uvidím čo mi tam povedia... máme za sebou tri krát iui v Martine v Heliose, žiaľ neúspešné. Písala som aj Jonášovi...na výpočet termínu, možného otehotnenia... tak som strašne zvedavá či náhodou motyka vystrelí :slight_smile: Chcela by som vyskúšať metodu IFI je tu niektorá ktorá to už vyskúšala?
30. nov 2015 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13
ahoj, ja sa chystám tiež do Zlína na IFI ale ešte predtým ideme 11.12. na prvu konzultaciu a potom na IFI ak budu foliky.
daj vediet ako to cele prebiehalo.
30. nov 2015 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dohna
dakujem, uz by sa patrilo ak by sa na nas usmialo stastie, uvidime.
30. nov 2015 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 ja som si dnes robila digitálny test a ukázalo 2-3tt :slight_smile:
30. nov 2015 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@zuzka56 ďakujem..no ale v prípade, že by sme museli ísť na IVF, tak musím mať za sebou min. 2 IUI, však? ja som tomu ešte chcela nechať čas, ale môj manžel už veľmi túži po dieťatku a chce vyskúšať všetko dostupné..dva roky sú už dosť dlhá doba, aj keď viem, že niektoré čakajú aj viac...ale od poslednej ms mi nejak šibe, celé noci sa mi sníva o tehotenstve, keď zaspávam a som v hladine alfa, tak sa mi všelijaké veci o tehotenstve premietajú v hlave..no proste celé zle..v decembri to ideme skúsiť, dnes si idem do lekárne po pregnyl..
inak, je zvláštne, že ti nevyšetrovali priechodnosť, možno je tam problém a IUI boli úplne zbytočné..na tvojom mieste by som si toto vyšetrenie dala spraviť..
30. nov 2015 o 14:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska
Ono nie vzdy je podmienka 2 neuspesne IUI ak su tam ine zdravotne komplikacie tak mozes podat ziadost na ivf ihned.
mne robili laparku 12/2013 a za tie 2 roky sa mohlo kadeco zmenit... v decembri sa chystam na kliniku do Zlina, uvidime co poriesia tam.
Ked sa moc niecim zaobras a myslis na to, podvedomie ti pracuje stale a tym padom, sa ti uz o tom aj sniva.
30. nov 2015 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska ahojky, inak aj mna by zaujimalo ze kedy ti schvalia IVF, zatial idem len na prve IUI ale pre pripad ze sa nepodari uz vazne zvazujem IVF, tiez sa snazime 2 roky a vobec sa mi nechce dlhsie cakat :D
1. dec 2015 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 nic ine si ani nepripustam iba ze sa to podari a uz premyslam ako to potom poviem manzelovi a rodine :slight_smile: tento cyklus beriem poctivo inofolic , femibion aj pijem alchemilku a este aj grepovu stavu tak som zvedava na piatok co sa tam bude vyvyjať :slight_smile: dúfam že aspoň dva poriadne foliky.
1. dec 2015 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sany944 najskôr strašne pozitívne mysli, že to určite vyjsť musí!!!!!! potom poriešiš IVF je to to najmenej podať žiadosť, ktorú ti dajú v CAR, DR ti potom aj sama odporučí, čo bude vhodné ďalej .....Musíš len veriť, že to vyjde, sú aj také baby, som čítala, čo im to vyšlo na 1 šupu, len málo...... A kedy máš ten deň "D"?
1. dec 2015 o 18:40  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok