• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Cisielko ta laparka neviem ako sa robi ja som ju tuk-tuk nemusela podstupit. Hormonalny profil sa robi najlepsie 3 x cez cyklus. 3 den cyklu, v polovicke a ku koncu cyklu a je to vlastne odber krvi. Folikulometria - to ti dr pozrie cez UTZ ci ti rastu folikuly a v akom stadiu su. Pojdes tam niekolkokrat aby odsledovali ako ti folikuly narastaju.

Rosienka na tu otazku ti nikto nevie odpovedat. Ostava iba verit

Suzanna fuuuha ze 7. :confused: Preco vahas nad IVF to mozno vyjde na prvy krat, ja byt tebou, urcite to skusim
16. jún 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potvorka vaham ,protoze je to prece jen velky zahul pro telo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted beru poprve Utrogestan a porad bych jen spala...
16. jún 2009 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem ze to urcite nie je jednoduche a v tele to spravi husenkovu drahu, ale za pokus to stoji, aspon za jeden
16. jún 2009 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potvorka, a precody vaječníkov?to asi budú musieť mrkať, nie?ďakujem za všetky odpovede...aspoň som ako tak v obraze...

Zuzka, tak to čumím...ja by som to skúsila spoň 1x...myslím, že to zato stojí :wink: a ke´d si sa už dala do boja :slight_smile:
16. jún 2009 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej hej na to som zabudla, to boli skor veci po zisteni priechodnosti vajickovodov
16. jún 2009 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky všem snažilkám....tak k vám taky písnu...
občas vás tu pročítám a teď teda už i přidávám...
Máme před sebou IUI od dalšího cyklu, vychází to že by to mělo cca okolo 13.července být....

Jinak zdravím Elu :wink:
16. jún 2009 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzi - ja viem, bojujem, ale ajtak som smutna, ze este furt nie... :unamused: Nech vam ta 7-ka stastie prinesie :sweat_smile:

cisielko - ale kdeze to iste, laparka je operativny zakrok v narkoze, HSG je 10-min. ambulantny zakrok pri ktorom ti do vajickovodov vpustia kontrastnu latku a na UTZ sleduju priechodnost. Nie je to nic strasne, i ked u niektorych vraj bolestive.
16. jún 2009 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potvorka, tak drzim palcaky :wink:
Afrika, klid :wink: Jak muzes rict, ze to nevyslo, jsi 4. den po IUI. K uhnizdeni dochazi cca 8. den LF a, ze ti klesa teplota, muze to zpusobit estroferm, jak pises (nevim, neznam, nemam zkusenost), ale i jednodenni pokles v LF u ovulacniho cyklu neni problem. Takze nehazej flintu do zita :wink:
Rosienka, neodradi. Tak preju hodne stesti do 4. IUI :wink:
Cisielko, standardne se postupuje: hormonalni profil a soucasne folikulometrie a spermiogram partnera, dal vysetreni pruchodnosti-je nekolik metod zjisteni (HSG, kymoinsuflace, laparka), pokud jsi prodelala nejake operace nebo zanety v dutine brisni, je lepsi si nechat udelat laparku nez jina orientacni vysetreni pruchodnosti, protoze s prodelanyma operace a zanetama je vyssi riziko srustu, pri laparce, protoze se provadi v narkoze, je mozne udelat drobne chirurgicke zakroky jako odstraneni srustu, myomu atd. Pokud jsou vejcovody pruchozi tak pak IUI a pak IVF. V CARu jeste delaji dalsi vystereni jako genetiku, imuno, pohlavni chorby a trombofilni mutace. Delka mezi vysetrenima zalezi, jestli se neco odhali v jednotlivych krocich. Tak jsem to vzala tak trosku ze siroka :grinning:
16. jún 2009 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka,ja som počula, že je to bolestivé vtedy keď sú nepriechdné...inak vraj nie...aspo´tak môj doki povedal...no tak ja už neviem čo mi budú robiť...

Brundik...ďakujem...tak to sa mám načo tešiť...tie vyšetrenia mi budú liesť asi riadne krkom :wink:
16. jún 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brundik - to som rada, ze neodradi, ved ani ja nestracam nadej :wink:

cisielko - aj mne doky povedal, ze boli to len vtedy, ked su nepriechodne a kedze moje boli priechodne, tak som nic necitila, len by to bolo cele strasne smiesne, ako sa to prevadzalo a ako na mne dokina pri zavadzani tym nastrojov lezala :grinning: Inak dobre to to opisala brundik, ze keby si mala nejake problemy uz predtym, o ktorych sa vie, tak ta poslu na laparku, kde sa to môze rovno odstranit, ak si zdrava, tak pojdes len na HSG
16. jún 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky tak nevim zda nas s rinou v gennetu uhranuli..... ale mame to uplne stejne --mela jsem 2x po sobe zretelnou druhou a silila..... hladina HCG 12 DPO je 22,1 tak nevim ale vzhledem k tomu ze teplota klesla tak vazne asi nic :(((((
17. jún 2009 o 05:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eloana teplota neklesla až tak veľmi, stále je 37...to ešte neznamená že nič, uvidíš ako sa to bude vyvíjať. moc držím palce :slight_smile: :slight_smile:
17. jún 2009 o 06:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne no uvidim......ptala jsem se online nejakeho doktora a ten mi rekl,ze to je prebytek hormonu asi..... coz se mi nezda....chodi na krev pokazde a vzdy jsem mela HCG 0
17. jún 2009 o 06:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eloana nemas graf? Jestli je teplota 37, tak to je celkem vysoka. Doktor myslel jako prebytek po Pregnylu? No, nevim, za tu dobu uz by se Pregnyl z tela vyplavil a jestli prouzek silil, tak to by se po prebytku rozhodne nedelo. A ty jsi byla na krvi uz 12 dni po ovulaci? Drzim palce, aby jsi prinesla zpravy jeste lepsi a zretelnejsi :wink:
17. jún 2009 o 06:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
graf mam teplota klesla z 37,3 na 37 ale uz na mereni asi kaslu:slight_smile:) ja si myslim ze pregnyl urcite ne. neb vim jak vypada pregnylova druha mela jsem to a je to jen stin.toto byla normalni dobre viditelna druha
17. jún 2009 o 06:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Presne, hcg po Pregnylu, uz by v tele melo byt minimum, rozhodne ne tolik, ze bys mela hezkou druhou carku. Ten pokles neni tragicky :wink: Kdy mas jit znovu na krev?
17. jún 2009 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bud k sestrenici v patek nebo do cntra v pondeli .....
17. jún 2009 o 07:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo taaaak, tobe hcg zjistovala sestrenice. Ja jsem si rikala, ze v caru to nechavaji na pozdejc. Hodnota hcg se tak 2 tejdny po otehotneni pohybuje od 3 az treba 400 mlU/ml a narusta hodne rychle, takze uz i v ten patek by melo byt jasno. Takze, preju, at je to vsechno v poradku :wink:
17. jún 2009 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eloan drzim vsechny pesti at to vyjde :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
holky jak ono je to s tou teplotou?Ve ctvrtek byla 36,1 (folik byl jeste na UTZ cely mel 20mm) poz.OVU test.
V patek stoupla na 36.4 a to byla IUI a OVU test jeste pozitivnejsi nez den pred tim...tak kdy byla OVU co myslite?
http://www.fertilityfriend.com/home/1a4bb8
17. jún 2009 o 07:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka, tak som teda zvedavá..tak asi nebude laparka ale HSG :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zuzana,podla mňa v sobotu...ale to sú len moje dohady :wink:
Eleona, držím palce :slight_smile:
17. jún 2009 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzi asi ovu byla ten patek:slight_smile:
17. jún 2009 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzi, mas tam strasne malo hodnot :frowning2: Ja bych teda ovu z toho mala co tam je o den posunula teda na sobotu, protoze patecni teplota je stejna jako pondelni a vzestup o desetinku v sobotu bych proto nebrala jako vzestup ovulacni. Zalezi jake mivas teploty, jestli jsem to nepomotala, tak mericich zkusenosti mas dost, tak srovnej s jinymi tvymi grafy. Pregnyl ti pichali?
17. jún 2009 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko zienky,

Eloana podla mna si tehu. Pokles na 37 nic neznamena :wink:

Brundik dakujem :slight_smile:

Suzi ako pise Eloa ovu bola ten piatok :slight_smile:
17. jún 2009 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky diky no uvidime snazim se na to nemyslet a neresit to ale prilis to nejde :unamused:
17. jún 2009 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky diky :slight_smile: snad jsme se tentoktrat trefili dobre..Pregnyl mi tentokrat nepichali..no ja uz merim jen tak jak me napadne...chtela jsem jen znat vase nazory, take bych rekla,ze OVU byla v ten patek...
17. jún 2009 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ako sem dam link na graf? nejak mi to nejde :angry:
17. jún 2009 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzi a jak vysoke teploty mivas v LF? Pri jake teplote mivas cover line, tu hranici, ktera ti oddeli nizke teploty od vysokych? Ono i kdyby byla ovu v sobotu, tak je to skvela trefa :wink:
17. jún 2009 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potvorka
mrkni na horní část stránky, tam je napsáno "Your Charting Home Page Web Address:" a pod tím je webová adresa. Tu si zkopíruj a vlož jí do diskuze (nebo si jí třeba ulož nebo tak). Když na ten link kdokoli klikne, tak se mu ukáže tvůj graf.
Snad to bylo srozumitelný :wink:

brundik ja mivam bez leku teploty v LF kolem 36.9 a oddeluje se mi to vetsinou 36.3- 36.5 tak snad to trefa je...
17. jún 2009 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som asi blba ale mne to nejak nejde, ukazuje mi ticker ale nie graf :angry:
17. jún 2009 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potvorka
kliknes si na YOUR CHART pak se ti objevi tvuj graf a v levo mas: ACTIVITY METER pod tim MENU a v tom menu mas SHARING na to klikni objevi se ti HOME PAGE SETUP na to klikni a pak uz mas "Your Charting Home Page Web Address:" tu zkopirujes a odesles...
17. jún 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok