• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
no, mna tie prsia stvu, ze nebolia :grinning:
napina ma obvcas rano, ked si umyvam zuby, ale to aj inokedy, takze to hadzem za hlavu... ze ta cisielko a petronela pritlacili, to mam v merku, ale tak priznak si mala aspon :slight_smile:
este pockam asi do utorka, ci sa nieco nezmeni... obcas sa mi toci hlava, ale to bude utros :angry:
18. okt 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a manzel sa urcite tesi, ze? aj ja by som chcela dvojicky, mam sestry dvojicky dvojvajecne :slight_smile: :sunglasses:
18. okt 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akatka, ja sm bola bez utrosu...no a cisielko s petronelou boli podarene :slight_smile: velmi som odolavala, obchadzala som lekarne ako certa rohateho :wink: no a test som si urobila vecer ked som dosla z roboty ked ma naplo na ceste dolu vytahom .... :grinning: inak mna boleli bradavky cely ten prvy tyzden po iui....
18. okt 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no fakt sme kazda ina... priroda to zariadila salamunsky :slight_smile:
som si merala tlak, mam 99 na 70... nizky.. ja mam jeden test doma, ale chcem ho usetrit. Mala som 3ks, ale pred rokom tu bola svagrina a pouzila 2 a samozrejme pozitivne, tie tomu nemohla uverit.. Az mi bolo do placu, ale to aj od radosti :slight_smile:
18. okt 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna po IUI bolelo akurat brucho v ten den a poriadne... inak zasa nic :unamused:
18. okt 2009 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam tiez nizky tlak, nastastie :wink: ked hovoris ze ho budes setrit tak kedy by si si ho urobila? ked zistis nieco neobvykle? lebo ja som mala tento pristup :grinning:
18. okt 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning:
presne tak, nieco neobvykle by bodlo... aspon jeden prsnik keby zabolel :grinning: :grinning:
to by mi uplne stacilo... :sweat_smile: neviem co este ine by som mohla cakat, mozno napinanie, alebo ak sa mi bude BT drzat hore... Ako nahle klesne na cca 36,6 - 36,5, tak je to v tahu :frowning2:
18. okt 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akatka ja som bt nikdy nemerala takze vobec neviem ako to funguje ale co tu baby pisali tak utros ovplyvnuje bt :wink:ale nech ta prisa boliaaaaaaaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:
18. okt 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujeeeem, si zlata... nechcem sa moc po tebe opicit, ale chem byt tehuuu :grinning: :grinning: :grinning:
A ty sa ako citis, kinderko nase? Okrem ranneho grckania?
18. okt 2009 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt ovlyvnuje utros BT? no tak to som netusila do slaka... clovek uz nemoze verit nicomu :angry: Chemia je svina, ale co uz ked to inak nejde... i ked ten utros je podla mna zbytocny, ked este ani neviem, ci mi ma co udrzovat :confounded:
18. okt 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akatka ja sa citim fajn a kinderkovito :grinning: . snazim sa oddychovat dufam, ze bublinky sa maju dobre a budu pekne rast:wink: prsia ma uz tak desne nebolia,len na dotyk a mam ich take plne a brusko je nafuknute a neskutocne pooooomaliiiiiiiiiiiiiiiiiii mi travi. inak pohodicka. teda az na to grcanie a napinanie. bleeee aj teraz mi je spatno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no a len ma pekne nasleduj...musia byt // :wink: :wink: :wink:
18. okt 2009 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem mojko,
budem priebezne informovat... ja sa dostanem na MK az poobede z prace doma, v praci nemam absolutne cas a ani si to nedovolim, lebo kazdy kto vojde do kancelarie, tak ma moj monitor ako na dlani :unamused:
Takze len poobedia alebo vikendy su pre mna konikove... :slight_smile:
Katti bola den po mne na IUI, tak som zvedava, ako sa ona citi... Ale asi sa ozve az zajtra z prace.
18. okt 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,

můžu se k vám přidat? Pročítala jsem vaše povídaní a jste mi blízké tím co prožíváte.

V pátek jsem byla na svém druhém IUI, takže ted čekám, čekám.....

Jinak mám za sebou laparoskopii a ted čekáme na výsledky imunobiologie,
protože zatím nám vše vyšlo v pořádku....jen v pravém vejcovodu je trošku horší
průchodnost, ale je tam...
18. okt 2009 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Barunka, vítam Ťa u nás :slight_smile: :wink:
Ell,ty už negrckaj lebo schudneš a budeš ako patyk :wink: :dizzy_face:
A Katka, mňa tiež brucho bolelo len prvý deň, na 6-7deň po IUI bolesti v podbrušku a aj vaječník.Ten vaječník ma bolel aj na 10 deň po IUI, prsia tie mám stále akési naliate ale nebolia
18. okt 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dana10: naliate velmi? o dost ake ich mas normalne? :sweat_smile:
Ahoj barunka, to mas fajn, ze mas priechodny aspon nejak. Ja mam nepriechodny jeden uplne, takze fungujem len na 50% :pensive:
18. okt 2009 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dani: ja pozeram, ze si bola na IUI den predo mnou... tak kedy testujes ty? :confused:
18. okt 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kočky,

monul, to je mi moc líto :unamused: ale přistupuješ k tomu dobře...jde se dál a třeba další IUI bude úspěšná :dizzy_face:

U mě se taky nic neděje..malinko mě pobolívá bříško, ale to je všechno...ale na případný příznaky je ještě hodně brzy :slight_smile: uvidíme za týden

Vítám novou IUIačku Barunku :dizzy_face:
18. okt 2009 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby tak zajtra ma caka 1 a dufam ze aj posledne iui! uz mam malinko stres no snazim sa velmi na to nemysliet nechcem tam prist rozhodena drzte prsteky prosiiim moc by som bola rada keby to vyslo...ahojte :wink:
18. okt 2009 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
monul: ještě bych flintu do žita neházela... ale pokud přijde MS, tak další cyklus je tvůj :wink: však mně taky nevyšla hned ta první IUI :slight_smile: a díky, a jinak já si na tebe počkám! :wink:

jinak jsem si tak rekapitulovala teď ten můj poslední cyklus, jak to začalo už s tím píchnutím Pregnylu srandovně :grinning: , to nevíte jak jsem den před IUI skvěle zapařila, že mi bylo ráno když jsem šla na IUI i trošku špatně :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak jsem si říkala, že když je to výročí velké říjnové revoluce, tak že to bude třeba i revoluce u nás a dále jsem si infantilně do albíčka dala fotku vrány a čápa a poprosila je o mimi :grinning: pak do toho ta bourajda... tak já jsem zvědavá zda to fakt vyjde :wink:

ell: já jsem měla úplně stejné příznaky - s těma prsama jako ty, jak to tu čtu... zajímavé :slight_smile: a ty jsi měla celkem nižší to HCG a jsou z toho dvojčátka :sweat_smile:
tady je holky vidět, jak každý tělo reaguje úplně jinak, že se to fakt asi nedá srovnávat.
ell: ty prsa mě taky už míň bolí, jsem z toho spíš nervozní, i podbřišek se už tak vehementně nehlásí... člověk by rád věděl co se tam děje :sunglasses: nemůžu se dočkat čtvrtka, abych se dozvěděla jak to probíhá u mě dál... aspoň abych věděla, že HCG roste

barunka: vítej a přeji hodně štěstí! :slight_smile:
18. okt 2009 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky, môžem sa opýtať, prečo ste sa rozhodli pre IUI? Mne to doky neodporúčal, vraj veľmi nízka šanca, neviem čo tým sleduje. Som totiž teraz vo fáze kedy vlastne neviem čo chcem. Dozvedela som sa, že s mm prirodzene neotehotniem, ak tak len zázrakom. A prestala som veriť svojmu lekárovi. Neviem, čo ďalej, tak si študujem všetko možné aké máme možnosti.
18. okt 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evulka stym iui je to sice pravda ze uspesnost je 10-15% a ivfje 30-40% ale ako vidis na 100% nieje ani jedno no urcite stoji za to to vyskusat a pokial sa da zacat od toho menej narocneho a to je prave iui! ja nemam jeden vajecnik a z druheho mi zostal po operacii iba kusok a dr. v centre helios nam povedala ze urcite je nadej aj v podobe iui a mame to urcite vyskusat tak sme sa na to dali a zajtra ma to caka a nech to uz dopadne akokolvek tak budem si moct aspon povedat ze som vyskusala aj toto! a nie sa hned vrhnut na ivf! tvoj lekar neviem preco tak zhodnotil situaciu ale myslim ze ked mne dali sancu tak to ju uz ma asi kazdy!!tak smelo dotoho pozri napr:ell ma za sebou prve iui a caka dvojicky tak to hovori same o sebe....
18. okt 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evulka: např. já jsem se dozvěděla v dubnu manžův spermiogram - 100% patologických spermií = šance jedině přes IVF a ještě k tomu ICSI a spíš ještě i MESA/TESA nebo jak se to jmenuje (odběr ze šourku, aby byly "mladší"). O prázdninách měl spermiogram už daleko lepší, v normě, i když furt spíš na hraně-spodní hranici. Ale konečně se začali zabývat taky i mnou, do té doby na mě nikdo nekoukl kvůli tomu blbému spg, že to prý nemá cenu stejně :angry: no a sice vše dobré, akorát že pravděpodobně můžu mít polycystické vaječníky, měla jsem přehozený jakýsi poměr mezi čímsi... já už jsem to ani nestudovala, další diagnoza jen :stuck_out_tongue_closed_eyes: na co se v tom hnípat... a dostala jsem clostilbegyt a pregnyl - první domácí snažení se stimulací nic, pak jsme si řekli o IUI, protože spg na to byl, já taky reagovala báječně, tak proč ne, 1. IUI nevyšlo a teď 2. IUI vyšlo pozitivně, ale jsem na úplném začátku, takže nezbývá než se nadále modlit!
ale celkem posun za toho půl roku ne? takže ty "zázraky" se určo dějí. velmi nízká šance prý při IUI je, ale při "normálním" početí je ještě menší! takže co si vybereš? :slight_smile: já jsem si vybrala rozhodně IUI a zkoušela bych to dál. Bohužel často si to člověk musí od doktorů vydupat.
Mně ještě dost pomohla kamoška, která má mimouška po IVF a druhý se jim zadařilo zanedlouho přirozeně, že ani nevěděli jak... takže já už na to věřím, že se to může změnit u chlapa, pokud teda není nějaká vyloženě blbá diagnoza.
18. okt 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emers: silno ti držím palce!!!! Krásny postup si urobila!

A nie je podmienkou na IUI laparka?
18. okt 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evulka: děkuju moc!
no taky jsem slyšela, že v některých centrech to chtějí dělat až po laparce (je to logické celkem), ale v některých třeba ne, třeba v tom našem např. ne naštěstí. To jsou ty různý postupy... já teda osobně radši něco vyzkouším jestli to nezabere než bych do sebe nechala hned "řezat".
18. okt 2009 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :grinning:

Nstíham, máme veľa práce tak len na skok a ko sa máte? čo to som zachytila ale asi dosť málo :confused:

Ell..teda dvojičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: gratulujem ti :grinning: :grinning: :grinning:

Emers..dobre sok pochiopila, že si tehu a vyšlo to?

Monulka..je mi to ľúto..nevzdávaj sa sama vidíš, že aj IUI zaberá :wink:

Kati..ako sa cítišš?

Petro, kačiatko ja už ani neviem kto všetko..čo máte nové?

Ja nič, positovňa sa ešte neozavala, ale má teraz čas, nestíhala by som aj centrum :unamused:
18. okt 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emers hcg ma velmi siroke rozpatie co je v norme takze u kazdeho je to inak. :wink: navyse dvojicky sa v hladine hcg neukazu hned ale az trochu neskor kedy hcg vyskoci velmi vysoko u dvojiciek :slight_smile: ja uz ani neviem kolko ho mam, pred 2 tyzdnami ked sm bola na krvi a utz tak mi len povedali ze hladina sa pekne dviha a v piatok mi povedali ze ak je vsetko ok uz mi ani volat nebudu. a nevolali :slight_smile: ja mam inak presne taky strach ako ty...len nech vsetko bude ok!!!! :sweat_smile: musiiiiii :slight_smile: ozaj ty si mala kolko folikov? nebudu tiez dvojicky???? :sunglasses:

dana co je to patyk? :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. okt 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ell, chudá ako patyk t.j. chudá ako lata čiže trieska z dreva :grinning: :grinning: :grinning:
Evula,ja fungujem tiež na 50%, mám odobratý jeden vajíčkovod laparoskopicky teraz v septembri
Akatka, tie prsia sú možno naliate aj užívaním tých hormónov. Normálne mám ,,C,,kočíky,teraz sa cítim na ,,D,E,, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Apoloma, ty si píchala pregnyl včera a ideš v pondelok.Ja som píchala v nedeľu a bola som v utorok.To ako p.Gáťová každému ináč.Ja som mala folíky 19,20 a ty sa mi zdáš že ešte väčšie tak preto ideš o deň skôr :wink: :wink:
18. okt 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko: ahojky :slight_smile: zatím mám "jen" pozitivní test z krve (205 HCG) a dále mám přijít ve čtvrtek na další kontrolu a zkusí už i UTZ jestli se tam něco ukáže... :wink:
ell: aha, vidíš, já si myslela, že u dvojčátek se to HCG ukáže hnedle vysoké :grinning: tak další info k dobru, díky!
a musííííí to být ok, to každopádně! :wink:
já jsem měla 2 velký a 1 menší :grinning: mno... :grinning: já budu šťastná i když tam bude jeden, i když dva :slight_smile: hlavně ať tam někdo prostě je! :slight_smile:
18. okt 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dana :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: od toho mam daleko uz aj teraz :wink: skor sa obavam, ci nebudem o chviku vyzerat ako velryba :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. okt 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já už chci být taky velryba! :grinning: já naopak jím nějak bez chuti :angry: není mi špatně, ale nemám na nic chuť... normálně jsem velkej pažravec a dlabu pátý přes devátý a teď naopak nic moc teda?! ani na moje oblíbené sladkosti nemám chuť
18. okt 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok