• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Tak držím palce, ja tiež stimulujem na 2IUI ale clostilom
24. sep 2008 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, baby, pridám aj ja svoju čerstvú skúsenosť, možno dakomu pomôže... Som čerstvo po 1.IUI. Desať dni som si pichala jednu ampulku Menopuru denne, potom naraz dve ampulky Choragonu do zadku na uvoľnenie vajička. Menopur bol na vytvorenie vajíčok. o 2 týždne idem na krv. Ale nepznám nikoho, kto by otehotnel po 1.IUI, tak tomu veľkú nádej nedávam. Skúšali ste si po IUI robiť aj samé testy z moču? ALebo to nemá význam? Inak, bála som sa, čo to bude za zázrok a vôbec som to skoro ani necítila, až sa mi zdá čudné, že z toho môže človek otehotnieť... teraz ešte beriem vaginálne dvakrát denne Utrogestan na udržanie tehotenstva, je to hormón progesterón. Môže on ovplyvniť tehotenský test z moču? Poradíte mi?
24. sep 2008 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som pred 3/4 rokom brala injekcie merional, takze to uz poznam. Neviem naco mi ich lekar predpisoval ked mi staci clostil (ale to som este nechodila do Heliosu). Pichala mi ich suseda, ktora je zdravotna sestra. Merional sa picha do zadku tak mi striedala lavu a pravu stranu. Bala som sa ze nebudem moct lani ezat na chrbte, ale pichala mi ich tak setrne ze som nemala ziadne problemy.
aduska: snazila som sa nieco zistit o hodnotach FSH, ale tie skoro nikde neboli az na jednej stranke kde to bolo nezrozumitelne napisane. Pochopila som to tak ze hranicne hodnoty su z krvi od 2-12 IU/l. Tu je stranka: www.zdravie.sk/sz/content/480-27703/Fsh-folikuly-stimulujuci-hormon-.html
24. sep 2008 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj luckala , ja som tu kdesi čítala, že sa to niektorým babám podarilo aj na prvý krát, no je to zriedkavé. čo sa týka testov, - vajíčko putuje do maternice až 5 dní a uhniezďuje sa medzi 7 - 10 dňom po IUI. Až potom s začnú vytcárať hormóny ktoré tieto testy identifikujú. Takže nemá význam vyhadzovť peniažky na testy, počkaj si na krv.
Utrogestan by podľa mňa nemal ovplyvňovať výsledok testu - neviem kde som to predtým čítala.
PS- držím ti palčeky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. sep 2008 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem, aj ja držím palce, nech nám to už vyjde! :slight_smile: ešte pridám cenu, lebo vidím, že sa niekto aj na to pýtal. Nás to v KE stálo 1500,- Sk a lieky asi 2500,-
24. sep 2008 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska, vdaka. Inak som sa pomylila, nie menopur, ale merional to mam :slight_smile:
25. sep 2008 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, dakujem za info ohladom IUI....len skoda, ze pisete, ze je malo zien, ktorym to vyslo na 1. krat. Joooj. :frowning2:
25. sep 2008 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludkala: tak já jsem po 2. IUI a pokaždé mi řekli jen za 14 dní si udělejte test, pokud bude negativní vysadit Utrogestan, pokud pozitivní přijít na krev, takže Utrogestan test určitě neovlivní, zvyšuje ale bazální teplotu
25. sep 2008 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj hoky, ja som bola dneska u gynekolozky na UTZ - ucebnicove folikuly, krasa, vsetko u mna funguje ako hodinky :slight_smile: v buducnosti ma caka iui, dostala som predpis na clostilbegyt, skoda ze buduci cyklus budem mimo takze snad v listopadu 1. pokus, takze ak to tento mesiac nevyjde, buduci si dame pauzu a v listopadu iui. samozrejme by som sa tesila keby sa to podarilo prirodzene uz tento mesiac :astonished: v ordinacii bola predomnou pani ktorej potvrdili tehotenstvo vyzerala tak spokojne bolo to velmi pekne :slight_smile:
25. sep 2008 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
cka, je to tak úspešnosť IUI a pohybuje niekde medzi 8 - 10 %
25. sep 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak vidim, ze predsa len niektore mali injekcie... je medzi vami nejaka, co nestimulovala vôbec a sla v prirodzenom cykle akurat s Pregnylom pred IUI? Mne to po vcerajsom pohovore doki tak odporucil, zevraj mi stumulacia nic nepomôze, tak neviem, ci mu mam verit... :confounded:
25. sep 2008 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka me teprve IUI ceka a jdu take bez stimulace,ale doktor rikal,ze to tak zkusime jen jednou a pak uz se stimulaci ...ve me problem neni mae pomale spermijky....tak proto bez te stimulace
26. sep 2008 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka: já mě pravidelnou ovu i ms, tak jsem na 1. IUI šla taky bez stimulace, oni si to ultrazvukem už ohlídají jestli tam máš ten folikul narostlý nebo ne, neboj :wink:
26. sep 2008 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka: je zbytocne aby si sa ladovala hormonmi ak si v poriadku a mas pravidelnu MS a ovulku. Neboj, dr. vedia co robia.
26. sep 2008 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no neviem, ja som bola na UTZ vcera, mam ukazkovy folikul len mame malo kvalitne spermie a predsa sme teraz nemohli ist na IUI, musim buduci cyklus brat clostilbegyt - ked je vajicok viac mas vacsiu sancu, len preto sa beru tabletky ak si v poho, je to cista matematika, samozrejme keby to slo bez stimulacie tak to by bolo krasne - to mi pride skoro ako uplne normalne pocatie len to nie je taka zabava
:slight_smile:
26. sep 2008 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Musím súhlasiť s Sjankou, fakt mi to prišlo ako úplne normálne počatie, a nie ako niečo umelé alebo tak, Veď je to tou prirodzenou cestou, len akurát s pomocou. Škoda, že je len taká malá šance na úspech. Človek fakt musí veriť v Boha,keď vidí, ako sa komu rodia deti... Musí v tom mať prsty nejaká vyššia moc...
26. sep 2008 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja som sa doktora pýtala tiež na to IUI tak sa mám ohlásiť koncom oktobra. A pýtala som sa aj či to bude s liekmi, vravel že určite, že keď si toľko zaplatím tak aby som mala väčšiu šancu na otehotnenie.
26. sep 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?id=130
holky hodila jsem vám sem zajímavou adresu na petici, kterou si myslím je dobré podpořit - zatím to sice ještě nepotřebujete - ale kdo ví... - i když bych vám moc přála aby se vás to nakonec netýkalo :slight_smile:
26. sep 2008 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry vecer prajem a ospravedlnujem sa ze som vam takto vpalila do vasej temy. Len jednu otazku na vas mam a to ze ako ste sa tie, ktore chodite do nejakeho centra rozholi ze idete, ako ste si nasli doktora ku ktoremu chodite a vlastne podla coho ste si to centrum vybrali... Este raz prepacte ale nenasla som takuto temu a nechcem vytvarat novu a vy ked sa chystate na IUI tak asi nejake skusenosti uz mate... pekny vecer a vopred uprimna vdaka :slight_smile:
26. sep 2008 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
karaa.
Keď som pred 2,5 rokom mala mimomaternicové a 2 roky sa nám potom nedarilo otehotnieť, tak som išla k svojej doktorke. Nakoľko mám len jeden vajíčkovod, mi odporučila CAR. Na výber som mala: Gyn-fiv, Ferticent a Iscare. Všetky som si ich prešla a nakoniec som sa rozhodla intuitívne pre Gyn-fiv. Ako vidíš druhé IUI sa podarilo.
26. sep 2008 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blahozelam Nikolet a hlavne som velmi vdacna za info ... nam sa uz viac ako dva roky nedari tak vidim ze bude potrebne navstivit nejake centrum len neviem, ako sa zorientovat, kde ist a co robit...
a hlavne ti srdecne blahozelam k tym krasnym tt a zelam prijemne tyzdne cakania a potom velmi stastny koniec :slight_smile:
26. sep 2008 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prepac dalsiu otazku, ale to len tam zavolam a poviem ze aky mam problem nech ma k nejakemu doktorovi objednaju.... ospravedlnujem sa ale naozaj neviem kde a ako zacat....
26. sep 2008 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Karaa
Keď som si už vybrala centrum, tak som išla za dr. Vytiahla zo skrine papier s hlavičkou Gyn-fiv a objednala ma vyšetrenia, ktoré si centrum vyžaduje: cytológiu, mykoplazmy, ureoplazmy, chlamýdie. Všetko bolo OK a tak som sa telefonicky objednala do Gyn- fivu na konzultáciu do sterilnej ambulancie. Tam sme potom išli so všetkými vyšetreniami a porozprávali sme sa s dr. ako dlho sa snažíme, atď. Dr. mi bol pridelený. Bol OK.
27. sep 2008 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Karaa, ďakujem za perné slová. Už aby bolo na svete. Bude to prvé vnúča. Moja mama bude mať 62 rokov, keď sa bábo narodí. Už sa nevie dočkať, kedy bude babka.
27. sep 2008 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj karaa, ja som dostala kontakt na lekarku - gynekolozku od znamych - je to vlastne ich velmi dobra kamaratka. Ta gynekolozka pracuje par dni v svojej ordinacii a par dni pre Pronatal v Prahe. Zakladne vysetrenie mi urobila ona, poslala nas na spermiogram, urobila UTZ, poslala na krv - hormony, urobila stery na chlamydie, predpisala clostingebyt,.. a az budeme vediet ze mame cas v tie spravne dni zacnem brat tabletky a hura na IUI :slight_smile: a zatial sa mozme snazit prirodzene :grinning: . Uz sa tesim na vysledky :sunglasses: majte sa kocky, vonku je krasny vikend :slight_smile:
27. sep 2008 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky.
komárik, ty si sa tu už dlho neukázaal. Ako sa ti darí? Ja som dnes dobrala clostil a v pondelok sa chystám na utz.
27. sep 2008 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata,
vidim ze tu mame stale prilev novych snaziliek. Tak ma napada ze s otehotnenim to zacina byt cim dalej tym horsie. Dufam ze to tak nebude pokracovat aj v buducnosti.

aduska: boli sme na chalupe. No, je to stary dom, ale chceme si ho prestavat na chalupu, ale je tam este vela, vela prace. Planujeme tam chodit s detmi a psom. "Uz len tie deti nam chybaju." Ja s clostilom koncim dnes, tak ti drzim palceky, aby si mala pekne folikulky.
28. sep 2008 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj

komarik dík. Som zvedavá ako to dopadne :slight_smile:
28. sep 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No aduska, tak co? Ja by som to uz aj chcela vediet.
29. sep 2008 o 07:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A jeje, sem uz asi nikto nechodi. Asi si musim najst novu temu.
30. sep 2008 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok