• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Ahoj komarik

pár dní som tu nebola, mám kopu ráce a navyše som sklamaná z utz . Mala som jeden 17 mm a druhý 14 mm na 10DC. Zajtra tam idem zas, že či dorástli. No keďže som bola celý min týždeň chorá a teraz mám zas koopu stresov v robote, myslím, že vajíčka nebudú dosť kvalitné. Aj krajko vravel, že sa mám vyhnúť stresu, ale ja ti to nejak neviem. Navyše furt len myslím na to prečo to minule nevyšlo, keď som mala 4 folikuly a už mi z toho asi hrabe.
A ty ako sa máš? Kedy ideš na kontrolu. Tuším že si písala, že zajtra či nie?
30. sep 2008 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mala som ist na kontrolu zajtra, ale prelozili sme to na stvrtok. Ja mam zajtra v praci vedomostne testy a manzel sluzi v praci 24-hodinovku. Typujem ze ani ja nebudem mat nic narastene. Jednak koly stresom z testov alebo kôly tomu ze mne vajicka dozrievaju az na 18 az 20 den. Pri prvej IUI som nemala na 14 den nic a na 18 tam boli 2 foliky. No to som mala kludne obdobie. Teraz je to v praci na nervy. Vsetci sa vsetko ucia na spamät, ale ja sa nebudem. Neucila som sa do školy, nebudem sa ani do prace. Svoju pracu ovladam a ked nieco neviem, viem kde to najdem, no naspamät ucit sa to nebudem. Ľahko sa povie vyhnut sa stresu, ale niekedy sa to neda. Drzim ti palce, mozno sa to podari.
30. sep 2008 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem
uvidím, čo bude. koľko mesiacov po sebe sa môže brať clostil - 2 či 3?
30. sep 2008 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi 3 mesiace. Vies ja ho uz beriem 2 roky s roznymi prestavkami. Bojim sa ze kym pridem k IVF tak uz nebudem mat ziadne vajicka.
30. sep 2008 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj komarik

tak dnes som mla 1 - 19 mm a druhý 18 mm. Dnes mi pichnú pregnyl a v piatok mam druhé IUI.
Sa celkom teším, len sa bojím, že to nevyjde. Veď vieš - tá chororba a stresy. Ale inak ma to potešilo, že sa tak tie folikuly rozbehli
1. okt 2008 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ake velke maju byt folikuly aby som mohla ist na iui ? kolko ich ma byt ?
1. okt 2008 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky :slight_smile:

Som tu dnes prvý, krát a chcela by som si vymeniť skúsenosti s babulkami ktoré majú podobný problém ako ja.

O bábatienko sa už snažíme 4 a pol roka, za tento čas sme si už preskákali všetko možné aj nemožné :frowning2: :frowning2:
Po roku neúspešného snažilkovania ma poslali na laparoskopickú operáciu, pól roka na to sa nám podarilo otehotnieť, ale údajne to bolo mimomaternicové teh., po pól roku sa nám to zase podarilo, ale bohužiaľ som spontánne potratila.
Chodili sme po kadejakých vyšetreniach kde hľadali príčinu toho prečo sa to stalo dva krát po sebe v rovnakom čase 6TTa 6deň takže do 7TT som sa nikdy nedostala.K tomu sa mi ešte pridružili zlé výsledky krčka maternice a musela som ísť na konizáciu a tosa vďaka bohu oplatilo.
Nakoniec to uzavreli že príčinou bola txoplazmóza a chlamýdie, vyliečili ma a zase prišlo na rad snažilkovanie, síce za pomoci liekov, lebo aj prvé aj druhé tehotenstvo bolo za pomoci liekov.
No lenže tento krát liečba nezabrala a nám sa ani po dvoch liečbach clostilbegytom a pregnylom nepodarilo otehotnieť.
Tak nám moja doktorka poveda otvorene že ona nám už viac nevie pomôcť že urobila všetko čo bolo v jej silách a mali by sme uvažovať nad návštevou CAR.
Tak sme tak aj urobili, prvú návštevu už máme za sebou, tento mesiac ma budú pozorovať a potom nám povedia čo a ako.
Hneď pri pevej prehliadke mi doktor povedal, že nemám ovuláciu, ale vajíčka sa tvoria, pri užívaní hormonálnej liečby sa tvoria folikuli ktoré by mali správne dozrieť.
1. okt 2008 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lorry, mne doki povedal že musia byť od 18 do 21 mm.
1. okt 2008 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: velmi sa s tebou tesim. My sme dnes pisali ten test tak od teraz sa uz nejdem s nicim stresovat.

lorry: folikul musi mat minim. 18mm

gwenni: tak vy ste si toho tiez vela preskakali. Kludne chod do CARu, vsetky dievcata by ti to vrelo odporucili.
1. okt 2008 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dúfam, že sa zajtra skoro ozveš, som zvedavá, ako na tom si. Možno sa zas stretneme na IUI. ( samozrejme že s rozdielom pár dní ) :slight_smile:
1. okt 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som tiež veľmi rada že sme sa takto rozhodli, aj keď mám trochu obavy čo sa bude diať.
Nepoznám nikoho kto by mal zo zákrokom IUI skúsenosti a preto by som bola rada keby som získala čo najviac skúseností a poznatkov tu medzi Vami :slight_smile:
1. okt 2008 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viem že sme sa dali na ťažký boj a možno to ani nevýjde, ale ja chcem bojovať ďalej :slight_smile:
1. okt 2008 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hlavne ti želám optimizmus, pevné nervy, nikdy nekončiacu nádej a kus šťastia. Snaž sa do toho " nezahlbiť " a nepodliehaj depkám a panike. Psychyka je fest dôležitá, lebo ono by to v mnohých prípadoch išlo na prvý šup ale keď je baba pod tlakom a v strese, tak ti to zatočí s hormónmi a nezadarí . Držím ti palce gwenni
1. okt 2008 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tohi som si vedomá, viem že keď som brala hormonálnu liečbu tak som bola strašne precitlivená , takže som si istá že to bude oveľa ťažšie ale musím to skúsiť :wink:
1. okt 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska: zajtra dam teda vediet ako som dopadla, ale nedavam tomu velku sancu. :frowning2:

gwenni: tvoj pribeh je skoro ako moj, len s par rozdielmi. My cakame na tu stastnu chvilu uz 5 rokov. Vsetky baby v okoli uz porodili a dokonca aj 2x či 3x. Tak drzim palce.
1. okt 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gwenni: par stran do zadu sme toho s aduskou dost popisali. Mozno ti to pomoze. :wink:
1. okt 2008 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KOMARIK

ja mám presne taký istý pocit, že prečo všetky majú babatienka, len my nie :cry: :cry:
1. okt 2008 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj gwenni. IUI sa vôbec nemusíš obávať. Ja som bola pred dvoma týždňami na prvom IUI, pozajtra budem vedieť výsledok. Ani som nevedela, že sa dajaký zákrok odohráva, ani injekcie neboleli, ani som nebola náladová. To skôr teraz, keď beriem 2 týždne utrogestan na podporu prípadného tehotenstva tak som čím ďalej tým uvavenejšia. Držím ti palce, ber to z tej lepšej stránky, aspoň vieš, že dokážeš otehotnieť, my sa snažíme dva roky a nič. Ale tie potraty, to je strašné.... a prišli na to, prečo sa to stalo?
1. okt 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dufam ze sa to aj nam raz podari. Len uz mi dosla trpezlivost. 5 rokov som bola trpezliva, ale teraz to uz nezvladam.
1. okt 2008 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik, a čo sa dá robiť? Nič, len znova tú trpezlivosť nájsť alebo si adoptovať... Ja obzvlášť nenávidím súcitné poznámky a povzbudzujúce reči a vôbec všetky reakcie okolia na to, že nemáme deti. Čo ich je do toho?????
1. okt 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme sa tiež obrátili na CAR preto že som to už psychicky nezvládala, teraz som veľmi pozitívne naladená a našla som znova silu do boja.

Nad adopciou sme rozmýšlali ale len do vtedy kým sme na teste nanašli // od vtedy túžime len po svojom vysnívanom bábatienku.

LUDKALA a ako dlho Vás na ten zákrok pripravovali??
A ak sa smiem opýtať koľko to stojí??
1. okt 2008 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
medzi prvým a tretím dňom menštruácie som šla na ultrazvuk. Potom zasa niekedy o týždeň, na to mi lekár predpísal injekcie Menopur na tvorbu vajíčok. Pichala som si ich sama do podbruška malou ihlou pod kožu, nie je to problém, vážne. Potom som šla zas na ultrazvuk, a v stredu mi manžel pichol do zadku Choragon, na uvoľnenie vajíčka. V piatok som šla na IUI. Posadili ma do kresla, vyviezli nohy hore, doktor zobral dlhú ihlu obalenú hadičkou a manželove spermie zaviedol do maternice, nebolo to nič strašné, potom som 20 min ležala. Teraz beriem vaginálne ráno a večer utrogestan na podporu tehotenstva. Lieky stáli okolo 2500,-. V KE sme za zákrok platili 1500,- Sk, ale to je rôzne, ako som sa tu dočítala. oni ti to určite všetko vysvetlia vopred. V ten deň IUI manžel išiel odovzdať spermie o 8:00, ja som šla na zákrok 0 10:30.
1. okt 2008 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ani nie všetky kočky brali injekcie, niektoré mali lieky, a niektoré tuším ani nič.
1. okt 2008 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A kedy ste CAR návštívili prvý krát??
1. okt 2008 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale ešte pred tým, ako sme sa rozhodli pre IUI, som chodila do CAR mesiac na pozorovanie cyklu, aby sa zistilo, v čom je problém. Potom som šla na laparoskopiu v júni a v septembri na IUI.
1. okt 2008 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prvý raz asi v apríli. Zistili, že nemávam ovuláciu, mám zvýšený prolaktín, a na laparke zistili endometriózu, vyšetrili aj manžela, on je OK. Keďze mám 30 rokov a nechcem odkladať tehotenstvo na dlhšie, navrhol lekár IUI, keď nevyjde, tak ešte jedno alebo hneď IVF, umelé oplodnenie.
1. okt 2008 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja mám tiež 30 rokov.
Mne zistili že nemám ovulku a že je možné že mám pravdepodobne alergiu na plod takže keď otehotniem tak to telo vylúči ako niečo cudzie :cry: :cry:
Po mesiaci pozorovaní nám majú povedať ako budeme pokračovať, keďže som už dva krát otehotnela dúfam aj s mojou doktorkou že to bude taký zákrok ako si ty absolvovala :wink:
1. okt 2008 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ty máš aspoň doktorku, ktorá sa o teba naozaj starala, tá moja mi pvoedala, nech sa snažíme, že som úplne zdravá! A nech si meriam bazálnu teplotu, pričom ja mám bazálnu teplotu ako na húsenkovej dráhe. tak som šla do CAR,kam chodila aj moja kamoška. Otehotnela po 2. IUI.
1. okt 2008 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja mám naozaj veľmi dobrú doktorku, som s ňou veľmi spokojná :slight_smile: :slight_smile:
1. okt 2008 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, s lekarmi mam aj ja rôzne skusenosti. Prve 2 roky snaženia tvrdili že sme obaja v poriadku a ked som otehotnela a potratila nerobili so mnou vobec nic. Vyskusala som vela lekarov az som si na 4 rok nasla lekara, ktorý so mnou skusal vsetko mozne. A na koniec sme aj tak skoncili v Heliose.
1. okt 2008 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok