• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
El a tys měla problémy se sliznicí? Kolik mm jsi mívala?
18. jún 2009 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
el, ty jsi měla problémy s nízkou sliznicí? tak to já mám opak..sliznici jak kráva :slight_smile:
18. jún 2009 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka: ako si to stravila z tymi darcovskymi? ja som o tom nechcela ani pocut kym sme nemali vysledky z mesa/tese. ta predstava sa mi vyslovene hnusila. no kym clovek sam nezazije tak asi nepochopi. manzel s tym ratal asi viac ako ja. Ja som o tom nechcela ani rozmyslat kym nemam iste ze to je jedina moznost. No ako citam tak ani to nemusi vyst. Neviem ci ist na IUI lebo ako citam tak to malokomu vyde a mi sme obaja navyse v zahranici takze lietanie hore dolu, stresy . Tak neviem ci to neskusit rovno z IVF. Dakujem vam za odpovede, velmi pomohlo kedze sa mozem podelit len tuna
18. jún 2009 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: to ze si na laparoskopiu isla az po druhom pokuse bolo rozhodnutie tvojho lekara? Nie zeby som sa toho az tak bala ( aj ked sa bojim:slight_smile:) no u mna je problem aj z dostupnostou. Som aj z manzelom vonku takze lietanie hore dolu mi asi velmi nervy neukludni
18. jún 2009 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky ja nevim pred tim nic nerikali a naposled se mu zdala nizka ale pry je to tim costilem ,ze zas tlumi rust sliznice...... mam ho poprve a musim ho brat 3x denne az eventuelne do 12 tt jako utros
18. jún 2009 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo : jj, bylo to rozhodnutí doktorky a já jsem za to ráda...taky jsem chtěla nejdřív vyzkoušet IUI než se do mě hrábnou...takže uvidíme v září jak dopadneme (dr předpokládá normální nález, že prej tam určo nic extra nebude...podle ní jsem totiž ideální pro otěhotnění...no vida a stejně to nejde) ...
18. jún 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: tak to vsetka cest ze sa este drzis. vysvetlili vam aspon preco, alebo kde je problem? A mozes mi prosim ta podrobnejsie popisat ako je to z tymi darcovskymi? Len nedavno sme sa dozvedeli ze je to nas problem tak o tom este vela neviem. Caka sa na to dlho? Nieje tam mensia pravdepodobnost uspechu IUI kedze su asi zmrazene? Robia tam nejake geneticke vysetrenia?
18. jún 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: a kde ti to robili? myslim ako ze robi sa to v nemocnici ambulantne u tvojho gynekologa alebo ako vlastne? a ides potom hned domov alebo musis ostat tam. A za ako dlho mas vysledky? A robi sa to kedykolvek nazavisle od menstruacneho cyklu? Diky moc za info. Som uz zufala z tej nevedomosti
18. jún 2009 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo : budou mi to dělat normálka v nemocnici (pod narkozou)...dělá se to po MS, v pondělí nástup, úterý laparka a středa půjdu domů. do práce můžu jít následující pondělí. a výsledky budu mít hned.

jen se klidně ptej :wink:
18. jún 2009 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Možná bych se měla taky zeptat dr. na ten estrofen. Při nestimul. cyklu jsem měla sliznici 7mm, ale po stimulaci clostikem jsem ji měla nižší asi kolem 5,6 mm :unamused:
Misando, ty jsi měla teda hezkou úrodičku folíků, to by bylo, aby se nezadařilo :slight_smile:
Bublinko, tak my jsme byly na IUI stejně, chceš počkat na zpoždění 5 dní, to já asi nevydržim. Já to testování načnu v úterý :wink:
Sidlo, být tebou, tak určitě nejprve zkusim IUI, protože je to podstatně k tělu šetrnější, časově méně náročné a lepší i po psychické stránce. Když u tebe dr. nenašli nějaký problém, tak to určitě stojí za zkoušku. Četla jsem tady, že některým děvčatům se s dárcem podařilo na 2 IUI. Jenom já jsem asi ta vyjímka, která potvrzuje pravidlo :grinning: Mě si se sice neptala, jak jsem se vyrovnala s dárcem, ale přesto se k tomu vyjádřim, že to dost dlouho bolelo, propadala jsem zoufalství a ptala jsem se proč se to zrovna stalo nám, když oba tak milujeme děti. Partner ještě paradoxně pochází ze čtyř dětí a všichni už mají děti vlastní. Je to zvláštní, že právě on, který je z nich rozhodně nejlepší strejda, je mít prostě nemůže.Teď mě ještě štve, že ani s dárcem se nedaří, takže se začínám znova ptát proč?! :angry: Bohužel, se ale litováním nic nevyřeší :frowning2: Přestože si myslím, že jsem se s tím vyrovnala a moc si přeji aby se to s dárcem podařilo, tak těžko říct, jak se s tím srovnalo moje podvědomí :unamused: Po dalších nezdarech uvažuji, že se objednám někam, kde by mi mohli odstranit případný blok :slight_smile:
18. jún 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: a aky je tam rozdiel medzi laparoskopiou a HSG. Nechcela si HSG kedze je to rychlejsie a jednoduchsie?
je to vlastne na tebe alebo o tom rozhodne lekar? pytam sa koly tomu ze som v zahranici a budem koly tomu musiet lietat hore dolu a asi pojdem aj ako samoplatca. pisala si este predtym ze rozmyslas ci IVF nebude lepsie ako IUI. Aj ja o tom rozmyslam. No lieky ktore beries na stimulaciu pred IUI niesu vlastne to iste ako pred IVF?
Viem ze niektore baby beru tabletky a niektore injekcie. Nieje to ta ista zataz pre organizmus? Ja som este aj na tabletkach pre vysoky tlak tak sa nechcem zbytocne napchavat este aj hormonmi a navyse ked je tam taka mala pravdepodobnost
18. jún 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: dakujem ze si sa k tomu vyjadrila. nemam sa o tom s kym porozpravat iba z manzelom a ten je trosku iny ako ja. u neho je cierne alebo biele a vsetko je jasne. ja som predtym ako som ho spoznala po detoch teda vobec netuzila. Kolkokrat som sa modlila aby som nebola v tom a teraz sa zasa modlim aby som v tom bola. On je totiz uzastny manzel a bol by este lepsi otec. asi je to tak zariadene ze takim nieje dopriane mat vlastne no oni budu lubit aj ... Ja sa bojim ( aj ked je to asi chore) no ze male nebudem lubit ked nebude jeho.
18. jún 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sidlo, partnerovi se netvoří vůbec spermie, ale příčinu doktoři nezjistili :frowning2: Genetiku měl v pořádku. Co se týče dárcovských spermií, tak si můžeš vybrat vzhled dárce ( barvu vlasů, očí,výšku, váhu a krevní skupinu) a vzdělání (středoškolské nebo vysokoškolské).Za spermie jsme platili v prvním Caru 1500,- Kč a teď hradíme 2000,- Kč. S kvalitou by mě to taky zajímalo. 2 IUI byli s 25 milióny spermií a s pohyblivostí 97% a teď potřetí s 35 milióny spermiií s pohyblivostí 97% a to prý je dobrý spermiogram, tak nevim :confounded: Jak na tom ale spermie jsou, se ví vždycky až po rozmrazení.
18. jún 2009 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina : hele, já si myslím, že je to sice asi těžký vypořádat se s dárcem, ale taky si myslim, že to miminko co budete mít nebude o nic méněcennější, protože i když biologicky nebude tátou tvůj manža nebo partner, tak po všechno ostatních stránkách ano..a na tom záleží úplně nejvíc!!!!
18. jún 2009 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sidlo neboj, budeš mít mimi určitě ráda!!!Bude mít část z tebe a někde jsem četla, že z 80% procent se na vývoji dítěte podepisuje výchova. Rozhodně je to lepší varianta než adopce, protože bych pak neustále trnula, zda mi přece jenom to dítě někdy někdo nevezme. Známe ty naše zákony :angry:
18. jún 2009 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo : já jdu na laparku jak kvůli vejcovodům - průchodnosti, tak taky aby mi zjistily, jestli se správně vlní a správně posouvají vajíčko a ještě nějaké blbosti okolo :slight_smile: jsem fakt zvědavá jestli se dr trefila, že tam stejně nic nenajdou :slight_smile:

A ano, stimuluju stejnýma lékama jaký jsou na IVF, s tim rozdílem, že já nechci vypěstovat hodně folíků , i tak se mi podařily 4. Léky které jsem měla mít na jednu stimulaci mám na stimulace dvě, pač dr říkala, že moje tělo neuvěřitelně krásně reaguje a nepotřebuju žádnou silnou stimulaci...chjo, já už si občas fakt říkám, že kéž by na nějaký ten problém přišli..takhle jsme super mega zdraví a stejně hono..
18. jún 2009 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: mi to mame tak isto. Manzel je inac zdravi, ziadnu pricinu nezistili a tiez mal genetiku v poriadku no spermie ziadne. Asi hodinku po mesa/tese nas poslali domov a on mi tam skolaboval asi minutku potom co sa postavil tak som sa zlakla ze som uz nechcela nic a bolo mi vsetko jedno len nech je on v poriadku. A preco si myslis ze IUI je k telu setrnejsie ako IVF. Ved predsa tiez stimulujes hormonmi. A nieje lepsie stimulovat raz a poriadne ako 3-4 krat a ....?
18. jún 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misando, máš naprostou pravdu. Tátou bude ten, kdo ho bude vychovávat a to můj partner bude skvělý táta o tom jsem přesvědčená! Matka dítěte je vždycky jistá, ale otec nikdy :sweat_smile: A kolik takových dětí je, že si taťkové myslí, že jsou jejich genetickými otci, a přitom maminka ví své :wink:
18. jún 2009 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: ja sa skor bojim ze bude vyzerat ako niekto celkom iny. Aj ked je to malicherne popri tych vsetkych problemoch ako vobec otehotniet ja sa uz bojim ako bude dieta vyzerat. uz mi asi zacina z toho trosku preskakovat.
18. jún 2009 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jak bude mimčo vypadat bych se vůbec nebála...vybereš si sperma někoho podobnýho a je to :slight_smile: hlavně aby měl aspoň stejnou barvu pleti :grinning:
18. jún 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina : tak o to´mhle nedávno psali a procenta nemanželských dětí, o kterých si manželé myslí, že jsou jejich, je fakt dost :slight_smile: až jsem sama čuměla :slight_smile:
18. jún 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: a je pri IVF vecsia pravdepodobnost je vyprodukujes viacej vajicok? mne totiz tiez povedali ze to u mna vyzere celkom dobre a po stimulacii (pred predpokladanou IVF, predtym ako sa zistilo ze u manzela niesu ziadne spermie) by som mala mat veela vajicok na odber.
18. jún 2009 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo : při IVF si pícháš (stimuluješ) třeba třikrát denně, já píchala jenom jednou...na IUI nemůžeš jít s 30 folikulama :slight_smile: IVF je něco jiného...tam ti je hezky odsají, oplodní a pak ti zavedou dvě zpátky a zbytek zamrazí..IUI nic neodsávají nechají to pěkně vevnitř, ať si to příroda dozařídí...
18. jún 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vam velmi pekne za podrzanie baby. ved ako hovorim nieje to ta najhorisia vec na svete aj ked je to dost tazke lebo momentalne to pre nas vsetky znamena velmi vela...asi aj zmysel celeho dalsieho zivota.. no hlavne je ze zijeme a mame sa radi:slight_smile:
18. jún 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sidlo, uvažuješ přesně jako jsem uvažovala já, ten strach je přirozený :confounded: Musíš to ještě nějakou dobu vstřebat, ale věř , že postupem času to přestaneš řešit a budeš chtít hlavně otěhotnět.Já si myslím, že pokud si zvolíme podobný typ chlapa a promixuje se to s našemi geny, tak to někomu v rodině bude určitě podobné :slight_smile: Já jsem si to ještě kompenzovala tím, že jsem si vybrala vysokoškoláka, aby to mělo dítko v budoucnu jednodušší. Je zajímavý, že s tím, že se třeba jednou dítko zeptá po kom je tak chytré, tak s tím si hlavu nedělám :grinning: Samozřejmě ani jeden nemáme VŠ :slight_smile:
18. jún 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo, od toho tu jsme, ne: :wink: ? každýmu to jednou vyjde, akorát někdo si holt musí počkat a musí zvolit trošku jinou cestu než tu, kterou chtěl. Příroda je mrcha, ale s tim nic nenaděláme... :angry:
18. jún 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: to som nevedela ze pri IVF si pichas viackrat. Viem ze IVF je nieco uplne ine no po tom co akceptujem darcovske spermie je mi uz uplne jedno ci to prebehne v skumavke alebo niekde inde. len nech je to cim vecsia sanca. a tiez zvazujem co je lepsie ci si dat odsat vajicka ci prefuknut vajecniky. Bojim sa ze nezvladnem to lietanie hore dolu a este aj ked bude spojene z viacerymi neuspechmi. Nerada sa spolieham na pani stastenu
18. jún 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sidlo, musíš věřit!!!! jasně, že to zvládneš!!! a abych řekla pravdu, já chci radši na IVF než furt neúspěšné IUI...mě tohle prostě nebaví, navíc ty procenta úspěšnosti mluví za sebe...
18. jún 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: dozvedela som sa to len nedavno tak to musim asi este trosku stravit. hlavne preto ze som si to predtym nechcela ani pripustit. To ci bude mat VS alebo nie mi je jedno. Ja VS sice mam takze ked bude rozumne tak to mam na koho zvalit:slight_smile: no poznam kopu VS ktorym by som nezverila ani psa do opatery a kopu SS ktory maju viac rozumu. len ma najnovsie trapia otazky kolko za to asi tak ty chlapi dostanu a co ich k tomu vedie. Len som chcela aby bolo dobrucke a poslusne po tatkovi:slight_smile: ale uz mi to je jedno nech to je aj cert:slight_smile:
18. jún 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda; no ved prave o to mi tiez ide. Sice si pri IUI pichas iba raz ale ked to musis opakovat 2-3-4 krat posebe tak dakujem pekne. Si budem musiet zvysit aj davku tabletiek od krvneho tlaku:slight_smile: a aj ked IVF je drahsia a pojdem ako samoplatca tak ma to vyjde na to iste ako 2-3-4 krat si kupovat letenku a platit hotel a byt na to sama lebo manzela za kazdym nebudu pustat z prace aby mi robil moralnu oporu.
18. jún 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok