• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Ahojte, budúci mesiac máme ísť na Insemináciu a chcela by som sa opýtať, aké vyšetrenia Vám pred tým robili, či ste brali nejaké injekcie a tak :slight_smile: Ďakujem
27. jan 2016 o 08:52  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá, premýšľame aj my nad IUI (resp. zatiaľ ja a manželovi to oznámim :slight_smile: ), máme už jedného takmer 7-ročného chalana a veľmi túžime po druhom bábätku. Chcem sa ale opýtať, či tu niektorá z vás bola na IUI, ale s tým, že nebrala žiadne lieky, injekcie ani nič také pred, ani po IUI? Lebo my to chceme takto bez liekov. Viem, že je to tým pádom nižšia šanca, ale sme takto rozhodnutí.
27. jan 2016 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina517 Ahoj ja som bola dnes a urobila mi sono ci nemam cysty a dala mi injekcie Puregon a mam si zacat pichat v 3 den cyklu.a hned ako dostanem menstruaciu mam zavolat o termin
27. jan 2016 o 14:53  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko ja som tiez uvazovala ze skusime bez hormonov ale sanca je len 15-20percent s hormonami tak kolko bude bez nich?
27. jan 2016 o 14:57  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina517 ahoj, tak my to riešime v CAR a spravili nám vstupné ako hormonálny profil, spermiogram a myslým nejakú imunológiu..potom som bola na priechodnosti vajcovodov a až potom sme šli na IUI..od 3DC do 7DC som brala tabletky Clostilbegyt na stimuláciu, na 11DC som bola na folikulometrii a keďže neboli folikuly ešte dosť veľké, tak potom ešte aj na 14DC..to mi dorástol folikul na 18mm, večer o 22:00 som si dala pichnúť Pregnyl na prasknutie folikulu a 16DC ráno robili zákrok..pre mňa to nebolo nič nepríjemné, nemala som potom bolesti ani som nešpinila..a od 17DC beriem Duphaston na podporu uhniezenia a udržania plodu..
27. jan 2016 o 15:01  •  čaká bábätko, termín má v januári 2017 (39. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. jan 2016 o 15:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko ahoj podľa mňa je IUI, škoda vyhodených peňazí 150 EUR = bežnému pohl. styku, keď si prečítaš aké nízke je % úspešnosti, a máme tu s tým bohaté skúsenosti....Mne tiež nevyšlo a to sme obidvaja zdraví....Skús chodiť na folikulometriu k tvojmu obvodnému gynekológovi, tesne pred tým ako máš mať ovuláciu a potom sa snažilkovať, toto je môj názor....a lacnejší a bez stresu....
27. jan 2016 o 15:07  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko my sme mali S manželom výsledky V pohode takže som dostala len injekciu na vyvolanie ovulácie, aby bola istota, že ju dostanem V deň iui. Možno ak sa dohodneS S lekárom, bude to aj bez nej, hoci pochybujem trošku, lebo tým je menšia šanca na úspech A klesLi by im aj percento úspešnosti :slight_smile:
27. jan 2016 o 15:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 ahoj..napr. môj gynekológ mi nechcel robiť folikulometriu a poslal nás hneď do CAR..keď sa 2,5 roka nedarí, tak sa človek chytá už každej slamky..výsledky máme obaja v poriadku, ja trochu vytváram protilátky proti speriám..vraj stále v norme, ale insemináciou sa napr. tento problém vyrieši..teda majú spermie o prekážku menej :slight_smile:
27. jan 2016 o 15:22  •  čaká bábätko, termín má v januári 2017 (39. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasli mi v hormonalnom profile znizene FSH na 3,4 ma niekto skusenost
27. jan 2016 o 15:43  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina08061985 ja viem, ze je to potom este nizsia sanca, ale my sme proste nejak proti tymto chemiam :slight_smile:

@maculicek1977 na folikulometriu som chodila, vajecniky super, a stale, ked bola ovulka, sme sa snazili. U nas je ale ten zadrhel, ze manzelovi nasli zial nador a jeden semennik vyoperovali, takze sme chceli skusit tento sposob, aby povyberali tie schopnejsie "zubrienky" :slight_smile: ja ratam aj s tym, ze uz po spermiograme nas otocia a nedojde k ziadnej iui
@mirka0677 citala som totiz aj o tejto moznosti, preto ma zaujimalo ci je niektora baba, ktora to takto mala :slight_smile:
27. jan 2016 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. jan 2016 o 09:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko aha tak takýto je problém, no to ti asi iné nič nezostáva len ísť do centra a oni urobia vyšetrenia aj spermiogram ( ak by nebol dobrý sú nato už lieky a dá sa upraviť), a ďalej by odporučili....oproti nám máš výhodu, už jedno dieťatko máte, my viaceré ešte žiadne... Skús si zavolať, ja chodím do Isacare Martin, alebo Helios Martin. Mne ak teraz nevyjde IVF v MT, tak skúsim Reprofit Brno ten je vychválený....Tak zvážte čo a ako....paa
28. jan 2016 o 11:12  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 no nám keď povedia, že spermiogram o ničom, tak pre nás to bude konečná, potom už jedine adopcia. Lebo manžel je proti liekom :slight_smile: a nútiť ho nebudem, to nemá zmysel. Máš pravdu, že už jedno dieťatko máme a to je určite iné ako vy, ktoré túžite po prvom. Nad Martinom premýšľam, počula som samé pozitívne ohlasy, tak uvidíme čo a ako :slight_smile: a tebe držím palce a vlastne všetkým babám, ktoré sa snažia :slight_smile:
Najväčšia irónia u nás je, že k prvému ani nevieme ako sme došli a druhé nie a nie :slight_smile: a synátor každú chvíľu sa pýta, kedy už bude mať bračeka, strašne by chcel a nechcem mu teraz hovoriť, že sa nedá a tak, potom mu to nejak vysvetlíme.
28. jan 2016 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maculicek1977
@svetkaadamko Aj ja chodím do Iscare Martin :slight_smile: odporúčam
28. jan 2016 o 14:23  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko už ste skúšali aj nejaké výživové doplnky? Ci je aj proti tomu? Manžel mal tiež zlý spermiogram a začal užívať folandrol po mesiaci sa to zlepšilo :relaxed:️ Pravdaže trocha zmenil jedálničkek :relaxed:️ Boli sme na IUI 3x ale tento 3x bez stimulácie len pred IUI som si pichla pregnyl :wink: A teraz čakáme ci to vyšlo som 12 deň po IUI :relaxed:️ Inak aj ja beriem Femibion.
28. jan 2016 o 14:35  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@karina517 dakujeeeeem :slight_smile:
28. jan 2016 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronik9999 nie, žiadne doplnky sme neskúšali. Ale manžel, keď mal po operácii a chceli ho poslať na chemo, tak sa veľmi zmenil. Kompletne zmenil stravu, dal si detox a stravuje sa podľa mňa veľmi dobre, kopec vitamínov, odšťavuje si kopec ovocia a zeleniny a tak :slight_smile:
Jaj tak držím palce, aby to bolo do tretice úspešné :slight_smile:
28. jan 2016 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak už len sa objednať do niektorého z centier :relaxed:️ Ďakujeme :wink:
28. jan 2016 o 14:54  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko ešte vieš čo ma napadlo čo tu baby popísali....., že keď poznáš diagnózu vedia pomôcť aj bylinky konkrétne pani Anka z Vrbového, alebo p. Tótová Zbrojníky tel. č. 0918/425512, keď si to dáš do vyhľadávača zobrazí sa ti viac informácií. Vyskúšaj ja pijem tiež :slight_smile:, nebola som tam osobne naordinovala som si sama čo tu baby popísali čo pomáha a objednala :slight_smile:. Držím palčeky nech sa skoro podarí!
28. jan 2016 o 16:33  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@svetkaadamko ahoj ja som sice lieky brala lebo bez nich som nemala vajicka ale pokial ti budu folikuly dorastat aj bez liekov tak nebudu mat problem spravit IUI, ale aj napriek tomu ze dorastie odporucam si dat pichnut minimalne pregnyl ktory ti zabezpeci prasknutie folikulu a podpori ovulaciu, podla neho vedia presne nacasovat IUI, bez pregnylu neviem ci by do toho sli, a hlavne pre vas by to mohli byt vyhodene peniazky, lebo nemusi prasknut folikul alebo moze prasknut az o niekolko dni neskor a tym padom by to bolo zbytocne, ale najlepsie je sa objednat do CAR a poradit sa priamo s nimi :slight_smile: drzim palceky. Nám IUI v decembri vyslo na prvy krat a to sme sa snazili skoro dva roky a fakt som vyskusala vsetko, od liekov, doplnkov kadejakych, byliniek a cvicenia, este aj jonasov vypocet :D nastastie sa podarilo na prvy krat a sme neskutocne vdacny :slight_smile:
28. jan 2016 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina517 ahoj brala som len clostylbegyt 5 dni a potom mi pichli dva dni pred insiminaciou vecer pregnyl aby folikul praskol :slight_smile: a to bolo vsetko a podarilo sa nam na prvy krat :slight_smile: tak drzim palceky nech aj vam sa takto hned podari.
28. jan 2016 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanna_sc ahojky čitám že ťa po IUI hneď postavili? Sranda mňa nechali presne 10 minút ležať, doktor sa smial že aby sa spermijky stihli zorientovať kde sú a vidali sa tým správnym smerom :slight_smile: ale tiež som myslela že budem ležať aspoň hodinu :D
28. jan 2016 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sany944 tak super to mam aj teraz tak uz teraz 2.cyklus pri planovanom pohlavnom styku myslela som ze nejake vysetrenia sa tam robia a tak :blush: dakujem
28. jan 2016 o 18:15  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte o mesiac nas caka inseminacia ,moc v to nedufam lebo vela bab povedalo ze to su zbytocne peniaze vyhodene,tak som z toho zdeptana uz ach
28. jan 2016 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gavulova
Ahoj, treba skúsiť možno to vyjde... Záleží aky máte problem niekedy stačí pomôct pomocou IUI. Držím palce
28. jan 2016 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gavulova pre nás to vôbec neboli vyhodené peniaze.... Podarilo sa aj keď na druhýkrat
28. jan 2016 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@alexslovakia
@gavulova
u nás takisto, chystáme sa zasa :slight_smile:
28. jan 2016 o 21:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moze prebehnut ovulacia aj ked nedorastaju folikuly a je ich malo?alebo ako to je ?ja v tom mam zmatok:frowning2: sme obaja celkom zdravi az na tie moje nedorastene foliky....ovulaciu mam lebo ju citim kazdy mesiac,hrozne ma to boli....caka nas v nasledujucich dnoch inseminacia,ale aj tak by ma to zaujimalo.Dakujem
28. jan 2016 o 23:35  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karina517 ja uz len cakam na kramy potom mam volat o termin a do 3 dni od mens.si mam zacat pichat Puregon.vysetrenia mi v podstate urobili len tie zakladne co sa hormonalneho profilu tyka a samozrejme sono.
28. jan 2016 o 23:39  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok