• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Misanda: to je fakt, podpora dělá dobře,tak za ní děkuju :slight_smile:
25. jún 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo, já stimulovala od 3dne a 12DC jsem jela na IUI...předtim jsem dostala píchnutý pregnyl, takže celková stimulace 7dní, pak Pregnyl a za 36hodin Pronatal :slight_smile:
25. jún 2009 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sidlo, tak jsem koukala jak blázen na ten zázrak. My už jsme se té naděje úplně vzdali. Podle mě hodně záleží na výsledcích každého jednotlivce. Můj přítel měl hodně vysoký FSH, a proto si myslím, že by mu asi žádný tablety nepomohly. I když jsem docela nahlodaná mu teď přesto ten Profertil koupit, protože zkusit by se asi mělo vše ne? Ještě jednou dík za ten odkaz, protože jsem o tý diskuzi s azoospermií vůbec nevěděla. Teď mám zase co studovat :grinning:
25. jún 2009 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. jún 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina: to ja som tiez oci vyplestila. Ani by ma nenapadlo nieco skusat po tom co mi povedali ze nic nenasli. Asi sa velmi skoro vzdavam ale take nieco ma dost povzbudilo aj ked v sebe nechcem zivit nadeje. Lebo to beriem skor ako nahodu a zazrak. Ale ako hovoris, za pokus by to stalo :wink: Bol by hriech neskusit. Akurat ze ja to beriem dost zle ked sa do niecoho pustim tak to je na celych 100% ale ked to nevyde tak to je sklamanie na 2oo%. Mojmu povedali ze hladali aj tom kanaliku z tekutiny a aj vo vajicku. No a ze nenasli nic a ze aj to sfarbenie nebolo cervene ako ma byt ale take zlte. Tolko som z toho v anglictine pochopila. A vam povedali aspon ze preco je ten hp taky? Alebo nejaky dovod.
25. jún 2009 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: dik za odozvu. Takze si stimulovala od 3 dna po 9 den a potom iba den pred tym ten pregnyl? dobre som to pochopila? Ked si pametam tak ty si reagovala ok na tu stimulaciu.
handina: ten odkaz mi dali baby tu na koniku, a tiez som to z mojou trpezlivostou nasla len nahodou:slight_smile: Rada som ti pomohla, sak sme na jednej lodi. Ja tiez beham hore dolu lebo chcem vediet cim viac a neviem preco aj cim skor:slight_smile:
25. jún 2009 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, rada by som sa pridala k Vam ako ta, ktora dnes dostala instrukcie pred IUI a asi od hormonov ma hlavu deravu :slight_smile: Mozete mi potvrdit, ze ked idem v nedelu rano na IUI, tak v piatok vecer si mam dat pichnut Pregnyl 5000. A este mi sestricka hovorila o pomere davkovania do injekcie a to som uplne zabudla. Dakujem za pomoc.
25. jún 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niga ano v patek pichnout pregnyl 36-40 hod. pred IUI. O jake davkovani injekce se jedna/Myslis pregnyl? nejak jsem nepochopila tvoji otazku.
25. jún 2009 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sidlo : já jsem začala se stimulací myslím v úterý, pak jsem šla další středu k dr (to už jsem si nic ráno nepíchala) a ona mi odpoledne píchla Pregnyl - to bylo ve středu. ve čtvrtek nic a v pátek jsme na desátou jeli na voplodňováka do Pronatalu :slight_smile: já jsem reagovala prý výborně si chválila doktorka, proto jsem si píchala jenom minimum Menopuru.

Niga, Pregnyl se píchá cca 36hodin před IUI, takže pátek odpoledne nebo večer. jinak na to dávkování se zeptej dr, já měla poprvé jednu ampulku a k tomu jednu tekutinu. podruhý jsem měla dvě ampulky a jednu tekutinu (to na rozředění) :slight_smile: jinak držím palce!!!
25. jún 2009 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nigo mas si pichnout 1 ampulku a tou druhou tekutinou/rozpoustedlem v druhy ampuli tj. 5000 jednotek, natahnout do tlustou jehlou dohromady do injekce, vymenit za tenkou jehnu a pichnout, radci si dojdi na pohotovost to pichnout od sestry nebo nejaky sestry kamosky.
25. jún 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som vedela, ze sa mozem na vas spolahnut. Dakujem velmi.
26. jún 2009 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky hoky, muzuse zeptat co znamena presne IUI?
nejsem v tomhle jeste moc zbehla :sweat_smile: ..
26. jún 2009 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svetruska : intrauterinánní inseminace :slight_smile: - vystimulujou ti krásný folíčky a pak jdeš s partnerem do CARu, kde mu odeberou sperma, promyjou a odstředí ho...a pak ti to zavedou dovnitř, přes čípek...je to jak běžná gyn.prohlídka...chviličku tlak a je to - hotovo během pár vteřin :wink:
26. jún 2009 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misanda: aha moc dekuji a tohle je tedy dalsi z metod IVF ano? /omlouvam se za pripitomele dotazy, ja jsem teprve na zacatku a sbiram info/ jinak tohle se podstupuje kdyz ma muz sperna dobre? my ho mame totiz spatne
26. jún 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svetruska jak spatne mate spermio?
Jinak u me ms jeste nedorazila :confounded:
26. jún 2009 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna mame malo, malinkato a jeste spatny tvar, pohyblivost dobra...
jsme vedeni jakonovy par na umele , ted cekame na "tu schuzku" kde am reknou co a jak tak sbiram vsepotrebne abych tam pak nekoukala jak suva a nevedela o co jde, abch mela alespon nejakou predstavu co je za moznost a tak...
26. jún 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko holky, tak krvicka odobrata, uz len cakat na uz davno jasny vysledok :confounded:
26. jún 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svetruska my mame take pohyblivost dobrou,pocet mame dobry jen morfologii (tvar) mame spatny jen 6% a na IUI jsme cetla musi byt 15% dobry tcvar..my mame za sebou 7x IUI bezuspesne,takze si mysli,ze IVf je pro nas resenim do IUI uz nejdeme.

potvorka :pensive:
26. jún 2009 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uz som aj zacala spinit, ale bazalka mi tak nepoklesla. Uz mam z toho gulas.
26. jún 2009 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna a kdyz je spatny tvar, nehrozi treba vetsi moznost mit miminko nemocne? ja se toh bojim ale snad kdyz vyberou ty nejlespi spermie tak by to melo byt dobre ze...
26. jún 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potvorka ja spinila vcera rano a od te doby nic :unamused:
svetruska spermie se spatnym tvarem se vetsinou nezvrta do vajicka.
26. jún 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj neco jsem cetla ze vlastne nemajakoby tu ochrnou vrstvu a tak se nemuzu " provrtat"..takze nam jakoby pomuzou s tim spojenim vid... :slight_smile:
26. jún 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sidlo, s tím zklamáním po případnym neúspěchu tě naprosto chápu. Já tenkrát před operací hrozně věřila, že nějakou tu spermii přeci jenom najdou a pak mě to taky pěkně srazilo na kolenal :frowning2: Neřekli nám žádnou příčinu, semenný kanálky prý byly v pořádku, vlastně prý všechno vypadalo v pořádku a přesto se nic nenašlo. Jediný co nám řekli, že je špatná ta vysoká hodnota FSH. Tu měl tvůj manža v pořádku? Můj měl FSH 24,5, což prý je hodně nad hranicí. Jinak genetický testy měl taky v pořádku :confounded: Zkusim poslat ty výsledky ještě tomu dr. Kočímu, kterýho holky ze stránek doporučujou, aby se vyjádřil, zda by mu mohl pomoci ten Profertil. Teď budeme mít stejně dva měsíce pauzu, takže by se zatím mohl zkusit léčit :wink: Jinak já stimuluju před IUI pouze práškama. Záleží na tvém doktorovi jakou stimalci zvolí.

Potvorka, jsme napnutá jak ti dopadne ta krev :wink:

Jinak já jsem vysadila Utrogestan ve středu a zatim stále čekám na MS :unamused:
26. jún 2009 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Svetrus, inseminace IUI je pred IVF, to je neco jineho, u IUI ti striknou sperma skrz cipek a ostatni je na prirode, jestli se chyti, ale IVF je mimotelni oplodneni, neboj ptej se dr. oni ti to vysvetli.
Suzan jsem na tebe zvedava :wink:
26. jún 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rina dnes jsme vysadila Utros tak myslim,ze ms o vikendu dorazi...vcera uz jsem spinila,ale jen rano a taky to mohlo byt po sexiku,vazne nevim jsem na sebe taky zvedava :sweat_smile: co mi to zase provede.
26. jún 2009 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak tehotná niesom-testík negatívny. ešte poobede výsledky z krvy. sliznica má 9mm, dr povedal, že to je dobrá, ale ja som si urobila dnes dva testy a oba negatívne :frowning2: .
suzanna dúfam, že aspoň tebe to výnde.
po psychyckej stránke to u mňa nieje bohviečo, z tích liekov mi býva zle, nechutí mi jesť. som už z toho trochu unavená
26. jún 2009 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
afrika to me mrzi... no u me to asi taky nehrozi...ms mi urcite brzdi ten Utrogestan, dnes uz si ho nezavadim tak o vikendu ms urcite dorazi.
26. jún 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna nádej umiera posledná, moc ti držím palčeky- už by si si aj zaslúžila :wink:
26. jún 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Svetruska, jestli tě doktoři připravují na umělé oplodnění, tak budou možná volit metodu ICSI, což je metoda, kdy zdravou spermii zavedou tenkou jehlou přímo do vajíčka. Po třech čtyřech dnech by ti udělali embryotransfér (zavedli embrya zpátky do dělohy).Tato metoda se ale používá při hodně špatném spermiogramu, kdy si myslí, že spermie nejsou sami schopné proniknout do vajíčka. Může vás čekat pouze klasické IVF, kdy tě cca 10 dní stimulují hormonálníma injekcema, aby dosáhli co možná největšího počtu vajíček a pak ti vajíčka odeberou a nechají je v roztoku oplodnit spermiema. Opět po třech, čtyrech až pěti dnech (záleží jak se embrya vyvíjejí) ti provedou embryotransfér. Při IVF dají vajíčka do roztoku společně se spermiemi a jedna spermie do vajíčka pronikne ( jako při přirozenym otěhotnění, pouze vše probíhá v roztoku) a při ICSI ti zavedou jednu jimi vybranou spermii do vajíčka.
26. jún 2009 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handina, prosiiiim, citas ip? :wink:
26. jún 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok