• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Suzanna, uvidíš, i když sama u sebe příznaky MS poznám bezpečně, kromě tlaku funguje spolehlivě ještě den předem choroná žravost na cokoli sladkého v příšerném množství.
A pokud by to tento cyklus nevyšlo, nechceš si dát chvilku pauzu? Mě to doktoři doporučili s tím, že tělo reaguje na stimulky i v dalším cyklu bez stimulace - u většiny dozrává víc folikulů a tak je prý lepší necpat do sebe zbytečně další hormony. Po Clostylu jsem vždycky v příštím nestimulovaném cyklu měla 3 zralé folíky.
6. máj 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky:slight_smile: chtela jsme se zeptat kolikrat vam rekli ,ze vam udelaji iui ja byla ted na druhe - a rekla mi ,ze uz to priste nemam moc vyznam ale prijde mi ,ze ot je spis o penezich -urcite jeste jednu chci zkusit
6. máj 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eloana, samy pojišťovny to mají většinou nastavené na proplácení 6-ti IUI za rok. Je tam vysoká pravděpodobnost, že při stimulaci při větším počtu vajíček se zadaří. Kamarádka dělala pro jednu farmaceutickou firmu před pár lety průzkum a zjistila, že průměrně je úspěšné každé 4 IUI (průzkum byl v Anglii a trval dva roky).
Nevím už ale, jak to bylo s dalšími kritérii u věkových kategorií, kde se to může mírně lišit.

IUI je pro kliniky skoro nevýdělečné, samotný zákrok se vejde do 2 tis. Kč. Je jasné, že ivf je na poměr cena/čas o hodně atraktivnější, proto to většinou doporučují i před vyzkoušením těch 6-ti IUI.

A mimochodem, mě v prvním CARu, kam jsem přišla, řekli hned po dotazu na věk, že bude nejlepší udělat ivf s dlouhým protokolem. Tak jsem okamžitě odešla, protože kromě věku a jména o mě nevěděli nic!
6. máj 2009 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zaneab my se domluvili,ze zkusime 3x se stimulkou tak to tak chci zkusit...dale mi dr rekla,ze mam spis pocitac 4 pokusy o iui nez 5,protoze pri 1 IUI jsme meli dost spatne spermio pod 1 milion spermii a jeste vykon sam o sobe nebyl moc profesionalni delali to pouze na poliklinice az teprve po tom jsme presli sem....takze tady jsme se domluvili na 6 x IUI takze ted jeste 2x a pak se proste uvidi....
eloan, jak pise zaneab se stimulaci je vetsi sance,a v cr hradi pojistovna 6 pokusu ,tady u nas muzes pry mit pokusu iui rocne kolik chces....tak ja to prostebudu zkouset...
6. máj 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne no ja to mam se stimulaci ,ale fakt je sance mala i tak tak nevim proc bych to nemohla zkusit vicekrat urcite chci alepson 4
6. máj 2009 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eloan jasne,ze to zkus :wink: ja to taky budu zkouset dokud se proste nezadari....IVF zatim odmitam....
6. máj 2009 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eloan, ja se domluvila hned po 2:IUI na 3.IUI mam uz Clostil, rekla jsem, ze IVF nechci tak dr. rekl, ze budeme zkouset.Delala ti to ta sama doktorka nebo doktor??
6. máj 2009 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipimiska (24)- Gyncare KE - spg zly - 2krat IVF/ICSI,(gonal,pregnyl,estrofem,utroges,duphas.)negat.,3krat KET-negat,1.IUI(duphaston)test cca 9.2 [neuspesny]
lusina (29)- sanat.Helios Martin - 2xIUI (clostil+pregnyl+utroš), obe neúspešné, ďalší postup,pár mesiacov skúšame prirodzene a potom asi v 7/09 IVF.
rosienka (34) - zahranicie - 2xICSI, 2.IUI (clostil,pregnyl,pregnyl) neuspesne, 3.IUI 5/09 stimulka s hormonmi
latunka (25) - GEST Praha - 1x IUI 16.1.09 (gonal,pregnyl,utrouš) - negativní, tento cyklus pauza
evak 99 (30)- Gennet pha - 2x iui (pregnyl, utrouš), neúspěšné, 1.ivf duben
Atlaselka (30)- Pronatal Praha - SPG nic moc,levý vejcovod neprůchodný,1.IUI 03/09 (Menopur)
suzanna (36)- zahranici ,snazeni od unora 2007,oligotaratozoospermie 5 IUI -neuspesna UTZ 13.5.
ruda (30) snažení od 09/06 čekáme na 1.IUI 24.2 stimulace Menogon
helenky (31) gennet pha, 1.IUI 31.1. - neúspěšné, pravděpodobně 04/09 IVF
mesiacik (33)- SR, 1IUI(clostil,pregnyl,utrogestan)-
smilkyCZ (26) - Sanus Pce, snažení od 07/07, UTZ 6.3, 1. IUI 9.3.-nega, duben - 0, květen - ?
holubice.petra (27) - Sanus Pce, snažení od 2007 1.IUI těhu(zamlklé těhotenství 12/07 revize) rok odpočinek, další snažení od 01/09 (clostil,pregnyl,utrogestan) 1.IUI leden neuspěšné, 2.IUI únor neuspěšné,čekání na mrchu do dubna (2x po dvou ampulích Agolutinu), 3.IUI 17.4.
zaenab(38) - Laurea Brno, 2x laparka cysty. 3 IUI s Clostylbegytem - vždy min. 3 folikuly, ale 2x nízká sliznice. 18.4. IUI (stimulace Merional), 3 folikuly - ?
LENICKAN - PCO, spg. OK. 03/09 1.IUI (fostimon, pregnyl) 2 folikuly, nádherná sliznice = neuspěšné. 05/09 2.IUI(fostimon + pregnyl)
6. máj 2009 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rina jasne,ze je lepsi zkouset nejdriv IUI moje dr.rikala,ze IVF jeste u nas nezvazuje tak na ni dam...
6. máj 2009 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas tim, ze jsme meli super vyborny sperma tak taky neni co resit, hlavne tim, ze mam 1 dite se mi do toho teda vubec nechce verim, ze to prijde s IUI nebo prirozene, taky se priznam se mi za to nechce platit 20 tis a vysledek nejisty...
6. máj 2009 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rina me jde spis o to,ze nase dr.rikala jak je IVF narocne pro telo, a abych se priznala staci mi jen tyto male davky hormonu, jsem fakt nekdy na manzu pekna krava :grinning: a taky verim v to,ze se to proste jednou podari uz jen proto,ze spermio se nam o dost za ty dva roky snazeni zlepsilo z 500 tisic na 56 milionu tak snad si naka mrska jednou cestu najde :wink:
Ani jsem nevedela,ze uz dite mas.. :confused: kluka nebo holku?A kolik let?
6. máj 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mam 6letou holku a ted se snazime s tim stejnym chlapem. Me akorat trochu tlaci vek je mi 37 :rolling_eyes:
6. máj 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
delala mi to ta Johanova -je prijemna ale ta iui byla hrozna neslo ji to tak musela vzit nejake kleste sestricka me tam drzela za ruku:slight_smile:)))
6. máj 2009 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta mi delala tu 1. IUI ted mi to delal Petr a delal to pod utz kdyz to zastrcil tak koukal kde presne je tim utz tak mi to pripadalo takovy lepsi nez poslepu i kdyz to umi i tak. No uvidime zas jak to dopadne
6. máj 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
me ot nedelala pres utz .alep osledne mi prislo ze mi to tam ani nedala bylo ot sup sup . ted to celkem bolelo ale alespon vim ,ze to tam dala:slight_smile:)))
6. máj 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzanna, to je fajn zlepšení spermia. My ho testovali 3x po tříměsíčních intervalech, vždycky bylo min. 30mil., ale drahoušek už víc než rok užívá L-carnitin a arginin, který je na tvorbu vynikající. A taky jinak žije zdravě, na to, že je chlap a denně do sebe dostane kolem půl kila zeleniny, jsem teda zírala i já. A věřím, že to vliv má.

Já mám s ivf prolém ten, že mám špatné cévy a riziko trombóz. I při stimulce se mi hodně zhoršují, všude mám modřiny, otoky, už dvakrát mi chirurgicky odstraňovali krevní sraženiny a hemoroidy. A u ivf, kde je hormonů a zásahů víc, y se to nejen zhoršilo, ale byly by dost omezené možnosti léčby. Proto jsme domluvení, že když ještě nevyjdou 2 IUI, půjdu na nativ, kde je stimulace stejná, jako i IUI.

No a jinak mi bude za pár týdnů 39, miminko zatím nemám žádné, ale i tak se nenechám natlačit do něčeho, co nepovažuju na úplně nejlepší pro své zdraví.
6. máj 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no financni stranku je druha vec - pracuje zatim jen manzel takze za tim na ot nejak extra nemame
6. máj 2009 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a jak je to ted s pojistnym u vas..plati ho porad stat??Nebo si to musite platit samy??
zaneab jasne,ze zdravi si musis chranit....doufam,ze se vam i pres vsechny problemy podari otehotnet moc Vam to preji :dizzy_face:
rina me take tlaci vek 36 ale rikam si,ze do 40 se to snad podari....jsou i pripady kde se lide na to uz uplne vykaslali a pak to najednou prislo samo....asi prece jen hraje roli ta psychika.
6. máj 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jojo, mám v okolí hodně kamarádek, které to vzdaly po neúspěšných Ivf (jedna byla 3x + KET) a podařilo se jim pak samo. A kamarádka měla domluvené ivf, nakoupila injekce a otěhotněla těsně předtím, než začala stimulovat. No ale mám taky kamarádku, která šla okamžitě na ivf a podařilo se napoprvé, má krásná dvojčata, pěkné ďáblíky :slight_smile:
Psychika taky hraje roli, stres, životní prostředí...... já zjišťuju, že jak jsem se dřív nervovala, tak po uplynutí více času to beru tak, že i přes lékařskou pomoc se nemusí zadařit, doktoři nejsou všemocní, navíc co pár, to kombinace naprosto neopakovatelných diagnóz a výsledků.....takže asi nemá cenu tlačit na pilu někde, kde je víc procent ve hvězdách. Povzbuzuje mě to, že když si najedu do diskuzí o pár let zpět, tak všechny snažilky, i ty, co to vzdávaly po pár letech, jsou už šťastné maminky :slight_smile:
6. máj 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Snad i my se jednou sejdeme na jine diskusi,kde se uz budeme bavit jen o mimiskach :slight_smile:
6. máj 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzan, pokud jsi na materske nebo na pracov.urade jako nezamestnana tak za tebe plati stat pojisteni a za deti.No to doufam, ze se sejdeme na jine diskuzi nebo mozna ne, ale budu vzpominat jak to neslo a jak jsem si s Vami psala..
6. máj 2009 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja se tentokrat snazim na to nemyslet a snazit se zabavit .protoze to nevyslo kvuli psychice jem i to jasne:slight_smile:
6. máj 2009 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My jsme si ted s manzou rekli,ze zkusime jeste ty dva pokusy kveten,cerven pak pauza a poradna dovolena a pak se uvidi.....
eloan jj psychika prave dela hodne...
6. máj 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jojo Suzan, ja taky jeste jednou v cervnu a pak zas na podzim.Takze jsi to dostala uplne?Ja zatim cekam, dnes malilinkato citim prsa, ale nevim..
7. máj 2009 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj rina,jo mrcha uz je v plnem proudu a zitra zacina manza opet pichat injekce a ve stredu uz jsem objednana na UTZ a myslim,ze nam IUI vyjde na pristi vikend,ale uz to vse budu brat jinak nez doud :wink:
7. máj 2009 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj psychika dela hodne .Ja bych potrebovala pujcit tak nejake mimco na tyden a asi bych si to hned rozmyselela:slight_smile: uz jsem si odvykla nekolikrat za noc vstavat:slight_smile: a pak by to slo urcite hned
7. máj 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja jak jsem trochu pribrala tak bych sla nejradci na spinning ale co kdyz to tam je, ale tohle si rikam asi rok....
7. máj 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rina kolik si davas tedy toho utrose? ja jsem si dala 2 rano .urcite to busdu brat maximalne od nejakeho 23 dc abych to alespon dostala vccas
7. máj 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rina ja jsem zrovna dneska cetla,ze pokud chce zena otehotnet, mela by aspon 3x do tydne cvicit...takze se neboj.
7. máj 2009 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nojo Suzan, ale ja normalne necvicim, ani nikdy jsem necvicila tak to by bylo pro telo strasnej sok....
Eloan, ja mam ted Duphaston, ja mela tu vyrazku na tele tak jsem to dr.rekla po IUI a dal mi tohle, ale vyrazka se mi udelala zas tak nevim, jestli z Pregnylu, v zivote jsem vyrazku nemela. Duphaston se polyka 1 rano 1 vecer, ale ten Utrous bych brala taky 1 rano 1 vecer bych to snizila, a jestli to tam bude to mimi tak bych pak zvysila na ty 2x2. Uvidis, kdy jsi byla na IUI?? Ja 1.5. ty chvilku po me co?
7. máj 2009 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok