IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
andzi
20. okt 2009
dana10, to je ale dosť vysoká pálka za jedno IUI...hmm
akatka
20. okt 2009
monulkab: tak to IVF mozno budeme spolu absolvovat, ale na to je este skoro... a s tymi vysledkami SPG si ma sokla... no nic, nechajme hlavicky odpocinut, mozno sa umudria a vypnu x-)

cisielko: dakujem... ja uvazujem tiez nad Heliosom v MT... mam to najblizsie... ked tak sa budem u teba informovat 😉
cisielko
20. okt 2009
Akatka...ak to máš ešte aj blízko tak nemáš nad čím rozmýšlať..aj Kati ti otvrdí, že je tam naozaj fajn, vedia čo robia a snažia sa ti pomôcť 😉 a pýatj sa, ak budem vedieť poradím 😉
monika0001
20. okt 2009
elefant - srdiečko moje ja som tak šťastnááá, že sa vám to podarilo.. tu je úplne superr... a že prirozdene.. mojaaaa... teškám sa s tebou...

No a ako sme na tom my??? MS v plnom prúde... a také, že ležim na posteli a nie som shcopna nič robiť....

a s prácou je to tak, že od 1.11. som nezamestnaná... dobré nie.... kašlem na to... aspoň si konečne užijem sviatky po 5 rokoch celé... nie len vianoce, aleblo len silvester... čo na robím.. hľadám v tom výhody....

babulky ja mám zasa svoje dni.. zasa mám depky a priznám sa vám s niečim.... dúfam, že sa nebudete hnevať.... ale ja sem nemôžem chodiť cez deň, bo by som plakala... preto chodím večer.... je mi do plaču.... ja chcem bábo. straaašne moc to chcem a bojím,že tatko to nebudem mať bo m z toho hrabne....
schimi
21. okt 2009
Krásné ráno 😃
Holky, na Slovensku to máte dost těžký ]-( .. Pojišťovna Vám tam neplatí skoro nic ]-( ? Nebo jak to je =-) ??
katti77
21. okt 2009
dobré ránko snažilky

andzi: je asi viac centier ale ja poznám len helios a som s nimi spokojná, podľa mňa IUI poisťovňa na SK vôbec neprepláca tak je to jedno v ktorom centre budeš, ale ak ti záleží na peniazoch skús si zavolať do viacerých a opýtať sa ich na ceny, alebo skús na internete...IUI nie je lacný špás, ale je to zase menej náročné na výkon, aj pre telo...

cisielko v piatok tam zavolám a zistím ako je na tom žiadosť, či už ju náhodov zlatá pani nepodpísala, ak nie tak sa rozrevem, spravím sa psychickou troskou a možno ju obmekčím... 😃
cisielko
21. okt 2009
Ránko 😃 😃 😃

Monika...nemôžeš sem chodiť cez deň ale večer áno =-) chápem, že chceš bábo, aj my ho chceme ale to, že sa neustále zožieraš depkami ti veľmi neprospieva...mylsím, že potrebuješ riadny relax lebo tie depky sa budú zhoršovať 😉

Kati..tak ty sa ideš rozrevať 🙂 ja mám z teba dosť, mylsím, že stým ale veľa nesperavíš, asi len vtedy keby si išla za tou paničkou, ktorá to schvaluje 😉

Schimi...aj ja som postrehla, že vy v CR to máte s cenami lepšie..je to na porazenie..všetko tu niečo stojí ]-(
katti77
21. okt 2009
monika úplne ťa chápem, aj ja mávam také stavy, ale čo spravíš? ja mám blízko kremnicu ak bude najhoršie tak pôjdem tam 😃

a ozaj ak to čítaš mami tak ťa ľúbkam
schimi
21. okt 2009
Jo, docela mě překvapilo, že všechno platíte ]-( ... My tady jenom UTZ - ten pojišťovna hradí jenom 4 x do roka :-N .. A nějaký ta léky, ale to taky jen doplatek :-N :-N ..
katti77
21. okt 2009
schimi a IVF tiež neplatíte, lebo nám to len z časti platí poisťovňa a sú úkony, ktoré si musíš platiť sama, aj za inekcie doplácaš a môže ťa to stáť aj 20-30 tisíc ešte slovenských...takže aj to IVF čo tvrdí zdravotníctvo, že je hradené a ako oni pomáhajú ľudom k bábätku je klamlivé...
schimi
21. okt 2009
Na IVF jsem zatím nebyla, ale vím, že hrazené je a to 4 x za život :-N , jen si můžeš doplatit na "lepší" hormonální injekce, ale na kolik se to vyšplhá, to nevím :-N ..
kasami
21. okt 2009
Ahojte babulky , dlho som tu nebola ...
lebo moc nie je o com pisat, muz ma zly spermiogram ... 7 az 8mil ... takze nam uz asi ani IUI nehrozi ...
troska mi je z toho smutno, ale nevadi, ja si ho nadopujem vitaminikmi a tie bicikovce budu ako sikovne a rychle ako blesk 😃

inak GRATULUJEM vsetkym novym tehulkam 😉 je to super, aspon vieme, ze to fakt funguje ... drzim vam vsetkym pastiky

a este som chcela k tym cenam IUI, ja som platila v Bratislave "iba" 33,- EUR + lieky ...tak neviem preco vy tak vela :-N
schimi
21. okt 2009
kasami, tak to by bylo skoro stejně jako u nás :-N .. Ale taky je to hodně rozdíl kde je člověk v péči 😃
kasami
21. okt 2009
Schimi tak neviem ci mam dobrou péči :-p ale specializuju ja na IUI, IFV a teda na pary ktore maju problem otehu
cisielko
21. okt 2009
Kasami..ste na tom tak ako my..my sme mali tiež 7mil a tsopli nám IUI, ideme na IVF..a čo vy, povedali vám aké máte možnosti?
monulkab
21. okt 2009
manžel bral právě vitamíny vždycky - kvůli posilovně, ale po tom prvním spgrm si koupil calibrum pro muže a slezin...a zhoršilo se to ještě víc....nechápu to....
cisielko
21. okt 2009
Monulka...aj my sme brali Profertil a psr sa zhoršil, tiež tomu nerozumiem..teraz berieme iné vitamíny tak uvvidíme 😃
monulkab
21. okt 2009
jako fakt, cisielko, nechápu čím to může být, nebyl ani nachlazenej, za celý to období kdy jsme čekali na iui....
katti77
21. okt 2009
tak mm bral profertil a výsledky ešte horšie ako bez neho...teraz neberie nič, veď čo je dobré na stres?...

ahoj cisielko no ešte máte blázninec?
ell
21. okt 2009
Dobre ranko divecata, ale ste sa rozpisali, ani vas nestiham citat 😉 Cisielko, uz si tu? Super!!!! 🙂 Kasami a teba som 100 rokov nevidela!!! 😃
kasami
21. okt 2009
nam ho spravili aj so 7mil ... no nic ... zatial cakame, buduci tyzden v piatok idem na krv a potom sa mam objednat na konzultaciu, ale sama neviem ... isto nam odporucia IFV, ale neviem ci este s takym niecim nepockame, spermiogram moze byt zly, tym stresovym prostredim ... stres a kriza v praci a tak ... skusime este nejake cajiky a vitaminiky a uvidime ...
inak Profertil sa ma brat tri mesiace, brali ho vasi mm tak ? moj ho bral len mesiac, ale zlepsenie asi nebolo ... ale prestal, neviem ci sa k tomu este vrati
cisielko
21. okt 2009
Kasami..vy ste boli na IUI aj s takým psr?nám hneď povedali, že je to úplne zbytočné...a my mm bral Profertil okolo 4 Meisacov a strašné nieč 😞

Monulka..ja tomu tiež nerozumiem ale mi to nenapravíme..vraj aj stres veľa robí :-S

Katti..máme ale dnes je nejako potichšie tak sem tam nakekujem 😃

Ell..ešte asi nie tak ako by som chcela ale sem tam mrkám na vás..ako grckanie, pokračuje?
katti77
21. okt 2009
cisielko to ste ešte nevymenili všetky gumy? 😃 a už máš mrchu?
ell
21. okt 2009
Cisielko, nastastie az tak vela negrckam ako ma napina ...to je fakt blbe. vcera mi bolo cely den spatno :-p
kaciatko81
21. okt 2009
ahojte 🙂 sice sem nechodim, ale myslim na vas. u nas nic nove... v sobotu som dobrala norethisteron a cakam na mrchu... ma cas do konca weekendu |-|
cisielko
21. okt 2009
Kati..asi nie..to ešte bude trvať, už to možno nebude také ako minulí týždeň, to som bola od 06 do 22h v práci a pviem ti to bol riadny zaberák..ale takto bude určite do 15.11. do vtedy musia byť penu prezuté..nie M ešte nemám ale do večera je tu, aj keď mohla by trošku počkať aby sme sa zase k sebe priblížili trošku bližšie..predokladám, že ani ty ešte nemáš ]-(

Ell..nieje to síce bohvieaká útecha ale ja by som to brala za teba--chcela by som takéto napínanie 😃

Kačiatko..ani ja nemám nič nové ale aspoň keciam tu hľa s dievčatami :-p
katti77
21. okt 2009
cisielko ešte nemám, ale už to cítim v kostiach, len ten utroš to asi brzdí, ale dnes si dám posledné a budem čakať, čakať, čakať... 😉
kaciatko81
21. okt 2009
cisielko, no moc si tomu poslednych par dni tiez nedala 🙂 tomu kecaniu myslim 😉
luucia
21. okt 2009
Ahoj kočky,

my byly od včerejška u našich..přestali nám topit a neteče teplá voda ]-( už 3. den ]-( Dneska ve 12 to měli pustit a nic ]-(

Jinak mám snad všechny možný těhu příznaky..včetně pohybů a kontrakcí 😃 😃 😃 no uvidíme v pondělí :-p
cisielko
21. okt 2009
Lucia..držím palce 😉

Kačiatko..ja nestíham, teraz mám veľa práce tak som trošku mimo x-)

Kati...ja ju už cítim, dnes je tu ako na koni, takže sa mi asi veľmi nepodarí ju udržať ešte chvílu na uzde..no čo už ]-(

Začni písať odpoveď...

Odošli