• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
No ved ja viem, ked vas tu citam akoby som citala o sebe :wink: Len ma niekedy prepadne taka neuveritelna unava z tohto kolotoca. Clovek najprv dufa potom pride sklamanie u mna po negativnom teste nastupuje protest ze uz nemam chut to skusat znova a potom zase vsetko od zaciatku :frowning2: Fakt uz mam toho niekedy plne zuby. Mala by som ale presta depkovat a zacat mysliet pozitivne hadam sa raz zadari :dizzy_face:
24. jún 2009 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, já mám pořád ty řezavé bolesti, které mi vystřelují do konečníku :frowning2: Břicho mě nebolí, jenom jsem hrozně nafouklá (zaražený větry nemám a stejně žádná úleva:grinning: ). Takhle mi vystřelovala bolest po odběru vajíček, tak nevim co to je.... :confounded: Nezažila jste to některá třeba při zánětu vaječníků, nebo před MS teď po těch stimulacích....?Úpně se celá z toho napružim, když mi to řízne :angry:
24. jún 2009 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katarina jj je to hodne take o psychice,ale clovek ,kdyz uz podstupuje treba IUI tak na to myslet proste musis at chces nebo nechces.My si po tomto nasem poslednim sedmem IUI dame 2 mesice pauzu a pak rovnou na IVF.Taky si od toho vseho potrebujeme odpocinout.
24. jún 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina me pri minule IUI pred ms pichalo v podbrisku a to teda dost silne.Kolikaty den jsi po IUI?
24. jún 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Boze ze siedme IUI!!!! tak to ta vazne obdivujem. to ja s tymi mojimi troma pokusmi som uplny amater. Aj my sa chystame po tejto IUI ak nevyjde na IVF.

handina: neviem ti poradit ale nemozes byt "ubolena" po zakroku. Ked som bola teraz naposledy na zakroku sa pani doktorke moc nedarilo zaviest vsetko na spravne miesto. Asi som sa nevedela poriadne uvolnit. Celkom ma to bolelo a este stale to mam take obolene. Aj som trochu ale naozaj len trosicku spinila.
24. jún 2009 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a to mi na tom štve nejvíc...když se dá se říct snažíme doma, tak jsem v pohodě, jakmile přijde na řadu IUI tak už nad tim moc přemejšlim a dumám a to se mi vůbec nelíbí..je to psychárna. chvíli se hroutim, pak zase řikám, že to miminko může ještě klidně počkat - no, snažim utěšovat svýho ducha jak jen to jde

Katarina , a jaký máte problém???? další komu závidím IVF...
24. jún 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jsem 15 den po IUI.
Mám taky různé zkušenosti z IUI, že pře dvěma roky, když mi dělali 4x IUI, tak jsem ani nevěděla, že mi je dělali a letos 2 x mě to hodně bolelo, že jsem i ucukávala a teď naposledy mě to zase nebolelo. Doktor mi řikal, že záleží jak je otevřený a přístupný čípek. A je pravda, že u těch dvou mě bolelo břicho hned (bylo brzy po ovu) a teď potřetí jsem ještě neměla prasklý folikuly a břicho mě začalo bolet o dost později. Co mi je ale divný, že před těma dvěma roky po těch IUI ze mě toho dost teklo ( v Caru mi i řekli, že tam mám připravenou po výkonu vložku) a letos ze mě nevyteklo po IUI vůbec nic a ani mi žádnou vložku nenabízeli :confounded:
S těma bolestma uvidim, snad mě to po MS přejde.
24. jún 2009 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Handi, oni ti zavedou cca 1 ml spermatu, takze pokud te nejak nerypnou, tak by nemelo nic vytekat.
24. jún 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Brundik, to si myslim taky, tak vážně nevim přoč mi to předtím vytékalo. Byla jsem u jiného Caru, ale to by nemělo hrát roli. Ještě jsem si myslela, že mi předtím ty spermie nijak neodstřeďovali a dali mi tam celý ajakulát, ale to by mě pak právě měla bolet ta IUI a u nich mě vůbec nebolela:unamused:
24. jún 2009 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
El, je mi líto, že to nakonec nedopadlo :frowning2:
24. jún 2009 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě teda nikdy nic nevyteklo :slight_smile: akorát já měla problém se špiněním po Pregnylu - dvakrát. a teď poprvý jsem o něm neměla žádnou reakci :slight_smile:

celej ejakulát se asi nikde nedává, ne? vždycky to promejvaj...
24. jún 2009 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: ved to, ze mi nemame ziaden problem. Ja som dokonca za posledne 3 roky dva krat spontane otehotnela ale bohuzial to nedopadlo dobre. Koncilo to vzdy missed-tom. Pricina bola pravdepodobne zrazanlivost krvy aj ked vysledky z hematologie mam hranicne a to by malo byt teoreticky ok. Paradoxne som vzdy otehotnela po nevydarenej IUI. Neviem, mozno este ucinkovali hormony. Nechcem si uz nechavat ale zbytocne cas nakolko uz mam po tridsiadke a nemladnem :slight_smile: Doktor v centre radsej odporuca IVF aby som dalsie tri roky neskusala. tak uvdime. Inak ani manzel nema ziaden problem spermiogram uplne super. Tak neviem kde je chyba. Snazime sa uz cca 8 rokov :unamused: takze dost zahul na psychiku.

Prepac mozno si to niekde pisala, ale preco zavidis IVF? Tebe ho nechcu spravit? teda prepac ako som moc osobna..
24. jún 2009 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na nějakých stránkách jsem četla odpověď lékaře, že dřív se to dělalo, a proto to mohlo být i bolestivé.Tak nevim...Já jsem teď po IUI taky špinila, přesně v době, kdy mě i začalo bolet břicho (podle mě při OVU). Bez stimulace jsem ale při OVU nikdy nešpinila.
24. jún 2009 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KAt, osm let?????? ty vado!!!!!!!!!!!! no, my jsme teda nikdy spontánně neotěhotněli, ale taky jsme v pořádku. V září jdu ještě pro jistotu na laparku a pak ještě vyzkoušíme dvakrát IUI a když nic, tak příští rok IVF. já závidím IVF, pač tomu IUI moc nevěřím...a IVF máš přece jenom vyšší procento otěhotnění...
24. jún 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: zo mna ani raz nic nevytekalo len teraz som trochu spinila. Ale s tym krckom si ma moc nepotesila. Ak by to bolo spravne nacasovane, tak krcok by mal byt pekne uvolneny. Ale snad v centre vedia co robia. Co sa tyka bolesti tak ja mam stale take ako pred mrchou a utrogestan som si ani nedavala. Mne to velmi vadi a aj ked som ho mala aj tak som mala dva krat missed. Doktorka mi hovorila, ze ked nechcem nemam si ho zatial davat a ak by sa tehu potvrdilo tak ho preventivne nasadime. Ja po utrogestane hrozne zadrziavam vodu a celkovo som strasne nafuknuta a spuchnuta.

Co ma este tak vrta hlavou je ze mi IUI robili 10 den a to sa mi zda skoro. Teraz neviem kedy to mam ocakavat. Normalne to dostavam tak okolo 30 dna a teraz neviem kedy tom mam ocakavat.
24. jún 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kat, mě dělali IUI 12 DC, svojí vlastní ovulaci mám taky později, většinou 16DC...jinak MS...to záleží jak dlouhou máš tu druhou fázi cyklu...já mám cca to samé co před ovulací :slight_smile:
24. jún 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katarina, a ty jsi ten utrogestan předtím zaváděla nebo polykala?
IUI ti plánujou podle hladiny hormonů, které ti zjištovali z krve 2 dne cyklu. Podle toho poznají kdy u tebe folikuly dozrávají, je ovulace....., ale hlavně taky vidí podle ultrazvuku jak rostou folíci.
24. jún 2009 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mmt, ale když jsi na stimulaci, tak ti folíci dozrávají přece trošku jinak než v klasickém přirozeném cyklu :slight_smile:
24. jún 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misanda, no nie zeby sme sa znazili celych osem rokov ale cca od 24 rokov neuzivam antinu. Tak uplne naplno aj s navstevami centra sme sa tomu zacali venovat cca pred 3 rokmi. Ale aj tak je to na palicu. Hlavne ked sa mi to uz dva krat podarilo a potom z toho nic nebolo.

Najprv ta radost a potom to neuveritelne prazdno. A co je najhorsie teraz mi trochu vyvadza aj poistovna. Moc sa im nechce preplatit mi IVF nakolko som v priebehu troch rokov 2 krat spontane otehotnela. Naposledy to bolo pred rokom.

Inak tebe sa to mozno po tej laparke spusti aj same. Aj u mojej kamosky to tak bolo najprv dlho nemohli mala 4 IUI potom laparku hned potom nevidarene IVF a dalsia mrcha je uz neprisla a caka v july chlapceka :dizzy_face: tak sa velmi tesim splu s nou.
24. jún 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kat, to musí být fakt děs :-X ..ale pojišťovna ti doufám nakonec IVF schválí !!!!!!!???

s tou kamarádkou je to super, akorát já teda už na zázraky u sebe samé nevěřím!

jinak holky, dneska už jsem lehce zašpinila!!!! takže je tu jiná adeptka na těhu? :slight_smile:
24. jún 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja zatiaľ tiež nič nové. BT 36,9, dnes ma začali bolieť prsia-žeby menzes :unamused: ? od kávy mi je trochu nevoľno, brucho nafúknuté....uvidím v piatok. bude smutné ak to ani jednej z nás nevínde.
majte sa pekne, držkajte sa
24. jún 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
afrika tak mas stejnou teplotu jako ja :wink: hlavne ,aby z toho neco bylo,ze?
24. jún 2009 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uvidíme. som dosť skeptická- aj keď :confounded: človek nikdy nevie. tiež si myslím, že by som rozoznala, že som tehu, ale necítim sa tak. testuješ v piatok ak dovtedy nedostaneš m? dnes som už chcela robiť test, ale sestra zakázala :grinning:
24. jún 2009 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna a dávaš si ešte utroš? ja áno
24. jún 2009 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
afrika ja budu brat Utros do nedele teda jestli se ms nedostavi driv....
24. jún 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brucho ma bolí ako pred menzes, ale to je asi z Estrofemu. tieto posledné dni pred piatkom sú asi najhoršie. ešte, že bývam na dedine, keby nie už by som mala doma xxx testíkov. takto idem z práce domov, lekárne cestou nemám tak fajn
24. jún 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,

tak hlásim, že dneska ráno už troška krve, takže jsem se na Utroš vyprdla...a myslim, že dneska, nejpozději zítra dorazí MS...takže ona zmíněná čárka byl fakt ještě PRegnyl :wink:
25. jún 2009 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko holky, tak ja nebudem patrit do statistiky na prvy krat uspesnych IUI. Test cisty ako prave napadany sneh, bazalka klesla, didy prestali boliet, zravka zmizla, uz len krize bolia. Nevadi, aj tak sme vcera s muzikom preberali nasu situaciu a ja som dospelal k nazoru, ze momentalne si aj tak dieta nemozme dovolit, takze mame pauzu na neurcito :frowning2:
25. jún 2009 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potvor, to je mi líto :frowning2: proč si nemůžete mimi dovolit?

nevim jesti vám přijdu divná, když napíšu co napíšu (možná tak utěšuju svojí vlastní bolístku nebo nevim), ale já jsem docela ráda, že nám to nevyšlo :zipper_mouth:
25. jún 2009 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potvorka, to mi je moc líto :frowning2: Třeba se vám zadaří právě pří té pauzičce :wink: Když už to šlo jednou, tak to určo půjde :slight_smile:

Misando, podařilo se mi dohledat tu odpověď lékaře, že se dřív zavádělo celé sperma:
http://www.doktoronline.cz/dotazy/index.php?tema=1&podtema=&id=580&p_str=&h_hled=bricha

Ty jsi ještě netestovala, tak ještě neházej flintu do žita :wink: Špinění i slabé krvácení v době MS může být i v těhotenství :slight_smile:
25. jún 2009 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok