IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
lucinda3
4. nov 2009
Kaciatko, já jsem ho před malým brala orálně na úpravu cyklu, a i po otěhotnění pořád papala do 12tt 😎 Vím že spodem to má lepší účinek vstřebává se vlasně blízko místa kde má nejvíce účinkovat, pusou to zřejmě trvá dýl a někomu nemusí dělat dobře, myslím že tu byla Petronela a ta po něm byl hrozně spavá
ell
4. nov 2009
Ozaj, co je s Petronelou? =-)
lucinda3
4. nov 2009
No jasně, ta už tady dlouho nebyla!! 😕
A co Monulkab?
kaciatko81
4. nov 2009
lucinda, je to mozne, neviem... hlavne nech posobi 🙂 aj ja uz som rozmyslala nad petronelou 😞
katti77
4. nov 2009
prepáč, že som sa vyjadrila neodborne k čomu ten utroš slúži....no bola som nepochopená, tak sorry, že si myslím, že aj bez utrošu ak bábo bude tak bude a ak nie tak nie...ale nevadí...chcela som len povedať, že ten utroš nie je zase alfa a omega, a keď niečo vytečie tak sa z toho nestriela....a ak chce niekto tomu zabrániť tak si poleží v posteli, len je otázka koľko by mala potom ležať aby zabránila vytekaniu? alebo či by potom nemala zostať na PN?

ešte raz sorry
kaciatko81
4. nov 2009
jejda, katti, to bolo pre mna?
katti77
4. nov 2009
kačiatko nie a nerieš to, len som to potrebovala dať von
jednoducho, podľa mňa sa my strašne sledujeme, koľké ženy ani nevedia kedy otehotneli, prúdu nato aj o dva mesiace, normálne robia, cvičia, naťahujú sa s taškami a viete čo tým myslím, a mi sa len pozorujeme, skúmame, trápime, ležíme, berieme všetko možné a nemožné...máme strach, že či to a to nemôže uškodiť...či robíme všetko preto aby sa to konečne podarilo...a niekedy ma napadne, že a na čo to...proste chcela som konkrétne tebe vtedy len povedať, že aby si sa netrápila či to z teba vytečie alebo nie, predsa tam niečo aj zostane a aby si nemala pocit, že robíš niečo zle...
kaciatko81
4. nov 2009
katti, v pohode. ja ti dakujem, ze si mi to napisala tak, ako si napisala... mas uplnu pravdu v tom, ze sa asi prilis pozorujeme, ale je to svojim sposobom prirodzene... chapem ako si to myslela a viem, ze si to myslela dobre, este raz dakujem
andzi
4. nov 2009
baby, mne idú robiť teraz na 3.DC hormonálny profil lebo mne ho predtým robil len gynekológ a v CARe ho chcú zopakovať. Robili to aj vám? Je možné, že na IUI vôbec nepôjdem?
katti77
4. nov 2009
andzi aj mne najprv robili v car hor.profil...podľa profilu sami zdá, ale neviem to presne, lebo nie som doktor, určia či mávaš ovuláciu, či je všetko tak ako má byť a podľa toho sa zariadia...
ty môžeš byť úplne v poriadku, ale môžete mať horšie spermie a môžu ti rovno odporučiť IVF...takže to je individuálne čo komu navrhnú...
katti77
4. nov 2009
kaciatko aj ja sa pozorujem, a ešte ako, po IUI som mala aj tehu príznaky a aké, ale samozrejme že tehu nie som...tá psychika je hrozná vec...ale sme na dobrej ceste, robíme preto všetko aby sme boli mamičky....
kaciatko81
4. nov 2009
katti, a ja verim, ze sa nam to aj podari x-)
katti77
4. nov 2009
kaciatko raz určite, a ty možno už o týždeň budeš na teste vidieť //
tak si písala, že si 8 dpo, však?
kaciatko81
4. nov 2009
katti, nie... bola som len vcera... na krv 18.11. 🙂
katti77
4. nov 2009
tak to mám zase guláš, no neva, tak 16.11. test?
kaciatko81
4. nov 2009
zatial neviem... zatial neriesim a neplanujem... uvidim...
katti77
4. nov 2009
cisielko no ta de si? ]-( už tu čakám od rána
alienka22
4. nov 2009
to ja isom 8 DPO 😃
ja utrogestran rano zavadzam a vecer hltam lebo sa ma brat po 12 hodinach a nie vzdy mi vyjde ze som doma a nebudem si ho zavadzat kdesi na verejných veckách a riskovať ze nieco chytim aj napriek tomu ze sa budem snazit dodrzat 100 percentnú hygienu. A tiez to bieriem tak ze ak ma pomoct pomoze aj tak. A neviem ci mozem tak striedat. Ale minule ked som ho brala tak som ho zavádzala a mala som mykozu tak mi doktorka povedala ze mam prehltat som sa pytala ci mozem zmenit uprostred liecby ze ano. A teraz ked som chcela opat ptrehltat povedala ze zavadzanim ma lepsi ucinok 🙂

a katti mas 150 % pravdu v tom ze sa az moc pozorujeme.

ja necitim priznaky ziadne akurat obcas zabolenie vo vajecnikoch ako na menstruaciu co priznak nie je tak uvidime co ako.
katti77
4. nov 2009
alienka aha a ty budeš testovať, či nie?
a mne zase nevraveli zase nič o 12 hodinách, a leták som ani poriadne nečítala...no si ma teraz dostala...
no ale už nič nenarobím....
pozorovať sa teda pozorujeme a riadne, otázka znie, že či si tým trošku aj neškodíme? ale asi ťažko sa my vieme ohodnotiť, keďže je to náš život a naše trápenie...no ale robíme všetko čo je v našich silách a raz sa k tomu tehu prepracujeme...ja teda v to verím a dúfam...
alienka22
4. nov 2009
to mam napisane v tom protokoly (taky papier kde mam napisane co kedy) nedoddrziavam to uplne presne ale sa snazim - mozno v letaku pise inak neviem.

ja sa ani tak nepozorujem (ak tak prsia ci nemam citlive :-p a vtedy si pripadam ako šiši :-N keby ma tak niekto videl).

neviem ci budem testovat asi nevydrzim a budem sa chciet hlavne pripravit na sklamanie aby ma to tak nevzalo ked si budem volat o výsledky
lucinda3
4. nov 2009
Alienka přesně tak měla jsem na výběr jestli zavádět nebo polykat,jelikož mi polykání nevadilo tak jsem to tak řešila, ale o těch 12hodinách taky nevím to je pro mě novinka...
Kaciatko taky neplanuju, neřeším, snažím se vymýšlet všelijaké aktivity abych na to nemyslela, chodím s malým do solné jeskyně, teď o víkendu se "zleju" na mé narozeniny-já která dá max 1 sklenku a to ještě musí být střik, 17. jede mužík služebně do Vídně tak si uděláme výlet s ním-u nás je svátek, 23.do Karlových Varů na Bořka Tour-jestli neznáte tak až budete mít prďolky poznáte 😉 prostě musím se něčím zabavit...Jenže je to někdy těžké, nejde něco podnikat 24hodin denně, takže chmurné chvilky přijdou...Ale to si zase vzpomenu na vás a vím, že v tom nejsem sama a musím bojovat dál 😎
kaciatko81
4. nov 2009
ja som zatial tiez prekvapivo v pohode.... dokonca asi skor pripravena na to, ze to nevyjde a ak ano bude to veeeeelmi prijemne prekvapenie... tak dufam, ze mi to tak vydrzi 🙂
lucinda3
4. nov 2009
Tak to Ti Kaciatko přeju aby to vydrželo co nejdéle 😉 Jsem na nás zvědavá za týden... 😃
Jedu pro malého, hezký zbytek dne všem a zítra papa!
oriolka
4. nov 2009
ahoj lucindo, zítra jdu do car poprvé na pohovor
kaciatko81
4. nov 2009
lucinda, dufam, ze si spolocne tu pohodu udrzime az do konca-cize najblizsich 9 mesiacov x-)
oriolka, drzim palce.
pekny den kocky, utekam 🙂
oriolka
4. nov 2009
kaciatko, no uvidíme co nám poví
cisielko
4. nov 2009
Ahojte..tak už makám tak len v rýchlosti...všetučky vás zadrvím 😃 😃 😃 😃
So stimulkou (dúfam, že som sa správne vyjadrila) začínam teraz v piatok 06.11.09, budem brať lieky Provera 10 dní...o týždeň na to teda 13.11. začínasm s prvoou včeličkou do bruška a pichám DIPEHERELINE, v prvý deň M kontrola v Helíku a začínam pichať ešte ďalšiu včeilku takže už budem pichať dve a to MENOPUR..no a potom kontroly až do odobratia vajíčok, pomedzi to ide mužík na test Trial Wash test, ktorá metóda to bude, či klasika IVF alebo ICSI...takže v skratke asi tak...hlava ma už bolela tam som sa snažila nabrať čo najviac infa no ale veľmi sa mi to nepodarilo 😃 stále ma vyháňajú na PN ale ja som sľúbila, že ak mi bude zle tak pôjdem..približko na odobratie vajíčok pôjdem okolo 06.12 takže okolo mikuláša a nejako po vianocia už budem vedieť či sa podarilo 😃 😃 😃 😃 😃
alienka22
4. nov 2009
kočky trochu od veci témy ale nehráte niektorá scrable online?
alienka22
4. nov 2009
čisielko to je super - to by bol ten najkrajší vianocný darček
schimi
4. nov 2009
Tak a já se pozorovat odmítám :-p :-p .. Prostě budu dělat, jakoby nic ]-( ... Snad :-p :-p

Začni písať odpoveď...

Odošli