• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Doufám, že v září mi udělají další IUI, chci být zase těhotná, před týdnem jsem ještě byla
15. jún 2009 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koukam, ze ta moje odpoved uz se sem nepropasovala, pac konik neslapal.
Eloana, mozna, ze to byla jen uspesnost v konkretnim caru a treba za kratsi obdobi. V prirozenem cyklu u zdraveho paru se uvadi, cca 10 % a pri IUI, tim, ze se zkrati cesta spermii, spermie se procisti, ovu s IUI se presne nacasuje, tak se sance zvysuje. Navic pri stimulaci se uspesnost zvysi, pokud je vic vajicek. Takze je to vzdycky trosku vic nez v prirozenem cyklu s normalnim snazenim.
15. jún 2009 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lindazofie, urcite udelaji :wink: Nemysli na to, co bylo, to uz neni :pensive: Mysli na to co bude a co te ceka :wink:
15. jún 2009 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky, tak moja prva IUI bola neuspesna :frowning2: Som z toho smutna, zajtra ideme na konzultaciu. Som zvedava co doki vymysli. Kolkokrat sa moze IUI opakovat?
15. jún 2009 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
harmanceky u nas se muze opakovat 6x nevim jak na slovensku. treba dalsi vyjde:slight_smile:
15. jún 2009 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DAkujem eloana, len by som bola najradsej keby tych pokusov bolo co najmenej. Uz len ten prvy ma dost vystresoval. A ked to potom nevyslo... Moj organizmus sa tvari, ako keby nic, akoby som nic neabsolvovala. Nechapem, ako moze byt taky ignorant :slight_smile:
15. jún 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
harm neboj ja tu prvni taky moc brala,ale pak si zvyknes a ani ti to neprijde drzim pesti:slight_smile:
15. jún 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak dakujem pekne :slight_smile:
15. jún 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
harmaceky ten môj sa tvári tiež a toľké milióny ignoruje, čo už :sweat_smile:
naša šanca je malá, ale je...ani ja neviem či pôjdem na druhé, lebo u nás sa platí 100 eur
15. jún 2009 o 19:01  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fiha, to nie je malo. No ja by som radsej skusila este IUI ako IVF. Bojim sa toho zakroku. Kym som neabsolvovala laparku vo februari, nemala som ziadne problemy, bolesti, nic. Bola som presvedcena ze som o.k. A odvtedy si viac citim vajecniky, mam iny priebeh cyklu, tak sa toho bojim. Cim viac zasahov do organizmu tym viac sa to prostredie narusa, nie?
15. jún 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Harmanceky, tak nejlepsi by bylo, aby pokusu IUI bylo co nejvic z duvodu tehotenstvi. Ale pokud se nepovede, tak je to daleko mensi zaprah fyzicky i psychicky oproti IVF, vetsinou doporucuji zkusit 2-3 IUI.
15. jún 2009 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky.
Tak já jsem byla na HSG-RTG vyš průchodnosti,docela bolestivé ale vše ok,pak 3 měsíce sledována každý den uzv. folikulometrie se stimulací glostib + pregnil,bez uspěchu,jen 7 cm cysta po aplik agol praskla,letos duben zase cysta zase po agol praskla.Vyš v caru ted jaro všechny odběry ok i infekce.Spermiogram průměrný.
V červenci jedem do caru a prvni IUI.
Jsem zdrav sestra tak tomu všemu dost chapu,ale prostě jsem už po těch 3 letech trošku unavená a vím že mne čeká ještě dlouhá cesta.
Jsem ráda že si mužem takto psát.Jen my se tady pochopíme.Nikdo jiný totiž nepochopí pocity ženy která něco chce ale mít to nemůže a moc to neovlivní.
co já vyskousela věcí.Mojzisova,caje,rady i jonášovu metodu :slight_smile: ,jim zdravě atd atd a hlavně se snazim na to nemyslet.Pokud vím to všichni velmi rádi poradí.Tak at si to vyzkousi. :confounded:
No nejsem pako.
15. jún 2009 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jen pro zajímavost si spočítejte :wink: :slight_smile:
http://astro.wendys.cz/plodne_dny1.php
15. jún 2009 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zienky, tak ak nam tento prvy pokus vyjde tak odpadnem. To bola taka rychlo akcia ako nic. V pondelok som bola na folikulometrii, v stredu tiez, rychlo som si vybavila konzultaciu v car, vo stvrtok pichnuty pregnyl a v piatok IUI. Ani som si to nestihla cele uvedomit.
16. jún 2009 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj potvorka, držkám palce. ja som mala prvý IUI v piatok, tak čakám :wink: .myslím, že to ale nevyšlo BT tomu nenasvedčuje. aj keď som sa dnes dočítala, že Estrofem môže mierne znižovať BT tak uvidím.
16. jún 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj afrika a kolko mas bazalku? ja 36,8, aj vcera som mala tak. Najprv som mala vnutorny pocit, ze by to mohlo vyjst, ale teraz naozaj neviem.
16. jún 2009 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
včera som mala 36,9 dnes 36,7, ale beriem 2xdenne aj Estrogen a on by mal znižovať BT. ty si už bola na IUI, alebo ideš až tento piatok? budeš testíkovať? ja nie, len tá teplota. o jedno mimino som už prišla v decembri, tak mám aj trochu obavy. aké lieky si brala pred IUI? ja clostilbegyt 3x1, estrogen a pregnyl.
16. jún 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bola som v piatok a testikovat asi budem v den ked pojdem na krvny test ak dovtedy vydrzim :sweat_smile:
Ja som prisla uz o 4 mimi. Neda sa povedat, ze mi je to vsetko jedno, ale uz mam nejaku tu odolnost a hovorim si ze ked bude bude, ked nebude nebude, ale skusit sa ma vsetko. Pred IUI mi pichli iba pregnyl. Mam prirodzeny cyklus.
16. jún 2009 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to mi je naozaj veľmi ľúto. príčinu zistili? mne nie, bol to missed abort. boli sme aj na genetike, ale tam to vyšlo ok, tak neviem. koľko si mala folikulov? ja 3.
16. jún 2009 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som mala 1x missed a 3x spontanny a vrajze pricina je trombofilia, tak ma preventivne cakaju pocas celeho tehu injekcie, ale neva, vsak co clovek nevydrzi kvoli tomu malickemu. Mala som iba 1 folikul tak uvidime co z toho. Co beries teraz? Utros, alebo crinon? V ktorom centre si bola? My v Gynfive.
16. jún 2009 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja chodím do Heliosu MT. teraz beriem Utros a Estrogen. a ty? robili ti pred IUI UTZ v ten deň? mne nie :unamused: ,ale od rána som mala silné bolesti, tak možno to bola ovu.ideš za 14 dní na krv a UTZ?
16. jún 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja beriem crinon. UTZ mi robili den pred, ale v ten den nie. Dr mi povedal, ze ked by aj praskol este vo stvrtok tak to nevadi, ze to sa stiha, tak som v piatok isla rovno na zakrok. Za 14 dni idem na krv. O UTZ mi nikto nic nepovedal.
16. jún 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.No nám vyšiel aj druhý spr zlý tak to vyzerá, že nás čaká IUI.Ako tak čítam už to máte niektoré aj za sebou...neviete mi povedať čo mal vlastne čaká, aké vyšetrenie a pod? Ďakujem
16. jún 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj cisielko tak asi hormonalny profil, folikulometria, mozno laparka. Nic ine ma zatial nenapada
16. jún 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja vam sem pridem s negativnou spravickou, ale snad to nikoho neodradi...som po negativnom TT :pensive: ale ideme hned do 4.IUI
16. jún 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka to je mi luto :frowning2: , snad stvrte uz vyjde
16. jún 2009 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potvorka, aj som si mylsela, že ma tá laparka asi neobíde...bože...tak sa mi do nej nechce...bude to pri vedomí alebo v anastéze?Hormonálny bude asi z krvi a folikometria...to ani neviem :frowning2: koľko asi trvá vyšetrenie kým príde rovno k zákroku? strašne veľa otázok...ja viem :unamused:

Rosienka, je mi toľúto ale si statočnica keď to takto zvládaš...verím, že 4 bude úspešné :wink:
16. jún 2009 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potvorka, cisielko - dik, ja viem, ale kedyyyy??? :confounded:

cisielko - caka ta najmä hormonalny profil a HSG - vys. priechodnosti vyjcovodov
16. jún 2009 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka to je mi lto,ale musime bojovat dal...ja mam za sebou v patek uz nase 7 a take posledni IUI jinak pak IVf a nad tim vaham....
16. jún 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka, a to nieje to isté ako laparka?
16. jún 2009 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok