IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
petronela82
18. aug 2009
a vy platíte ty poplatky podle druhu výkonu lékaře? to mi za vyšetření zaplatíme pevně danou taxu 30,- ať ti délají cokoli, a za odběry krve jsem snad nikdy neplatila, jen za UTZ
petronela82
18. aug 2009
je to hold vše o penězích. jak už jsem říkala budu stimulovat puregonem, na který se musí žádat na pojišťovnu, ta mi to schválila, ale hradí jej jen částečně (cena je cca 6.500,- ) a doplácet budu 1.890,- mělo by to být na 3 cykly IUI
ell
18. aug 2009
ano, tu je to tak, ze platis podla ukonu a poistovacia karta ma cip kde ti hend odcitaju sumu ktoru preplaca "statna" positovna a ty zaplatis len ten zvysok. Cize cely ukon - krv+ utz bol cca 50 eur a ja som z toho zaplatila zhruba polovicu ktoryu mi mozno preplati druha - nestatna poistovna... 😉 komplikovane, ale funguje to! :-p
petronela82
18. aug 2009
tak to se ti ani nedivím, že se k Dr. dvakrát neženeš, tak držím palečky ať duphaston zabere, nic jiného než čekat nám nezbývá. Ale jednou to přijím musí, třeba už dnes 🙂
ell
18. aug 2009
to by bolo super keby uz dnes 😃 ...citim sa uplne "normalne" ale jeden nikdy nevie 🙂 asi je to skuska trpezlivosti hi hi
petronela82
18. aug 2009
já se dnes také cítím úplně normálně. včera mě dost pobolívalo břicho, tak jsem si říkala že to už určitě každou chvíli přijde a nakonec nic 😞 , a dnes už břicho ani necítím, tak nevím, ale do včera času dost, musí m´být optinisté 😉
ell
18. aug 2009
Inak ta cena 1890 co spominas sa mi zda celkom dost !!!! ]-( to clovek aby si zobral uver na lieky pomaly.... :-S
petronela82
18. aug 2009
no jo, puregon - injekce, které se aplikují pomocí "pera" přímo pod kůži, mělo by to být účinnější než prášky, také se, ale ve větších dávkách používají na stimulaci před IVF.
ell
18. aug 2009
aha, takze si to budes sama pichat? a ziadne ine lieky brat nebudes?
petronela82
18. aug 2009
léky brát nebudu, budu si nejprve obden, a pak podle UTZ jak budu folikuly reagovat, tak bude zvyšovat nebo snižovat dávku. No snad to zvládnu.
ell
18. aug 2009
urcite zvladnes 😉 ja som sa uz sama ockovala a tiez som to zvladla 😃
petronela82
18. aug 2009
tohle naštěstí není injekcí s jehlou ale pomocí "pera" které používají třeba diabetici, tak že se nepícháš do svalu, ale pouze slabě pod kůži
ell
18. aug 2009
tak to je dobre🙂 boze mne sa dnes nic nechce :-p
kkamca
18. aug 2009
aHOJ HOLKY--dotaz:jak je to musí být před IUI laparka?Díky za každou odpověd
shaarka
18. aug 2009
kamci, nie 😉
ell
18. aug 2009
nie, urcite nie 😉
kajka39
18. aug 2009
ahoj lumcag, myslim na teba a chcela som vediet ci uz vies vysledky z IUI, dnes mas 14 den po... Bola si na sono a krv? napis.... dufam, ze to dopadlo dobre a si v tom! 🙂 🙂
petronela82
18. aug 2009
kkamca - laparka být nemusí, jen je dobré vědět zda máš průchodné vejcovody, protože v případě, že by jsi je měla neprůchodné, nemá IUI žádný smysl. Průchodnoct se ale dá zjistit i jinak, mě to např. zjišťovali na UTZ, ale předtím ti do vejcovodů musí zavést nejakou kontrasní látku, aby byly na UTZ viditelné, prý jsou moc slabé a bez té kontrstní látky jsou neviditelné.
petronela82
19. aug 2009
Dobré ránko a celý dnešní den. Doufám, že bude lepší než ten včerejší, včera jsem se MS nedočkala, kden už je to 7 den po vyvolávačce a furt nic, ach jo.
A je u vás nového?
ell
19. aug 2009
Petronela dobre ranko! Mne akurat dorazila ms takze od piatku budem brat clomid 🙂
petronela82
19. aug 2009
tak to jesuper, já říkala že ten dnešek bude lepší, snad se taky dočkám
ell
19. aug 2009
Urcite bude lepsi 😉 Petronela, tebe zistovali priechodnost pomocou UTZ? lebo mne robili rtg s kontrastnou latkou...brrr! hnusne vysetrenie
ell
19. aug 2009
Ste tu niekto? =-)
petronela82
19. aug 2009
mě dělali UTZ, ale klasicky mi jej dělají uvnitř, ale při tomto vyšetření mi jej dělali přes břicho
ell
19. aug 2009
tak to je nieco ine, lebo mna napustili tou kontrastnou gebuzinou a potom rtg 😉 ale hlavne, ze oba su priechodne 😃 inak som zvedava ci budem mat nejake vedlajsie ucinky z tych liekov co budem brat...dufam, ze velmi nie.... :-p
petronela82
19. aug 2009
Asi to bude něco jiného, koukám že se tady s náma nikdo nebaví, to tu nikdo není?
ell - kdy začínáš se stimulací taky 3DC? Těch případných vedlejších účinků se taky bojím, nejvíc asi hyperstimulace, které u těch injekcí hrozí (nevím zda i u prášků) ale prý se nemám čeho bát, proto jsme kontrolovány Dr. na UTZ a kdyby k tomu náhodou došlo tak se IUI o cyklus posune a zakážou nám i mazlinkování, kdyby náhodou, znáš to? celé měsíce nic a těď by se určitě zadařilo a měla bych nejmín paterčata
ell
19. aug 2009
veru veru, vsetci nas opustili 😞 Ano zacinam 3 dc 5 dni a potom od 8dc-12dc budem brat tie druhe lieky a potom pojdem na krv a utz... ale tiez sa bojim ako na to zareagujem... :-p clovek ked si precita tie pribalove letaky tak mu nie je vsetko jedno. Nastastie k tym druhym liekom ziaden nemam, lebo to su tie, co mi chystali v lekarni takze ma to ani netrapi 😃
lumcag
19. aug 2009
Ahoj děvčata
Kajko,
Já mám dostat 20.8. MS je to můj 26-tý den cyklu.
Mě bylo 4.8. v den IUI v caru řečeno, že pokud nezačnu krvácet do 25.8., tak mám přijít. Až pak by mi dělali UTZ a krev.
Ale mám pocit, že je to opět v tahu. BT se mi sice pohybuje kolem 37,2-37,6, ale to může dělat dufaston.
A mé příznaky? ty se mi už nezdají tak zřetelné. No nevím. Jsem z toho nerózní.
Dej vědět jak si dopadla. držím palečky i u nohou
petronela82
19. aug 2009
ell - příbalové letáky se číst nedají - ty člověka akorát vynervují
lumcag - nevzdávej to, BT je slibná tak proč ten pesimismus.
ell
19. aug 2009
Lumcag, drzim palce! Ake mas priznaky, alebo to, co by teoreticky mohli byt priznaky?
Petronela, nastastie, pribalove letaky vo francuzstine sa mi velmi citat nechce a po flamsky aj tak nerozumiem, takze sa ich snazim ignorovat 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli