• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
To ťa obdivujem že zvládaš tak tvrdo cvičiť. Ja som lenivá. Všimla si si že komunikujeme už na 2 témach a nikto sa nepridáva? Čo asi tak robia? :wink:
4. okt 2008 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem, cez víkend to tu býva slabšie. Niektoré baby nemajú doma internet - píšu len cez týždeň z práce. A potom - je víkend, asi majú nejaké akcie. Ja som si už dnes nákupnú horúčku prežila, tak dnes doma len tak oddychujeme, trošku sme upratali a tak. Hlásili sa známy na návštevu, ale môj nemal na nikoho náladu a mne to dnes tiež takto vyhovuje. :grinning: To počasie ma zabíja, najradšej by som vypadla niekam von
4. okt 2008 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme si plánovali pozrieť nejaký dobrý film ale drahý zaspal. :pensive:
4. okt 2008 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haha

moj k tomu nemá ďaleko - tež sa vyvaľuje ako tuleň na gauči a klipkajú mu oči :grinning:
4. okt 2008 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Idem si trošku ľahnúť k tomu môjmu tuleňovi. :grinning:
4. okt 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len pekne oddychuj, pa
4. okt 2008 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
práve som sa vrátila z Martina. Mám 2 folikuly 18 a 19mm. V utorok pôjdem na IUI, tak držte palce.
5. okt 2008 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik je to super. Držím ti palce. Aj ja som mala 2 - 18 a 19mm. Snáď nám to vyjde. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. okt 2008 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem, teraz už tomu tak veľmi neverím ako prvý raz. Bola som vtedy veľmi sklamaná. :cry:
5. okt 2008 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky!Jsem tu nová. :sweat_smile: .....jsem první den po první IUI,která byla provedena 14DC,13DC jsem byla na UTZ a dr řekl,že je vše ok(po stimulaci Clostillbegytem 3.-7. DC jsem měla 1 folikul=20mm a sliznici 8mm),ale že IUI neprovede 13DC,že se to tak nedělá,že mi prvně píchnou Pregnyl a že mám přijít druhý den.Zajímalo by mne,zda je to obvyklý postup.Nebo se některé z vás stalo,že přišla na UTZ a rovnou(když byl partner "přichystaný :wink: ) udělali IUI?? Díky :slight_smile:
5. okt 2008 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si prvý krát hovorila, že to nevyjde a nevyšlo. A ani som nebola veľmi sklamaná .Samozrejme že mi prišlo ľúto ,ale teraz sa snažím myslieť pozitívne. Mám 2 folikuly - minule bol Iba 1 19 a dva boli malé ( 17 a 16 ) takže to beriem tak, že mám raz takú veľkú šancu. Hlavu hore komarik, ono o určite vyjde
5. okt 2008 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik, buď pokojná. Mne na základe sona zistila Dr. 2 vajíčka v 12.DC, v ten istý večer mi pichli Pregnyl a v 14.DC sme išli na IUI. Myslím, že je to štandardný postup a asi to tak robia všetci lekári. Treba len veriť, že sa to podarí :wink:
5. okt 2008 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majusa,díky. Musím přiznat,že jsem docela nervozní, moc bádám a řeším. Myslela jsem,že mi ten den,kdy dělali UTZ udělají rovnou i IUI,ale s Pregnylem to všechno nejspíš "pojistili".
A podařilo se?? Já chci móóóc věřit! :slight_smile: :slight_smile:
5. okt 2008 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik, áno podarilo sa. U nás to bolo tak, že všetci naokolo ma presviedčali, že je tam len minimálna šanca úspechu, ale ja som ich vôbec nepočúvala. Od začiatku som bola presvedčená, že to výjde. Hladkala som si bruško a naohovárala mu, nech sa všetko podarí. A ak môžem radiť, nerob si hneď test. Ja som si ich spravila pár, ale len som sa zbytočne trápila. Zo začiatku môžeš mať //, ale to môže byť len pozostatok Pregnylu. Ja som išla po 2 týždňoch na krv a ešte to ani vtedy nevedeli presne povedať, či áno alebo nie. Ale o ďalších 5 dní, sme sa už tešili. Ani testy mi poriadne nevychádzali. Ja viem, že je to ťažké vydržať tie 2 týždne, ale treba veriť a nepripustiť si iný výsledok. Držím palce a verím, že sa to podarí. :dizzy_face:
5. okt 2008 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majusa,děkuju moc.Tvoje slova jsou povzbudivá!Snažíme se s manželem asi 2,5 roku,po různých postupech,které ordinoval obvodní gynekolog jsme byli odesláni do CARu,jedné se u nás o tzv.idiopatickou sterilitu=bez zjevné příčiny,manžel je ok mě byli zjištěny při laparoskopii nějaké srůsty v břiše,které rozrušili,ale vejcovody průchodné,na základě všech dostupných vyšetření se zdá vše v pořádku.
Hned při prvním pohovoru v CARu nám navrhli IUI,tak jsme ho včera "absolvovali" :wink: . Beru teď Duphaston 1-0-1 a budu čekat na mimíska :slight_smile: .
Necítí se dnes ve své kůži,ale asi se moc pozoruju :wink:
5. okt 2008 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska, ja som tu niekde čítala že niekto bol na odobratie folikulov pred IVF a vtedy zistili, že folikuly sú prázdne :unamused: Nejak sa mi to zavŕtalo v hlave a nechce to ísť von. Stále si myslím že moje folikuly sú tiež prázdne. Dúfam že to tak nieje :confused: a sú to len výplody mojej fantázie.
5. okt 2008 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mala by si sa trošku šetriť, ale v takej správnej miere. Nie si predsa chorá :wink: . Ja som mala v deň zákroku bolesti v brušku a také isté bolesti sa objavili aj na 3.deň. Bolo to ako pri MS. Asi je to normálne. Tieto bolesti v slabšej podobe sa objavia aj neskôr, keď sa tehotenstvo potvrdí, ale to je neklamný znak toho, že maličké začalo rásť. Ja som brala utrogestan 2-0-2. Brala som to až do skončenia 3.mesiaca. Bolo to dosť otravné, lebo sú to vaginálne tabletky, ale čo kvôli tomu krásnemu stvoreniu nevydržíš :slight_smile: . Podstúpila by som všetko, čo by mi kázali.
5. okt 2008 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
přiměřeně se šetřím :slight_smile: .Nemám v plánu nějakou velkou fyzickou námahu,ale snažím se fungovat naprosto normálně.Včera po IUI mi bylo doporučeno,abych si zbytek dne užila v klidnějším tempu než obvykle. A když zabrousím do intimní oblasti,tak ani sexík nám nebyl odepřen :wink: .Po IUI jsi utrogestan brala kolik dní?A když píšeš,že jsi ho brala do konce 3.měs, to znamená,že bez přestávky?
5. okt 2008 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, bez prestávky. Prestala by som ho brať, keby sa tehotenstvo nepotvrdilo. No my sme po IUI cestovali vyše 300 km k našim. Potom som si to aj vyčítala, ale čo už. A mne lekárka povedala, že večer ešte nejakýn ten sex, aby som si to aj ja užila. Ale keď ma to tak bolelo, tak sme na to ani nemysleli.
5. okt 2008 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co Tě bolelo? IUI?
5. okt 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, suvik ja jsem na tom stejne,taky jsem vcera byla na prvnim IUI :wink: Stimulovala jsem clomhexalem od 2.DC a foliky narostly dost brzy,tak mi hned 10.DC pichli pregnyl a vcera 12.DC provedli IUI. Bylo to v pohode,nic nebolelo ani neboli, mam zacit brat utrogestan,ale az ve stredu,protoze jsem mela na UTZ dalsi neprasklej folikul,kterej pry ma jeste sanci :wink: No ale popravde nepocitam s zadnym uspechem,protoze jsem opet ovulovala z pravyho vajecniku,kde mam nepruchodnej vejcovod :angry: tak snad alespon tobe to vyjde :wink:
5. okt 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poletucha, díky
přeji Ti to samé!! :slight_smile: Třeba přehlídli nějaký folík vlevo! :wink:
Kde jsi byla na IUI?
5. okt 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no v to ani nedoufam :grinning: ale jdu hned pristi cyklus na laparku a dalsi IUI,tak v neco verim :sunglasses: byla jsem v Gestu a ty?
5. okt 2008 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Art ČB.
Myslela jsem,že máš laparku za sebou,když víš,že máš neprůchodný vejcovod.Jka jsi to teda zjistila??
5. okt 2008 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, nájde sa tu dobrá duša, ktorá by mi poradila? :sweat_smile:
Aké vyšetrenia a liečbu ste museli podstúpiť, kým vám odporučili IUI? Liečila sa niektorá z vás predtým aj Clostilbegytom, ako dlho? ja mám za sebou 4mesačnú liečbu Clostilom a doki mi odporučil 3mesačnú pauzu a potom zase clostil, len to sa mi zdá zbytočné naťahovanie času a dopovanie sa hormómni a k ničomu to nevedie, tak by som rada vedela, ako to riešili a ako k tomu dospeli vaši lekári. Vopred veľká vďaka za odpovede :wink:
5. okt 2008 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik, toho sa neboj. Je pravda že nie vo všetkých folikuloc je vajíčko, ale ak si mala žlté teliesko, mala si aj vajko. Ja som mala minule 2 ťžlté telieska z 3 folikulov, no asi boli slabé, keď sa nezadarilo.
mary la - neviem aké máš problémy ale mne keď dali clostil, doporučili hneď aj IUI - aby som ich nebrala zbytočne a poistila to. Lenže my máme aj slabší spg, tak preto
5. okt 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mary.la-můj gynekolog mi předepsal Clostilbegyt a vůbec neřešil nějaký kontrolní UTZ,což se mi nelíbilo a vůbec se mi nelíbil jeho přístup.
Chodila jsem k němu skoro rok po vysazení HA kvůli tomu,že se nám nedaří.Připadalo mi,že je laxní.Odkládal vše se slovy,ať tomu dáme čas.Sama jsem ho požádala o SPG(ten byl ok)a pak mi nasadil Clo,ale bez kontroly.Tak jsem se naštvala a začala vše řešit přes známou gynekoložku.Ta mi nabrala krev na hladiny hladiny hormonů,vše ok,pak jsem asi 4 měsíce užívala Duphaston a v květnu 2008 podstoupila laparoskopii,vejcovody průchodné,žádný zásadní problém.Takže jsme vyrazili do CARu,kde nám navrhli IUI,protože nemáme zásadní problém
5. okt 2008 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska, veď práve to že o žltých telieskach dr. nič nehovoril. :frowning2: Ale keď pôjdem po dvoch týždňoch po IUI na kontrolu tak sa opýtam.
5. okt 2008 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ja mysím, ýe keby si ich nemala tak by ti to povedal. Myslím, že by ti nedali clostil keby si naň nereagovala. Možno ti to nespomenul, ale určite ti aspoň povedal, či prebehla ovulka. Ja som s ním o tom debatovala, vypytovala som sa a vysvetlil mi, že ak boli žlté telieska, bola ovulka a boli vajíčka. Žlté teliesko ti ostane počas prvej fázy tehotenstva, lebo sa tam tvoria hormóny pre maternicu a tak. Ak sa vajíčko neuhniezdi, potom sa žlté teliesko odplví počas ms.
5. okt 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dík za poučenie, o tomto som nevedela. :slight_smile:
5. okt 2008 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok