• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Ahojte,
tak je to negativne :cry: :frowning2: . ale som v pohode, nejak som to ocakavala, ale uz sa tesim na dalsi cyklus.
dufam, ze manzel bude mat lepsi spermio, zacali sme obaja brat Macu a on este plno inych ako selezin apod. tak dufam, ze to pomoze. :wink:
suzanna, ja som bola na laparo az po prvej IUI, dopadla dobre som ok. nerozumiem naco si mas brat analgetika pred tym, ved to je operacia, budes v narkoze, takze oni ti potom nieco daju do zily. alebo ides na ine vysetrenie, to rtg? :unamused:
12. sep 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzanna
ked ti doktor povedal že zisťovanie priechodnosti je bolestivé tak to nejdeť na laparku ale na "prefuky". Je to dosť bolestivé, mne to robili, aj mi niečo dali od bolesti ale nepomohlo mi to. Už by som na to nešla.
V podstate ide o to, že zo spodu cez krčok ti napustia kontrastnú látku a hned to vidia na monitore (niečo ako rengen) či to preteká cez vajcovody alebo nie.
Drž sa
12. sep 2008 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojík katy,tak to mě mrzí že to nevyšlo,ale pčíště snad už ano.
12. sep 2008 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj katy,
veľmi ma to mrzí. Tak sme ti držali palce. A boleli ťa prsia? Lebo ja nič necítim, jedine to že som mala včera obrovskú migrénu ktorá trvala do dnešného obeda.
12. sep 2008 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna- taky jsem byla na zjisteni pruchodnosti vejcovodu pomoci kontrastni latky a ultrazvuku...no a dalo se to vydrzet, bolelo me akorat to,jak tu hadicku strci skrz delozni cipek....asi jako silna MS a hlavne to trva chvilicku,takze se neboj...mne ani nikdo nerek,ze si mam vzit nejakej prasek :confused:
12. sep 2008 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
dakujem vam. :slight_smile:
komarik, prsia ma bolia uz asi od 6-7 dna po IUI az doteraz. ale mna bolievaju pred MS, takze podla toho sa nemozem orientovat. to ze ta nebolia nic neznamena, kolkokrat to bolo prave naopak, ziadne priznaky a sup tehu. :grinning:
je to tazke, lebo naozaj tehu priznaky su ako tie pred mrchou, aspon vacsinou a ked este pridas tie hormony, co berieme, tak sa naozej nedokaze clovek vyznat vo svojom tele. :angry:
drziiiiiiiiiiiiim palceky moooooooooooooc aspon vam, ktore testujete buduci tyzden. :slight_smile:
12. sep 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ni.kolet,
+dakujem ti pekne a prajem príjemné tehulkovanie až do konca :wink: Hlavne sa šetri.... papa
12. sep 2008 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula18 moc ti dekuji za informace.Ja uz koukala na internetu a vsude ctu,ze je to bolestive...se asi zblaznim.Manzel ma spatne spermio, ale ted jde o to jestli ma cenu delat IUi nebo rovnou IVf.Tak diky. :wink:
12. sep 2008 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poletucha no me rekl at si je vezmu,ale myslim ,ze to nebude paracetamol,ale ipubrufen :confounded:
12. sep 2008 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna,skús pozrieť do tejto témy-HSG-vyšetrenie.Ja som ho tiež absolvovala a dokonca som dostala aj tabletku aj čípok od bolesti, :grinning: ale nebolo to také strašné,pohoda,len ak sú nepriechodné tak,ževraj vtedy to bolí,ale ja som ich mala priechodné,takže ok.Išla by som sa radšej na tie tabletky popýtať... :wink: Drž sa!
12. sep 2008 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky

komarik , tak ako sa ti darí? čitam, že ťa stále bolí hlava? No snáď sa to zlepší. Ja stále nič necítim. vo štvrtok a piatok ma prestali bolieť vaječníky ale včera som bola trošku cvičiť a v robote bol zhon, tak sa i to večer vrýtilo. A aj ma trošku pobolieva podbruško. No zatiaľ som si netrúfla na test. Ale priznám sa, že jeden som si kúpila a tuho uvažujem to zajtra testovať. No uvidím. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Adui 76 tak vidím že si mala celkom pekné folikuly. Aký veľký bol ten jeden predtým? Zmenil ti doki lieky po prvom IUI ? Alebo termín kedy si začala brať lieky? Brala si clostil, alebo niečo iné? Viem mám asi dosť otázok, no som po prvom IUI a mylím, že s mojimi malými folikulmi z toho nič nebude a neviem sa dočkať, čo bide %dalej.

katy, to ma fakt mrzí, No asi to tak musí byť, neboj na budúce to už vyjde. Ja si vždy hovorím, že dnes je medicína už tak ďaleko, že rodia aj 70 tníčky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak hlavu hore. Inak bola som včera u sesterky a tá má malého 5 mesačného chlapčeka, tak som sa s ním vybláznila, Je feeeeest rozkošný, taký kľuďasko. Tak sa už teším až zapracem ten voľný flek v spálni detskou postieľkou :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. sep 2008 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska222, ten prvýkrát som mala folikul asi 18 mm. Lieky na stimuláciu som pri prvom raze mala clostil a pregnyl a teraz som mala injekcie merional + pregnyl. Merional som začala brať od 3 DC. Teraz si dávam 2x denne utrogestan
13. sep 2008 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj adulik. Hmm, tak teraz neviem. Ja som mala clostil prvý krát a mala som 3 folikuly, ale len 19, 17 a 16 mm, tak si myslím, že boli malé. Neviem, či mi dá nabudúce to isté, alebo to zmení, neviem ako to funguje
13. sep 2008 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adusko,19.17 a 16 mm je akorát,to stačí na ovulku,já měla 16-18 a říkal,že to stačí na ovulaci,ještě to den nechal a hned ten další přegnyl,říkal,že ten den ještě dorostou,takže to bych neřešila :wink:
13. sep 2008 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l 7067 diky za info no doktor rikal,ze je mala pravdepodobnost,ze jsou me vejcovody nepruchodne,ale pro jistotu to chce.Pry casto nepruchodne vejcovody zpusobuje chlamydia a tu mam negativni.U nas je hlavne problem ve spermiich takze proto IUI a nebo rovnou IVF, ale to se rozhodne az po vysledcich.No snad to nebude tak strasne. A vam vsem tady preji brzy // :wink: :wink: :wink:
13. sep 2008 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte snažilky,
tak som znovu tu, ale len na chvíľku. Išli sme na predĺžený víkend na Oravu a nemám so sebou net. Pokiaľ viem, tak folikuly by mali mať minimálne 18mm až potom je pravdepodobné že obsahuje zrelé vajíčko. Ale nechcem byť múdra. Tak mi to povedal dr., ale hovorí sa že výnimka potvrdzuje pravidlo.
aduska: ja ti stále nič necítim. Prsia nebolia, migréna už prešla (pretrpela som to), vaječníky pobolievajú stále, tak mám pochybnosti. Pozitívne je že ráno som mala BT 37,3. Pred mrchou mávam maximálne 37,1. Stále rozmýšľam nad testom aj ja, lebo sme chceli íst do Jasnej na Tarzániu. Nakoniec sme nešli a s mangelom sa dohodli na náhradnom programe. Keď sme vydržali toľko dní tak 5 dní nás už nezabije.
Tak vás všetky pozdravujem a keď bude možnosť aj sa ozvem. Všetkým pred testovaním prajem pevné nervy a babenkám pred IUI veľa šťastia.
13. sep 2008 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj suzanna

aj ja sm mala test na chlamydie neg a preto mi doki kontrolu vajcovodov nedoporučila Máme slabý spg, takže ak nevyjde IUI mám uvažovať o IVF a tam je fuk aké vajcovody sú. Inak prečo ťa posiela na tú bolestivú metódu? Je viacero metód, skús sa poinformovať.
13. sep 2008 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute baby
viete čo sa dnes stalo? Boli sme s drahým v tescu a on sa vybral ku hračkám a kúpili sme malý detský semafór na baterky, čo svieti a menia sa tam svetielka zelená oranžová a červená. Ja mu hovorím, že čo ak budeme mať dievčatko a on, že to nevadí, veď aj dievča sa môže hrrať s autami a že ju naučí ako prechádzať cez cestu. No super, teraz už nemúžem neotehotnieť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. sep 2008 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ránko

Je tu niekto?
14. sep 2008 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky aduska222 doktor me tam posila z toho duvodu,ze pro IUI i IVF musi byt tyto vysetreni jinak to pojistovna neproplaci (bydlim v zahranici) takze tady je to asi jinak a tady pojistovna proplaci 6x IUI a 4x IVF takze asi tak. San rikal,ze si mysli,ze je to zbytecne,ale nutne. :unamused: Takze mu nezbyva nic jineho nez t podstoupit,ale co by clovek pro miminko neudelal. :wink:
14. sep 2008 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak nam jeste doktor rikal,ze spatne sperma se da o dost vylepsit stravou pry na tom hodne zalezi a az bude mit vysledky manzelova spermiogramu nasadi mu pry podle toho dietu.Sami jsme zvedavy co to bude za dietu :confused:
14. sep 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, no u nás sa IUI neprepláca a iba 3 krát sa prepláca zhruba polovica na umelé oplodnenie. Ale myslím, že ani tam nie je podmienka absolvovať laparku.
14. sep 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte neviete mi poradit ci sa moze ist na iui ked mam zapal mechura a asi budem musiet brat lieky. Chcela by som ist na iui tento mesiac. Dakujem
15. sep 2008 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lorry: já měla zánět močáku také před IUI a dr mi řekla, že musím jít až v příštím cyklu
Od kdy po IUI vám řekli dr. že máte brát Utrogestan ?
15. sep 2008 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bola som na pohotovosti a dali mi prasok jeden sacik ktory vipijem a prejde to tak hadam by som mohla potom nie ? Ved take strasne to zase nemam....
15. sep 2008 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lorry, aha, tak to máš asi jen nějaké nastydnutí a ne zánět, když ti nedali léky na víc dní, tak jestli budeš do IUI bez problémů, tak bych šla :wink:
15. sep 2008 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za radu macc
15. sep 2008 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macc, ja som mala brať Utrogestan hneď, ako spravili IUI
15. sep 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adul: já se ptám, protože vím, že když se Utroš bere před tím, než nastane ovulka, tak jí zamezí a mě v sobotu píchly Pregnyl, tak by folík prasknout měl, ale co když ještě nepraskl a já si vezmu Utroš a ovulka pak kvůli němu nebude nebude :unamused: já jsem dnes po IUI
15. sep 2008 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj macc, mne dali pregnyl v pondelok večer a na IUi som bola až v stredu ráno a utrogestan som zašala brať vo štvrtok. Kedy ti doki kázala brať utrogestan?

adousek, dlho si sa neukázala, si OK? Čo máš nové?

komárik, sa nám to kráti, Ako sa máš? Ja som v sobotu mala bolesti v podbrušku a aj vaječníky ma boleli, včera to bolo trošku lepšie a des akoby uťalo - nič mi nie je. Čo ty? Ako sa cítiš?
15. sep 2008 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok