• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
sidlo : jenomže ani IVF se povést prostě nemusí, a vem si, že do toho investuješ třeba 15tis :zipper_mouth: a ta stimulace na IUI nic není. navíc můžeš provést IUI i bez stimulace :wink:
18. jún 2009 o 14:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
misanda: no to mas tiez pravdu. Asi sa tu nic neda robit len ozaj spolahnut na stastie a nahodu. A ako samoplatcu by ma to stalo asi 35 tis. A od coho zavisi ci ides na IUI zo stimulaciou alebo bez. Alebo ci si pichas alebo beries tabletky?
18. jún 2009 o 14:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, nas asi tiez caka iui. som videla, ze ste sa bavili o laparke alebo vysetreni priechodnosti. mne dr povedal, ze pokial nie je dovod mysliet si, ze je tam problem, tak najprv skusime bez toho. a az ked to nevyjde, tak potom laparku.
18. jún 2009 o 15:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Sidlo, při IVF si aplikuješ každý den hormonální injekce po dobu cca 10 dní. Já jsem chodila na ty injekce každý ráno před prací do nemocnice, což bylo dost stresující, protože jsem měla strach, že přijdu pozdě do práce.Mohla jsem si ale připlatit 7000,- Kč a měla bych injekce, které se můžou aplikovat doma. Pak podstoupíš OPU (odběr vajíček), to se dělá naštěstí pod narkózou ( dříve to dělali bez narkózy a to byla prý síla!) a za tři čtyři dny ( dle vývoje emb.) ti provedou transfér jednoho nebo dvou embryí. Pokud získají více kvalitních vajíček, které se budou po oplození dobře vyvíjet, tak zbytek zamrazí. Po transferu doporučují ležet doma cca týden. Finančně je to dost nákladné i přesto, že na 3IVF ( teď možná i na 4IVF) připlácí pojišťovna, tak se vetšinou kolem těch 15. tisíc platí (záleží dost na lécích, počtu zmražených vajíček atd...). Pro samoplátce jsem někde četla, že se cena pohybuje kolem 70 tisíc (záleží asi dost na Caru) :frowning2: Šance na úspěch při IVF je sice vyšší, ale taky bohužel ne stoprocentní. Je dost snažilek z IVF co podstoupily IVF bezúspěšně několikrát a nakonec otěhotněly přirozeně. Tam se podle mě jedná o tu psychiku, když už vypustily, tak se najednou zadařilo :slight_smile:Blbý je, že mi to přirozeně zkoušet nemůžeme :angry: Po IVF jsem taky dost přibrala a měla jsem zdravotní problémy( otoky nohou, vyrážky...)Ale pokud má někdo např. horší spermiogram, neprůchodný vejcovody atd.., tak je určitě lepší jít na IVF. Výhodou ale při IVF je, že můžeš mít později další dítě se stejným dárcem a nad tím dost přemýšlím :cry:
18. jún 2009 o 15:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kaciatko, zní to rozumně a toho vyštření se neboj, protože to vážně nic hroznýho není. Trochu tlačí břicho jako při menstruaci.
18. jún 2009 o 16:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
handina: dik za info. to ja si na tie injekcie tiez asi zajdem do nemocnice, ked uz som koly tomu dala vypoved v praci tak to mam casu dost:slight_smile: V Iscare to pre samoplatcov stoji asi 35tis. no neviem kolko budu lieky. To v cenniku nepisu. A nevies od coho zalezi ci musis pri IUI stimulovat alebo nie. A ci ides pri IVF na soft stimulaciu alebo normalne? Psychicky to nieje az take zle ked na to nemyslim a nam sa to hybe dost pomaly takze mam kopu casu vychladnut:slight_smile:
18. jún 2009 o 17:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
handina : tak já měla klasika injekce a píchala si doma....

Sidlo : stimulace na IUI zvyšuje % na úspěšnost - moje dr mi to vysvětlila tak, že díky stimulaci je ten folikul lepší a kvalitnější...
18. jún 2009 o 17:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kaciatko : souhlasím s postupem doktora, já mám vlastně to samé :slight_smile:
18. jún 2009 o 17:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jinak psychicky je to nejhorší asi po zákroku, kdy člověk přemýšlí, jestli je všechno tam kde být má a jestli se to povede atd.. :grinning:...ale teď, po týdnu jsem v pohodě :slight_smile:
18. jún 2009 o 17:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
misanda: rozumiem ze tu stimulaciu robia aby sa to tam lepsie uchytilo a vsetko vcas dozrelo. Len mi nieje tak uplne jedno cim sa to krmim alebo picham. Su to predsa len hormony a tie z tvojim telom mozu narobit riadny bordel. A nakoniec ani nieje zistene ake maju dlhodobe ucinky na organizmus zeny. Jasne ze ked treba tak treba. No z rozumom. Nechcem si k neplodnosti pridat este dake ine problemy. Cakas teraz na vysledky? Beham hore dolu tak sa mi to vsetko pomiesalo:frowning2:
18. jún 2009 o 19:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sidlo : u těch hormonů je cílem u IUI vypěstovat zdravý folikul, u IVF k tomu zdravému ještě co nejvíc folikulů...každopádně je i cílem, aby ti narostla krásná vysoká sliznice, aby se mělo vajíčko kde hnízdit.

bordel asi ano...ale já to nepociťuju...holky dost nabírají na váze (to asi spíš u IVF, já jsem nepřibrala ani deko). jinak po první stimulaci jsem pak měla svůj přírodní cyklus a všecno v pohodě...i Ms přišla na čas. takže tak drastický to asi nebude.

a na výsledky čekám, ale mám tak ějak už dopředu jasno...
18. jún 2009 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a taky je výhodou závěrečná Pregnylová injekce, která vyvolá do 36hodin ovulaci...takže vlastně ti udělaj inseminaci ve správný čas na správné místo :wink:
18. jún 2009 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Já měla jednu jedinou IUI a to native, clostilbegyt to byla předtím hrůza co mi dávala gynekoložka, hrozně silnou ovulaci, bolesti jak blázen, proto přítel chtěl v CAR jít jen do native IUI, a kdybych nebyla před týdnem na revizi, začínala bych čtvrtý měsíc, ach jo
18. jún 2009 o 23:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojda holky :slight_smile:
Sidlo, stimulace u IUI jednak ovlivnuje kvalitu vajicka, ale i jejich mnozstvi. A uspesnost IUI se samozrejme zvysuje s vyssim poctem vajicek, ale zase je vyssi riziko vicecetnych tehotenstvi. Proto se mnozstvi folikulu kontroluje utz a pokud jich je moc, tak se IUI neprovede.
Lindazofie, snaz se na to nemyslet, nepocitej, co by kdyby, jen se tim trapis :pensive:
Ja jsem u Clostibegytu nemela zadny problem, jen pri 1. IUI se stimulaci jsem mela hodne folikulu, takze takovy nafoukly bricho. A mela jsem strasnou chut na sex :grinning: No a to pak utnul utros :unamused:
19. jún 2009 o 07:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj holky,
v březnu jsem byla u Apolináře na mém prvním IUI, ale bohužel se nezadařilo. Musím mít výsledky z genetiky, imunologie a endokrinologie. Teď už jen čekám na endokrinologii a pak mohu zpět k Apolináři. Snad bude vše v pořádku a budeme moci zkusit další IUI, nebo myslíte že mi navrhnou rovnou IVF? Nevím jak to probíhá, můžete mi prosím poradit?
19. jún 2009 o 07:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky taky se přidám k té stimulaci. Já jsem stimulovala poprvé těsně po laparce (no se říká, že po laparce je mnohem snažší otěhotnět, netuším proč). Brala jsem Clomhexal, ale měla jsem na něho hrozně silnou reakci, takže teď mi ho v CARu už nechtější předepsat. Tudíž mám mnohem menší šance, než vy ostatní a hrozně mě to štve.
Bylo mi řečeno, že už nic slabšího není, než nejnižší dávka Clomhexalu. Všechny ty léky v injekcích jsou silnější, tak prostě zkoušíme IUI v prirozeném cyklu.

Handi tenstovat nechci už v úterý, jelikož jsem dostala 2 injekce pregnylu, takže se bojím, že bych se z té druhé čárky radovala zbytečně, protože by byla po pregnylu. A krom toho z minula vím, jak jsem se strašně bála, že nejsem těhu, tak jsem prostě čekala, jestli příjde MS nebo ne. Ono se to nakonec vyvrbí samo, jen bych byla hrooozně moc zklamaná z negat. testu :frowning2:

Holky já byla na laparce taky. Je to asi rok a půl. Taky mi nic nenašli. Normálně se na to připravuješ jako na operaci. Tedy všechno to okolo, hladovka, atd. No a v nemocnici jsem si pobyla 3 dny (a doma 6 týdnů). Myslím tím první den s nástupem, druhý den ten zákrok a třetí den propuštění z nemocnice.
Prakticky to nic není. Já se hrozně bála, ale pak pár dní krvácíš (tedy většinou), byla se mnou na pokoji holka, která ani nešpinila. Nebojte se toho!!! Já to brala jen jako nutné zlo na cestě k miminku!!! :grinning:
19. jún 2009 o 07:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte :grinning:
handina, mne to tiez pripada logicke. dr mi to vysvetloval tak, ze v podstate vsetko je zasah do organizmu, takze pokial ho netreba, tak ho nebudeme robit. toho vysetrenia sa bojim, ale dr hovoril, ze ked tak, tak rovno laparku, aby sa odstranili vsetky pripadne chyby.
sidlo, chodis do iscare?
a ta stimulacia, u mna to napriklad bez nej nepojde, mam pco a ovulka isla na dovcu :sweat_smile:
19. jún 2009 o 07:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobre ranko zienky, vy ste toho ale popisali

pocuvajte zacala som spinit, moze to byt zahniezdovanie?
19. jún 2009 o 08:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
S tou laparkou, taky jsem to slysela, ze je vetsi sance otehotnet hned po laparce, ale je dobre dodrzet sestinedeli. Teda, nam se to nepovedlo, ale 4 tydny jsme vydrzeli :grinning:
Bublinkooo, ja jsem asi drson, ale s negativnim testem by mel clovek vzdycky pocitat, protoze jestli je sance kolem 15 procent, tak je to vzdycky min. Pak jsou // krasne prekvapko :slight_smile:
S tou stimulaci te to nemusi zas tak stvat, jestli se to zvedne o nejake procento, mozna ani to ne, rozhodne bych to nenazvala, ze mas mnohem mensi sanci nez ostatni :wink:
Ja jsem mela 2 IUI se stimulaci, pri 2. jsem mela jen jeden folikul jako v prirozenem cyklu, takze si myslim, ze jsme na tom vsechny +/- stejne, kdyz nebereme v potaz jine veci, ktere sanci snizuji.
19. jún 2009 o 08:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobré ráno všem.
Potvorko, kolikátý den jsi po IUI? Zahnizďování prý probíhá cca od 7 - 10 dne. Já jsem dneska 10 den po IUI a žádný špinění jsem bohužel neměla :frowning2:
Sidlo, když máš v přirozenym cyklu ovulaci, tak můžeš podstoupit IUI bez stimulace, ale při přirozenym cyklu se ti tvoří pouze jeden folikul a při stimulaci chtějí docílit vytvoření dvou až tří folikulů aby tím zvýšili šanci na úspěch.Při větším množství už IUI nechtějí dělat aby nehrozilo vícečetné těhotenství. Díky lékům by měli i folikuly lépe dozrávat, ale jak jsem se přesvědčila u některých snažilek z IVF né vždycky je dobrý mít hodně vajíček, protože je to někdy na úkor kvality. Některá měla po IVF třeba 20 vajíček, ale vyvíjelo se nakonec třeba jenom jedno a já třeba měla jenom sedm, ale zavedli mi z toho dvě, která se dobře vyvíjela. Je to hrozně individuální.
Bublinko, úplně tě chápu s tím testováním. Taky si vždycky řikám, že počkám až na mrchu abych třeba nebyla předčasně zklamaná, kdybych ještě neměla náhodou dostatečně vysoké hcg, ale zase musim vysadit ten utroš abych vůbec MS dostala :confounded:
Lindazofie, netrap se, když to jednou šlo, tak to půjde určo znova! A to co nejdříve :wink:
19. jún 2009 o 09:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj holky tak zas nevim na cem jsem:(((( test dneska mi prisel ze je slabsi o neco nez vcera....... tak jsem skocila na krev nevim nevim.........
19. jún 2009 o 09:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Handi som 7 DPO

El kedy budes mat vysledky? Nemusi to nic znamenat. Budem na teba velmi mysliet
19. jún 2009 o 09:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nekdy kolem 12 asi:(( d te doby vykvetu porodim a buh vi co jeste:slight_smile:))
19. jún 2009 o 09:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Pouzila si rovnaky test? Mozno je "problem" aj v tom
19. jún 2009 o 09:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jsou to vse mamatesty
19. jún 2009 o 09:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No tak ostava iba cakat. Boze, ja budem nervozna
19. jún 2009 o 09:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
El, držim moc moc palečky! Budeš určitě těhu :wink: :slight_smile:
Potvorka, tak to vypadá u tebe hooodně nadějně :wink: Stává se ti jindy, že by jsi špinila mimo cyklus?
19. jún 2009 o 09:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Handi prvy krat spinim mimo cyklu, preto ta otazka :sweat_smile:
19. jún 2009 o 09:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Potvorko, tak to vypadá dóoost dobře :dizzy_face: Já chci taky... :frowning2: Budu držet pěsti a jsem teda hrozně napnutá jsetli to fakt bude to zahnizďování :slight_smile:
19. jún 2009 o 09:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Handi aj ja aj ja, ale to sa dozvieme presne o tyzden. Nebud ale smutna, nemusi byt spinenie pri zahniezdovani. Ani pri jednom tehu som to nemala.
19. jún 2009 o 09:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok