IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
monika0001
30. sep 2009
neviem či som dopadla dobre či zle.. posúdte samé...

má podozrenie na PCO... čím ma nepotešila teda ]-(
V pondelok ideme odovzdať SPG a idem na sono.. potom ma chce poslať k inému diabetologovi lebo ten môj stojí za .... Má podozrenie či mi tie moje výkyvy cukru nejako nebránia otehu...
vyzerá to všeliako... ak sa potvrdia výkyvy cukru musím podstúpiť 3 mesačnú liečbu... 😞
monulkab
30. sep 2009
Ell, za jak dlouho po pregnylu jsi šla na IUI?
ell
30. sep 2009
Monika, ja mam tiez pco ale cukor mam v poriadku nastastie. u mna je to "len" ten nestastny androstendion. |-|
Monulka, vobec som nemala pregnyl, ovulka nabehla sama po stimulke clomidom 😉 inak dnes som im na klinike vratila tu injekciu co som mala doma 😉
monika0001
30. sep 2009
ell a co je to prosim ta poriadne to pco.. je to nejaky problem?
ell
30. sep 2009
monika je to hormonalna porucha kedy sa tvori vela folikov ale ani jeden nedozreje - v skratke asi tolko. na nete je toho strasne vela a myslim aj tu na MK je tema PCO tak tam nakukni 😉
monika0001
30. sep 2009
no tak ale s týmto som nikdy problem nemala. vzdy mi narastol jeden pekny folikul. ved som jej aj dala foto zo sona....
petronela82
30. sep 2009
ahojky holčiny - už jsem tu - v práci máme peklo (tak jsem na vás neměla ani čas) - ale konečně jsem doma a dočetla vás.

ell - ještě jednou velkááááááááááááááááá gratulace - jo a nějak se tu nemluví o té BÁBOVCE a ŠAMPUSU, copak copak - ne aby se to promlčelo 😃 jo a Ell ještě jsem se chtěla zeptat kolikátý DC jsi nakonec šla na IUI

monulkab - tky super zprávy - doufám že budeš následovat Ell - po kolika hodinách od pregnylu jdeš na IUI - myslela jsem že to musí býtdo 36 hod. - to stíháš?

monika - muíš to brát z té lepší strany - už se to konečně pohne a bude se to řešit - ty máš problény s cukrovkou?
monika0001
30. sep 2009
peti ani nie ze s cukrovkou ale mam slabe vykyvy cukru... a moj diabet. to neriesil... vraj je vsetko v pohode ]-(
petronela82
30. sep 2009
monika - tak že se s tím neléčíš - žádný inzulin a tak? jak jsivůbec zjistila že máš ty výkyvy cukru - jak se to projevuje?
monika0001
30. sep 2009
peti za pol roka som pribrala 25 kil, byvalo mi na odpadnutie, strasne triašky som mala, výkyvy teploty - raz teplo, potom zima, hlava sami točila... ale ako náhle sa mi podarilo schudlut 5 kil uz je to v pohode... na inzulin to este nie je... aj dokina v centre vravela ze len nejake lieky by som dostala na tie tri mesiace...

teraz musim bezat... vecer sa stavim..
zatial papapa
petronela82
30. sep 2009
monika - teda to ti nezávidím, to muselobýt silně nepříjemné, hlavně že víš v čem je problém a můžeš tomu předcházet, tak držím palečky aby u diabetologa vše bylo O.k. a obešlo se to bez té 3 měs. léčby - aby jsi nemusel tak dlouho čekat. zatím pa
ell
30. sep 2009
Petronela super, ze si tu!!!! A dakujem este raz. Bojim bojim na 9.10. na prvy utz :-N
Jaaaaj vidis? Monika uz chystas? lebo ta babovka to ja mozem 😃 a sampus tiez!!!! (sice az neskor ale ved sa nevypari) 😃 😃
No a k tomu iui - bola som technicky na 30 dc (presne na 12 den od zaciatku druhej stimulky)
Momentalne teda kvazi som na 43 dc 😉
kaciatko81
30. sep 2009
aj ja mam pco 😉
monika, poslem ti ip
za chvilku pojdem, tak pekny vecer vsetkym 🙂
lindazofie
30. sep 2009
Ell gratulujem a kolik jsi měla hcg?
ell
30. sep 2009
dakujem Lindazofie. 113 co je vraj dobre 😉 na kontrolu a utz idem 9.10. :-N ty ako?
petronela82
30. sep 2009
kaciatko - jak u tebe diagnostikovali PCO, mě to stále vrtá hlavou, zda to není i můj případ, Dr. o tom sice vůbec neuvažuje, ale stále se mě na to někdo ptá zda nemám PCO.

ell - a nebyl to žádný problém, viď (že jsi šla až 30DC) prostě jen jen natáhli cyklus, že? bojím se že to Dr. v pátek stopne a dosatnu vyvolávačku - v pátek budu 15DC. jestli dobře počítám tak ti zvyšovali dávku 18 DC, že? tak že 18 DC jsi měla folíky těch 9-12 mm - jak jsi psala ráno?
ell
30. sep 2009
Presne tak, mala som vlastne umelo vytvoreny dlhy cyklus. Nevedela som, ze to tak ide ale zjavne ide :-p 30.8. zistili ce foliky su male a tyzden cakali a chodila som na utz a krv ci podrastu a v nedelu o tyzden, t.j. 6.9. som zacala s druhou stimulkou. 14.9. foliky uz boli velke 😉
petronela82
30. sep 2009
ell - díky Ell, snad to tak půjde i u mě a nestopnem to, no uvídím v pátek
ell
30. sep 2009
drzim palceky 🙂
monulkab
30. sep 2009
Petronela, no právě že to těžce nestíhám, bodli mi to dneska v 8:30 a na IUI jdu až v pátek v 11 hodin, tak nevim no, doufám že doktorka ví co dělá....radši tam zítra zavolám a zeptám se jestli to tak je opravdu v pohodě....jsem z toho trochu rozhozená....bojím se aby už nebylo pozdě....
cisielko
30. sep 2009
Ell..tu som tu, len v práci bol frmol tak až teraz z dfomku píšem 😃 ty naša tehulka 😃 😃 😃 😃 😃

Petro..ja verím, že budeš nalsedovať našu ELl...vy všetky..veď už je hádam blavan prelomenýa teraz už len sa mé pozitívne správy tu budú 😉

Aple..tak ráno budem čakať..ja maž doma test tak už testujem 😉

Mon..ako píše Petra je dobre , že vedia čo a ako..aspoň sa to bude liečiť a už potom bude všetko ok a budú samé dobré správy 😉
petronela82
30. sep 2009
monulkab - jo jo raději zítra brnkni Dr. ať máš jistotu

cisielko - dík za podoporu - ráda bych Ell následovala, v pátek budu moudřeší - snad už ty mršky zareagují - a bude IUI už tento cyklus
cisielko
30. sep 2009
Petro..ja verím, že sa svojho IUI dočkáš už čoskoro..som zvedavá ako v piatok dopadnes 😉
kaciatko81
30. sep 2009
petronela, z hormonalneho profilu a z utz 🙂
monika0001
30. sep 2009
babulky moje ste zlatucke, ale ja som na tom momentalne psychicky nie dobre... (zasa 8-( )
ani spať neviem...
ja sa ukľudním a bude zasa dobre...
že mám pco neverím. to je hlupost. viac ako tri mesiace mi môj doki sledoval ovulácie a viac ako tri mesiace mi folikuly samy krásne rástli. síce vždy len jeden ale narástol tak ako mal... v tom problem nebude. to som vylúčila a ani náhodou neprispúšťam. neverím.... ved uvidíme.. ale tak potom by som nemala každý mesiac svoje folikuly..
aj aj keby tak to nie je až také hrozné.. veľa žien s tým otehu...

mňa kašle ten cukor... ja nevydržím ďalšie tri mesiace čakať nečinne.. ja to prsote nezvládnem... baby to nie je na mňa toto... nemala som nikde chodiť a mala som sa vykašlať na celé snažilkovanie.... je toho na mňa veľa. nikdy nikto v našej rodien nemal takéto problémy.... ja a moja sestra.. ale prečo? čím sme si to obe zaslúžili? sestra má teda nakoniec po 2 rokoch krásneho syna, ale čo si tiež vytrpela....
ja som citlivý človek a proste každý zádrhel je pre mňa až nekonečne boľavý a neuveriteľný...
ale ja som to teraz zo seba dostala von, chvíľu sa potrápim, poplačem si (dnes som čítala, že je to zdravé) a o pár dní bude zasa všetko (nie) v poriadku......

ďakujem vám všetkým čo ste tu.. ste strašné zlaté babuľky, viete to? ste úplne super!!!!! ĎAKUJEM VÁM 1000 KRÁT!!!!!!

posielam veľký cmuk a dúfam, že sa vám snívajú krásne sníčky!!!!
ell
1. okt 2009
Ahojte dievcatka 😉 asi sa premienam na medveda. vcera som dosla domov a zaspala som. potom som sa najedla a o 9,30 uz spala a dnes rano ked mi zazvonil budik to boli strasne muky :-p padam do roboty teraz.
monika hlavku hore musis bojovat. na otazku preco ja neexistuje odpoved a zbytcone sa nou trapis. hlavu hore a bud silna cmuk cmuk
inak baby ja mam des z potratu..mna asi slahne do buduceho piatku prisaham bohu... 😞
apple7
1. okt 2009
Ahoj Monika, uplne ta chapem...len si poplac, to pomaha....a potom do dalsieho boja, my sa predsa nevzdame, no nie? zivot je naozaj nespravodlivy, ale s tym asi nic nespravime...drz sa monika...

ja som si vcera robila ten test a je negativny, takze som plakala celu noc....este stale nie som vporiadku, je to hrozne....ale co uz..
ell
1. okt 2009
Apple kedy ides na krv? To este nemusi znamenat nic z testu...drzkaj sa.
apple7
1. okt 2009
nemyslim, vsak to poznas..tie testy su uz vymakane...na krv idem v piatok..
ell
1. okt 2009
Apple kazda sme ina. Nevzdavaj sa