• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
aktaka, díky :slight_smile:
28. máj 2009 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elle pred tim nez nam v centru zacali delat IUI prozkoumali sperma do podrobna.Vcera jsme se s manzou uz dohodli ,ze tenhle pokus IUI je posledni, zitra zaciname pichat a pak se zeptame na IVF.
miluse my vetsinou mame cele 3 dny sexualni zdrzenlivost ,to je pry nejlepsi.
28. máj 2009 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a pokud má chlap horší sperma, tak doporučují raději víc

Suz, ty stimuluješ na iui injekcemi? to stejně jako na ivf? :confused: :fearful:
28. máj 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suz, tak nějak jsem si to i myslela, dle mých výpočtů by to vycházelo na středu, tudíž poslední sexík někdy o víkendu :dizzy_face:

No já mám stejně v plánu, když tam teďky půjdu na kontrolní ultrazvuk se pořádně dohodnout na IVFku, stejně jsme ho měli naplánovaný na červen, tak jako tak, už mohlo proběhnout teďky, ale zabránila tomu cysta :unamused:
28. máj 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ataka jj stimuluju uz 3-ti cyklus puregonem.Na IVF mas jen pak vetsi davky ,takze do toho proste pujdu.Tohle bude nase 7 IUI takze si myslim,ze uz by bylo na case ,aby s nama neco udelali.
28. máj 2009 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suz a není to moc záhul pro tělo tak každý měsíc stimulovat? :astonished:
28. máj 2009 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ataka ja si picham jen 50 j takze je to v pohode....dr rikala,ze pri tech vetsich davkach je to zahul,ale ja to vydrzim....uz me to se... a nic jineho proste nezbyva...on uz pak clovek vydrzi vsechno,ale horsi by bylo,kdyby se ani IVF nezadarilo.....
28. máj 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak snad má dr pravdu, aby ti to ještě nějak neublížilo
já jsem takový posera z nadměrného užívání hormonů, takže jsem ráda, že mám iui bez stimulace :slight_smile:
28. máj 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ataka ja mela 4x IUI bez stimulace a neuspesne ,tak pak jsem kyvla na to,ze to zkusim 3x se stimulaci no pristi vikend bude posledni sance chci se od toho nejak odprostit a zapomenout,ze budu po IUI ,myslim,ze uz je to ted i o psychice....
28. máj 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj já vím, asi bych taky tak uvažovala, že když to nešlo bez, zkusíme to se stimulací. jen jsem myslela, že na iui se stimuluje max tak zobáním clostilu, ne rovnou injekce :sweat_smile:

psychika v tom hraje určitě svou roli. koho by nechalo v klidu 6 nevydařených iui? to by musel být leda nějaký ignorant
28. máj 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ataka nam dr rikala,ze po tom clostilu se vetsina zenskych neciti dobre a ten puregon se lepe snasi tak jsemdo toho sla a pak jsem si rikala, aspon kdyz pak budeme muset na IVF tak uz budeme v pichani injekci zabehly a i telo uz bude zvykle...
28. máj 2009 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no je fakt, že aspon budou dr vědět jak na tu stimulaci reaguješ, kolik ti mají naordinovat :slight_smile:
a kolik ti teď tak uzraje folinů?
28. máj 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ataka vzdycky dva a to taky staci,protoze pri vice nez trech pak IUI neudelaji...takze reaguju spravne a sliznici mam take vzdy krasne narostlou...proste ty spermie zatraceny se museji vice snazit!
28. máj 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono to asi chce prostě, aby se to štěstí konečně unavilo :unamused:
my máme všechno v pohodě, i spermouše, ale stejně nic. hold si musíme počkat
28. máj 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, chodím k vám pravidelně nakukovat :slight_smile:
Máme za sebou první neúspěšné IUI s pomocí Clostilbegytu - ačkoli jsem myslela, že se zadařilo, protože mě píchalo a bolelo všude možně, měla jsem ultracitlivá prsa apod., tak bohužel nic... :cry: Takže tento měsíc jdeme na druhé IUI - opět s Clostilbegytem.

Jsem zmatená z toho načasování - mně píchli Ovitralle (to je jako Pregnyl) 14DC po obědě a na IUI jsme šli až 16DC v poledne... napadlo mě, jestli to není pozdě, jestli ovu nebyla už 15DC.. ale to se už nedozvím... SNAD vědí, co dělají a snaží se to dělat co nejlépe...

Ještě s tím spermiem - nevíte, kolik má být dostatečné množství po vyčištění? My měli 3mil. a jak jsi tu Suz psala, že jste měli 10, tak jsem se docela lekla, že máme málo... :frowning2:

A jinak co se týče abstinence, tak jsem zjistila, že pokud má chlap málo spermií, je dobré abstinovat déle (třeba 5 dnů), ALE když má pomalé, tak méně (2 dny) - blbý je, že my máme oba dva problémy :grinning: takže to je celkem dilema... :sweat_smile:
28. máj 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ataka - a nechtěla bys už zkusit testík...? teď bys měla být 12DPO, ne...? :wink:
28. máj 2009 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ally, ovu po píchnutí ať ovitrelle nebo pregnylu chodí po 36-48hodinách, tak by to mělo být v pohodě. navíc, vajíško je schopno oplození cca 24h po ovulaci (ten okamžik uvolnění), takže není nezbytně nutné, aby tam spermie byly ještě před, stačí, že to stihnou v těch 24h :slight_smile:

my měli tuším 5ml, ale kolik má být, to netuším. když se to tak vezme, stačila by jedna :grinning:

musíte to zprůměrovat, takže 3,5 dne :wink: :grinning:
28. máj 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ally, jj, jsem 12dpo, ale v caru řekli testovat 14., tak budu poslušná a testnu až v sobotu :slight_smile:
ne že bych měla takovou výdrž, ale já už ráno malilinko špinila, takže už si naděje nedělám, si říkám, že když do soboty přijde ms, tak aspoň ušetřím test :grinning:
28. máj 2009 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ataka - no přesně to, co píšeš, mi řekli i v Pronatalu :slight_smile: já jen znejistěla, když tady čtu, že by se IUI měla dělat PŘED ovulací... my to měli spíš ke konci toho rozpětí 36-48 hodin. No to už je fuk, v tom asi problém nebude :wink:

S tím počtem - do tohoto víkendu jsem si taky myslela, že by stačila jen jedna spermie, ale dočetla jsem se v moudré knize (kterou prý připravovali lékaři), že to není pravda, protože aby mohla ta jedna spermie vůbec proniknout do vajíčka, potřebuje k tomu nějakou látku, kterou vylučují hlavičky ostatních spermií - kterých na to musí být min. 50.000 - takže oni jich tam bohužel musí doběhnout opravdu víc - jinak by ani to množství nebylo brané jako takový problém... Takže jsem zase trochu posmutněla a smiřuju se s IVF... :pensive:

Třeba špinění = uhnízdění :wink: , no nebudu ti (třeba zbytečně) dávat naděje, vím moc dobře, jaké to je, když člověk věří a pak na něj vykoukne zase jen ta jedna hnusná čárka... :unamused: Ale ty vypadáš, že to bereš s humorem a to je dobře :slight_smile: Když nemáte žádný zjištěný problém - jak dlouho se snažíte...? A kolik ti je, jestli se mlžu zeptat...?
28. máj 2009 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nám to vyšlo nějak 40hodin po píchnutí. taky jsem měla ovitrelle

oni jsou ti doktoři někdy děsně chytří :sweat_smile:
Ally, hlavní je, že to ivf je, že pomůže hodně párům, které by jinak mimi třeba vůbec neměly. musí se to tak brát. já se k němu taky nechci dohrabat, ale už to beru jako součást, jako další schod k vrcholu, tj. k mimoušovi :slight_smile:

my se snažíme 2,5 roku a je mi 26
snažím se to brát s humorem. ono to zatím jde, když mám teprve první iui, za pár měsíců už tu budu jen depkařit a šířit paniku :grinning:
navíc, ms místo // jsem si zažila už tolikrát, že by mi snad přišlo i divné, kdyby to bylo naopak :grinning:
28. máj 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to máš recht s těmi doktory - asi nemá smysl okolo toho moc přemýšlet a bádat - já jsem strašnej analytik, všechno moc zkoumám, mám z toho pak hlavu jak meloun a skutek utek... Někdo ani neví, co je to ovulace a má několik dětí :grinning:

Téda 2,5 roku, to tě obdivuju, že jsi to vydržela - ale zase jsi ještě mladinká, takže se nemusíš stresovat kvůli věku :wink: My se snažíme 10 měsíců, ale je mi 33, takže už moc dlouho otálet nechci. Řekli jsme si, že IUI zkusíme ještě max. 3x a pak bychom už rádi IVF. Jasně, že je skvělé, že něco takového vůbec existuje! I když před rokem bych byla vůbec nepředpokládala, že se k tomu dohrabeme... že to nepůjde... no život občas bývá jiný, než si člověk plánuje :sweat_smile:

Vy chcete IUI zkoušet jak dlouho?

S těmi // máš pravdu, taky si to ani neumím představit, že by se tam mohly objevit... i když samozřejmě každý měsíc naivně doufám... :sweat_smile:
28. máj 2009 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no právě, ono je někdy možná lepší nevědět :slight_smile:

já jsem se strašně dlouho nemohla rozhoupat jít do caru. jsem měla pořád pocit, že jsme ok a že se to musí povést samo. ok sice jsme, ale tím to končí. taky jsem měla pocit, že když tam dojdu, narvou do mě hormony a to jsem nechtěla. pak už to chtějí přemohlo ten strach a zatím dobré, jde to rychle a ničím mě neládují, tak jsem spokojená :slight_smile:
já jsem sice ještě mladá, ale manželovi je 36 a pořád prská, že bude starý táta :grinning:

já bych chtěla zkusit ještě jedno, pak zažádat o ivf a mezi tím zkusit dotřetice. nechce se mi už moc dlouho čekat, teď mám pocit, že jsem se načekala dost, tak chci, aby se něco dělo...
Ally vy co máte všechno za sebou?

je to trochu schizofrení, člověk pořád čeká a doufá a až to tam jednou bude, tak ani nebudu vědět jak s tím naložit. už se vidím jak lítám po bytě a ježíšuju, na víc se asi nezmůžu :grinning:
28. máj 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koukám, že jsem ti dvakrát zkomolila jméno-nick, za což se omlouvám - dělám pět věcí najednou, nedávám pozor a píšu jak prasátko... :sweat_smile:
28. máj 2009 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no vidíš, já jsem si toho ani nevšimla :slight_smile:
28. máj 2009 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ten pocit, že se to musí povést samo, jsem měla taky a přesně jsem se taky bála hormonů... Jenže nejdřív mně zjistili, že nemám pravidelně ovulaci a potom manželovi vyšlo ne příliš dobré spermio (tam, kde na něm byl, nás rovnou doporučili na IVF). Což byl signál, že to normálně asi nepůjde (nebo by to trvalo dloooouho) - i když můj gynekolog mě pořád přesvědčoval, že ano a že času dost - ale už jsem z toho začínala být vážně na Chocholouška, takže jsme museli jednat. V Pronatalu výsledky spermia neviděli tak úplně černě, já ale opět byla bez ovu, takže jsem vyfásla Clostil a absolvovali jsme první IUI - to bylo 13.4. Na Clostil jsem naštěstí reagovala dobře - vypěstovala jsem dva krásný folíky! :sunglasses: 15% šance je ale malá, takže z toho nebylo nic...
Někdy kolem 11.5. nás čeká druhé IUI a 23.6. jsme objednaní na konzultaci, kde bychom chtěli zažádat o IVF - nevím, jak dlouho to potrvá, jak to schvaluje pojišťovna, jaký budu mít protokol... ale počítám, že to snad vyjde v srpnu nebo v září. Mám strach z injekcí do břicha, protože nenávidím jehly a mám strach z narkózy, ale miminko opravdu moc chci, takže nějak překonám i tohle... :sweat_smile: Takže to nám možná vyjde to IVF skoro stejně :wink: Teda pokud se některé do té doby nepodaří otěhu pomocí IUI :grinning: :grinning: :grinning:

No až to přijde, tak z toho taky budu paf, ale to je asi každá - na to se nedá nijak připravit :wink:
28. máj 2009 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsem si to naplánovala na srpen, uvidíme, co na to car, jestli se mnou budou souhlasit :grinning:

ale jinak samozřejmě zázraky se dějí, takže když nevyšlo první iui, vyjde určitě druhé :wink:
28. máj 2009 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bezva - tak plán máme stejný - teď jen "trošku" toho štěstí a bude hotovo :wink:
Pozitivní myšlení je určitě správné - zatím mě taky ještě neopustilo :wink:

Pro dnešek končím, takže se loučím, zase přijdu. Držím ti palečky, aby ses k IVF už nedostala a v sobotu objevila // (nebo nejpozději příští měsíc!) :dizzy_face:

zatím papa
28. máj 2009 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ally, díky a nápodobně :slight_smile:
hezký večer
papa
28. máj 2009 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miluse, v Gennetu rikaji 3 dny, ale my jsme tentokrat meli sex rano den pred IUI, rikala jsem to dr. a rikal, ze si mysli, ze je to jedno, ze to nebylo dokazany, ze to mnozstvi nejak rapidne vzroste. Me rekli 11 den pri utz od ted nic a 13. den IUI tak jak chces.
28. máj 2009 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ally my mely jednou pouze 2 miliony pak zase 52 milionu proste se to houpe ,ale asi to i zalezi na te pohlavni abstinenci protoze, to jsme zrovna setrili 5 dni ,ale zase rikaji,ze pak jsou pomalejsi, ja uz nevim ,asi je lepsi nad tim tolik nepremyslet.Jinak u nas v centru IUI po 1 mil.nedelaji.
Vetsinou mi IUI taky delaji 40 hod.po pichnuti pregnylu.
28. máj 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok