• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
dana10 tak ja som pri tej príležitosti keď som bola po 1.IUI na kontrole na uzt a tú krv, tak som hneď krajkovi povedala, že chcem ísť na IVF a on, že tak sa objednajte na pohovor pred IVF...to bola zhoda náhod, že mrcha prišla tak že mi vyšlo 10 dc a aj pohovor na ten ístí deň,takže som išla na kontrolu folikov pred 2. IUI a o tri hoďky som mala ísť na pohovor, a on mi vraví, že pri IUI vám spravíme aj pohovor, načo budete čakať, alebo sa zase motať, že to sa stíha pri jednom...ale musíš sa s nimi na tom dohodnúť...a oni robia stále, mne to príde, že nostop, ja som bola len v sobotu....

a mrzí ma, že ti to nevyšlo, ideš ešte teraz skúsiť druhé?, a mrcha mi prišla do troch dní od vysadenia utrošu
20. okt 2009 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sedmitecka fakt sa nemusíš báť, niektoré tie gyndošské vyšetrenia bolia viac ako toto, dá sa to vydržať...
20. okt 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte bojovnicky :slight_smile:
20. okt 2009 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ahoj akatka ako? ja už som to predýchala a začínam sa s tým zmierovať,ty?
20. okt 2009 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez, uz som aj muzikovi povedala, lebo na mne videl, ze so mnou cosi nie je s kostolnym poriadkom... bavili sme sa, ze to nechame tento rok len na nas a po Novom roku pojdem este na dve IUI. Musim to este predebatovat s dokim, pockam na mrchu a objednam sa k nemu na rande. uvidim, co mi povie... Mozno by som mohla zvysit davku Clostylu, mne dali len 1/2 denne :unamused:
ja mam ovu ukazkovu, preto asi len polovicu tbl.
20. okt 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akatka tak vám držím palčeky, a keď tu niekedy čítam tie príbehy tak verím, že sa to môže podariť aj normálnou cestou, len asi o tom najviac rozhoduje tá hlava...
ja už tiež teraz počkám len na schválenie žiadosti a idem do IVF, spolu s cisielkom si budeme už čoskoro pichať :wink:
20. okt 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vy pichacky dve :grinning:
dnes som si nasla kamosku na FB, ktoru som nevidela 5rokov. chvilku sme si pisali a ona tento tyzden bude rodit... Ma dcerku, ktoru plodili 2roky a ked sa s ty zmierila, tak zrazu baac... a toto druhe sa im 1a1/2 roka nedarilo, tak si dali dovolenku, ze kaslu na to a baaac... uz pomaly rodi... Ono sa to lahko povie, ze nemysli na to a zmierovat sa mi s tym nechce, ze to nejde :unamused:
Ale mozno do toho stadia pridem tiez :slight_smile:
20. okt 2009 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akatka jasné, že sa nedá na to nemyslieť, skôr by to chcelo zamerať sa na niečo iné, ani mne to nejde, stále myslím na to, že kedy to už bude, ako to všetko dopadne a tak, asi by to chcelo zamerať sa na niečo iné, ale načo?...toť fylozofická otázka :wink:

a inak my budeme riadne pichačky, veď uvidíte, asi sa obe ale najskôr pose....lalala :grinning:
20. okt 2009 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pose... od strachu? ci z toho pichania?
katti: co obnasa ICSI, tusim si tot u niekde spominala?
20. okt 2009 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akatka od strachu z pichania :grinning:

ICSI je že tú spermiu napichnú do vajíčka, vlastne vajíčko oni oplodnia...inak normálne IVF je také, že dajú do jednej skúmavky spolu vajíčka a spermoše a čakajú či sa oplodnia, ale keď sú veľmi zlé spermie tak im takto pomôžu...a nechce riskovať, že sa neoplodní nič tak radšej nech to spravia oni...aj keď toto ti zdravotka neprepláca to si musíš platiť sa...to je sila čo?
20. okt 2009 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak to je sila... a ktore je menej bolestive?
20. okt 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je jedno, toto sa deje už v laboratoriu, a aj začiatok IVF aj koniec je rovnaký, len v tom oplodnený je rozdiel, a to ti povie embryologička, že či sú spermie až také, že treba to ICSI alebo si spermoše poradia samé a oplodnia tie vajka bez pomoci...

ešte že toto celé niekto vymyslel
20. okt 2009 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Apoloma, ešte 1xIUI a potom IVF
Mne sa zdá že majú určité pravidlá v tom našom centre, lebo skoro všetkým dajú IUI-1x,2x,.. a potom až IVF.Možno potrebujú nejaké podklady poslať do poisťovne na schválenie že IUI nevyšlo a až potom IVF
20. okt 2009 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dana nie je to tak, napr. cisielku vôbec neodporúčajú IUI a ani ho nebudú robiť, ide rovno na IVF, ale zase si myslím, že to je tak 1 z 20 a tých 20 zacvaká aj keď možno nádej nie je žiadna...ale to zase môže byť môj pohlad, lebo mi to nevyšlo a tak...ale keď si porovnám výsledky s cisielkom tak mi to proste príde zvláštne...
20. okt 2009 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak asi zacneme setrit na dietatko :grinning:
idem do sprchy kocky, papa
20. okt 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky hrozně jste se rozepsali, dočtu vás zítra v práci. Já bohužel nemám dobré zprávy....to že bude krev negativní mi bylo jasný, ale dorazila nás paní doktorka s výsledkama spermiogramu, který udělali při iui....z 58mil máme najednou jen 28mil, a z morfologie 29% dobrých máme najednou po 2 měsících 90% morfologicky špatných...to jsme teda nečekali vůbec...takže moje plány na zkoušení iui až do léta s clostilobegytem bohužel padly, a dostala jsem na výběr, buď iui s injekcemi, abychom dali větší šanci spermiím, nebo rovnou ivf....zvolili jsme iui, na ivf půjdu až na jaře.....až teprve teď mi to začíná docházet, manža je špatnej, no, nevím co ještě napsat....
20. okt 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, do akého centra chodíte na IUI?
20. okt 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já do Fertimedu :grinning: ..
20. okt 2009 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj my by sme chceli ísť na IUI, nuž ale tá cena a úspešnosť???? :wink: Ktoré centrum na Slovensku je najlepšie?
20. okt 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
schimi: Fertimed je kde?
20. okt 2009 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Olomouc, Ostrava :grinning:
20. okt 2009 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, takže ja by som potrebovala nejaké slovenské. Prepláca to poisťovňa? Asi nie, že?
20. okt 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo,. všechno skoro - kromě léků :grinning: - na ty se něco doplácí :wink:
20. okt 2009 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi, vraj najlepší je Helios Martin, ale to neviem z vlastnej skúsenosti :sunglasses:
20. okt 2009 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anzi vitaj medzi nami :grinning: :grinning: :grinning: :wink: .Neviem kde kto chodí ale katy a ja do Heliosu
Ostatných neviem.
IUI sa na Slovensku platí 100EUR, ale predtým Vám urobia vyšetrenia za kt. sa tiež niečo platí.
Katti a cicielko ty by len pichali neviem koho a do koho,, jen si píchej,, :grinning: :grinning: :grinning:
Monuklab: to je fakt desné a manžel nebral nejaké vitamíny?Mne sa zdá že profertil je dobrý, ale treba ho brať 3 mesiace ale že je jeden z drahších
Kati ja som sa Krajka pýtala: že či by to bolo možné pri tom druhom IUI aj tú konzultáciu a on povedal povedzte to na recepcii- Tak teraz neviem čo ťým myslel.Ja si myslím že by to bolo asi možné
20. okt 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dani, a koľko teda cca výjde jedno IUI?
20. okt 2009 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tabletky clostilbegyt+utrogestan cca 10 EUR, pregnyl injekcie sú v nej tri sady/na 3IUI/-2EUR--spolu 112 EUR
Najprv idete na pohovor.Objednať sa aj s maželom a hl. vtedy aby si nemala mrchu. Na pohovore vyšetria teba+ krv ti zoberú a vyšetria aj manželov spermiogram/cca 17EUR/, ale výsledky spermiogr.trvajú dlhšie.Oni na základe tohto všetkého ti budú robiť aj hormon. profil napr. ja som bola 3DC,7DC,14DC a potom Vám povedia čo a ako.
Mňa tie vyšetrenia +tabletky 142EUR+100EUR tá inseminácia a plus si započítaj cestu
20. okt 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anzi oprava 142EUR celkom!!!
20. okt 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Idem kukať ordináciu niečo sa priučíme čo poviete?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2009 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marad..držím silno palce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Apoloma..pfuj, pfuj...nech sa to podarí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Elefant...gratulujem..krásny zázrak :slight_smile:

Kati..ty pichačská moja parťáčka :grinning: ešte, že ťa mám aspoň si nebudem sama pichať aj keď by som bola radše sama..no ale čo už..a veru, najprv sa ose..a potom budeme pichať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Akatka..takéto niečo sa dlho utajiť nedá...rozhodli ste sa správne..oddýchnite si, nechajte to chvílku tak a potom šup sa do boja :wink:

Dani..mi by sme už chceli pichať do seba aale ešte nemôžeme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a nieje problém sa objednať na konzultáciu aj v deň IUI, je to jedným vrzom..stým by nemal byť problém, tak sa objednaj a uvidíš :wink:

Andzi..ja chodím do Helisou v Martine..nemenila by sopm..sú tam super :grinning:

Monulka...my keď sme boli 1x na psr tak sme mali podobné výsledky ako ty a bolo nám odoručení IUI..vraj nato to stačí..začali sme brať Profertil a KOtvičník a op mesiacocg užívania sa nám spr tak zhoršil, že nám IUI zatrhli a ideme si pichať..doki mi dokonca povedala, že keby sme mali 29mil.spr ako pri 1 spr tak IUI má šancu, teraz máme 7.mil , 1% dobrých a už len dúfame, že sa to nezhorší tak, že nebudú žiadne :angry:
20. okt 2009 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok