• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
aduska, ja mám tiež laparku za sebou (tento rok v januári) a mám len pozitívne názory na to. Zotavila som sa veľmi rýchlo a ani som nemala nejaké bolesti. Je pravda, že každý organizmus reaguje inak, ale nemáš sa čoho báť, uškodiť ti to určite neuškodí. A žiadne depky. Ja som tiež pri prvom pokuse IUI dúfala, že mi to vyjde, prečo by nemalo a potom mi bolo fakt smutno. Tento druhý pokus už nechcem brať tak tragicky. Nie že by som netúžila po bábätku, ale depka mi k nemu určite nepomôže. Tak hlavu hore :dizzy_face:
18. sep 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ďakujem za povzbudivé slová. Vieš adulík, mne asi ani nejde o to, či to bolí alebo nie. Skôr s bojím toho, že naozak ide o zásah do tela a ak to doki pokašle, môže podľa mňa žena prísť o možnosť otehotnieť ( jedine potom ostáva to IVF ) a myslím si, že doki ti nepovie, že to pos . . .l proste sa ti po laparke nezadarí, tak šup ideš na IVF. Takže tohoto sa bojím.
18. sep 2008 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska, môže sa stať všeličo, to máš pravdu, ale niekedy risk je zisk :dizzy_face:
18. sep 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aduška
vidíš to ma ani nenapadlo, že by to mohli pokašlať. Ja mám jednu stranu ok a druhú zúženú, tak som rozmýšľala že na tu laparku pojdem nech máme väčšiu šancu pred IUI. No teraz neviem, aby to teda nebolo ešte horšie. Ja som váhala len kôli času, ktorý bude treba kým to urobia, a potom po laparke zas kedy to bude mozné to iui, aby sme tým nezabili príliš veľa času.
19. sep 2008 o 06:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula, príliš veľa času tým určite nezabiješ, možno to bude otázka 2 cyklov
19. sep 2008 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, děkuju moc za povzbuzení a popis laparky, nezní to od většiny tak hrozně, tak teď mám dilema, jestli na laparku nebo rovnou to IVF
adus: já mám taky strach, jak mi dopadne tohle 2. IUI, protože pak už se musím rozhodnout sama co dál :frowning2:
19. sep 2008 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janula18. Ja by som na tvojom mieste išla na tú laparku. Pozri, mne tiež nezistili žiadne cysty, vzrasty, ani endometriózu. Avšak zistili mi PCO, tak to dr. hneď napravil. Poprepichoval mi vaječníky a od vtedy je to OK. A už len to, že ti to celé pozrú a poprefukujú, nie je na škodu veci.
19. sep 2008 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adusko, nic nevzdávej, kolik ti je ? ty už nějakýho prcka máš? to by tě pak mrzelo, nevzdávej to, a jdi dál, ať s tebou doktoři něco dělaj, neboj se
19. sep 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus, já taky pořád teda váhám, jestli tu laparku podstupovat, a nejít rovnou na IVF, když už budu pod narkozou, tak proč ne rovnou kvůli oplodnění, akorát to zas stojí pěkný prachy, na rozdíl od laparky :frowning2: :angry: , kdyby aspon se to IVF platilo jen když se jim to povede, ale oni to stejně jen zkoušej a chtějí zaplatit i za nevydařený pokusy
holky prý teď vědci přišli na nějaký keptin,nebo tak nějak, nějakou bílkovinu v mozku, která ovlivňuje plodnost a tak prý nebude léčba neplodnosti, tak dramatická, že by to nějaký lék mohl spravit, ale bůhví kdy to vejde do praxe, abysme už nebyly v přechodu do tý doby :angry:
19. sep 2008 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikolet
dakujem, však uvidím čo povie doky, lebo tento mesiac bol na dovolenke, tak tam pôjdem na budúci týžden a budem dúfať že ma zoberie (neviem či tam nebude veľa ľudí, ked tam nebol skoro 3 týždne). No myslím že to nebude možne robiť tento mesiac, lebo kým človeka objednajú a neviem do ktorého dna to robia tak možno až oktober. No veď uvidím.
Držím ti palčeky, nech ti to dobre dopadne.
19. sep 2008 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, ja aby som to na vasom mieste vyskusala. My zeny zvladneme vsetko a je to predsa dalsia sanca. :slight_smile:

Janula18: aj ty mozes otehotniet len na 1 vajecnik? Aj ja. Mam zdravy len pravy a aj na tom som nebola na laparke. Je to hrozne ubijajuce ze mame sancu len kazdy druhy mesiac.

Prepacte ze som taka negativna, ale dnes to na mna nejak pada. Na tento vikend som odmietla cestu s babami do Tatier koly tomu, ze lekar robil nadeje s tehotenstvom a este k tomu mi mangel oznamil, ze cely vikend bude v praci. Takze budem sama a v depkach. :cry:
19. sep 2008 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, kde ste?
19. sep 2008 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik. Aj ja mám len ľavý vajíčkovod. A obe IUI som mala ovuláciu na ľavej strane. Takže tak.
19. sep 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to je super, ked ti vzdy narastli folikuly na zdravom vajecniku. Alebo Ti ten pravy vobec nefunguje?
U mna sa vajecniky striedaju, tak zrejme tento mesiac IUI nebude. Predtym som sa zle vyjadrila lebo vajecnik mi funguje, ale vajickovod je plny zrastov po operaciach.
19. sep 2008 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja pravý vajíčkovod nemám. Vyoperovali mi ho pred 2,5 rokom, keď som mala mimomaternicové tehotenstvo.
19. sep 2008 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik
neviem či môžem oteh. len na jeden, v podstate mi to doktor priamo nepovedal. Len vravel, že jedna strana je zúžená a chcel by spraviť laparku. Ja som pri HSG videla, že ta druhá strana bola klukata ale na to povedal že je to ok. Ale chcem ist na iui tak na tú zúženú stranu to nebudem skúšať, myslím že by to bolo zbytočné (možno skôr by tam mohlo z toho byť mimomaternicové).
19. sep 2008 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ni.kolet: tak to si potom mala aj velke bolesti pri mimomat. Ja som isla k lekarovi, ze sa mi nieco nezda a hned mal podozrenie. Tak ma aj na druhy den operoval. Kedze sa to skoro zistilo, zachranil mi vajecnik.

janula18: asi by bolo velke riziko otehotniet na zuzenu stranu. A priamo ti ziadny lekar nepovie, ze na ten vajickovod to nepojde. Ani mne nepovedal ze nesmieme, len to ze to je riziko. A aj druhy lekari hned vylucili tehotenstvo na tu stranu. Musia si aj oni nechat zadne dvierka
19. sep 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Práve že, ja som nemala žiadne bolesti, len som začala krvácať mimo cyklu. Moje mimomaternicové bolo tak nešťastne, že sa to nemohlo odstrániť klasicky laparoskopiou, ale ma museli rozrezať.
19. sep 2008 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to mi je luto. Ale na koniec to dobre dopadlo a momentalne som v takom rozpolozeni, ze ti aj zavidim. A v kolkom mesiaci si?
Ozvem sa neskôr, lebo nas pustili z prace domov. Nejde systém.
19. sep 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som v 9 týždni.
19. sep 2008 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a jaký je rozdíl mezi laparkou a tím HSG ? :confused:
19. sep 2008 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
laparka: robi sa v anesteze a do bruska ti narezu 4 dierky cez ktore pracuju. Su to male ranky, ktore ti zasiju jednym stehom. Ja mam 2 na pravo, 1 vlavo. Ked si dam plavky tie nevidno, ale stvrta je na pupku. A tu nezakryjem.
Pri HSG ta neuspia a vraj to boli. Niekoho viac, niekoho menej, ale je to rychle a nie je to taky zasah do tela.
19. sep 2008 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, baby, aj ja som bola na laparoskopii, aby sa zistilo, či mám prichodné vaječníky a či vôbec bude IUI účinné. Vôbec to nebolo,bola som na to v Prešove na jednodňovej chirurgii, nemám potom žiadnu jazvičku, ani neviem, cez čo ma pozerali. Hneď po zákroku som šla domov a cítila som len asi dva dne, že sa vo mne niekto šmátral, ani to poriadne nebolelo, len taký zlý pocit. Ja som dnes bola na prvom IUI. Poznáte niekoho, komu sa podarilo otehotnieť hneď po 1. IUI? Čo mám robiť aby som zlepšila šancu na tehu?
19. sep 2008 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vraj sa to uz nejakym babam podarilo, ale nepoznam.
Nic robit nemusis, len bud v psychickej pohode.
19. sep 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky
macc mam 32 a nemám deti no a na laparku lekárka neodporučila, keďže som mala všetky testy na zápaly negatívne a ani som nemala nikdy žiadne operácie. Vraj je len malá možnosť, že by boli vajcovody problém. A keďže mám zlé výsledky hormónov, doporučila najskôr plánovnie sexíku potom IUI a ak to nevyjde 2 - 3 krát potom rovno IVF, celé bez laparky. Lenže sa bojím, že to IUIpredsa len nevyjde a IVF mi moc nevonia, tak teraz špekulujem, či by som si tú laparku predsa len nemala pýtať a zas potom skúsiť IUI. No nechcela som baby ľakať, že tá laparka môže mať aj neg dopad, ale nijek si to z hlavy neviem vyhodiť.

komarik - aj ja som odvolala akciu na zajtra. Mali sme ísť s priateľmi na východ, ale keďže je zlé počasie, zima a tak, tak budeme s drahým vegetiť doma. Hlavu hore. Ako sa cítiš? Ms už dorazila? Mne ešte nie ale mám stále pocit, že sa už už spustí

luckada - sú tu na nete baby čo im to vyšlo ale je to zriedkavé. Ja bohužiaľ k nim napatrím. Budem to skúšať znova už čoskoro no tebe držím palce. :slight_smile:
19. sep 2008 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aduska222, mne lekár v CAR povedal, že vždy pred akýmkoľvek zákrokom asistovanej reprodukcie posiela pacientky na laparku, lebo inak nemá isotu, že práve vaječníky nie sú problém.
19. sep 2008 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludkala, a co by tem vajecnikum mohlo teoreticky být? ja mam jit na prbni IUI a mne v CAR na laparku neposlali...
19. sep 2008 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Že môžu byť nepriechodné. Lekár hovoril, že nechce robiť ani IUI ani iné, keď nevie, či sa moje vajíčko vôbec dostane do maternice. A že nepriechodnosť sa dá zistiť len na laparke. Mne na nej napr. zistili endometriózu.
19. sep 2008 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: u mna po MS ani chyru ani slichu. Zacinam sa bat ze ju nedostanem. Ani BT mi zatial neklesla. Stale je nad 37°C. Ak ju do pondelka nedostanem, tak zomriem od strachu. A ako prezivas neuspech. Niekedy to na cloveka pride, co? Dnes mam take neprijemne myslienky, ze sa nam to nikdy nepodari. Ale do zajtra sa hadam z toho dostanem.
19. sep 2008 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pardón: zle som sa vyjadrila. Nehovorím o vaječníkoch ale o vajíčkovodoch
19. sep 2008 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok