• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Příznaky?
Asi žádné. Dnes mě totálně bolelkolem 11hod podbřišek jako, kybych to každou chvíli měla dostat.
mám trošku plnější prsa a bolí mě neb mám dost citlivé bradavky. když jsem bez podprdy a třeba jen si lehnu na postel mám je citlivé tak, že se mi zduří a trošku mě i pálí. Po IUI, která byla 4.8. mě od 7.8. pobolíval podbřišek, jako kdybych měla první den MS až do teď. :unamused:
19. aug 2009 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak mam nove infosky
ja som vcera dobrala stimulky a dnes som bola na krvi a sone .... a vysledok je taky, ze mi pred hodkou pichli pregnyl a zajtra doobeda mame ist na IUI
takze som taka nervoooozna :sweat_smile:

Petra, tie pribalove letaky fakt nemozes citat ... zbytocne sa strachujes

Lumcag, ake mas priznaky ? a prosim ta ako prebiehalo IUI ? kolko to asi trvalo ? treba potom nejaku chvilku lezat? dakujem
a co sa tyka teba, ak mas cyklus 26dnovy a MS mas mat zajtra, tak sa skus zajtra testnut ...
19. aug 2009 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasami ahoj

už jsem to tu psala
Příznaky?
Asi žádné. Dnes mě totálně bolel kolem 11hod podbřišek jako, kybych to každou chvíli měla dostat.
mám trošku plnější prsa a bolí mě neb mám dost citlivé bradavky. když jsem bez podprdy a třeba jen si lehnu na postel mám je citlivé tak, že se mi zduří a trošku mě i pálí. Po IUI, která byla 4.8. mě od 7.8. pobolíval podbřišek, jako kdybych měla první den MS až do teď.

IuI je asi za 5 minut hotová. Já jsem nikdy neležela. Jak mi tam napustili zdroj :grinning: , seslezla jsem z kozy a mohla jít. Někde to dělají tak, že na koze chvíli setrváš.

Nebudu testovat. předminule jsem měla 7 dní zpoždění a v den krve a ultrazvuku jsem začala krvácet. A mimo to... má budoucí švagrová je ve 22týdnu a, když testovala ona 13dní po spoždění MS, test měla negativní.
Pak se ji to nezdálo tak šla ještě ten den na krev a ta byla pozitivní. (začátek 8tt a to zkoušela mamatest)
19. aug 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KAJKó..óóóóóóóóóóóó, kde si? Jsem na tebe zvědavá. :wink:
19. aug 2009 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kasami tak drzim palce na zajtra :wink: ktory dc budes zajtra?a kedy tam ides? potom daj vediet, ako to prebiehalo!
19. aug 2009 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj snazilky aj ty lumcag, ja som sa pred chvilou vratila domov z vysetrenia. Krvny test je negativny o 15hod mi volali z labaku :frowning2: Som z toho velmi smutna!!!!! Takze od dalsieho cyklu zaciname s novou IUI tak navrhol lekar...... no ja by som radsej skusila IVF, musim dnesnu spravu stravit a vecer s drahym porozmyslame co dalej...
19. aug 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kajka - to mě mrzí, ale musíme být statečné a hlavně se nevzdávat - jednou to musí vyjít (koliká tvé IUI to bylo?) a Kasami - přidávám se k Ell a také držím palečky ať se zítra zadaří ( jo a čím jsi stimulovala? a jak jsi to snášela - měla jsi nějaké vedlejčí účinky?)
19. aug 2009 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo a holčiny ještě mám jeden dotaz: mám celkem nízký krevní tlak a někdy - zvlášť v těch vedrech (když je dusno) se mi zamotá hlava, třeba když se prudce zvednu a tak, nevíte zda v těhotenství jde tlak nahoru nebo klesá ještě více? nemáte s tím nějaké zkušenosti - nebo z doslechu?
19. aug 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to teda netusim, ale moj cisto laicky odhad by bol, ze smerom hore:slight_smile: inak ja mam tiez nizky tlak a uz som aj zopar krat odpadla (na tych najvhodnejsich miestach:slight_smile:))
19. aug 2009 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky
občas jsem sem zavítala, teď už vás jen sleduji z povzdálí, už teď stimuluji na ivf

jen jsem chtěla pro petronelu: co já jsem vysledovala v okolí, tak tlak většinou kolísá tak, jaký ho máš. tzn. těm s vyšším se zvýší, těm s nižším ještě sníží. já mám taky nízký, tak se asi máme na co těšit :slight_smile:
19. aug 2009 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to uz vidim ako sa budeme valat odpadnute :slight_smile:)) diky za objasnenie a drzim palce na ivf!
19. aug 2009 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ell, děkuju
s těmi velkými pupky to bude fakt veselé, hroši na zemi, nemůžou se zvednout :grinning:
ale upřímně mám z toho strach. seknout sebou v těhu, to asi není žádná prča
19. aug 2009 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kajka moc ma to mrzi ...

Lumcag, podla mna mas priznaky :wink: co tie citlive prsia ... podla mna by to mohlo byt tehu ... drzim ti paste
Co sa tyka testov uplne ta chapem, ale ja som este nikdy tolko nevydrzala :stuck_out_tongue_closed_eyes: minuly rok mi vysiel pozitivny test az myslim okolo 10 dni meskania
Ale ked som otehu s malym tak som mala hned prvy den meskajucej krasnu palicku ...
...tiez som z too nechapala ...

Petronela, ja mam tiez taky nizsi tlak a ked som bola tehu, musela som doobeda viac lezat a niekedy mi prislo zle, aj som odpadla, vsade som si nosila vodu ... radsej som moc nechodila sama ... od mi prislo tak najviac zle bola som asi v piatom mesiaci ... sedela som na schodoch v obchodnom dome asi polhodku kym som bola schopna prejst asi 500m k mojej babke

Ell, zacala som stimulovat 5DC Clostilbegytom do 9DC a 10 az 12 som mala ist na kontrolu, dnes som 1ODC a povedali mi na utz, ze folikuly su perfis a zajtra mame prist, ze je najvyssi cas :slight_smile: tak dufame ....
19. aug 2009 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to jste mě holčiny moc nepotěšily, ale teď to nemá cenu řešit, teď je nejdůležitejší aby se z nás staly maminy, a když přežijeme všechny ty vyvolávačky - stimula - IUI - IVF atd. zvládneme i nějaký nízký tlak :slight_smile:
19. aug 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:wink:
jasan, lavou zadnou :wink:
19. aug 2009 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasami,dik skusime to opät len neviem ci sa dat znova na IUI alebo IVF?
19. aug 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kajka - a kolikátou IUI máš za sebou
19. aug 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kajka prepac, ze sa takto pytam, ale aku mate diagnozu s manzelom ? a lekar vam co odporuca ? nehovoril vam nic ?

dnes som tu niekde citala, ze sa jednej IUI podarilo na 7dmy pokus :sweat_smile:
19. aug 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasami, vlastne nemame skoro ziadnu diagnozu. Ja som uplne v poriadku, akurat nas trapi vek, mam uz 39rockov a partner ma znizenu pohyblivost spernii oligospermoza stredneho stupna, vraj to nie je podla dokiho az take strasne ak by nas nesuril cas tak by sme to mohli 1-2 skusat prirodzenou cestou .... ach ten cas...
19. aug 2009 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to je celkom pozitivne :wink: ja by som asi skusala dalej IUI, predsa len to je take menej bolestne ... menej hormonov ...
a nechcem ani strasit, ale moja najkamoska uz bola trikrat na umelom a zatial nic, v septembri sa chysta stvrty krat...

ja som tu niekde citala, ze uspesnost aj pri IUI je len 10-15% ... tiez mi dobre lepi ... uz teraz sa bojim toho sklamania :sweat_smile:
19. aug 2009 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasami, ty si nieco z toho absolvovala? vidim, ze mas chlapceka Samka....
19. aug 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie ...
nam sa maly podaril na prvy krat ... nemali sme nijaky problem ...
az do minuleho roka, ked sme sa rozhodli, ze ideme znova na to ... lenze zase sa nam podarilo asi na treti mesiac a o drobceka som v 8tt prisla ... mala som potom nejake zle vysledky, tak ma poslali na hematologiu a tam mi zistili trombofiliu - nejaku mutaciu a povedali mi, ze hned ako znova otehotneniem, bdem musiet brat lieky ... no a uz sa nam potom nezadarilo ... tak teraz robili muzovi spermiogram a mal trosku slabsi, tak nam navrhli IUI. zbehlo sa to dost rychlo, lebo som bola 4DC a od 5DC som brala lieky a zajtra budem 11DC a ideme to vyskusat :slight_smile: nas prvy pokus ...
19. aug 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasami, drzim palce nech sa zadari na prvy šup! a spermiogram ako vysiel? nam 20mil,30% pohyb, oligosperma str.stupna.......ked som isla na IUI mala som 4folikuly, tak som si myslela, ze urcite sa to podari na prvy krat, ale uz je to lepsie zacina sa mi vracat pozitivna energia a zajtra zacneme startovat, nooo aspon sa o to pokusime! :slight_smile:
19. aug 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len nam povedali 13mil. 5mil.slabo 8milOK
tak neviem co to znamena ...ja sa v tom vobec nevyznam ....

viem, ze sanca je mala ... tiez to budem potom zle znasat ... uz dnes som myslela ako tu budem pisat so slzami v ociach , ze to nevyslo a kamoske ze volam a revem ... a pritom ona je taka hrdinka, este predo mnou neplakala ... ale ja som slaboch a hrozna citlivka :sweat_smile:

Kajka, jasne musime skusat ... vies ako sa hovori : ked sa stastie unavy ....
19. aug 2009 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak to tak citis, tak sa kludne vyplac, vykric, vybehaj ...... nikdy to nedrz v sebe! A mysli nato, ze jedneho maleho anielika mas!! papapa
19. aug 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem

dobru noc
19. aug 2009 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Děvčata,

KASAMI:
také držím palečky. Podle flikulů to musí vyjít.
Jo a pokud neužíváš kyselinu listovou tak si ji obstarej.
Já ji papkám už 3 měsíc co mi poradila švagrovka. Nebo vitamíny babyplane-modrou krabičku.
Jo a v lékárně řekni, že to chceš na podporu těhu. A mimo to si můžeš koupit i bylinné kapky z kontryhelu to také pomáhá.Já jsem si je koupil před 4 dny.

KAJKO:
stejně mi nejde do hlavy, že si byla na iui 6.8. a už máš MS.
Kolikátý den cyklu ti ji dělali?
A kdy byl tvuj termín MS?
20. aug 2009 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pardón
Chtěla jsem napsat, že ty bylinné kapky z kontryhelu jsem si je KOUPILA před 4 dny.
20. aug 2009 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tak jsem včera byla ve Fertimedu na kontrole po té revizi a nestačila jsem se divit, co z pana doktora Čepeláka lezlo . Mám sto chutí jít do jiného CARu . První věc byla ta, že mi minule říkal, pokud bude vše v pohodě, tak můžeme po šestinedělí opět na IUI. Ano, ultrazvuk dopadl na 1 a on mi řekl, že máme čekat déle, že je to běžné . Prý je mi 25 let, tak nemám kam spěchat. Na co jsem mu řekla, že je mi sice 25 let ale jsem vdaná 7 let a taky bychom už miminko chtěli. Jo kdyby mi bylo 39 a půl, tak by pan doktor spěchal, tak mi to řekl . To byla první věc, pak mi řekl jestli nechci jít do IVF no to už jsem myslela že po něm skočím a jednu mu vpálím. Chápete to??? Tak já mám za sebou dvě IUI a obě úspěšné a on mě chce hnát do IVF, debil. A nakonec z něj vylezlo že, by mi udělal hydrolaparoskopii, proč? Prý jestli je tam uvnitř vše v pořádku k vůli těm dvou potratům. Na to jsem mu řekla, že ty dva potraty spolu absolutně nesouvisí, on se zamyslel a už k tomu nic neřekl. Holky mě je z toho doktora na zvracení. On mě víc stresuje, než aby mi dodával odvahu do dalšího boje.
20. aug 2009 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky holky,

jitulik - to je síla, na tvém místě bych asi taky uvažovala o výměně Dr. ve svém Dr. by jsi měla mít oporu a měl by tě podporovat a ne odrazovat. Taky nechápu proč ti po 2 x IUI navrhuje IVF, zvlášť když obě byly úspěšné, rozhodně se nenech odratit a jdi znovu do IUI. Taky ten přístup k tomu že je ti teprve 25, že jsi mladá - a co, chce čekat na to až ti bude přes 30 a bude to stále složitější

kasami - držím palečky, ať má malý brášku, nebo radši sestřičku ?

jinak umě nic nového stále čekám na mrchu, nikdy bych si nemyslela, že po ní budu tak toužit, ale jen jednou a zase na pár měsíců dost - to by bylo super
20. aug 2009 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok