• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@hateria to je dost mozne. Este v pondelok by to bolo ok, ten utorok uz mohlo byt neskoro..
29. feb 2016 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@orchidea111 tiez si myslim...uvidime ako to bude tento cyklus, prvykrat riesime uz aj stimulaciu, takze na ultrazvuk pojdem uz na 11.-12. den, tak som zvedava...
29. feb 2016 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hateria ja som 2x bola na iui a ani raz mi v deň zákroku nerobili ultrazvuk...pri prvej iui sa už nepamätám kedy som bola pred zákrokom na sone, takže neviem koľko mm som mala folikul, no pri druhej iui mi robili ultrazvuk deň pred zákrokom na 11DC a mala som 20mm folikul...ale inak, tiež si myslím, že je to divné, že nerobia pred iui ultrazvuk...podľa mňa by mali...
29. feb 2016 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucecita25 ved prave, akoze chapem, ze papierovo by za kazdy den mali folikuly narast o 2mm, ze teoreticky by to malo sediet, ale kazdy je individualny a ked uz niekto riesi tehotenstvo prave takym sposobom ci IUI alebo umele, tak by mali spravit maximum pre to, aby to vyslo...a nie pokus-omyl... trosku ma to nahnevalo... kludne aj mna mohli este v nedelui pred tym ako som si mala pichnut pregnyl poslat na ultrazvuk... za 5dni sa toho moze tolko stat, ze....
29. feb 2016 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hateria a co ti dali? Clostil alebo injekcie? Drzim palce, nech je druhy pokus uspesny. My tento mesiac vynechavame, dalsie iui az v aprili
29. feb 2016 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@orchidea111 prvy cyklus som mala prirodzeny, teraz zacinam s clostilom ale obavam sa vsetkych tych hormonov... pri prvom ked som brala po IUI utrogestan, tak som mala lokalnu reakciu a musela som ich brat normalne a to som mala hrozne stavy... tak som zvedava, dnes si davam prvu tabletku ale citala som, ze baby z toho mali cysty a konecne mam posledne roky s tymto pokoj, tak dufam, ze sa mi to nevrati :/ a dakujem, aj ja drzim silno prsty :slight_smile: my vyskusame este marec a potom si asi dame pokoj ak to nahodou nevyjde
29. feb 2016 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hateria presne tak....ja vždy vravím, že teória je jedna vec, no ženské telo si aj tak robí svoje...a samozrejme, každá sme iná...u každej to jeden mesiac môže byť tak, druhý mesiac zas inak...ja chápem, že v týchto centrách toho fakt majú veľmi veľa, ale tak my si za to platíme, takže očakávame adekvátnu starostlivosť, no nie ? :wink: a ide predsa o veľa...ide o ľudský život (myslím v tom zmysle, že nám ženám ide o to bábo) :slight_smile: :wink:
29. feb 2016 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Taaak vo štvrtok ráno ideme na prvé IUI do BA GIN FIV. Večer si mám pichnúť pregnyl a uz len potom dúfať ... Máte s tou GIN FIV skúsenosti ? Kolko ste tam cca platili? Ďakujem
1. mar 2016 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@gavulova ja som tam tiež bola na iui, cena za zákrok 100 eur + lieky+pregnyl...asi dostaneš utrogestan...ja som aplikovala 2x denne po 2tbl...u nás balíček utrogestanu stojí necelých 7 eur a je tam 30tbl..a pregnyl ma stál niečo vyše 12 eur tuším...DRŽÍÍÍM PALCE :slight_smile: :grinning:
1. mar 2016 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucecita25 ďakujem :relaxed:pregnyl a utrogestan uz mám doma . ten som dnes v NR kúpila keďže tu bývam . No som zvedavá moc mám jednu folikulu tak uvidíme či motyka vystreli
1. mar 2016 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gavulova na koľký deň cyklu si bola na folikulometrii ? a koľko mm máš folikul ? ja som pred druhou iui bola na 11DC na sone a folikul som mala 20mm a hneď na druhý deň bola iui...no bohužiaľ ani druhý pokus nevyšiel :frowning2:
1. mar 2016 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucecita25 dnes je 15 deň mám 35 dňový cyklus . Folikul mal 19 mm. Dnes si večer mám pichnúť pregnyl a štvrtok ráno uz BA. Mrzí ma ze nevyšlo . A ideš aj na tretie ?
1. mar 2016 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucecita25 ahoj, ja som tiež obsolvovala IUI a tiež ultrazvuk nerobili.......nerobia nikomu....:frowning2:
1. mar 2016 o 15:06  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hateria ahoj a aký dlhý máš cyklus?
1. mar 2016 o 15:08  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gavulova nie nejdem...po druhej neuspesnej iui mi dr hned navrhol ivf :frowning2: Takze teraz cakame na schvalenie poistovnou...ja som chcela este raz skusit, no napokon ma manzel aj dr presvedcili, ze zbytocne budem davat peniazky za iui, ked nevieme, ci by to vyslo...dr vravel, ze keby vedel, ze trebar 5-ty pokus iui vyjde, tak s radostou by mi aj 5-krat spravil ten zakrok...ale kedze patrim do skupiny "sterilita s neznamou pricinou", tak odporucil ivf, aby sme sa pohli dalej, nech lepsie vysetria aj moje vajicka...takze tak...:frowning2:
Ale tebe mooooc drzim palceky, aby si mala vacsie stastie a nech ti to vyjde :slight_smile: :wink:
1. mar 2016 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 je to velka skoda podla mna, ze nerobia...akoze ja nie som nejaka velka odbornicka, ale ked je uz trebars pichnuty pregnyl a iui je o 2 dni, co ak medzitym folikul praskne? Chapes...pred zakrokom ziadne sono, spravia iui, zena sa 2 tyzdne stresuje, ci to vyjde alebo nie a pritom mozno folikul praskol uz pred zakrokom...je to nespravodlive...
A kolko iui si absolvovala ?
1. mar 2016 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucecita25. Tak držím palceky nech ti výjde IVF a budeš konečne zaslúžená mamička. U nás problém nieje žiadny v podstate ale uz cca 3 roky nič tak mi navrhli toto. Známe co na tom boli a nepodarilo sa im to ma odhovaraju ze zbytočne peniaze a tak Ale chcem to skúsiť . Škoda ze mám len jedno vajíčko tým sa šanca zmenšuje ... :disappointed: ale dúfam a zároveň sa aj teším . No uvidíme ako to príroda zariadi.
1. mar 2016 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gavulova dakujem :slight_smile: U nas je problem so mnou, mam nepriechodny hlien, preto mi dr odporucil iui, kedze pomocou tohto zakroku sa spermie vyhnu hlienu...no ale, u mna evidentne ani iui nestaci :frowning2:
Nenechaj sa odradit inymi, ktorym to nevyslo...mne nevyslo 2x a urcite by som ti nepovedala, aby si do toho nesla....pretoze kazda sme ina a je tu na MK kopec dievcat, ktorym to vyslo hned na prvykrat alebo pripadne druhy...takze nemaj obavy, tes sa, mysli pozitivne a nenechaj si pokazit naladu recami od ostatnych, ktorym to nevyslo...:wink: Pretoze ak to neskusis, nic neziskas :wink:
1. mar 2016 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucecita25 ďakujem si zlatá . povzbudilo ma to :relaxed: . len sa bojím sklamania . Ale to asi k tomu patrí . Buď alebo . Strašná inak nespravodlivosť v tomto . Niektoré hneď a niektoré vôbec . Ale verím tomu ze skôr čí neskor sa na nás usmeje stasticko... A ideš na IVF na slovensku?
1. mar 2016 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucecita25 čo ti poviem je to " výhodný biznis", ktorý naberá na obrátkach...... len to mi z toho vychádza......ani mne sa to nepáči......ja som bola 1 x IUI, teraz idem na IVF, už mám doma aj injekcie, lebo ja už mám 38 preč....:frowning2:. Tiež sme sa stále nádejali,že to už príde a nič.....a výsledky máme v poriadku.....
1. mar 2016 o 21:17  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucecita25 mozem sa ta opytat? Pocedal ti doktor, ze nie je kvoli nepriechodnemu hlienu vobec ziadna sanca na prirodzene otehotnenie, alebo je iba nizsia?
1. mar 2016 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@orchidea111 ja som doteraz myslela,ze hlien sa vytvara v krcku a vdaka IUI sa ten hlien obide,pretoze su spermie zavedene hlbsie,ci?
1. mar 2016 o 22:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculicek1977 ahoj, cyklus mam 30dnovy, vacsinou presny ako hodinky...presne ako si napisala, je to pre nich v prvom rade biznis, nehovorim,ze nechcu pomoct ale pristupuju k tomu tak,ze spravia si svoju robotu ale tym,ze je to tam take neosobne,tak v podstate to mozu mat vsetci na haku.. tak ti drzim silno prsteky, nech uz IVF vyjde...My tiez mame vysledky v poriadku a len sa nedari :(
1. mar 2016 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucecita25 presne, mali by robit ultrazvuk kym si nebudu 100%, ze tie folikuly su dostatocne velke a moze sa pichnut pregnyl...predpokladam, ze ja som si minuly mesiac zbytocne zatazovala organizmus pregnylom, kedze ovulaciu som mala uz pred pichnutim ale tym,ze sme isli na IUI 1.x, tak som robila vsetko podla pokynov... zopar dni je strasne dlha doba...a drzim prstiky nech sa vam to podari :-*
2. mar 2016 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@gavulova aj my chodime do GF BA. tento mesiac nas caka 2.IUI... prve nevyslo ale netreba to hned hadzat za hlavu, niektorym sa to podarilo hned na 1.x, tak verim, ze ty budes ten pripad a silno drzim prsty :slight_smile: ja som prvy zakrok brala tak,ze vyskusam, aspon uvidim co sa so mnou bude robit :grinning: akoze sklamanie bolo, hlavne ked mi vysiel na teste duch a potom krv negativna...ale tak verim,ze to vyjde raz... najprv som bola presvedcena,ze skusime 2 IUI a potom rovno IVF ale rozmyslame,ze budeme chodit do nekonecna na IUI, pockame do konca roka a ak sa to nepodari,tak potom IVF...radsej by som chcela prirodzene, sice v lete budem mat uz 30.,ale tak skusime este zariskovat. Mozno mi po 2.IUI prepne a poviem,ze jednoducho uz chcem IVF lebo sa neviem dockat drobatka malinkeho :grinning:
2. mar 2016 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hranoska to ano. Ale ci je tu aj nejaka sanca na prirodzene otehotnenie, alebo sa to musi iba iui riesit
2. mar 2016 o 05:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hateria ano máš pravdu treba skúšať . Ak sa nato cítiš asi tiež by som to tak brala ze skúšať IUI a potom až IVF ale presne ako si sama povedala niekedy je ten chtic vecsi takže možno to podstupis :relaxed: v každom pripade to isto raz vyjde . A myslím ze 30 rokov nieje zle a ani prekážka :relaxed: .
2. mar 2016 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gavulova v dnesnej dobe je 30tka taky normalny vek mam pocit, kedy zeny zacinaju riesit tehotenstvo a babo... Mne to pripada uz neskoro, podla planov som mala mat uz odrodene dve deti :grinning: len nejak stale bolo nieco dolezitejsie. Ty mas kolko rokov?
2. mar 2016 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@orchidea111 tak to vôbec netuším..či tie babské rady ako ACC long fungujú aj na takéto problémy .. :unamused:
2. mar 2016 o 12:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gavulova To, že sa bojíme sklamania, k tomu asi patrí...bez toho to nejde...ja som na prvé iui šla s tým, že aj tak to nevyjde, lebo však prvý pokus a všetci okolo mňa ma ubezpečovali, že nech si nerobím nádeje, lebo na prvýkrát to málokedy vyjde...takéto reči ma úplne stiahli na dno takpovediac a preto som šla do toho s tým, že to aj tak nevyjde....ale som si hovorila, však nevyskúšam, nedozviem sa...pri druhej iui to bol zas úúúplny opak...tešila som sa, bola som plná optimizmu, vôôôbec ma nezaujímalo kto si čo hovorí, snažila som sa byť čo najviac v pohode a fakt som verila, že to na druhýkrát už vyjde....a vidíš, prišlo zasa len sklamanie... :unamused: :frowning2:
Jasné, na ivf idem na svk...do Gyn-fivu, tam chodím...takže skúsim a uvidíme :slight_smile:
2. mar 2016 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok