• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
l1u1c1i1 - Luci já chodím na Smíchov do GESTu, a píchat si nebudu injekci ale PUGERON-PEN (pero), takové podobné jako mívají diabetici (našla jsem jeho obr. v jednom inzerátu)

http://zdravi.hyperinzerce.cz/zdravotni-pomucky/inzerat/2415939-puregon-pen-injekcni-pero-nabidka/
27. aug 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, tak to máš lepší. Já budu muset zase chodit k nějaké sestře, aby mi to píchla.
27. aug 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i - Luci a to ti budou píchat každý den? Myslím že ta injekce musí být aplikována ve stejnou dobu (hodinu)
27. aug 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já vím, už jsem to jednou podstoupila.

Musí se to píchat cca ve stejnou hodinu každý den. Minule jsem si to naplánovala přes poledne a vždy z práce jsem si odskočila do nemocnice. Je to cca na 14 dní, tak se to dá vydržet.

Jak dlouho se snažíte o miminko?
27. aug 2009 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i - já jsem v lednu vysadila HA a od té doby jsem to nedostala - tak že tak snažíme/nesnažíme. 12.8. jsem byla na vyvolávačce, která nezabrala a tak jsem byla v úterý (25.8.) na druhé, ta už musí zabrat.
27. aug 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to máš skoro stejný problém. Já jsem vysadila prášky už někdy v říjnu 2007 a od té doby prostě bez hormonů nemenstruuji. Takže pořád jsem brala nějaké hormony a teď od ledna 2009 jezdím do Prahy k Apolináři a tak na mě také zkoušejí co se dá, tak uvidíme, zda něco zabere.
27. aug 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i - Luci ale psala jsi už jsi před druhým IUI, kdy jsi byla na prvním, a včem byl problém? Neotěhotněla jsi nebo jsi o to přišla? a díky jakým hormonům menstruuješ - bereš prášky, nebo chodíš na vyvolávačky?
27. aug 2009 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na prvním IUI jsem byla právě u Apolináře ale jen kvůli tomu, že mi manžel odletěl do Finska (jinak bychom se snažili doma, neboť manžel je naprosto v pořádku). Po IUI jsem do týdne dostala menstruaci, takže bylo jasné, že se nezdařilo, aniž bych si musela dělat test. Pak jsem měla pauzu, nebo´t ty hormony (injekce) jsou docela silné a tělu nedělají moc dobře.
Teď jsem brala Proveru a Utrogestan a po té proveře jsem menstruaci vždy dostala. A co bereš ty?
27. aug 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i - já neberu nic, byla jsem jen na těch dvou vvolávačkách, pokud ani ta druhá nezabere tak prý nasadí nějakou hormonální léčbu - práškama, snad k tomu nedojde
27. aug 2009 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem také dříve chodila na vyvolávačka a jednoiu mi snad také první nezabrala, tak jsem byla dvakrát. Ale pak to sice dostaneš ale další měsíc máš další problém a ty injekce jsou hrozný svinstva do těla. lepší jsou prášky, ty ti pomohou více, dlouhodoběji.
27. aug 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i - to asi jo, ale Dr. jde o to aby to dostala a mohli jsme začít se stimulaci a IUI, pak už to dostat nemusím, ani nechci.
27. aug 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak uvidíš sama, a co ti dporučí dr.

Po této druhé vyvolávačce to už jisto jistě dostaneš.

Hned při této menstruaci začneš s těma injekcema?
27. aug 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i - tak to jsme to dohodli s Dr. jakmile to dostanu tak 3DC začnu stimulovat, a pak možná půjdu raději ještě jednou na HyCoSy (a to mezi 7-11 DC) projistotu.
27. aug 2009 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby...
..28.novembra 2008 mi vzali pravý vajíčkovod pre mimomaternicové tehotenstvo,keďže ma naťahovali,tak mi praskol a mala som krvácanie do brucha...ale čo už...pred 3 mesiacmi mi DR zistil anovuláciu,riešil to clostilbegytom...povedal že mi nanho vôbec vajíčka nereagujú..potom mi dal na výber,on alebo Gynfiv,vyhral Gynfiv...tam mi vi štvrtok 13.8.povedala pani DR,že mám krásny folik na lavej strane,že naplánujeme IUI...
v sobotu15.krv na hormony a folikulometria,2 krásne folíky na lavej strane :slight_smile: v pondelok 17.o 22.00 som si pichla pregnyl 5000j...IUI aj spermiogram v stredu...povedali mi,že muž má 17 mil. spermii A+B a teraz čakám na 2.9.na HCG..ale mám pocit,že to nevyšlo...nemám žiadne príznaky,ani najmenšie.Akurát ma strašne bolia bradavky a bojím sa,že je to predzvesť MS... :frowning2:
(trošku som sa rozpísala.. :grinning: )
27. aug 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shelly - bolest bradavek může signalizovat i těhu, ne jenom příchod mrchy. Před IUI jsi měla pravidelný cyklus? Kdyby jsi to měla dostat? Holčiny tady na fóru měří bazálku a podle ní poznávají zda se mrcha blíží nebo ne, co ty?
27. aug 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...myslíš,že by ma tak skoro boleli bradavky,keby som tehu?Niesu príznaky až neskôr?
...od mimomaternicového mi chodili ako sa im chcelo,ale pomerne pravidelne,takých 30 dní..
..mala by som mať tak 2.,3.,9.v den odberu krvy...
...ja som si ešte nikdy nemerala bazálku,ja to nejak neviem kedy ma byť kolko... :sweat_smile:
petronela ty čakáš na 1 IUI?Nejak som vedla.. :grinning:
27. aug 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shelly - jo jo já čekám na první IUI. Slyšela jsem že doktoři na bazálku moc nedají, ale ze zkušenosti mé a co jsem slyšela tak to funguje, musíš, ale měřit pravidelně, (cca ve stejnou hodinu) na stejném místě a stejným teploměrem - nejlépe hned po probuzení, ještě než vylezeš z postele. a co se týká té citlivosti, tak má švagrová zjistila podle bolesti prsou, že je těhu asi za 5 dní, sice počala přirozenou cestou, ale to by na to nemělo mít vliv.
27. aug 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petronela - musím to skúsiť...vlastne,ked teplota stojí na jednom mieste alebo sa zvyšuje je žena tehotná?
No neviem,ale mna bolievaju prsia,ked mam dostať,,,ale uvidím,už to do stredy vydržím,test si robiť nebudem,mam z toho strach, že zase bude negatívny.. :frowning2:
..nevieš náhodou aky počet spermií je dobrý?Lebo ja som počula,že až nad 20 mil.? a čo to vlastne znamená A+B pohyblivosť? (nemôžem to nikde nájsť) :angry:
27. aug 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Shelly, ako prebiehal ten "odber" vajíčkovodu? Laparoskopicky, alebo normálna operácia?
Lebo ja som absolvovala v 02/2009 laparku, zistili mi jeden nepriechodny, odvtedy sa snazime, absolvovali sme uz 2x IUI a nic. Dohodli sme sa, ze si dame este 2x IUI a potom laparku zopakujeme a pojdeme na IVF. Len sa bojim, ze pri tej druhej laparke mi uz ten vajcovod pre istotu zoberu.
27. aug 2009 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shelly - Parametry normálního spermiogramu:
Objem ejakulátu => 1,5 - 5,0 ml
Počet spermií => více než 20 mil./ml
Pohyblivost =>více než 60% pohyblivých
Morfologie => více než 60% normálně tvarovaných
(A+B nevím co je, ale vím že spermie mají možnost se pohybovat třemi směry, a asi si myslím že to asi bude znamenat že se pohybují jen dvěma směry)
27. aug 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
harmanceky - co jsi myslela tím "odber" vejcovodu? nemyslela jsi vyšetření průchodnosti, to se dělá laparoskopií, ale jde o i jinak
27. aug 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petronela ja som myslela na to, ze shelly písala, že jej vzali vajcovod. Neviem ci sa to robi pri laparoskopii alebo normalnou operaciou
27. aug 2009 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
harmanceky - tak to taky nevím - to ti musí poradit shelly
27. aug 2009 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shelly ja idem na HCG 3.9. do Gynfivu :wink: a inak spermii sme mali pohyblivych len 8mil .... takze si na tom o dost lepsie :wink:
27. aug 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte vsetky, vidim ze ste toho hodne popisali! Som vas nestihala vobec citat dnes a teraz vas pozeram tiez len cez mobil, co nie je bohvie co :slight_smile: petronela- ako po injekcii? A lumcag? Kasami- tak sme dve cakatelky:slight_smile: aj ked ja len na iui:slight_smile:
27. aug 2009 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby...
harmanceky:..ja som mala mimomaternicové,ktoré mi zistili neskoro a prišla som ako sa hovorí za 5min12...už som mala prasknutý a krvácanie do brucha,takže mi ho zobrali normalnymm rezom...mam pod bruchom rez ako pri cisárskom...ked ti budu brat vajcovod určite laparoskopiou...a ty máš jeden ok?
petronela:..toto som aj ja našla,len mne nič viac pri IUI nepovedali,len že manžel má 17mil.spermií A+B..a pan dr.mi povedal,že snad sa aspon jedna umúdry..no ale myslím,že sa im do toho moc nechcelo.. :frowning2:
kasami:...bola si na IUI 1.x?..no ja idem o den skor,tiež do Gynfivu...tak uvidíme,aký máš z toho pocit?
27. aug 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, brazdim po nete a hladam rozdiel medzi vysetreniami vaječníkov metodou HyCoSy -l ekar vravel, ze musim mat predoperacne vysetrenie a HSG ktore sa robi s pomocou rongenu, a vraj prave toto je ovela setrnejsie a nebude to pod narkozou, ani sa tym neposkodia folikuly, vajicka atd.
Na nete citam skor opak! Tak neviem uz som z toho blba, konzultovala som to s 2lekarmi, raz osobne a raz e-mailom.
V pondelok mam ist na HSG, no mam dost strach. Pisu tu babenky o velkych bolestiach pocas zakroku aj po nom. V pondelok HSG a utorok bymi mali urobit IUI :slight_smile: :wink:
poradte
27. aug 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kajka, neboj sa toho HSG, je to neprijemne, ale da sa to vydrzat a najma to ide rychlo. Ja som vobec nevedela do coho idem, akosom uz pisala, robili mi to v byv. sovietskom zvaze :wink: akurat potom som trochu krvacala, tak si zober vlozku so sebou. pocas vysetrenia som mala krce ked mi tam napustili ten kontrastny roztok, ale vazne da sa to vydrzat...potrat bol 100x horsi :pensive: vecer po hsg som uz veselo sedela v podniku s kamaratmi a ziaden problem :wink:
27. aug 2009 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ell, dik za povzbudenie :slight_smile: :slight_smile: dik,dik,dik
Aj tak by som chcela absolvovat take vysetrenie, ktore by bolo najsetrnejsie a podla info na nete by to malo byt HyCoSy ktore je robene tiez kontrastnou latkou, ale pod ,,ultrazvukom ,, a nie ,,rongenom,, ako pri HSG
27. aug 2009 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kajka- ja viem :wink: ale niekdy si nenavyberas :slight_smile: a urcite to nebude take zle ked to zvladli aj ti "moji" doktori :grinning: a to som videla rozne nemocnice :grinning:
27. aug 2009 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok