• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
mě řekli hned po IUI, že mám začít brát, tak asi večer zavedu první
15. sep 2008 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě teď po té IUI hrozně bolí břicho :frowning2: máte někdo podobnou zkušenost ?
15. sep 2008 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macc vypadá to, že je to normálne. Všetky baby majú tento pb. prečítaj si pár stránok dozadu. Kedy si mala to IUI?
Mňa prvý deň dosť bolel celý spodok - mala som taký blbý pocit a bola som dosť unavená. Prespala som velý deň. A potom ma 10 dní dosť boleli oba vaječníky. Na 10 ty deň po IUI ma bolelo podbruľko a dnes na 12 - ty deň mi nie je nič a po bolestiach akoby sa ľahla zem. Písala som aj dokimu a vraj je to bežné, pokiaľ to nie je nejak extrémna bolesť.
15. sep 2008 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska, som zatiaľ ok, mám taky slabučký výtok, ale fakt len trošku a kočky z inej témy mi hovorili, že je to dobré znamenie. No, ja neviem. V piatok a v sobotu mi bolo trocha blbo, ale inak sa cítim celkom fajn. Uvidím 22.9 - to idem na krv. A ty kedy?
15. sep 2008 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
vcera som zase mala nejaku depku a chcela som si kupit tehu test, ale v lekarni ktora bola otvorena mali len drahy a taky ktory sa moze robit az ked minimalne 1 den meska mrcha. Tak som to vzdala. Prsia ma nebolia a vajecniky uz tiez nie. BT je stale nad 37°C. Ale mam pocit ze to nevyslo. Takze na buduce.

Aduska, veru sa nam to krati. Dufam ze to dako v stredu zvladneme. Stale sa psychicky pripravujem na to ze to nevyslo, ale nadej tam je stale.
15. sep 2008 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj aduska a robila si si ten test?
15. sep 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj komarik

robila som si ho v sobotu a bol negatívny, tak som mala depku. Potom som našla jednu stránku kde boli štatistiky a tam ani jednej babe nevyšiel pozitívny test pred 28 DC, tak sa trošku utešujem, že som si ten test robila na 24DC a je to skoro. V nedeľu ma už nič nebolelo ale večer som začala mať pocit v podbrušku ako na ms a dnes od rána mám pocit, akoby som krvacala, ale nič. Ja som presvedčená, že to nevyšlo, myslím si, že keby som bola tehu tak to nejak " vycítim " Mám depku. Som v robote a nič nerobím, len čumím do blba.
Adulik idem testovať zajtra, ale myslím, že z toho nič nebude..
16. sep 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj aduska,
ja som tiez presvedcena ze to nevyslo. Urcite by som zbadala nejaku zmenu, ale moj muz trvdi ze to vyslo. Myslim si ze bude sklamany ovela viac ako ja. Ked som bola tehotna prvy krat urobili sa mi malilinke vyrazky na tvari, akokeby som bola na nieco alergicka a boleli ma prsia. No nevadi, skusime to znovu. Ved mame este nadej. A tvoj muz ako reaguje? A este kde robis? Nemusis pisat konkretne. Ja robim v poistovnictve, ale dnes mame s drahym dovolenku. Trosku sme si predlzili vikend a asi by som sa v praci nesustredila.
16. sep 2008 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, baby, ja som testovala tiež, lebo som si nakúpila testy, ktoré "spoľahlivo" odhalia tehotnosť už na 5. deň po oplodnení. A tiež nič. Takže sa pripravujem, že z toho tentokrát zasa nič nebude :angry: :angry: :angry: :angry: . :angry:
16. sep 2008 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adulik, neboj. Nadej ostava a ak sa to nepodari teraz tak raz urcite.
16. sep 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarikovi
my sme boli cez víkend v Tescu ako som už písala predtým a môj drahý sa vybral do hračkárstva. Nolo to vôbec po prvý krát, čo som mala pocit, že sa teší viac ako ja. Aj keď som od začiatku vravela, že na prvý krát sa to často nestáva, o tomu verí a bojím sa, že bude fest dklamaný. Po prvý krát sa ma každý deň ypytuje, č už mám nejaké príznaky a tak. Normálne som mu nachvíľu uverila, že sa to podarilo, ale od nedele ž nie. Ja som si dovolenku nechcela vziať - zatiaľ si ju šetrím na dni kedy to budem fakt potrebovať. Robím vo výrobnom podniku - styk s klientom, čo je dosť stresujúce.kedže výroba je kapacitne v keli.
adulik
pozri si zamknutú tému - meranie BT V. a tam hneď v prvom príspevku sú odkazy na stránky o tehu testoch. Vraj len mizivému % žien sa ukáže pozitívny test ńa 5 ty deň a len 5 % ženám,ktoré boli tehu sa im test ukázal pozitívny pred očakávaným ms To je to čo ma dnes drží nad vodou.
16. sep 2008 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, no, musím konštatovať, že aj môj muž ma pozoruje viac, ako pri prvom pokuse IUI. Nehovorím, že som to úplne vzdala, ale viac sa pripravujem na negatívny výsledok.
16. sep 2008 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, tak nakoniec sa este budeme starat o nasich chlapov a aspon nebudeme mat cas sustredit sa na seba.
16. sep 2008 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik, ty kedy ideš na krv?
16. sep 2008 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hahahah

je to tak

oni sú také veľké deti :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. sep 2008 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě by zajíalo, jaké příznaky měli ty co měli IUI úspěšný , je tu někdo takový ? :confused:
16. sep 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macc
odpoviem ti zajtra :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ovšem ak to bude pozitívne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. sep 2008 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adi drzim palce na zajtra...dufam ze zlepsite statistiky v heliku :slight_smile:
16. sep 2008 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem smejka za povzbudenie, no moc sa neteš, tie štatistiky neklamú.
16. sep 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, jsem nova :slight_smile: Muzu se k vam pridat na pokec a pro podporu? Uz cely vikend jsem brouzdala po netu a hledala nejake info ohledne IUI; jestli je to rizikove, jestli do toho ma clovek vubec jit, protoze v patek mne muj regulerni gyn. uplne vylekal a hlavne vynadal,ze jsem sla sama bez jeho doporuceni do CAR, a ze mne tam prestymulovali, ze mam na 1ni IUI hodne vajicek, 5, atd. Muze mi nekdo poradit olik vajicek je na 1-no IUI idealni? podle CAR 1-2.diky za info
16. sep 2008 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,
tak jsem k vam nakoukla a trochu se zacetla :wink: ... adusko muzu se zeptat jaky mate spg ? Pritel mel prvni katastrofalni , tak uz spise mluvili v CAR o IVF , podruhe mel sice horsi , hlavne pohyblivost , ale jinak dobry ,presto nam doktor minule doporucil rovnou IVF s tim ze pokud budem chtit muzem zkusit IUI , ale predtim by chteli udelat laparoskopii ... no a do te se mi vubec nechce :frowning2: ... no my proste odchazeli posledne z CAR naprosto zmateni :unamused:
16. sep 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem se uracila neco si najit o IUI a docetla jsem se toto : Vlastní indikací je snížený počet nebo pohyblivost spermií u muže. Počet spermií nad 5 mil./ml s pohyblivostí nad 50 % v kategorii a+b se považuje za hranici nálezu, který má ještě dobrou šanci na úspěch. a uz asi chapu proc nam tedy doporucili rovnou IVF :grinning: . Ale myslela jsem ze zkouseji IUI i u horsich spg , ale u nas bude zrejme problem i u me, tak proto ... No nic , jsem se musela pochlubit tim poznanim :grinning: :wink: a uz koncim se samomluvou

akabana - neporadim, nasla jsem jen toto v tom stejnem clanku z ktereho mam info pro sebe :wink: . Pro IUI je nejlepší, když dochází k vývoji jednoho až dvou dominantních folikulů. Při vyšším počtu vzniká riziko troj a vícečetného těhotenství, ke kterému by nemělo dojít. Není totiž možné ovlivnit počet folikulů, u kterých dojde k ovulaci, a tudíž počet uvolněných vajíček, které se oplodní a uhnízdí.
Jedním z řešení, kdy se vyvíjí při hormonální stimulaci vaječníků více než tři folikuly, je odsátí obsahu nadpočetných folikulů s ponecháním pouze dvou nebo jednoho z nich. Pokud se neprovede toto řešení, často se doporučuje pokus o otěhotnění neprovádět, a naopak mít chráněný styk.
Preju at ti to dobre dopadne, chovani tveho gynekologa je ale hrozne ... holt ego je ego :unamused:
16. sep 2008 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
Bola som na HSG (jedna strana vraj ok druhá zúžená) ale doktor ma chcel poslať aj na laparku, no ja by som chcela podstúpiť IUI, manžel má asthenozoospermiu (asi 50 mil sper ale pohyblivosť len b)
Chcela by som sa opýtať ako dlho treba čakať po laparke kým sa môže ísť na IUI?
Ďakujem
16. sep 2008 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky

zuzka,
moj mal spg - 20mil, pohyblivosť slabá - 20% a morfologia iba 1% takže dosť slabé. Ale doki povedala, že by to na IUi mohlo stačiť a je lepšie skúsiť najskôr menej náročné zákroky.

janula ja som na laparku nešla, ak IUI nevyjde na IVF je laparka zbytočná.

akabana - 5 je asi dosť, ja som mala 3. Ale si myslím, že to doktor nemá čo nadávať, je to na tebe, ktoré centrum si vyberieš. Ako dlho sa snažíte ? Ako ti s tým doteraz tvoj lekár pomohol? neboj sa v CARE viedia čo robia, nikomu nedajú stimulku bez prechádzajúcich vyšetrení a niektoré baby proste reagjú viac ako iné. Ver, že by si bola viac sklamaná keby si nemala ani jedno.

komárik, tak ako si dnes dpadla ? Mne doki nič nevašiel. Vraj mám žlté telieska a dostatočnú ( 13mm ) hrubú sliznic maternice. Neviem nakoľko je to dobré, či zlé, Idem tam volať poobede.
17. sep 2008 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky
zuzka84 polozila si tu otazku co jsem se vcera rozmyslela sem napsat...tak jsi to udelala za me :wink:
Mame totiz stejny problem.Vcera jsme byli odevzdat sperma do laboratore a ted nezbyva nez cekat na vysledky.Podle vysledku se pak bude rozhodovat jestli ma cenu IUI no ale ja musim mezitim na to,co psala janula18 na HSG coz se mi vubec nechce.Ja vim,ze manzel mel pred pul rokem spermio spatne, celkovy pocet 47 mil. z toho 70% nepohyblivych ten zbytek 30% pohyblivych,ale z toho jen 2% uplne tech dobrych a to si myslim teda,ze na IUI opravdu neni ,takze ted zbyva jen doufat,ze to bude lepsi.
No tak sem se tu taky vykecala tak vam vsem preji brzy // :slight_smile:
17. sep 2008 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj v novém dni, tak už jste dneska některá testovaly ? adus ? co ? :wink:
já mám 3. den po IUI a žádné bolesti ani píchání v podbříšku necítím, ani bolest prsou a BT mám už dva dny 36,75 je to vůbec po Pregnylu a s Utrogestanem možný mít tak nízkou BT ? :(
17. sep 2008 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj macc ja se v tech hormonech moc nevyznam,ale Len tady na diskusi psala,ze by to melo drzet teplotu nahore.Ale nedelej si starosti zadne priznaky mit ani nemusis a presto muzes byt tehu :wink:
17. sep 2008 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna my sme mali horší spg a doki IUI doporučil, uvidíme či úspešne.
macc , ešte neviem výledky budú poobede.
17. sep 2008 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus ja si ted psala na dotazy lekarum schvalne co mi odepisi jake hodnoty spermiogramu musi byt pri IUI.Tak uvidime.Asi taky myslim,ze chce doktor zkusit nejdrive setrnejsi metodu.Ale me se nachce na ty profuky sem poseroutka :astonished: Tobe drzim moooc palecky :slight_smile: Jak dlouho jsi po IUI?
17. sep 2008 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som 14 dní po IUI a teraz ž čakám na výsledky :slight_smile: :slight_smile:
17. sep 2008 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok