• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Jani tady určo nerušíš :wink:
každý má na věc jiný názor, ale pocity jsou taky důležité :wink:
9. júl 2008 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jano, já nemám nic proti tobě, ale proti ležení po IUI :grinning: Teda - přesně nemám nic proti němu, ale ani nic pro něj, prostě tvrdím, že je to jedno... takže pokud z toho má někdo dobrý pocit, jděte do toho, určitě tím ničemu neuškodíte! :slight_smile:

A to, že mám jiný názor? No a co, já nesouhlasím se spoustou lidí a spousta lidí nesouhlasí se mnou, v mnoha věcech, což není nejmenší důvod k tomu, aby si rozumný lidi svoje argumenty sdělili, vzali je na vědomí, respektovali nebo na ně totálně kašlali - dělám to já s názorama jiných a dělají to jiný s názorama mýma, dnes a denně, a neznamená to, že bychom proti sobě něco měli, to je prostě diskuze :slight_smile:

Evo, IUI už se provádí pěkně dlouho a na ohromným množství lidí denně po celým světě, takže si troufám říct, že jsou ty statistiky hodně spolehlivý :wink: Ale jako ve všem platí - příroda si dělá, co uzná za vhodné, takže to, že někdo se statistikám vymkne, např. otěhotní s neuvěřitelně mizerným spermiem, s ovulací jednou za pět let nebo nevím, co ještě, tak to se prostě stává :slight_smile: Naštěstí :wink:

A taky už se nebudu dohadovat, protože na pár dní mizím a nebudu moct sypat argumenty :grinning:
Mějte se tu všechny krásně a všem přeju, ať ty statistiky porazíte a úspěšnost tu bude stoprocentní :wink:
9. júl 2008 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len, já si myslím, že ty statistiky právě moc spolehlivý nejsou, prot. je tam strašně faktorů (kvalita spermatu, zdrav. stav ženy, stimulace...), kt. by se musely všechny zohlednit, aby se daly ty dvě skupiny porovnat, a na to, pokud vím, žádný výzkum zaměřený nebyl...
A kam mizíš??? :confused:
9. júl 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na školení :slight_smile:
Já to beru tak, že když vezmeš tisíce žen z jednoho CARu a tisíce z jinýho, tak se ta skupina prostě naprůměruje (prostě je to reprezentativní vzorek neplodných párů - pochybuju, že by třeba do jednoho CARu chodily všichni muži s průměrně výrazně horším spermiem než do jinýho). Takže když nechají tisíc náhodně zvolených žen po IUI ležet hodinu, tisíc dvacet minut a tisíc jich pošlou rovnou domů, a v jedný skupině otěhotní 125 žen, ve druhý 129 a ve třetí 119, tak jsou výsledky naprosto stejný a odchylka je pouze statistická nepřesnost... Ty čísla jsem si teď vymyslela, aby mě někdo nechytal za slovo, jenom jak to asi funguje... :slight_smile:
9. júl 2008 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo, to se mi ulevilo, já se lekla, že jako končíš s Koníkem! :wink:
No, asi shodneme, že v tomhle se neshodneme! :grinning: Ale souhlasím, že určitě v tom statisticky nebude velký rozdíl...
9. júl 2008 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak, dobrej závěr :grinning:
Napsala jsem na pár dní - dýl bych to nevydržela :wink: Tak se tu mějte hezky a netěhule následujte výsledkem při IUI spíš Evu než mě (pozn. - ona ležela, já ne, ale nejsme reprezentativní statistickej vzorek :grinning: )
9. júl 2008 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len: Pronatal je taky soukromej a polezet nas tam nenechaji - ani kvůli tomu pocitu!

Ja bych se teda zblaznila, kdybych tam musela po zakroku ještě čumákovat. Jsem děsně netrpělivá. Po IVF jsem jako jediná vyskočila po 20 minutách, doma jsem nijak neležela ani se nešetřila (odpustila jsem si teda cyklisticky vylet na Karlštějn) a stejne se to chytlo. A holky, který tam ležely hodinu a ani u toho nepohnuly palcem u nohy, tam půjdou ležet znovu...

A je jasný, že CARy dělají všechno pro to, aby jim daná metoda vyšla a protože tohle dělají rozdílně, tak si taky myslím, že to není tak výrazně důležitý pro úspěch. Přece by si Apolinář nebo Pronatal nesnižoval vědomě statistiky.
9. júl 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len, taky se měj! Z toho bych taky závěry nedělala... :grinning:
9. júl 2008 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, som tu nova, tak rozsirujem rady optimistiek:slight_smile:Vcera som bola na 1IUI, nic prijemne a to som citala, ze je to bezbolestny zakrok:(neviete mi posunut info, aka je limitna hranica pre pocet spermii, aby IUI malo zmysel?
9. júl 2008 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul, to si nepamatuju, ale pokud vám IUI doporučili, tak máte asi OK. :slight_smile: Já byla na IUI 3x a pokaždé to bylo bezbolestné, takže mě to, co píšeš, docela překvapuje! :confused:
9. júl 2008 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj evamik, nuz neviem, asi ten strach co sa ide diat, ci radost zabral, neviem nebolo to strasne, ale neprijemne.Len ma prekvapilo, ze nas na tu IUI pustili, mali sme ju odporucanu, ja som vraj ok, ale manzel mal prvy spg tusim 7-8mil, potom dalsie dva 15mil a na zaklade toho ma stimulovali a vcera aj uskutocnili IUI, ale vcera manzel stresoval a spg mal iba 8mil,tak som sa cudovala, ci to ma zmysel...
9. júl 2008 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul, oni stejně vyberou ty nejkvalitnější, takže hl. že nějaký dobrý spermie vůbec máte! :wink:
9. júl 2008 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vidis, treba mysliet pozitivne, len som mala pocit, ze sme nejak premarnili sancu, viem ze ich precistili, len nemam predstavu co tam este zostalo pohyblive a schopne:slight_smile:Manzel je smutny ze zlyhal, ked mal podat vykon :frowning2: Pan doktor zazelal vela stastia a sup domov,Tiez som dufala, ze tam aspon pol hodku polezim, nech mam lepsi pocit, len som nemala odvahu sa spytat, ci mozem, tak som masirovala domov s vedomim, ze co sa ma sta, sa stane tak ci tak...
9. júl 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul, nelam si s tím hlavu... A ať se manžel netrápí, vždyť nijak neselhal... Co by dělal, kdyby neměl žádné spermie...
Kolik IUI (pokud to teď náhodou nevyjde) chcete podstoupit?
9. júl 2008 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A Vam v CARu nerikali pred IUI, jestli to spermio bylo dobry nebo ne? Ja myslim, ze kdyby nebylo, tak by Ti to vubec nedelali. A at se manzel netrapi.
9. júl 2008 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nuz ja ho utesujem, len on je taky poctivak, vie ze je to na nom,tak sa ho snazim uvolnit, ze budu aj dalsie pokusy a nemusi to vyjst na 1x...Neciti sa asi ako plnohodnotny chlap, co podla mna je tlak na psychiku, ale je to ten naj manzel:slight_smile:Lekarka spominala, ze sme adepti na IUI, ked boli tie lepsie spg, ze je tam sanca, spominala ze 3x nam to hradi poistovna s tym, ze aj tak sme doplacali 1000sk, potom neviem, nevies kolko to asi stoji, ked to poistovna nehradi?Ja uvidim kolko pokusov este, ale mam rada prirodzenejsie metody, ak sa da...
9. júl 2008 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul, u nás to většinou hradí poj. celé 6x, ale my jsme v soukr. CARu třeba dopláceli 1500,-, takže to se nedá asi vůbec říct...
Můj názor ale je, že víckrát než 3x stejně nemá moc cenu IUI podstupovat - on je to i nápor na psychiku, takže pak už chceš nějakou "spolehlivější" metodu.
9. júl 2008 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babeny tie pocity po iui má asi každá rôzne, ale dôležitý bude výsledok tak všetkým držím prsty nech to vyjde!
9. júl 2008 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Evacko, a ty to mas za sebou?:slight_smile:Nechodite niektora do Gyn Fivu? Prave ma tam dost odpinkali, sestricka mi s kludom oznamila, ze ak sa mi kryje termin, nasadia ma az na dalsi cyklus, ved co, mesiac hore dole, ale pre mna je to dolezite, nie som uz mladica, ale im je to nejak jedno, ze clovek tuzi po babatku...a stacilo by mi povedat vysledok o 15min skorej, ako maju urcene:(
9. júl 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A co sa tyka poctu IUI, neviem,ako na tom budeme po 3x, ak sa nezadari pred tym,v akom stave budeme a ci sa zlepsi manzelov vykon na spg:slight_smile:
9. júl 2008 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Janula, ja som po druhej iui v Martinskom Heliose a bolo to úspešné tak sa tešíme. prajem aj vám veľa úspechov!
9. júl 2008 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A Kolko máš janula rokov keď sa necítiš už mladá? Ja mám 36 , podľa mna ideálny vek na rodenie. No nie?
9. júl 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fii, tak mi stupa sebavedomie, tak sa velmi tesim, ked vidim tie percenta uspesnosti a predsa to vyjde. Chcela by som zazit ten pocit s dvomi ciarkami:slight_smile:Neviem co by som robila od radosti:slight_smile:Vravim si, ze ved este mame pred sebou vela moznosti, netreba sa vzdavat.Smiem sa ta spytat, aky ste mali problem?Ci ani nemali a jednoduchoto neslo?
9. júl 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul, já Ti tedy taky dodám optimusmu - nám vyšla 3. IUI! :slight_smile:
9. júl 2008 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evamik, tak to musim povedat aj manzelikovi, ved motyka moze vystrelit, ak sa najde aspon jeden schopny plavec, co doplava az k cielu...do tretice vsetko dobre, vsak?:slight_smile:tak uz mam lepsi pocit, som rada, ze sa tu mozem z toho vykecat,vsetky kamaratky v mojom veku uz v priebehu 2rokov porodili, alebo su tehotne, dokonca aj tie co este nechceli, tak uz sa nemam ani s kym o tom porozpravat...tak blahozelam evamik:slight_smile:potesila si ma:slight_smile:
9. júl 2008 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evacko, budem mat 32, ale uz sa vyse roka snazime, ak nie 2, ale to sme nevedeli, ze manzel ma problem, az na tie moje chronicke zapaly:(ale to stym vraj az tak nesuvisi.A je to trochu deprimujuce, ked sa okolo nas narodilo v poslednom case asi 10deti znamych a vsetci vedu reci, ze uz sme davno na rade:(Co na to povedat?Samozrejme ze mas idealny vek na rodenie, iet pochyb:slight_smile:
9. júl 2008 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul, díky a přeju, ať se vám brzy zadaří! :slight_smile:
9. júl 2008 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evamik aj ja dakujem, povzbudila si ma:slight_smile:Tak si davaj na seba pozor anech pekne brusko rastie:slight_smile:
9. júl 2008 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janula u nas bol problém v manželovom spermiograme a prirodzene sme sa snažili vyše štyroch rokov a ked vek beží človek sa plaší, ale ja som už raz rodila ako 30 ročná ale aj tam sme sa snažili dva roky, tak nezúfaj a hor sa do vylepšovania štatistiky, veľmi to prajem každej žene, ktorá po tom túži!
9. júl 2008 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evacko dakujem, ved sa snazim na to nemysliet, aj ked je to tazko, ked vsade vidim bruska a babatka:slight_smile:Akoby sa vrece roztrhlo.A prve tehotenstvo prislo prirodzene?
9. júl 2008 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok