• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@maculicek1977 dobre budem tomu brutálne veriť!!! Kamošku mám čo vyšlo na prvý šup :slight_smile: ale je ich ozaj málo. Deň D neviem ešte presne mám len 7.deň, v piatok idem na prvé sono, tak počítam že by to mohlo byť o týždeň v piatok (ak to bude, keďže foliky možno nedozrejú až 2). A isto si dám žiadosť na IVF, aj keď neviem či mi to už teraz preplatia alebo ešte musím na viac insiminácii.
2. dec 2015 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 ja idem v januari, a tiez najprv musim 3 x IUI tak snad bude nejaky pokus uspesny..aj sitmulujes clostibegytom?
2. dec 2015 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 ahoj, ja som všade čítala, že stačia 2 IUI, ale kamarátka mi hovorila, že im stačili 2 IUI..asi to záleží od poisťovne...mám jednu známu, ktorá keď mala už ísť na IVF, tak zistila, že je tehotná..a to sa im nedarilo 6 rokov..takže psychika pracuje, ako píše @maculicek1977 - treba hlavne pozitívne myslieť..nám sa už tiež dva roky nedarí, tento mesiac idem na prvé IUI, tiež už nechcem dlhšie čakať..ale aspoň s tým pozitívnym myslením mi to ide v poslednej dobre dobre :slight_smile: držím palce..
2. dec 2015 o 14:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sany944 oprava:všade som čítala, že treba 3, kamarátka vravela, že im stačili 2..tak..
2. dec 2015 o 14:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska to zalezi na diagnoze paru, ak su obaja uplen v poriadku poistovna vyzaduje az 3 x IUI, az potom s amoze podat ziadost na IVF
2. dec 2015 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenna71 nechcem to spochybňovať, ja v tom nie som doma.. ale tá kamarátka hovorila, že im stačili 2 IUI a obaja sú úplne v poriadku, dokonca aj genetiku si dali spraviť a všetko OK..ale jasné, všetko sa posudzuje individuálne..
2. dec 2015 o 16:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 Kontrola priechodnosti vajcovodov nie je jednoduchá záležitosť- najčastejšie sa to robí pomocou laparoskopie. Túto techniku indikujeme veľmi opatrne a pokiaľ nie je podozrenie na poškodenie vajcocvodov (prekonaná chlamýdiová infekcia) tak si radšej zvolíme taktiku jednoduchšej metódy- a to insemináciu.
2. dec 2015 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska Jasne je to mozne ze vsade inde :slight_smile: hlavne nech to proste raz vyjde :slight_smile:
3. dec 2015 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 Ahoj, tak včera sme boli v Zlíne... veľmi to je krásna klinika...fakt úroven ... a tá štvrt...fu bomba.... sestričky a ostatný personál tiež na jednotku:slight_smile: a mudr... Stanislav Los Chovanec nás má na starosti a je to Slováčisko :D bol v pohode... taaak a ivf tam vychádza lacnejšie o dosť ako tu na Slovensku... skôr by sa malo Slovensko hambiť... že od svojich pacientok pýtaju nehorázne peniaze... V Čechách samozrejme neprepláca poistovna, ale stále to je lacnejšie ako na SK. konzultácia vstupná sa hradí, platili sme 94€/ okolo2500čk. Ale tie peniaze sa potom odrátaju ked si u nich dáme robiť nejaké úkony... no Pán doktor mi hovoril o tom IFI... má to ešte menšiu úspešnosť ako iui. nakolko je tam aj vysoké riziko že bude mimomaternicové...čiže vo vaječníku... tak to som hned povedala že to teda nechcem...nakoniec sme sa dohodli že predsa len to ivf bude pre nás najlepšie riešenie.... IVF soft. - minimálna stimulácia... vychádza to u nich nejak 26000 čk. takže nejak 1000€ aj s liekmi...bez poistovne.... no a tak ked naškrabkáme tie peniaze tak na to pôjdeme... mám výpočet aj od dr. Jonáša... tak uvidíme...
3. dec 2015 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hranoska a ktorý deň cyklu máš? Ja mám teraz 8. takže v priebehu budúceho týždňa by som už mala ísť na 1. IUI. Sa teším, a fakt verím že sa to podarí. Daj vedieť či rastú foliky tak ako majú :slight_smile: Mali by sme krásny štart do nového roka s vytúženými //.
3. dec 2015 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenna71 tak 3 sú neni zas tak veľa, až na tie peniaze, a stimulujem clostylom, lebo bez neho folikuly nie sú žiadne. A presne mi vychádza že ešte 3x môžem clostyl na 3 IUI. Len otázka znie či narastú dobre foliky lebo ak nie IUI nebude a čo potom, ako by ma stimulovali?
3. dec 2015 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13 Ahoj, to je sila že do 1000€ bez poisťovne, to na Slovensku neskutočne zdierajú. Ešte že si napísala, ak pôjdem do IVF isto pôjdem radšej do Zlína, lebo verím že na SR s poisťovňou to bude oveľa drahšie.
3. dec 2015 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1lucka13
ahoj, dakujem za info.
No tak to si velmi tymi infoskami ohladom IFI nepotesila.... sakra, chcela som skusit nieco ine ako IUI ale ked pises, ze sanca je este nizsia ako IUI tak to sa asi fakt neoplati absolvovat. Teraz vaham, ci tam vobec ist ci nie, lebo na IVF mozem ist aj do Iscaru, kde mi Dr. vravela, ze stimulka bude minimalna kvoli tazkej forme PCO.... No ja teraz fakt neviem ci ist ci nie....
Aj ta dr. pozeral, robil ti sono ?
3. dec 2015 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944
mne dr v CAR vravela, ze stimulacia na IVF bude okolo 500 - 800€, ze viac urcite nie lebo mne nemoze dat velke davky kvoli PCO. a tu na SVK to poistovna preplaca.
3. dec 2015 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 ja som momentálne 23DC, 10DC ďalšieho cyklu by som mala ísť na sono a okolo 16DC mávam ovulku, tak asi vtedy na IUI, ibaže som práve pozerala a vychádza to na 22.12. a to máme v práci uzávierku a ani za nič ma určite nepustia...fúú...normálne som zostala prekvapená prečo som si to nepozrela skôr..hm..asi to budeme musieť nechať na január...manžel bude sklamaný..alebo je možné, že by ma zobrali skôr? neviem vôbec ako to je...ale ešte je tu jedna možnosť, že by sa nám zadarilo a v pondelok by ms neprišla :slight_smile: to by bolo najideálnejšie ;) tebe držím palce nech sa to podarí na prvý šup, budeš taká moja nádej :slight_smile: je to otrepané,ale je to pravda - treba pozitívne myslieť..držím všetky prsty čo mám..veď dúfam dáš dovtedy vedieť ako tebe rastú foliky ;) štart by to bol ozaj krásny!! myslím na teba ;)
3. dec 2015 o 13:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 Ahoj, áno aj mi robil sono.. práve budem mať ovulku:slight_smile: ale to som vedela aj bez toho sona... jedine dobré, že viem na ktorej strane aa teda na tej priechodnej :D no a ešte musím ísť na hysteroskopiu, len teda sa bojím či ma budú uspávať...strašne zle znášam narkozu... ale ved ja vydržím:slight_smile: keď som to doteraz všetko vydržala.... no nie? :D A ja by som na tvojom mieste išla... o ked neotehotniem ani po Jonášovom výpočte, tak idem určite n ivf do Zlína :slight_smile:
3. dec 2015 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lucka13
K tej metóde Jonasovej, bola som u Havelku ten mi povedal, ze tento rok otehotniem, dal mi čaje, vitamíny a co ja viem co a taktiež som si zaplatila kalendár počatia a su to vyhodené peniaze, vobec by som sa na to nespoliehala.
Aj si priniesla dr vysledky vyšetrení? Odo mna pýtal dr vyšetrenia ktore mi robili v CAR.
4. dec 2015 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 áno, zobrala som celú moju zdravotnú kartu... a všetky úkony čo mi robili či v Martine v Heliose. Potom že som bola na prefuku. No proste všetko čo máš treba priniesť, lehšie ti potom on niečo poradí:slight_smile:
4. dec 2015 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska jaj to je naprd že by ti ta z práce nepustili. Ale ovu môže vyjsť aj o pár dní skôr, a možno aj neskôr cez sviatky, tak je otázne či risknut alebo radšej počkať. A možno fakt mrcha nepríde a je po probléme. Tiež držím všetky palce nech už potvora jedna nechodí. Ja akurát sedím v čakárni tak som veľmi zvedavá ako to vyzerá s fóliami. Snáď má Dr. poteší dobrou správou.
4. dec 2015 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sany944 ahoj no ako si dopadla s tými "fóliami" dnes? :slight_smile: Dúfam, že úspešne a skrývaš pekné kúsky.... :slight_smile:.
4. dec 2015 o 14:37  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sany944 veď to,že môže vyjsť skôr ale aj nemusí..kázala mi na to kontrolné sono priniesť so sebou Pregnyl, môže to byť preto, že by mi ho už pichli? lebo predtým mám brať 3.-7.DC Clostil..žeby mi vďaka nemu presne do nejakého času dozrelo vajíčko..ach, ja sa v tom vôbec nevyznám..múdrejšia budem v pondelok a keď mrcha príde, aj keď NESMIE, tak si zavolám do MT a popýtam sa na to..no a ako to dnes dopadlo? sme už nedočkavé :slight_smile:
4. dec 2015 o 14:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 no, tak bohužiaľ dnes mrcha dorazila :( hovorila som si, že ak príde, nebudem sa rúcať, ale až tak úplne v pohode nie som..horšie to zobral manžel...je z tejto našej situácie smutný..niekedy si myslím, že je to trest za to, že sme zdraví, milujeme jeden druhého a nič nám nechýba..ja už neviem...asi sa fakt na to musím vykašľať, dať si do toho februára pauzu od sledovania sa a nechať tomu voľný priebeh..len ako sa k tomu prinútiť???!!!
7. dec 2015 o 11:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska ahojko neboj a nezúfaj a žiadny trest za to, že ste zdraví a sa ľúbite neexistuje!!!!!Ani mne IUI nevyšlo teraz a to mám 38 preč.....ideme ďalej, musíš veriť že sa ti to určite podarí a dieťatko k vám určite príde, veď ono práve po takých rodičoch túži..... Svoju hlavu neoklameš, ja na to tiež stále myslím....ale strašne verím, že mi to IVF január, február musí SKRÁTKA VYJSŤ!!!!!!!!!!
7. dec 2015 o 18:02  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska ahojky, to ma mrzi, och svinucha jedna, zas musela dorazit do kelu. Ale neboj hlavu hore a bojuj dalej, dalsi mesiac pred vami a ten bude urcite uspesny. A pregnyl si mas doniest urcite preto ze ak by boli folikuly dost velke tak ti rovno pichnu pregnyl, aj ked pregnyl sa ma pichat radsej vecer.
7. dec 2015 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977
@hranoska
baby tak mam dobre spravy :slight_smile: som taka stastna, lebo v piatok na sone ma moc moj gyndos nepotesil, na jednej 27mm, co vyzeralo uz na cystu a jeden dominantny 15mm, lenze ta cysta ma trapila a jeden folikul by bol malo na IUI. Dnes som isla do MT s tym ze tento mesiac sa IUI konat nebude a ze cysta sa bude zvacsovat a na velke prekvapenie 2 dominantne folikuly 19 a 15 a cysta nikde :slight_smile: takze dnes vecer o desiatej valime na pohotovost pichnut pregnyl a v stredu rano na IUI. Som taka stastna prestastna akoby som uz 2 ciarky na teste nasla :D ved 2 folikuly mi zatial ani raz nenarastli a teraz ano, normalne tomu neverim a presne na stedry den to vychadza ze budem robit test, tak tomu verim ze to je osud, ze sa to musi podarit!!!
7. dec 2015 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maculicek1977 este som sa chcela spytat, ze tebe jeden den pichyli vecer pregnyl a hned rano si isla na IUI? Lebo mne kazal pichnut pregnyl uz dnes ( pritom mam len 19mm a 15mm) tebe pichali az ked si mala cez 20mm a IUI hned na druhy den. A mne kazali IUI az v stredu co je az 36hodin po pregnyle, normalne sa bojim ci to nebude uz moc neskoro, nie ze to presvihneme :( aj ked zas to mensie praskne asi az vo stvrtok si myslim, takze ak nestihneme jedno druhe by sme mali :D ale budem im doverovat hdam vedia co robia, len normalne rozmyslam ci som dobre rozumela ze injekcia uz dnes a nie zajtra :D
7. dec 2015 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 ahoj, to som este nepocula, ze musia byt aspon 2 foliky, aby malo IUI zmysel. Ja som zhodou okolnosti mala tiez dva foliky, tak uvidim, ci to vyslo:wink: A tebe silno drzim palce, nech mas pod stromcekom pozitivny tehu test:blush:
7. dec 2015 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944
Ahoj, mam za sebou 2x IUI a vždy som mala iba 1 folik a iui mi spravili. Ovitrelle som si pichla sama podľa mna aj pregnyl si vieš pichnúť sama, nie je to žiadna veda. Ja som si pichala ovitrelle na 12 DC kedy mal folik 17mm a o 2 dni boli iui, síce sa nepodarilo ale ideme dalej. Radšej sa uz na to tak neupinat ale to sklamanie je hrozne....
7. dec 2015 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany944 no, už keď sa raz preto rozhodneme musíme im bohužiaľ dôverovať, že "vedia čo robia", lebo inak to nejde....ja som bola v utorok na UTZ, v stredu večer o 21hod pichnúť Pregnyl a v štvrtok o 11 hod IUI, ja som mala 3 foliky , ale závisí to aj od toho, aký dlhý cyklus máš, ja len 26 dňový....Teš sa, mysli pozitívne, že konečne to musí niekomu VYJST!!!!!!! Potom nás informuj!!!!! Držím samozrejme palčeky!!!!!!!
7. dec 2015 o 20:19  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 @sany944 ďakujem vám baby veľmi pekne! ja som si to včera nejak dala v hlave doporiadku, keď mi bolo najhoršie zavolala som sestre so slzami na krajíčku, lebo som cestou z práce išla okolo maminky a mala vpredu nosič s bábätkom, to na ňu tak krásne nevinne pozeralo..prišiel ten pocit, že aj ja by som to už chcela zažiť..ale nejak som sa upokojila, povedala som si, že najhoršie čo môžem spraviť je, že sa budem utápať a negatívne myslieť..ďakujem vám veľmi pekne za povzbudivé slová..baby, ja vám silno držím palce..budem vám posielať na diaľku tiež pozitívnu energiu a čakám na veľké správy ;) budete moje predskokanky :slight_smile: veľmi,veľmi vám to prajem :slight_smile:
8. dec 2015 o 09:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok