• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
A navyše si predtým vravela, že ti doki vravel, že to asi vyšlo, takže určite si ovulku mala. Neboj nič, hlavu hore, mysli pozitívne - aj ja sa snažím myslieť len na to, že to vyjde :slight_smile:
5. okt 2008 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem za odpovede, baby . My sa snažíme zhruba 2 roky, tak sa mi čakať pol roka vidí už veľa. No, môj doktor mi všetky cykly s Clostilom odsledoval, ovu bola, tak si myslím, že problém je niekde inde, preto by som rada podstúpila tú laparo, či má u mňa UIU vôbec význam alebo radšej sa vrhnúť na IVF :confounded: no nič, ešte raz dík, prajem úspešný nový týždeň
5. okt 2008 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem aduska, niekedy potrebujem aj ja povzbudiť. :slight_smile: Včera o 9.00h som si dala pichnúť pregnyl a zajtra drž palčeky :sweat_smile:
6. okt 2008 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mary.la: my sa snažíme 5r a po dvoch rokoch snaženia som otehotnela prirodzenou cestou ale bohužiaľ v 11tt sme o dieťatko prišli. Tak si myslím že tie 2 roky sú maximum na prirodzené otehotnenie a potom už treba niečo robiť, ale neboj ak máš dobrého dr. tak vie čo robí. :wink:
6. okt 2008 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik držím palčeky :slight_smile:
6. okt 2008 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak dnes som 3 deň po iui a stále nič necítim. Minule som išla umrieť ako ma boleli vaječníky, ale teraz nič
6. okt 2008 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neboj, ešte nič nemôžeš cítiť, ale to je dobre že ťa nebolia vaječníky. Bez bolesti je život krajší. :sweat_smile:
6. okt 2008 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to máš pravdu, len dúfam, že je to dobré znamenie. Strašne, strašne, strašne moc si elám aby to vyšlo. To by boli krásne vianoce!!! :slight_smile:
6. okt 2008 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono je to krásne veriť tomu že to vyšlo, keby to sklamanie potom ak to nevýjde nebolo také veľké :unamused: :unamused:

ADUSKA prajem aby v tvojom prípade to bola tá lepšia správa a boli aj u Vás konečne šťastné a Veselé :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. okt 2008 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to by boli najkrajšie vianoce. Veľmi ti to želám a samozrejme aj sebe
6. okt 2008 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gwenni, komarik , moc pekne ďakujem A tiež to prajem každej tu na konikovi. :slight_smile: Neviem čo mi je ale som ako trafená, celé dni si hovorím, že to vyšlo a tak. Len dúfam že to o dva týždne prežijem, :slight_smile:
6. okt 2008 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj baby, keby sme len hneď vedeli, ktorý lekár je dobrý, keď niekto nezažil problémy, hociktorý mu je dobrý a mám skúsenosť, že veľa žien z môjho okolia nechce o svojich problémoch hovoriť, ešteže je koník :wink: tak vám všetkým želám úspešné iui, najaktuálnejšie aduske222 držím palčiaky, a dík za rady a názory, chodím vám sem nakúkať, pretože mi to iui neide z hlavy, stále zvažujem,že to navrhnem lekárovi sama ...
6. okt 2008 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem mary.la. Aj ty sa držkaj,

tfuj , tfuj , tfuj nech sme všetky čoskoro tehulky. :slight_smile:
6. okt 2008 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky

komarik ako sa máš? dnes som na teba myslela a držím ti palce :slight_smile:
7. okt 2008 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,
aduska veľmi ma potešilo že si na mňa myslela. Konečne to mám za sebou. Bola som dosť prekvapená ako ma to dnes bolelo :unamused: , ale kvôli bábätku som ochotná urobiť všetko. IUI mi robila zase dr. Gáťová. Bola veľmi zlatá a po zákroku sa s nami ešte dlho rozprávala. Dokonca bol nakuknúť aj dr. Krajkovič. Celý deň som ležala a pozerala telku. Teraz to chcem ešte poistiť sexíkom s manželom. Tak si držme navzájom palce. :slight_smile:
7. okt 2008 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá,
chcela by som Vás poprosiť, či by mi niektorá mohla napísať postup pri IUI.
dr,Gaťová hovorila,že by mi ho navrhovala.
asi približne viem čo by ma čakalo(closti,pregnyl,duph) ale Vy už máte skusenosti, tak Vás prosím o podrobnejši postup
ďakujem Vám
7. okt 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taky se přidávám k lusině.Mám IUI před sebou asi tento měsíc :slight_smile:
7. okt 2008 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a začali jsme s přítelem chodit do FN Olomouc :slight_smile:
7. okt 2008 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj komarik, tak ten sexik treba, to je jasné. Aj my sme to poistili :grinning: :grinning: :grinning:

takže kkp a lusina. Nejde o noč hrozné a nie je to podľa mňa ani psychycky náročné. Väčšinou sa stimulujú vaječníky clostilom. Už si nepamatám, ale jedna baba tu minule písala, že stimuluje niečim silnejším . Clostil beriete od 3DC do 7DC ) niektoré to majú posunuté , podľa toho v ako sú stave ich vaječníky, čo vám doki preverí na prvých vyšetreniach )Na 10DC treba ísť na utz a potom vám doki povie, kedy znova prísť na kontrolu a naordinuje pichnutie pregnylu. To je v pohode . 36 hodín po pregnyle je samotná IUI. V ten deň j treba byť v kľude. Mna iui nebolelo, ani som to poriadne necítila. Je to ako bežné vyšetrenie. Pri prvom iui ma pobolievali vaječníky, lebo som mala viac folikulov a asi týždeň po iui ma pobolievalo podbruško ako na ms. Teraz po druhom iui necítim nič, akoby sa nič nestalo.
Skúste si prečítať pár strán dozadu, tam je toho o iui popísané veľa. Prjem veľa šťasia :slight_smile:
7. okt 2008 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děkuji aduško 222 :wink:
A je tady některá,které se povedlo otěhotnět díky inseminaci a měla vysoký testosteron a luteinizační hormon?
7. okt 2008 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, určite áno. Je tu na nete pár báb, čo im to vyšlo na prvý krát. Zrovna minulý týždeň písala luckala, že jej to vyšlo. Ale je to zriedkavé. Véčšia úspešnosť je na druhý a tretí krát. Všeobevne je ale IUi málo úspešné - len 8 - 10 % čo je dosť deprimujúce. Práve kvoli výkyvom v gormónoch sa berie ten clostil - na stimuláciu vaječníkov, potom pregnyl na pasknutie folikulov a po IUI berieš buď duphaston ale váčšinou utrogestan, na rast sliznice maternice, aby sa embrio uhniezdilo. Ak sa to podarí, berieš utroš až 3 mesiace, aby sa predišlo strate bábatka. Ak ti testy vyjdu negatívne, vysadíš lieky a čakáš na ms.
7. okt 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musím súhlasiť s aduskou, všetko čo povedala je pravda :wink:
7. okt 2008 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mám za sebou první IUI, jsem 4.-tý po IUI. Stimulovala jsem Clostilbegytem 3.-7. DC,pak jsem 13. DC jela na UTZ,píchli mi Pregnyl a druhý den jsme jeli na IUI. Manžel daroval spermíky a pak mi je pomocí pipety zavedli rovnou do dělohy. Pak jsem hodinu ležela,po hodině mě propustli domů. Napsali Duphaston,který teď beru. A čekám. Nemám ráda čekání :frowning2:
8. okt 2008 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky,snad mě tento měsíc taky čeká IUI,teď čekám na mrchu,pak clostil a Fostimon a 10-12DC na kontrolu.
Suviku,přeji maximálně mooooc štěstí :wink:
8. okt 2008 o 08:43  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja jsem na tom stejne jako suvik :wink: ale chtela jsem se zeptat jak je to s tim utrogestanem? mne doktor rek,ze ho mam vysadit az dostanu MS, aduska psala,ze pred tim....jak to je?
suvik tebe nechali hodinu lezet? v gestu te nechaj tak deset minut...no i to mi prislo docela dlouhy :grinning:
8. okt 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poletucha, utrogestan užívaš na to že ak budeš tehotná aby si nepotratila. Pomáha udržať tehotenstvo :dizzy_face:. Jeho užívanie ti lekár posúdi podľa tvojho zloženia krvy. Ja ho mám nakázané vložiť, alebo jesť hneď po IUI večer a pokračovať do vtedy kým nezistíme či som tehotná. Potom ho mám vysadiť a do 5 dní by mala prísť MS. :slight_smile:
8. okt 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poletucha-podřídila jsem se jejich nařízení. Nijak zvlášť se mnou nediskutovali, po IUI jsem si přelezla na postel, kterou mi dovezli, zvedli mi panel postele pod nohama a řekli,že si teď hodinku poležím. Nebavilo mě to, ale dalo se to vydržet. Byli jsme tam 3, tak ani na čtení časopisů nedošlo. Holky, co tam se mnou byli, byli na IVF. Pokecaly jsme, každou chvíli přišla sestřička, zodpovídal naše dotazy....Uteklo to. :wink:
Ale musím přiznat, že jsem vlastně ( i když "skoro" o nic nejde) celou dobu byla strašně nervózní.

Řeším otázku Duphastonu. Dr mi ho předepsal a hned mi ho vydali, takže jsem ani do lékárny nemusela, ale napsali mi jen 1 balení. Tzn 20 tbl. Beru ho 1-0-1 a teď řeším, co po jeho dobrání. Jestli dobře počítám, tak ho doberu 23 DC, mám pak čekat na MS nebo se stala chyba a napsali mi ho málo a já bych ho měla brát třeba do 25 DC?
Nemáte s tím některá zkušenost?? Poradíte mi?? :unamused:

katy.m taky Ti držím pěsti!! Do jakého centa docházíš??
8. okt 2008 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky byly samozřejmě s tvrdým y :sweat_smile:
8. okt 2008 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik- mne prave doktor dal utrogestan (to je stejny jako duphaston) s tim,ze jsem ho zacala brat az ode dneska-to je 4DPO (protoze mel podezreni,ze jeste nejaky folikul muze prasknout), zavadim rano a vecer a nemam prestavat s jeho uzivanim az dokud nezacnu krvacet. Proto mi to nehraje,jak holky tu pisou,ze az zjistis,ze nejsi tehu,tak vysadit a pak teprve dojde MS...to jako pri jeho brani MS neprijde? Navic spousta holek ma prece // az po vynechani MS :confused:
8. okt 2008 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok