• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@denidi v podstate nic ... spermiogram super , ja nic take len trosku vzadsie maternica je a vacsinou mam len jeden folikul ... to ma mrzi :frowning2: asi musime len cakat na spravny cas . A mozno uz sme tehu :slight_smile:
9. mar 2016 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucusik33 jasne,az do vytuzeneho konca :slight_smile:
9. mar 2016 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zus_ke myslím na teba a aj naša bublinka. Strašne moc ti držíme palčeky.
9. mar 2016 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucusik33 aj my sme mali vždy iba jeden a vyšlo
9. mar 2016 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hranoska dakujem moja...no aj lekarka skonstatovala ze to nejako pomaly rastie vzhladom k tomu ze som jedla clostil....no vsak uvidime ci bude prekvapko ci nie
9. mar 2016 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucusik33 no ja som napriklad bola na 8DC na ultrazvuku a folik mal len 6mm a o dva dni uz 14,5mm.... takze uvidime, ze co to bude zajtra :slight_smile:
9. mar 2016 o 14:50  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zus_ke ja som bola na 10dc folik 14mm, na 12dc folik 16mm a 14dc 18mm
9. mar 2016 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucusik33 zuz_ke tak mne rastu super rychlo ja na 10dc 20mm :grinning:
9. mar 2016 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenna71
@zus_ke baby ja som mala na 11 dc foliky 20 mm,16 mm a 14 mm,lenze sliznicu som mala len 5 mm,clostil pomohol folikom,ale spomalil rast sliznice,hm som zvedava,ale vraj este do pripadneho uhniezdenia dorastie,ked denne narastie 1 mm,vam tiez meral sliznicu?
9. mar 2016 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denidi mne veru nie netusim aku som mala :confused:
9. mar 2016 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denidi mne ano... mne stale vravi o sliznici... tu som mala najprv 7mm a potom 9mm... aj mi vravel,ze to je dobre ,ze pri vysokych davkach clostilu som mala v pohode sliznicu.....aspon nieco ked uz foliky nic :joy:
10. mar 2016 o 06:06  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hranoska
@lenna71
@alexslovakia babyyy tak uz som na ceste do brnaa ....za hodinu mam punkciu.... normalne som v strese z toho :speak_no_evil:
10. mar 2016 o 06:20  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zus_ke nebojkaj myslím na teba a verim ze sa ti to podarí. Daj info ako si to zvládla. Teším sa na pozitívne správy
10. mar 2016 o 06:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zus_ke Ahoj moja neboooj vsetko dobre dopadne myslime na teba :fist_tone1:
10. mar 2016 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no uz som po... taakze nakoniec mi odsal dva folikuly a mala som jedno vajko.... ale bohuzial nebolo zrele,takze nic.... cize dalsi cyklus klasika ivf
10. mar 2016 o 08:35  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zus_ke
jeeejda, to ma mrzi, ze vajko nebolo zrele :frowning2: aj si uzivala nieco na zlepsenie kvality koenzym Q10, inositol atd ? nemas ine zdravotne problemy, ktore by posobili ci len nahoda ?
drzim palec do dalsieho kola, my ideme buduci tyzden podpisat ziadost do poistovne.
10. mar 2016 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. mar 2016 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 som nedopisala a poslala skor,ako som chcela:slight_smile: chcem sa opytat koenzym Q10 a inozitol su teda na kvalitu vajicok?
10. mar 2016 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denidi
ano su pozerala som to vo viacerych studiach.
10. mar 2016 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denidi
Tých vitamínov a minerálov je viac, ktoré by sa mali užívať + zdravý životný štýl a pohyb

Co-enzým Q10 (CoQ10) je vynikajúci antioxidant, často sa odporúča plodnosti odborníkov. Predpokladá sa, že zlepšenie šance na otehotnenie so zlou ovariálnej rezervy a ceny starších vajcia "Zvýšenie prostriedkov šance na úspech tehotenstva. CoQ10 bol veľmi študoval v mužskej plodnosti, kedy má extrémne ochranný vplyv na spermie, štúdie na zvieratách ukazujú, že CoQ10 Ochranný účinok môže zásadne omladiť vajcia taky pomáhajú staršie ženy - a ženy so zlým ovariálnej rezervy - majú väčšiu šancu na počatie.

Jedným z hlavných faktorov ovariálneho starnutie je stav mitochondrií do oocytov / vajíčok, mitochondrie sú malé energetické závody prítomné v každej bunke vajíčka, ktorá do značnej miery určovať bunkovej biologický vek 'a živosti. Mnoho štúdií zistilo, že CoQ10 vynikajúci proti starnutiu doplnok s veľkou hodnotu v omladzujúci starnutia mitochondrií najmä v kardiovaskulárnom systéme.

Historicky, kontroverzný štúdie transplantované mitochondriách mladších žien do vajíčok starších žien, omladzujúci účinok CoQ10 vykonané staršie vajcia sa správajú ako mladšie vajcia ralizace vrátiť čas. Experimenty, ako sú tieto - aj keď nie už vykonaná - viedli k výskumu doplnkov, ako je CoQ10, ktoré môžu obnoviť mladosti starnutia mitochondrií. Japonská štúdia o pôsobení koenzýmu Q10 v ženskej reprodukčný systém k záveru, že:

"... Podávanie CoQ10 môže spôsobiť pozitívny vplyv na vaječníku, a preto sa očakáva, že CoQ10 zlepšuje funkciu vaječníkov u starších zvierat."

Vedci z tejto štúdie je preskúmať, či by mohlo znížiť CoQ10 oxidačný stres v vaječníku, zvýšené oxidačný stres je považovaný za hlavný mechanizmus podieľa na urýchlené starnutie vo vaječníku, ktorý poškodzuje oocytov. Vedci dali staršie myši CoQ10 denne po dobu jedného mesiaca, zatiaľ čo kontrolná skupina dostávala placebo.

Na konci štúdie bolo zistené, že CoQ10 liečených myší, mali významne vyššie hladiny CoQ10 vo svojich vaječníkoch a ovariálnej žily a ich vaječníky obsahujú menej reaktívnych kyslíkových radikálov, ktoré spôsobujú oxidačný stres. Vaječníky o CoQ10 liečených myší o 30% ťažšie ako kontrolné, zníženej ovariálnej objem je často spojená s klesajúcou ovariálnej rezervy, takže je to veľmi pozitívne znamenie vidieť zvýšenie hlasitosti. Výskumníci dospeli k záveru, že:

"... Orálne CoQ10 bol prevezený do ovariálnej tkaniva vo všetkých vekových zaoberá. Zvýšené hladiny CoQ10 intravenóznej znižuje systémovú oxidačný stres. Okrem vaječníkov váha ukázala väčšiu hodnotu CoQ10 liečby. "

"Tieto výsledky naznačujú, že podávanie
CoQ10 môže spôsobiť pozitívny vplyv na vaječníku, a preto sa očakáva, že
CoQ10 zlepšuje funkciu vaječníkov u starších zvierat. "

Niektoré reprodukčné endokrinológov odporúčame extrémne vysoké dávky CoQ10 - až 200 mg trikrát denne - zatiaľ čo iní odporúčajú menšie čiastky. Druh CoQ10, že budete mať môže ovplyvniť, ako veľmi vaše vaječníky absorbovať príliš, Ubiquinol je forma CoQ10, ktorá je preukázateľne vstrebáva oveľa efektívnejšie viesť k vyšším krvi. Ak sa snažíte otehotnieť so zlou ovariálnej rezervy, alebo sú starší mama-k-byť CoQ10 vám môžu pomôcť otehotnieť rýchlejšie, alebo mať väčší úspech IVF.
10. mar 2016 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 velmi pekne ti dakujem,este som koenzgm Q10 neskusala,ale pozriem sa po nom :slight_smile: velmi dobry clanok
10. mar 2016 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzka56 vies co, ja mam velmi nizke amh ( 0,03) vysoke fsh,len jeden vajecnik a endometriozu ... takze nic moc... a brala som len kyselinu a gynex,pila alchemilku.... a predtym dost dlho inofolic.... ale skusim sa poobzerat po tomto ;) diiik za tip
10. mar 2016 o 12:09  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zus_ke
tak to mas riadne toho nakumulovaneho :frowning2:
dr. resp embryolog nic nepovedal, ze co by mohlo pomoct ?
10. mar 2016 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zus_ke och tak to ma mrzi :frowning2: skoda ze ani jedno nebolo :frowning2: a teraz co? ty si toto nemala normal stimulaciu vsak?
10. mar 2016 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenna71 teraz som mala soft... len clostil som mala.....a potom pregnyl ....a teraz jedine maximalne davky ale to uz si budem normalne pichat.... a ked nic,tak darovane vajicka :(
10. mar 2016 o 18:24  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka56 vobec nic nepovedali .... jedine ze musime skusit maximalnu stimulaciu
10. mar 2016 o 18:25  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zus_ke
Snáď to dopadne dobre v ďalšom kole, posielam vela sily.
10. mar 2016 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zus_ke no myslim ze toto zaberie neboj :pray: Sice ta asi nabombuju velkou davkou hormonov ale treba to skusit vysledok potom isto bude stat za to! :muscle_tone1: aj uz viete kedy do toho pojdete?
10. mar 2016 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky,po IUI vadsina z vas si vklada utrogestan,alebo uziva duphaston,ja som nedostala nic,aj som sa dr.pytala,ci nahodou nezabudol a nie,povedal-nebudete nic uzivat,mam z toho taky zmiesany pocit,som rozmyslala,ci on uz dopredu nepredpokladal,ze sa nam to nepodari a preto mi nic nedal,ach jaj...neviete podla coho sa urcuje,co ktora uziva,repektive neuziva?
10. mar 2016 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denidi
Asi každý dr individuálne rieši, pri prvých dvoch iui som užívala lutinus a utrogestan, tretie iui bolo nativ čiže žiadne lieky pred ani po.
10. mar 2016 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok