• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Cítím se úplně normálně :grinning: :grinning: .. Mně dělali vyšetření kvůli opakovaným operacím břicha, víš :stuck_out_tongue_closed_eyes: ??
A oriolka, ano beru utroš :grinning: :grinning: -zavádím :grinning: a čekám na příchod červené mrchy :stuck_out_tongue_closed_eyes: !!
9. nov 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:( možno ti dá duphaston aj to zvyknu davat na uhniezdenie vajíčka, mne tiez vzdy predpísu tých tabletiek viac ako potrebujem - nechapem
9. nov 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já ho taky zaváděla, ale ten mi psala moje gynekoložka a v centru to chtěji změnit...ještě nevím co mi napíšou. A testuješ, nebo na to kašleš a čekáš? Já většinou večer kontroluju tvar a polohu čípku.
9. nov 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mně to ve Fertimedu napsali takhle :wink: .. Posledně jsem testovala, i když jsem byla přesvědčená, že to nevyšlo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .. Čípek nehmatám, protože ho ani nenajdu :grinning: :grinning:
9. nov 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oriolka a to ako? zistujes?
9. nov 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Schimi aha, tak to jo...A s čípkem jsem na tom podobně, já to teda ještě nezkoušela, ani bazálku a podobně, se bojím že bych se z toho pak asi už úplně pomátla jak by toho bylo hodně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak utrouš ani duphaston nemám nepředepsali mi ho když jsem byla v přirozeném cyklu...Docela mi udržoval ms pravidelnou...Měla jsem ho od května až do 1.IUI a teď nic tak se tím snad nic nezkazí...
Ještě jsem si na víkendové oslavě trochu přihnula, bylo mi fajn, to normálně nepiju, domácí vaječňák :grinning:
9. nov 2009 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucinda já v pohodě....beru prášky co mi napsal a cítím se normálně.....žádné příznaky ničeho-tak uvidíme:slight_smile: Mám čas na příznaky ať těhotenské nebo menstruační. Akorát mě mate, že už druhý měsíc mě nebolí prsa. Dřív po ovulaci začaly až do menstr. a te´d vůbec!!Ani při menzes...prostě-jako bych je neměla:slight_smile:)Tak nevím, co se děje...Ale s IUI to nesouvisí-začalo to ještě před tím, než na mě v Caru vůbec šáhli:slight_smile:
9. nov 2009 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky, ako pokračujete? Ja dnes beriem predposlednú tabletu Clostilu. Všimla som si, že ste užívali Clostilbegyt 5-10.DC, mne ho naopak dr. nasadila 3-7.DC a na 10.deň kontrola UTZ. Podľa mňa mi iui výjde na pondelok to budem 13.dc, lebo bežne bez stimulácie mávam ovulu okolo 15.DC a teraz bude asi skôr, či nie?
9. nov 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pajka, a bazálku si nemeriaš?
9. nov 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Omlouvám se za prodlevu, zasekla jsem se u práce :angry: Holky moc děkuju !!! Uklidnili jste mě, já už jsem z toho čekání totiž taková učekaná, že sem počítala s IUI tak minimálně za čtvrt roku... no ale jestli je to takovejhle fofr, tak to je paráda... no ještě aby se zadařilo, takže všem co sme tady držím palečky !!! :wink:
Přesné hodnoty manželova spermiogramu si nepamatuju, chrlily na nás takový hauznumera, že by to chtělo mít mozek jak Einstein , abych si to zapamatovala. Každopádně výsledek nic moc: 6mil./1ml. z toho 33% OK a 67% KO v tom smyslu, že sou líňoučký. Ještě máme doporučenou genetiku.
9. nov 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nee andzi,nikdy jsem si bazalku neměřila:slight_smile:Já ani nevím, jak se ty hodnoty počítají:slight_smile:Jestli má teplota stoupat, nebo klesat...
9. nov 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pajka tak to je dobře že jsi v pohodě, já taky :grinning: Jen s těma prsama to mám obráceně, já bych docela brala pocit že je nemám :wink: už pár dní je mám strašně citlivá, i bradavky, a břicho trochu nafouklé, takže tu sedím s rozepnutýma džínama :sweat_smile:
Andzi ty dny pro clostil jsou individuální, podle délky cyklu, uvidíš na UTZ, teď jsi pod dohledem :wink:
9. nov 2009 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi aj ja som brala clostyl 3 az 7 den :wink:
9. nov 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Musím přidat svůj poznatek ohledně prsou. Nikdy v životě jsem to nemívala, poprvé se to objevilo před třemi měsíci, když jsem přestala brát Proveru. Přibližně dva týdny před MS mě začne v prsech dloubat, mám citlivý bradavky tak, že mi i vadí podprsenka a když nemám podprsenku tak i tričko, prostě cokoliv co se jich dotýká, věčně je mám v pozoru :grinning: Čím víc se bliží MS tím víc mě bolí prsa, bolest jde ze spodu nahoru, nemůžu pomalu ležet na břiše a mám je jakoby zapálený a mám i pocit, že se mi nalejou. Pak vypukne MS a prsa téměř z hodiny na hodinu přestanou bolet.
9. nov 2009 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka, řádně umytým ukazováčkem ve stejnou dobu, já večer, si ho v dřepu snažím nahmatat. Poznáš jestli je otevřený, a potom jestli je tvrdý a dlouhý, nebo měkký a krátký. Když je měkký, krátký a otevřený, tak se blíží ovulace, potom se zase stane tvrdý dlouhý a uzavřený a otevře se a zkrátí, změkně těsně před ms.
9. nov 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ja som si asi 3 mesiace každý deň sledovala krčok a vôbec to nemalo význam. Krčok sa mení aj v priebehu dňa a ja nikdy neviem posúdiť, či je mäkký, tvrdý, dole alebo hore. No a pri poslednej kontrole mi lekár zistil kvasinky takže som si tam zaniesla nepríjemnú infekciu aj napriek hygiene. Takže ja už krčok nesledujem, už len bazálku meriam.

handik, nuž neviem, ale s hodnotami 6mil./ml by som asi na IUI nešla...aby si nebola zbytočne sklamaná. Ale morfológiu máte ešte ako tak v norme.
9. nov 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anzdi, myslíš jako že je jich málo na IUI? Ale já přece nemůžu rozhodovat za doktory a pochybuju, že když tam nastoupim, že IUI nechci tak mi řeknou, jasně, tak půjdete rovnou na IVF. Možná to tak dopadne, nikdy sem nic takovýho nepodstoupila tak nemůžu soudit, ale proč to nezkusit, IUI je bezbolestný, bez narkózy. A sem toho názoru, že zkusit se má všechno.
Ještě prosím tě pro nechápavé, co je morfologie?
9. nov 2009 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
handik a to vám to nedali písemně výsledky? My máme za sebou dva spermiogramy a z obou máme výsledky černé na bílém
9. nov 2009 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
morfologie je tvar spermie, v podstatě dobrá morfologie je bez deformace. Myslím, že deformované spermie zpravidla ani nedoputují k vajíčku, neměli by se do něj dostat, aby nenastalo, že se od začátku bude vyvýjet postižené embryjko a pak miminko. Chápu to dobře?
9. nov 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Oriolko my jsme to zjišťovaly jen telefonicky, jestli vůbec dostaneme nějakej papír do ruky nevim.
9. nov 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oriolka, a vy máte aké výsledky?

handik, morfológia je taký tvar spermií ako má byť, Patológia je opak, spermie deformované, s dvojitými hlavičkami atd, teda aspoň ja si to tak laicky vysvetľujem. Jasné, určite treba iui vyskúšať, ak to dr. odporučil, lebo oni vyberú len tie najlepšie spermie z celého ejakulátu. Ja som len napísala svoj názor, že aby si nebola sklamaná. Aj vám povedal nejakú diagnózu? Pokiaľ je to len oligospermia, tak to by bol OK, to sa ešte dá zlepšiť.
9. nov 2009 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tady u nás to posílají, když si to nevyzvedeš, dokonce dvě kopie. Případně v některých centrech si dělají kontrolní spermio.
9. nov 2009 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi, máme dva spermiogramy po 2 měsících, kdy manža bral zinek a Céčko. Zlepšili se nám na pohyb, ted máme celkem pohyb 40%, z toho lineární 7%, nelineární 33%, morfologie dobrá 65%.Viskozika OK, zkapalnění do 20 min. koncentrace 49 mil/mil. Takže asthenospermie, pohyb c. doporučení na IUI.Ale ještě zkošíme selen+zinek+mangan+křemík+hořčík+Céčko v jednom a Éčko jestli se nezlepší.
9. nov 2009 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oriolka, teraz som si pozrela tvoj album a tam máš aj výsledky spg, veď vy máte vynikajúce výsledky.
9. nov 2009 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oriolka, 65% nie je patológia? U nás na tom tlačive kde sa udávajú výsledky spg je len kolonka patologia (a morfologia je ten rozdiel).
9. nov 2009 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oriolka, to já ani nevím, co ty zkratky znamenají :wink: ...
9. nov 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Schimi to mi povídej... :fearful: Z 1.IUI mám zprávu, je tam pouze normospermie, a ze 2.IUI ani zprávu nemám, dělal jí MUDr. který Ti to velmi podrobně vysvětlí ale písemně už nedá, což je v mém případě a při mé paměti pech, ale spermie byly opět v normě což je nejdůležitější :grinning:
9. nov 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já nevím ani to :grinning: :grinning: .. Vysvětlí mi to, já to cestou domů zapomenu a je to :grinning: :grinning:
9. nov 2009 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to je taky super, si to teda aspoň připomeneš když vytahuješ kloboučky :grinning: :grinning: :grinning:
9. nov 2009 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi jako 65% dobrých spermií na tvar to má znamenat.

schimi jakou zkratku myslíš?
9. nov 2009 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok