• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@bubu25 no mne tak povedal ze najlepsie ked su minimalne 2 -3, ak je jedno nechcu ho moc robit lebo ze je potom nizsia uspesnost a zbytocne vyhodene peniaze su to, tak som aj rada ze to takto beru, a hlavne ze mi 2 narastu. A kedy si bola? Kedy mas mat vysledok, pojdes aj na krv ci len test sa robi? Drzim moc palceky, kolke IUI si mala?
8. dec 2015 o 12:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka56 ahoj, no vidis a v Iscare nechcu robit IUI s jednym folikulom, lebo ze je to menšia šanca a vyhodené peniaze, že radšej počkajú na 2 -3, ale asi to veľmi záleží od centra. Ja som bola na pohotovosti na injekciu ale aj lutujem, lebo ma len vytocili, hnusna doktorka so sestrickou, och nabuduce to dam manzelovi pichnut asi a hotovo. A tiez velmi dufam ze to vyjde, a nic ine si neprispustam, ale verim ze ak sa to nepodari tak po IUI bude to sklamanie uplne najhorsie :( A myslis ze vysledok IUI moze ovplyvnit choroba, lebo zajtra idem na IUI a dnes mam pocit ze idem byt chora, hrdlo ma boli aj sa citim dost zle, tak neviem ci aj ist na IUI, ale uz ked som brala clostyl aj pregnyl pichli uz asi pojdem, snad neochoriem viac
8. dec 2015 o 12:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maculicek1977 no co som citala tak vacsinou jeden den pregnyl vecer a o dva dni rano IUI, tak asi je to ok, lebo mam aj mensie folikuly tak dnes isto neprasknu najskor zajtra asi. Pregnyl mi pichli na pohotovosti ale mali k tomu samozrejme komentáre, len co ma vytocili...ochota uzasna. A myslis ze nevadi ze som prechladnuta? Dost ma hrdlo boli aj hlava, snad to neovplyvni uspesnost :(
8. dec 2015 o 12:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sany944
drzim zajtra palec, nech to dobre dopadne a prelomi sa smola a budes tehu :slight_smile:
Inak aj ja chodim do Iscare do BA a mne spravili zatial v pohode IUI iba s jednym folikom aj to bol u mna uspech kedze mam tazke PCO a uz mi chcu vypisovat ziadost na IVF. My ideme v piatok do Zlina, som zvedava co mi povedia tam, chcem pocut aj iny nazor lekarov.
8. dec 2015 o 14:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@sany944 u mna je to prve IUI :wink: Minuly stvrtok rano mi pichol pregnyl a hned v piatok rano prebehla:blush: Inak som prekvapena, ze v prirodzenom cykle (bez liekov) mi narastli 2 foliky. Doki hovoril, ze to vyzera na double ovulaciu:smile: Ved uvidime. Buduci piatok by som mala ist na krv. Tak uvidime, co z toho nakoniec bude:blush:
8. dec 2015 o 19:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bubu25 tak velmi velmi drzim palce, potom daj hned vediet! Ja uz som brutalne nedockava nech je uz zajtra rano :D Chcem sa este spytat v den IUI tesne pred nou ti robili este aj sono ze ci vajicko dorastlo alebo ci uz prebehla ovulacia? Resp. par dni potom? Ked ti doktor povedal ze to vyzera na double ovulaciu, z coho to zistil, ci len predpokladal ze mozno oba folikuly prasknu? Ja sa bojim ze mi vysledok ovplyvni choroba, lebo som akasi chora od vcera, a som zvedava ako na tom budem zajtra, dufam ze to nevadi :( Uz na to IUI ist chcem ked som brala clostyl aj pregnyl bol pichnuty. Super ze v nativnom cykle narastli 2, mne v nativnom nerastie nic :D Ale buduci mesiac by som skusila v nativnom, mozno este bude trocha ucinkovat clostyl a nieco narastie. Ale verim ze ziadne nabuduce uz nebude, ani u mna ani u teba :D Ak sa berie krv 2 tyzdne po IUI to je naprd to bude 23.12. a myslim ze oni ten tyzden pred vianocami uz nepracuju tak neviem kto mi ju vezeme...
8. dec 2015 o 19:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zuzka56 Tak vidis ono to asi velmi zalezi aj od konkretneho pripadu, mozno tebe by 2 foliky nikdy nenarastli, tak musia skusat aj s jednym, ved aj to je nejaka sanca predsa. Ja mam zevraj tiez PCO ale asi len lahke. Daj potom vediet ako to je v Zline, ja uvazujem tiez nad nimi, ak nevyjdu 3 IUI, tak radsej by som isla potom do Zlina na IVF. A dakujem, snad sa to uz podari, aj ked neviem kedze som chora, ci to ma vobec vyznam cele teraz :( konecne ked narastu 2 tak musim ochoriet, och, snad mi oslabena imunita nezastavi ovulaciu alebo neznizi kvalitu vajicka.
8. dec 2015 o 19:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka56 ahojko Zuzi, som tiež veľmi zvedavá, čo navrhnú v Zlíne, potom nás informuj čo ako.....držím palčeky v piatok....
8. dec 2015 o 22:17  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@sany944 dakujem moc:wink: Mne robil sono len v den pichnutia pregnylu, kedy doki povedal, ze foliky su pekne (veľkosť nepovedal) a ze možno by stačilo robit IUI v sobotu, ale vzhľadom na to, ze ovu mávam na 13-14DC usúdil, ze bude lepšie urobiť to v piatok. Následne mi sono nerobil, ci ovulka naozaj prebehla, takze sme to v sobotu pre istotu poistili :smiley: A ta dvojitá ovulka vraj kvôli tym dvom pekným folikom:wink: Ja by som na tvojom mieste do toho šla, ak si len prechladnuta. To by podľa mna vadiť nemalo. Alebo sa pred tym poraď s lekárom, ak chceš mat vačšiu istotu:wink: A krv v centrách podľa mna urobia aj takto pred sviatkami, ked robia aj cez vikendy. Veľmi ti držím palce, aby vam to vyšlo a mali ste na Vianoce tak omnoho vačšiu radost:fist::heart_eyes:
8. dec 2015 o 22:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bubu25 Ahojky, tak už to mám aj ja za sebou. Ževraj prechladnutie nevadí ale horúčka nad 38 už áno tak si mam merať teplotu a keď začne stúpať hneď zjesť paralen aj 3x za deň len aby horúčka nebola, a už mám 37.7 do kelu. Tak krv mi vezmú 23. aj sono urobia ;) Inak teba to nebolelo? Mňa veľmi ešte aj teraz mam tlaky v podbrušku. Koľko si platila inak,tiež 150 eur alebo menej. Hovoril ze mam zabudnúť na že sme tam dnes boli a nemyslieť na to, len keby to šlo :D inak ja mam pocit ze ovu som mala dnes o polnoci, fest bolesti prišli a Iní bolo až o 10:40 tak snáď sme to stihli a tie ešte poistite večer pre istotu ;) tak prajem // a nech to čakanie rýchlo ubehne
9. dec 2015 o 14:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@sany944 ahojky :slight_smile: no ako sa dnes cítiš? horúčka ustúpila? :slight_smile:
10. dec 2015 o 07:12  •  čaká bábätko, termín má v januári 2017 (33. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sany944 ahoj:slight_smile: no supis, ze uz mas po. Ta teplota ma mrzi, prajem nech mas vysoku len bazalku a inak nech si fit:wink: mna IUI vobec nebolelo, ani potom, len v ten den som mala na wecku po utreti ruzovy vytok s troskou krvi, vecer vsak to bolo ok. Ja som platila 100eur +za pregnyl a utrogestan. V akom centre si bola? Ja v Repromedica BA.
Silno ti drzim palceky, nech je krv pozitivna.
10. dec 2015 o 12:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sany944 ahojko, prepáč, že som včera neodpísla, ale som cestovala..... no vidíš už to máš aj ty za sebou :slight_smile:, dúfam, že DR mal (a), šťastnú ruku :slight_smile:, no teraz len to čakanie.....a ako sa cítiš dnes, je to lepšie? Mňa IUI nebolela, len potom som bola celá nafúknutá, podbruško ma bolelo ešte asi 3 dni, aj také pichanie som mala, no u každej je to inak...... silno myslím na teba, nech sa ti to podarí!!!!!!!!! oddychuj a čajíčkuj!
10. dec 2015 o 14:15  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sany944
ahoj, moj zazitok z oboch IUI bol tiez bolestivy, mna to ten ukon dost bolel, nastastie potom sa to zlepsovalo.
10. dec 2015 o 14:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bubu25 ahojky, uz sa citim trosku lepsie, aj teplota je iba okolo 37 stupnov, aj hrdlo sa zlepsilo tak som rada. Hej ja som tiez mala ruzovy vytok ale velmi malo a uz na druhy den to bolo ok, najhorsie to bolo ked prechadzal cez krcok :( ked si to predstavim ze by som to mala opäť absolovať tak neviem neviem :( Ja chodím do Iscare Martin, a tam nedávno dvíhali ceny tak ma zaujímalo či len tam alebo aj v iných centrách.
11. dec 2015 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maculicek1977 ahojky no sranda tak to bolelo asi len mna asi mam nepoddajny krcok :D a nafuknuta som tiez bola v ten den a pichanie citim sem tam aj ja. Uz mi je lepsie aj horucky klesli aj hrdlo menej boli tak cez vikend sa snad dam dokopy. Uvidime snad sa podarilo, povedal ze mame od neho vianocny darcek za 150€ :D Hlavne vravel ze mam zabudnut ze som na IUI bola a nemysliet na to, spravat sa ako doteraz, vsak ale to vobec nejde, vzdy ked nemam co robit tak nad tym rozmyslam a hovorim si ze uz som isto tehotna a ze dam muzovi pod stromcek test, o to horsie by bolo sklamanie keby sa to nepodarilo, lebo si inu moznost ani nepripustam. Navyse najblizsie kamosky vedia ze som bola tak sa stale o tom rozpravame :D Myslis ze inofolic mozem stále uzivat? Ten by hadam nemal uskodit.
11. dec 2015 o 15:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka56 ahoj, no uz som sa bala ze som iba ja divna ked ma to bolelo, u mna bol len ten zakrok velmi neprijemny a bolestivy a potom par hodin este som sa citila zvlastne, ale na druhy den to uz bolo ok, inak vkladanie toho utrogestanu kazdy den 2x, to je ina otrava.....
11. dec 2015 o 15:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sany944 to sa tesim, ze uz ti je lepsie:blush: Inak ani mna nebavi ten utros:stuck_out_tongue_winking_eye:
11. dec 2015 o 18:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, dnes som absolvovala vstupnú konzultáciu v Zlíne, je to tam veľmi pekne, s dr sme sa predbežne dohodli na IUI na koniec decembra. IUI vychádza u nich lacnejšie ako v Iscare. Pýtali sme sa na ivf ale cena 40 000 Kč ma odrovnala, to radšej podstúpim na SVK a nebude to tak drahé. Skúsime ešte posledné iui v Zlíne a potom si podám žiadosť na ivf.
11. dec 2015 o 19:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka56 ahoj Zuzi, odporučila ti IUI u nich, však skús, ten Zlín nie je až tak ďaleko, a čím budeš stimulovať už vieš? Ešte ti to dobre vyšlo, že to stihneš v tomto roku a výsledky si si doniesla zo SR, či nepotrebujú, alebo ako sa to robí? Prajem ti nech to už máš za sebou s POZITÍVNYM VÝSLEDKOM! :slight_smile:
11. dec 2015 o 20:50  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maculicek1977
no dr nebol nadšený výsledkami sprg a skôr by nam odporučil ivf ale zatial to odsuvam. Vysledky som si priniesla zo SR ale ešte žiada aktuálne vysledky. Uvidíme ako to vyjde ci ešte tento rok alebo až budúci (najradšej by som to absolvovala medzi sviatkami ked mame obaja dovcu, lebo v robote je problem vziať dovolenku). Stimulovať budem clostilom, 1tbl denne, snáď dobre zareagujem. Dakujem za podporu, si super :thumbsup:
11. dec 2015 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte chcem sa opitat nieco ohladom IUI ja som na nej bola 2× ale nevislo to bola som darcovskymi spermami lebo manzel je neplodny a teraz ma lekarka pani Toporcerova z ke na laparoskopiu lebo vraj som zdtava ze len to moze byt ze mam neprechodne vqjcovody myslite si ze ked postupim laparku tak to tento krat vyjde ??? Dakujem
11. dec 2015 o 22:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miska11115
Ahoj, to ti nikto nezaručí, ci to vyjde a na kolky krát akurát je vyššia šanca, ze to vyjde. V prípade, ze pocas laparky objavia problem hned ho môžu zoperovať. Bola som na laparke a drillingu 2 roky dozadu. Mne k otehu nepomohla, ale tebe moze, držím palce. Nie je to nic strašne da sa to vydržať.
12. dec 2015 o 07:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka56 dakujem ty budem dufat
12. dec 2015 o 11:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bubu25 My sme boli tiež minulý týždeň na prvom IUI a v piatok idem tiež na krv :slight_smile: a tiež sme mali IUI v spontánnom cykle :slight_smile: kam chodíš?
12. dec 2015 o 20:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zuzka56 no však uvidíš, ešte ako to celé vypáli :slight_smile:, to s tým voľnom poznám tiež veľmi dobre....ináč je to hrozné pravdu povedať nemôžeš načo ju chceš ach jaj....ty aj ješ niečo špeciálne.....ja som začala materskú kašičku a objednala som si ten čaj čo tu už baby spomínali ten vitex jahňaci, alebo ako sa to volá.... alebo ti DR neodporučil niečo špeciálne....? nemáš nejaký typ?ja som stimulovala tiež clostilom ale 2x1.pa
12. dec 2015 o 21:08  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maculicek1977
Užívam inositol 4g denne, omega 3 rybi olej a agnucaston co je výťažok z vitex jahnacieho.
Dr ma potešil ze mam vysokú sliznicu a jeden vaječník vyzeral normal a druhy pco, doteraz mi všade vraveli, ze oba su pco
12. dec 2015 o 21:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maculicek1977
Ako pokracujes?
12. dec 2015 o 21:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@janaplt ahoj, super:blush: Velmi drzim palce, aby ti to vyslo:thumbsup: ja chodim do Repromedica v BA. A ty?
13. dec 2015 o 08:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zuzka56 a inozitol ako ješ to je INOFOLIC , či máš niečo iné? A omega 3 rybí olej koľko mg? A Agnucaston to si si kúpila normálne v lekárni? Pôjdem si to aj ja kúpiť keď to účinkuje. Pijem ten čaj ale to iný ,,,,,, ale čo už musím vydržať a piť objednať sa dalo len 1 kg :slight_smile:. Ja čakám na ten koniec januára mám podanú žiadosť IVF, to bude zaujímavé s tým voľnom, už teraz mám len, z toho nervy......
13. dec 2015 o 11:27  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok