• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
petronelka, to ma velmi mrzi... viem si predstavit ako to boli :frowning2: moc :cry: ale prejde... uz len aby mrcha prisla a bude dobre :wink: takze hlavku hore a ideme do toho :slight_smile:
dik, baby... ja som niekde citala, ze by to mala byt prirodzena mrcha-ako prirodzeny cyklus a to u mna nehrozi... preto som sa pytala... to uz len to cakanie na mrchu mi asi sada na mozog :grinning: :sweat_smile:
7. okt 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petronela tak to urcite v dalsom cylke vyjde. teraz nech len rychlo ms dofrci a pokracujes dalej! :wink:
Monulkab nemam nejak narocnu pracu takze zedim len za PC ale v tieto dni sa zvdy snazim zdrhnut skor. napirklad aj dnes idem na jednu konfreneciu poobede a uz sa nevratim a pojdem domov spat :grinning:
7. okt 2009 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: tak to máš dobrý. já sice taky nemám náročnou práci, ale musím tady být až do konce prac. doby.
Petronela, je to na prd s tím tvým cyklem. nezkoušela jsi nějaké bylinky na úpravu, nebo čínskou medicínu???
7. okt 2009 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monulkab - než jsem nastoupila do CARu tak jsem zkoušela Gynex a kontrihelový čaj - obojí na náůst sliznice a hlavně na mrchu (a celkově upravení cyklu) ale mrcha nedorazila, tak jsem se rozhodla, že příroda na to nestačí, že to bez hormonální léčby asi nepůjde a můj hormonální profil to jen potvrdil
7. okt 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, tak to je na levačku....bylynky se musí užívat dlouhodobě, ale já bych na to asi neměla nervy, je lepší se svěřit odborníkům, člověk má aspoň pocit že se něco děje...řeší...
7. okt 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky,
lindazofie: no to je nádhera, gratuluju moc moc!!! :slight_smile:
petronela: taky mi je to líto, ale příště to bude jistě lepší když doktoři už snad vědí kolik ti mají dát :wink:
monulkab: taky nemám jistotu vůbec, zda je to správně načasováno... ono totiž to může být jak pozdě, tak zase naopak i docela brzo. Já myslím, že jistotu ti v tomto nikdo nedá totiž! Každej může reagovat jinak... :unamused: Ono prý taky v tom folíku největším nemusí být vajco, může být třeba v tom nejmenším z těch větších a ten dozraje až třeba kolem 18.dne... no já to tak kdesi četla... fakt já už věřím jen na to, že nemám "jistotu" a že prostě záleží na tolikati okolnostech, že to neovlivním a musím to prostě zkoušet... snad se jednou trefíme. :sunglasses:
Ale odpověď z těch poraden mě taky zajímá! :slight_smile:
7. okt 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá z vás měla před IUI puregon.
7. okt 2009 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
michamicha: Já ne. Na co to je?
7. okt 2009 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
michamicha ani ja nie
7. okt 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
micamicha - jo jo a stimuluji na IUI, ale IUI ještě nebylo.

emers + katti - puregon to jsou ty moje injekce v peru
7. okt 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby - dlho som tu nebola :slight_smile:, ale urobila śom si kratky prehlad :slight_smile:
ell neboj vsetko bude fajn,
monika hlavu hore,
indazofie gratulujem

bola som u lekarky - ja mam hormonalny profil super, oba vajecniky prechodne - vsektko ok,

manzel ma trochu horsi spermiogram - nie velmi len ma trochu pomalsie spermie (ale nie vsetky) a doktorka povedala ze IUI nema vyznam ze len IVF. Je to normalne? neverim tomu :angry:

nakupili sme manzelovi vitaminy a dnes ide k urologovi nech ten povie cosi o tom mysli lebo neviem neviem - ci tu nejde len o to vytiahnut peniazky.

A nechaváme to na náhodu a na buduci mesiac ideme aj tak na IUI sa tesim a budem dufat ze to bude oki :slight_smile:
7. okt 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka tak to je divné, ja som tiež pravdepodobne v poriadku a spermoše máme lenivé, inak, že vraj je všetko ok a IUI mi odporučili...tak ja už neviem kde je pravda a aká je šanca...ale neva hlavne že sa niečo robí ...
7. okt 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petronela: a jak ho snášíš? mě řikala známá, že jí je z něj docela blbě :confounded: dr. mi dneska řikal, že s puregonem je větší šance než s clostilem, prý tak o 5-10% lepší výsledky...jinak spermio máme vynikající, takže o IVF zatím neuvažujeme, chcem zkusit tak 3x IUI a pak se rozhodnem jestli zkusíme IVF... ale dr. i holky z jiný diskuze mi řikaly, že pokud je spermio dobrý, tak s IVF prý to je tutovka, tak nevim...
7. okt 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj babenky,

ja som ell-ina naj kamoska, som strasne rada, ze sa jej podarilo otehu a vam ostatnym moc moc drzim palceky, aby ste cim skor objavili //, posielam vsetkym miliardu tehu virusov :grinning:

moja tsmuk, sorry, ze som sa tu takto vtirkla, ale straaasne sa z teba a z tvojich // tesim a neviem sa dockat piatku, ked pojdes k dokimu a das vediet SUPER novinky z UTZ :dizzy_face: :dizzy_face:

pa, pekny dnik a drzte sa

:wink:
7. okt 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja, dakujem za povzbudenie a za prianie :wink: mam strasny strach na piatok, zu ratam minuty, vsak si vies predstavit co prezivam :sweat_smile:
Padim na konferu a potom domov rochnit do postele :grinning: pa pa a babenky drzte sa vsetky vecer sa ozvem! :wink:
7. okt 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tsmuk a co nezapnes skype? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
neboj, bude vsetko OK!!! Ja to VIEM :slight_smile:)
pa pa :dizzy_face:
7. okt 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juuuj na skype som zabudla totalne, lebo hned od rana som mala meetingy... zajtra sa zapnem a mozeme chatovat :wink: pa pa pa
7. okt 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katti - neviem akosi uz lekarom neverim, s IVF este pockáme - mozno sa SPG zlepsi - manzel zacal sportovat, vzdá sa slipov - bude nosit trenky :slight_smile:, a papat ovocie zeleninu a vitamíny a uvidíme co nám to prinesie. Ale vam poviem ze som od lekarky odchádzala totalne zdrvena, lebo akoby prirodzenemu pocatiu ani IUI nedavala vobec sancu - co nechapem.
7. okt 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emers, taky si myslím že co doktor, to názor....kolik bereš utroše a kdo ti iui dělal? ta sestřička - tmavovlasá s mikádem je hrozně příjemná, i ta co mi přidělovala skříňku. Akorát mi přišlo že ta sestra co je s doki u iui tu doktorku tak trochu komanduje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
7. okt 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka, pokud nemáte nějak hodně špatný spermio, což se uvádí při pohyblivosti pod 10 %, tak šanci máte jak přirozeně, tak i s pomocí jako je třeba iui...
7. okt 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monulkab - pohyblivosť ma byť tusim nad 25 % nie? manžel ma 20 %
7. okt 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ad Puregon - a jo, to jsou taková ta pera, "obsahují přímo FSH a není tak již k vyvolání růstu folikulů nutná funkce hypofýzy"...
monulkab: utroše beru 3x1, zavádím, dnes začínám... právě za chvíli si jdu šoupnout :grinning: ráno jsem to nestihla totiž. Jo, jo, jsou tam hodní :slight_smile: no tak si držme pěsti, víc stejně dělat nemůžeme :wink: chjo co? :angry: :wink:
7. okt 2009 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka: ale oni to tou přípravou ještě zlepšují... tzn. že třeba když má 20%, tak po té přípravě může mít klidně přes 40%... No fakt co doktor to názor a je pravda, že pokud se problémy nějak kříží a je toho víc, tak ta pravděpodobnost je fakt malá u IUI... To máš jak když jedna kočena otěhotní po dvakrát hned napoprvé (a že těch případů je), tak při IUI by byla taky hned těhule že jo :sunglasses: No, když tam nastoupíme my, co se snažíme a prd, tak pak jako :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale furt lepší IUI NEŽ NIC dle mě teda! :wink:
7. okt 2009 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...a pak to IVF samozřejmě... což ovšem opět pouze zvyšuje šance... aspoň já to tak beru. Kdybych věděla na 100%, že po IVF budu těhotná, tak jsem tam zítra :grinning:
7. okt 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já mám taky naordinováno 3x1, bála jsem se toho, páč některý baby píšou že se po tom motají a je jim blbě, já ale nic takovýho nepociťuju, akorát jsem unavená a mám žízeň, utroš prý zvyšuje tělesnou teplotu, tak ta žíža je možná z toho. A je fajn že to člověka ani moc neotravuje, narozdíl od čípků proti mykózám.... :wink: tak nezbývá než čekat. Ještě jsem ti chtěla napsat, že tě obdivuju s tím pícháním pregnylu, já jsem hypochondr, a do toho, abych si natáhla do injekční stříkačky roztok ve kterým plavou střepy bych teda určo nešla!!!! :sweat_smile: ale příště si ten pregnyl budu chtít taky bodnout sama v ten správný čas!domluvím se na tom s čadovou....
7. okt 2009 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emer - tak to hej, viem ze oni na IUI zavádzaju len tie dobré spermie :slight_smile: a my teraz ich pocer lepsiu zivotospravou zvyšujeme :sunglasses: (dufam) a na IUI dalsi mesiac - normalne sa tesim :slight_smile: Kolegyna sa pytala svojej doktorky ze ked je taky SPG a ta povedala ze by s IVF pockala ze to je v pohode - no komu mas verit? že?
7. okt 2009 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podle mě je lepší to zkoušet od těch přirozenějších variant, a pak teprve podstupovat takový srandy jako je IVF. Samo že pouze v případě že tu šanci na úspěch člověk má. Nám bylo doporučeno IUI (manžel má spermio 10% pohyblivých, a 29 % morfologicky dobrých) Bylo mi řečeno že pokud na to spěcháme, můžou nám doporučit jen IVF, pokud to ale chceme zkoušet přirozeněji a "nespěcháme" na to, tak máme zkoušet iui...takže já osobně věřím že to iui vyjde, akorát mě znervózňují tady ty rozdíly v píchání pregnylu a následné iui....to mě na tom deptá nejvíc, páč si člověk říká, že to třeba nevyjde kvůli nějaké hloupé chybě v komunikaci....kdy se lidi prostě nepochopí...
7. okt 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to hej - mne doktorka vravela ze preto je nizka uspesnost IUI lebo ten folikul nie vzdy praskne - ze pregnyl to ma podporiť ale nie je iste ci to prasne
7. okt 2009 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...
idem sa na vas kuk.... ale naozaj len kuk....
nemam naladu na nic... je to cele na prd... 2 cykly len cakat a ked potvdria to co ja nechcem tak dalsie 3 mesiace nic nerobenia. cize ja do vianoc tehu urcite nebudem.... ak vobec niekedy budem..... :frowning2:
7. okt 2009 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Akatka to s tou žalúdočnou nevoľnosťou sa aj mne stáva. O tomto čase by si už mala byť po iui, tak teraz Ti želám len veľa trpezlivosti a šťastia, aby si za 2 týždne objavila krásne //.
7. okt 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok