• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
majusa: ne v Praze :wink: a tam právě neberou tu krev po IUI, jen když máš doma pozitivní test, ale někomu se přeci HCG může projevit až později, vysadím Utroš po 14 dnech, jak mi nakázali a je to v pytli :unamused: :confounded:
jo luccii, máte ok všechno a stejně se nedaří :( ani teď týden po IUI nemám žádný příznaky, takže to nejspíš zas nedopadne :(
21. sep 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik: ono to bude tim, ze uspesnost IUI je jen cca 12 %... jenze nam by ani IUI neudelali s timhle spermiem
21. sep 2008 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macc, ale zadne priznaky mit nemusis :wink:
21. sep 2008 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik povedal mi to doki, videl to v stredu na utz, že tam boli 2 na pravom vaječníku - a tam som mala 2 folikuly - tie váčšie
21. sep 2008 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: to si bola na UZV pred IUI? Ja som nebola. Rovno som isla na kozenku.
21. sep 2008 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luccii: díky za optimistickou injekci :dizzy_face: i když by mě víc uklidnilo,kdyby mě aspoň prsa začali bolet :sweat_smile:
jinak si myslím, že by ti to IUI zkusit mohli, i když máte míň spermií, pro oplodnění stačí jen jedna rychlá šikovná spermoška no ne ? :wink:
komarik: já byla na UTZ 3 dny před IUI, pak už taky ne
21. sep 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: tak uz som dostala MS, ale dnes to bude len spinenie a od zajtra ratam dni MS.
21. sep 2008 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik pred IUI som bola na 10 a 12ĎC samotné IUI som mala 14DC ale tie žlté teliska videl teraz s stredu 28DC, keď mi brali aj krv. Vten deň som bola aj na UTZ
Takže komarik ideš začať clostikom a uvidíš, čo budú folikuly na tej správnej strane ? Ja som mala naposledy 2 na pravej a jeden na +avej strane
21. sep 2008 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky...caka ma prve IUI, mozete mi povedat, ako to prebieha. Idem na to v KE v Gyncare. Alebo na ktorej strane najdem niekoho, kto sa rozpisal o tom, ake to je?? :slight_smile:) Totiz nechce sa mi listovat vsetkych 41 stran. :sunglasses: :sunglasses:
21. sep 2008 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macc, to je bohuzel realita a je dobre to vedet :wink: jinak jsem slysela, ze pod 10 milionu pohyblivych spermii uz IUI nema smysl a nedelaji ho... kdyby stacila jedna, tak se v tech nasich 3 mil. najde, ne? a uz bych byla tehu...
21. sep 2008 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: aha, ja som to pochopila ze si bola na UTZ tesne pred IUI. Tak teraz to uz chapem. Folikuly za posledne 2r som mala vzdy len na jednom vajecniku, ale stalo sa mi ze nebol ani jeden. Clostil som totiz brala aj u dr. vo Zvolene.
21. sep 2008 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cka:
nic to nie je. Najprv beries clostilbegit na vytvorenie folikulov od 3-7 dna cyklu. Na 10 den sono az kym nemas dostatocne velke folikuly. Potom v den IUI o 7.00h odber spermii. 2 hodinky maju na spracovanie v laborke. Takze o 9.00h sme sa vratili. Vystveras sa na kozu, sestricka donesie sperm., ktore boli s niecim rozriedene a vyzerali ako 2dc vody. Dr. zaviedla americke klieste (tie sa pouzivaju bezne aj pri vysetreni, aby ta roztvorili). Trosku to zabolelo, lebo som mala vraj zlepeny krcok maternice. A potom uz len citis jemne pobolievanie v podbrusku (ako pri menzese), ked vstrekuju sperm. Po vsetkom sestricka s dr. odidu. 10 min lezis na koze a mangel je pri tebe. A potom sa ide domov. To je vsetko. Bala som sa ako to bude boliet a bolo to v pohode. Takto to prebieha v Heliose v MT.
21. sep 2008 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeej, komarik, dakujem....a este, clostylbegit si brala iba jednu tab. denne, cize zaciatocnicku davku?? Lebo ja som brala teraz, odporucil mi gynekolog, nie v centre, a teraz som uz mala dvojitu davku.

Manzel moze byt pri mne? Aj pri streknuti, ci iba potom??
21. sep 2008 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A este, ked si vravela, ze to vyzeralo ako 2dc, nemala si pocit, ze ked sa postavis, tak vsetko sa vyleje?? :sunglasses: :sweat_smile:
21. sep 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cka: clostyl. som vzdy brala 2 tabl. denne. Jednu rano, jednu vecer. Manzel moze byt pri tebe cely cas, zalezi na vas. A vobec z teba nic nevytecie. So mna do teraz nic nevytieklo, jedine budes mat prvy den trosku spinenie, ale to je normal.
21. sep 2008 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik, dakujem za info...este som sa na to nikoho nepytala, lebo stale narazim na zienky, ktore idu rovno na IVF. U nas este odporucil IUI, nakolko ja som uplne ok, a manzel ma iba zlu morfologiu 6%, ale teraz sa mu zlepsila na 24%, co je fajn, a velky uspech pre nas. :slight_smile:
Takze buduci mesiac ideme na IUI.
21. sep 2008 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik: a preco sa nezadarilo u vas? Ides dalsi mesiac na dalsie IUI?
21. sep 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik-super popis :wink: ted aspon vim, co me za dva tejdny ceka :sunglasses:
21. sep 2008 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to lepsie ked clovek vie co ho caka a hlavne ked to nie je take hrozne. My mame asi len smolu. Mangel je v poriadku a ja niekedy nemam ovulku a mozem otehotniet len na pravy vajecnik. Ale nestracame nadej. Raz to musi prist. Teraz cakam na MS a zase sa budeme snazit na IUI.
21. sep 2008 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby, asi aj mna caka IUI tak zistujem, na aky typ sa dam. Ktora z vas tu brala tabletky- clostyl, ktora pichala injekcie a ake davky a ktora sla v prirodzenom cykle a s akou upesnostou? A este kolko krat ste boli na sono pred samotnou inseminaciou a ci bravali aj krv. Dikes :slight_smile:
22. sep 2008 o 00:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ránko babenky.
Cka, komarik ti to popísal presne, ja len dodám, že mňa pri tom nič nebolelo a ani v podbrušku. Ja som cítila len malý tlak tam dole počas tej inseminácie, inak nič. Ale bola som v ten deň fest ustatá - neviem asi zo stresu, tak som si vzala dovolenku a celý deň som prespala :slight_smile:
22. sep 2008 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky,tak aj ja sa pripájam,že som tiež nič necítila,len ma zarazilo,že vám povedaly,aby ste ešte 10min. ležali.Mne ako bolo po tom povedali iba hotovo môžte ísť...žiadne ležanie...Inak dnes som mala ísť na krv na hcg,ale ideme až zajtra,myslíte,že mi vynadajú že idem o deň neskôr?! :grinning:
22. sep 2008 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...067: já taky po IUI neležela, hned mě hnali pryč, já šla do práce potom, ale bolelo mě fakt hodně břicho pak, a večer se to ještě zhoršilo, ale druhý den už pohoda
jinak tý tekutiny nebylo 2dc, ale jen taková tenoučká stříkačka naplněná, typuju mnohem míň než půl deci
22. sep 2008 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: MS mas normalnu? Lebo ja mam tmave spinenie a neviem ci to nieje mimomaternic. Mam volat dr?
22. sep 2008 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no, tak ani druhý pokus nevyšiel :frowning2:
22. sep 2008 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj komarik, ao ms mám normálnu - teda ak sa to dá povedať. V sobotu som mala takú slabšiu a v nedeľu akoby ma zarezali, ale dnes je zas len slabšia akoby pomaly končila. U mňa to nie je takto obyklé. J amávam ms aj 7 dní a minimálne 4 dni silnú. Ale ako som minulý mesiac brala duplík a teraz utroš tak s zdá, že ju budem mať krátku. Inak stále sa necítim fit, ale rozhodla som sa že budem pokračovať clostilom. Len dúfam, že mi toto prechladnutie neublíži a že vajíčka bdú silné, lebo ja už fakt chcem baby :slight_smile:
22. sep 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som volala dr. Upokojil ma ze to je z utrogestanu. A teraz uz krvacam normalne. Tak teda ideme na 2 pokus.

adulik: je mi to luto, ale nezufaj, mozno raz.....
22. sep 2008 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vôbec to nie je ľahké, takže kedy začínaš s clostilom ? Ja dnes večer
22. sep 2008 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,uz par dni si vas procitam,ceka nas taky nejspis IUI.Ja jdu na krev ve stredu,pak manza+SPG,pak s vysledkama k Dr.A dlasi cyklus teda IUI(pokud nebude katastrofa SPG)pred rokem byl zhorseny mirne.Ja ovuluju,ale problem muze byt ve vejcovodech.Takze 3IUI,pak asi laparka-do ktere se mi nechce!!!A pak zas IUI.
Docela se toho zavedeni spermii katetrem bojim,jsem cytlivka.Ale vim u sebe ze kdyz se necho bojim hodne tak to pak tolik neboli,jako kdyz se predem nebojim.Vetsinou ctu ze je to v poho,max.ze to trosku muze bolet.Tak to snad preziju.Taky ctu vetsinou zese po tom lezi 20min.asi podle toho jak tam maji ten den narvano.Urcite si vemu volno ten den,delam 12ctky a stojim.
Ty Americke kleste!!!!To je co???To jsou ty zrcadla co se zavadeji pri prohlidce?Cetla jsem totiz ze pri nekterych zakrocich se klestema vytahne cipek(napr.pri rentgenovem vysetreni vejcivodu)a to pry boli.
Jinak hodne stesti vsem.
22. sep 2008 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: tak ja zacnem v stredu s clostilom. Ovulku mavam tak na 18 - 20 den cyklu, takze ty mozno uz budes cakatelka na vysledky z IUI.
fifinka: o americkych kliestoch som citala v nejakom clanku o IUI na nete. Bezne sa to pouziva pri vysetreniach. Napr. aj ked ti beru stery z krcka maternice.
22. sep 2008 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok