• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Petroneko ne nepojistili ale dneska večer se na to vrhnem i když nemam moc chut na sex nevím proč jinkyd jsem celá žhava a ted nic :frowning2:
26. aug 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keby mala len 5mm a folikul by mal cca len 12-14mm môže ti dať lieky estrofem na zvýšenie rastu sliznice a ak narastie skôr ako folikul do správnej veľkosti IUI sa môže konať. ak otehotnieš, sliznica nerastie z liekov ale z plodu :wink:
26. aug 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petronela...no na výsledky si asi volat nemůžu, minule mi nechtěli říct ani jak dopadl spermiogram, takže to skouknu až tam půjdu ve středu na druhou krev a UTZ. Holky co se v tom hormonálním profilu všechno zjišťuje, možná je to blbá otázka, ale já to fakt nevím...netuším co se dá poznat z krve 2 dc... :unamused:
26. aug 2009 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak konecne som sa dovolala - v nedelu medzi 8-9h rano mam ist na utz a krv ...drzte palce....uz teraz mi lepi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mne tiez inak cosi vraveli, ze mam nizku sliznicu, ale tusim tie lieky co teraz beriem podporuju tiez jej rast...tak dufam :wink:
26. aug 2009 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ell aké máš lieky?
26. aug 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzimia, a tvůj doktor nezohledňuje tvoje měření bazální teploty? Vždyť to je snad nejlepší instrukce k tomu, kdy ti mají zkusit stříknout ty spermijky nebo ne?
26. aug 2009 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na tu sliznici se dává ten utroš ne?
26. aug 2009 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na sliznicu sa dáva najmä estrofem a ešte jeden liek, ale utroš je na udržanie tehu a dodáva hormón myslím, že progesterón?, ale niesom si istá, či tento hormón. utroš sa musí dať až po ovulke, lebo zabraňuje ovulácii
26. aug 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ell - tak v neděli budu držet palečky, ať je vše O.K. a ať dojde i na pregnyl

monulkab - taky jsem myslela že ten utrouš je na sliznici, ale afrika psala že roste díky plodu, tak nevím.
26. aug 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sliznica rastie aj žene, ktorá nikdy nebrala utroš a je tehu. ja som ho pri prvom tehu tiež nemala :wink:
26. aug 2009 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Afrika - ethynilestradiol 50 mg 1x denne 8-12dc
Petronela - urcite napisem ako dopadnem, ale to je este daleko tak sa snazim nestresovat a na to nemysliet :wink: Dufam, ze tebe ms dorazi uz coskoro...
A este k hormonalnemu profilu - robili vam niektorej hormony stitnej zlazy? je to strasne dolezite a viem, ze na SK sa nerobia vsetky hormony stitnej zlazy resp ich "frakcie"alebo co to su ako zakladne vysetrenie a kamoska mala kvoli tomu missed v 12tt..proste na to nedosli :unamused:
26. aug 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monulkab - z krve poznají hladinu hormonu FSH a LH a estrogeny + progesterony jukni na tyto stránky:

http://www.zenska-neplodnost.cz/gonadotropiny

snad ti to pomůže
26. aug 2009 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahá... takže podle těch hodnot poznají už 2dc zda bude ovulace?
26. aug 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monulkab - to nevím, ale poznají zda jich máš dost nebo naopak málo, a taky jejich poměr, zda nějaké hormony nejsou dominatní. mě např. zjistily že poměrhormonů mám o.k. ale celkově že mám nízkou jejich hladinu, proto taky nemenstruuju
26. aug 2009 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm hm hm...to jsou věci toto...holky a před tím IUI se taky musí píchat injekce jak před IVF????
26. aug 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj děvčata,
tak jsem si vás dočetla.
Ikdyž na to moc zase přes to slzavé údolí nevidím. :cry: :cry: :cry: :cry:

Zněla tu otázka, teď nevím od koho myslím petronelky,
kdy mi měla přijít MS.....už 20.8. - 26DC
A ještě ji nemám. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Nějak jemně začínám špinit. Tak doufám :stuck_out_tongue_closed_eyes: , že ten hormonální profil stihnu.
26. aug 2009 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monulkab

2DC ti nezjistí jestli ovuluješ. To se chodí 21DC. To mi dělali v květnu. A pak mi nasadili ten clostil.
Je to zajímavé, nikdy jsem s tím problémy neměla, před mobilkou kostrče 4IUI bez problému folíky jsem měla vždy krásné, pravidelnou MS po 26dnech a teď se tělo začíná bouřit a vše mi dělá neplechu....
26. aug 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já mám takový vztek :angry: :angry: :angry: :angry:
Hlavně ta bezmocnost :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
26. aug 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hormonálny profil sa robí na cca 2-3DC, potom okolu predpokladanej ovulky a zhruba v strede luteálnej fázy. Ide o stanovenie všetkých základných ženských hormónov - FSH (porporuje rast folikulov), LH (vyvoláva ovuláciu pri parastenom folukule), prolaktín, estradiol (podporuje najma rast sliznice), progesterón (produkuje ho žlté teliesko, teda svedčí o tom, či ovu prebehla a zároven umožnuje uhniezdenie oplodneneho vajicka) a testosterón (či ho náhodou nie je priveľa). Pocas cyklu sa hladiny jednotlivých hormonov menia a prave tie zmeny sa sleduju pri hormonalnom profile.

Zatial mi dr. bazalnu teplotu nezohladnoval, ale teraz mu o nej porozpravam. Vacsinou tuto metodu lekari povazuju za obsolentnu a zdovodnuju to dnesnym zivotnym stylom a tempom... :unamused: ale podla mna funguje. Meriam uz pol roka, len nemavam ovulu ten isty den, tak dopredu to na sto percent neviem predpokladat.
26. aug 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já mám jít ještě 10 DC na krev a ultrazvuk, tak to bude asi kvůli ovulaci, jestli se tělo připravuje nebo ne.
Už jsem ti na předešlé stránce psala jednou dotaz, ohledně té kostrče, za tou fyzioterapeutkou tě poslaly z CARu nebo jsi ji vyhledala sama? já jsem totiž asi před 2 měsíci docela nešťastně spadla přímo na záda, kostrč, myslela jsem že už nevstanu, po ránu mě občas pobolívají záda, jako kdybych je potřebovala "prokřupnout". Přímo na kostrči mě to bolí. Nevím jestli se o tom nemám zmínit té doktorce v CARu, aby se na mě nedívala co jí to tam melu, je to standartní postup?
lumcag - jojo byl to dotaz ode mě, a řešili jste to s Dr. jak budete dál postupovat, kdyby se mrcha nedostavila, jak dlouho máš ještě čekat?
Petronelko,

Já na vyvolávačku nejdu. Až prostě začnu krvácet, tak tam zavolám. A domluvím se na ten hormonální profil.
Chci , to nechat na přírodě. Neměla jsem s tím nikdy potíže. Po každé IUI se mi MS rozjela vždy v ten můj 26DC.
A tak počkám jak se s tím tělo samo popere.

monulkab
Já jsem se dozvěděla od mé nynější kamarádky, která cvičila cviky L. Mojžíšové. že díky nich prokrvuješ pánevní dno a vůbec celý pohybový aparát. Ale, že si musím vyhledat neb, že mi dá číslo na její fyzioterapeutku a ona, že mě musí vyšetřit, zkontrolovat i kostrč a pak, že mi dá teprve cviky.
Já jsem se tedy o tom zmínila v Motole své Dr.(což jsem se bála, protože jsem slyšela, že ty cviky doktoři neuznávají) a ona mi řekla, že mě tedy pošle na LTV cviky + momilizace kostrče A tam se zjistil ten problém z kostrčí
Pokud ti mohu doporučit Nejlepší fyzioterapeutku, tak právě Marii Babičkovou
Je to nejvyhlášenější fyzioterapeut v Praze
byla jednou z žákyň právě L. Mojžíšové
26. aug 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo a mimo to....nemusíš mít ani doporučení. Já jsem tam poslala i mou kamarádku, protože se měla problém z folíky, dostala cviky a je to v pohodě.
26. aug 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No nic...
přesunu se domů. Manžel si vzal dnes auto, takže musím na autobus, tak ať mi neujede.
Tak za hodinku? Pokud se stavím něco nakoupit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. aug 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako ste sa rozpisali... :slight_smile: ani nestiham citat!
26. aug 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lumcag - docela tě chápu že to chceš nechat na přírodě, ať se s tím tělo popere, a pokavaď začínáš špinit, tak už to určitě brzy dostaneš, já jsem to taky chtěla tak udělat, ale mé tělo se s tím hold samo nepopere, já na tu mrchu už čekám 8 měsíců, v mém případě už jinou možnost než vyvolávačku nevydím.
26. aug 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ještě nevidím s "Y" to budou ty hormony :grinning: :grinning: :grinning:
26. aug 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pravopis bych tady vůbec neřešila :grinning:
26. aug 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petronela, mne tiez dobre sibe..si tu spievam v kancli a kolegovia na mna kukaju :grinning: hormony hormony!
26. aug 2009 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to jsem ráda že neblbnu sama, mě už se naštěstí krátí pracovní doba => v 15:00 hod. to balím, tak se zatím měj hezky, žádné slzičky - hlavně ty lumcag, a navečer se zase přihlásím. papapa
26. aug 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok