• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Nie tak celkom boli sme chystaní k iui, ale Dr musel odcestovať a ono to prišlo prirodzene, ale ovulácia bola po Clostylbegite. Tak pa ešte sa večer ozvem.
9. júl 2008 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm, tak to by som sa dnes mala vrhnut na manzela:slight_smile:Mozno sa nieco zadari:slight_smile:Maj sa pekne, ved aj ja mam co robiť, snad este pokecame:slight_smile:a dakujem:slight_smile:
9. júl 2008 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mě docela pobavila výměna názorů ohledně ležení - neležení po IUI :wink:
mě zavedli spermie, zvedla jsem se a šla domů, neležela jsem ani 5minut :grinning:
a za 3 měsíce uvidím ten výsledek :wink:

holky, každá se jednou dočkáme, jen někdo má tu cestu k miminku hold složitější
9. júl 2008 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aj ty si pobavila ilci:slight_smile:Predpokladam, ze za tri mesiace to male pride na svet:slight_smile:Vies, nemam vyhraneny nazor na lezanie, ci nelezanie, jednoducho som isla hned domov, co narobim, ked to ma vyjst, tak to vyjde:slight_smile:tak si dalsia uspesna, ako vidim, mam pocit podla reakcii ze to percento uspesnosti je tusim vyssie:slight_smile:Vyslo ti to na 1x?
9. júl 2008 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula, ano, přesně tak
jsem si říkala, že příště si radši na chvilku lehnu, ať mám pocit, že jsem udělala maximum :wink:
9. júl 2008 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vidis, to si hovorim aj ja, len mam pocit, ze je to tam ako na pase a ze zdrzujem, ale mozno by som mala lepsi pocit:slight_smile:Pre teba uz dalsi pokus neexistuje, co je dobra sprava, ze sa da aj na 1x:slight_smile:Ja mam stale pocit nejkeho premarneneho pokusu, kedze manzelovi ako na potvoru vysiel 4 a dôlezity spg slaby:slight_smile:ale nejake potvory tam predsa len ma:slight_smile:
9. júl 2008 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani...s tím "slabým" spg si hlavu nelam.....vůbec nezáleží na kvantitě,ale na kvalitě :wink: ....můj manža měl i "jen" 6mil a IUI doporučili taky :wink: bud klidná a uvidíš,že se to podaří :wink:

a o tom ležení -neležení mám stejný názor jako len...když se to má uchytit,tak se to uchytí,i kdybychom měly hned slézt z kozy a skákat po jedné noze :wink: ale jinak v CARu,kam chodím,se leží půl hodiny :wink: ale nemám z toho lepší pocit :frowning2: je to jedno,ptz po deseti minutách co slezu stejně cítím,jak to ze mě vytýká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. júl 2008 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ok, evikmi, ved staci jedna Rychla:slight_smile:Mne sa prave naopak zdalo ze prvy krat zo mna nic nevyteka po tej IUI, mozno toho bolo tak malicko ze ani nemalo velmi co:(,ked to skusame prirodzene, hnet sa to zo mna lezie, aj ked lezim,tak mam aspon lepsi pcit, ze ked to zavedu hlbsie ze sance rastu:slight_smile:a kolko IUI uz mas za sebou?
9. júl 2008 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ted jsem po druhém a v neděli jdu na krev :wink:
první pokus mě bolel,ptz mi musela doktorka naříznout branku,ale ten druhý jsem ani necítila :wink:
9. júl 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vazne?A ja ze to len mna boli, ze som nejaka precitlivela, lebo holky pisu ze je to v pohode a ja som necakala bolest, ale mna boli aj bezne gynekologicke vysetrenie, nech sa snazim uvolnit akokolvek,tak je to neprijemne :unamused: ale ked pojdem znova, aspon viem co ma caka a co by sme nevydrzali, HSG vysetrenie bolo horsie:slight_smile:Ja idem na krv az 22.7, nedufam radsej v nic, aj ked viem ze tak o tyzden ma to bude tahat k testu doma:slight_smile:Ale citala som ze po pregnyle to je klamlivy vysledok, tak cakat a cakat.Tak ti drzim palceky, nech to vyjde a ked nie teraz tak do tretice:slight_smile:Nezabudni napisat, ako si dopadla, aj sa ozvem, nech bude akykolvek vysledok...
9. júl 2008 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pregnyl by měl z těla vyprchat asi třetí-čtvrtý den....ptala jsem se na to doktorky :wink:
a já n aHSG vyšetření nebyla.....mně dělali v listopadu laparku a zkontrolovali zároven i průchodnost :wink: ....ale slyšela jsem,že to fakt bolí......já jsem n abolest citlivá-řekla bych že až moc :frowning2: ale pro mimíse všechno :wink:
9. júl 2008 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hsg je nepríjemne a to som si pred tym precitala vela tu na fore, tak som tam sla pekne vydesena, ale aj ked to desne bolelo, trvalo to len chvilu a vysledok bol, ze som priechodna, tak to stalo za to, chcela som sa laoparke vyhnut, neznasam nemocnice:slight_smile:Ja som zase citala tu na fore, ze sa pregnyl drzi v krvi az 10dni, tak neviem, ale pochybyjem, ze testu odolam:slight_smile:A ozaj, robila si si uz doma test?A tiez si musis zavadzat ten utrogestan?
9. júl 2008 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak a idem sa venovat manzelikovi, ukuchtit nejaku veceru:slight_smile:Nech zbiera sily:slight_smile:Tak drzim palceky, hlavne na teste v nedelu:slight_smile:Maj sa pekne a dakujem za pokec, zase sa tu zjavim:slight_smile:
9. júl 2008 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tady na foru není žádná doktorka :grinning: nesmíš všemu věřit :wink: já se ptala paní docentky u nás v centru :wink: ta tomu asi rozumí víc :wink: deset dnů je blbost :wink:
a utrogestan nezavádím,ale baštím :wink: je to jedno......beru 3*1 :wink:
a testík budu možná dělat zítra...ale ještě uvidím :grinning:
papa a dobrou chutku :wink:
9. júl 2008 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som po iui utrogestan tiež jedla lebo my to tak lepšie vyhovuje, janula spýtaj sa na to lekára, či ho môžeš jesť. Za opýtanie nič nedáš.
9. júl 2008 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ono je to jedno,jestli ho zavádíš nebo polykáš-aspon tak mi to řekla dr......mně to zavádění vadí,ptz musím nosit pak pořád slipovky a ani sexík by se mi moc nelíbil :stuck_out_tongue_closed_eyes: a při polykání mi velice nikdy nic nebylo-jen se mi sem tam točí hlava,ale to za chvilku přejde :wink:
9. júl 2008 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mně po IUI a pak po IVF řekli zavádět - vlastne jeste porad zavadim az do 12tt. Kdyz jsem rikala, ze mi to vytekani vadi a fakt mi to rozežírá kůži na vnitřní straně stehen, tak řekli, že mám polykat. Jenomze jsem celý 2. měsíc prozvracela a zase jsem se vrátila k zavádění.

Janula: zkus to vydrzet a testovat az v den vynechane menstruace.
9. júl 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mno v příbalovém letáku j epsané,že v ranném stádiu těhu -nebo tak nějak- že by se mělo spíš zavádět-ale to je asi proto,že tak to jde rychleji do krve,než když to polykáš :wink: ale jinak každý podle toho,jak mu to vyhovuje :wink:
9. júl 2008 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes je tu nejak tichučko, čo sa deje?
10. júl 2008 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, vidim ze nikde nikoho...ved je vikend, vsakze a su aj lepsie aktivity ako cucat do PC:slight_smile:
Len by ma zaujimalo, ci si evikmi robila testik?Nech pocujem nejake dobre spravy:slight_smile:
13. júl 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata, aj mna caka HSG vysetrenie koli IUI, Janula13 prosim Ta opises mi to cele ako to prebiehalo, ja mam hrozny strach a strasne ma vsetko boli...asi som prilis rozmaznana! A ako dopadlo Tvoje IUI?
13. júl 2008 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Zuzky, tak vcera som us spinkala,tak ti posielam odpoved dnes, dufam ze precitas:slight_smile:Poviem pravdu, ze HSG som sa desne bala, hlavne po precitani tohto fora, lebo moja lekarka je velmi svojska a nijak ma nevarovala a mozno radsej nechcela, len mi povedala, ze mam prist o 30min pred tym, ze mi pichne cosi od bolesti...tak a to uz zacinalo byt podozrive, ved predsa rtg neboli :slight_smile: Ja som tiez velmi citliva na bolest, aj ked uz mam nieco za sebou, ale kym nezazijes, nepochopis:slight_smile:Ale k veci, prisla som do Ruzinovskej, nasla lekarku, ktora 45min meskala, pichli mi nejaku injekciu, ta bolela, uznam, ale dalo sa, ale niektorym davaju cipok, alebo tabletku...potom o 40min ma zobrali, v kabinke sa vyzlecies, nohavky a tak...vylezies na stol, ako pri gyn vysetreni a nezabudni si zobrat so sebou vlozku, priamo tam, niektore holky vraj hned krvacaju, ja nie, pustila som par kvapiek, aj to az doma:slight_smile:Prezradim, ze som si sama rano dala este ibuprofen400, len tak pre istotu.A spinila som 2-3dni, ale nie ako cez menzes.Potom ta vydezinfikuju, zavedu nejake nastroje na roztiahnutie krcka, co uznavam boli, ale ako pri silnejsom menzese,da sa, neboj, ved to poznas a potom vstreknu kontrastnu tekutinu, spravia snimku a potom vstreknu zbytok a spravia druhu snimku.Najbolestivejsie je to vstreknutie, aspon u mna bolo, ale ani som nekricala, ani neplakala, len skor zvyskla, tak ma to prekvaúpilo ta bolest, ale da sa, neboj, isla by som znova ak by som musela, radsej ako sa dat rezat pri laparke a stravit 3dni v nemocnici, nenavidim nemocnice:slight_smile:
takze teraz vies, co ta caka a este dodavam, ze potom ma asi 1.5h bolelo brucho, dala som si dalsi ibuprofen a potomm som uz ani nevedela, ze sa nieco konalo:slight_smile:
VYHODA-trva to kratko, takze je to rychlovka, tak sa neboj, zatni zubale a povedz si, ze je to pre dobro veci.A o chvilku nebudes vediet a zabudnes na bnolest,a aj ta je individualna, ja som citlivka a boli ma aj bezne gyn vysetrenie.
Vysledok-som priechodna, tak sa tesim a som uz aj po prvej IUI, bola som 8.7,dnes som si robila zo zvedavosti test, skoda, negativny, ale neva, mame dalsie 2 pokusy:slight_smile:Ja sa tesim, ze nas uz riesia a ze sa nieco deje.Manzel mal slabsi spg ako mal predtym, asi o polovicu menej plavcov:slight_smile:tak dufam, ze nabuduce to bude lepsie:slight_smile:
Tak dufam ze ti to dobre dopadne a postupis na IUI.
Koniec mojej eseje:slight_smile:))
14. júl 2008 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzky - mozem aj ja napisat o HSG - ja som bola na tom v galante, kedze to v TT nerobia..
janulka krasne opisala co sa bude diat, da sa to vydrzat, ja som si cely cas na stole hovorila, ze som silna sebavedoma zena - najhorsie je to vstreknutie, ale to mas za minutku (mozno ani nie) za sebou... urcite to zvladnes - mna inak brusko bolelo cele poobedie, ale ja som si uz ziadnu tabletku od bolesti nedavala, ale prespala som cele poobedie... a tie som spinila take dva dni, ale to skor isla zo mna ta tekutina a trochu krvi... ale inak pohoda... naozaj sa to da zvladnut...
a este vyhoda HSG je v tom, ze na snimkoch moze doki vidiet aj deformaciu maternice - co sa pri laparke vidiet neda...
takze drzim palce... ja som si myslela ze stihnem nase prve IUI uz tento mesiac, ale vyzera to tak, ze az ten dalsi cyklus, alebo az ten dalsi :grinning:
14. júl 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Akoj Vierka, tak ty si teda zena, blahozelam, ze to mas tiez za sebou.A preco nestihate IUI?
14. júl 2008 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula - ved ako citam, tak aj ty to mas uspesne za sebou :slight_smile:)))
mne doki povedal, ze mam prist na dalsi cyklus (ked som mala vysledky z HSG) na 13 DC a ze mi pozrie folikuly a da mi odporucanie do CAR do blavy, ze si mozem vybrat kam chcem ist... no lenze ja mam dostat mrchu zajtra a na 13 DC ma doki dovolenku, resp. az do konca tohto mesiaca :((( cize mi neda doporucenie... tym padom tam pojdem az na dalsi cyklus a neviem ci budu v CAR taky, ze mi spravia hned IUI ked tam pridem, alebo budu chciet aj oni este nejake vysetrenia porobit, alebo ako to tam bude a kedy ma vlastne na to IUI objednaju... :confused:
14. júl 2008 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne tam pri prvej navsteve robili len test na chlamydie, lebo som ho mala davnejsie robeny a nejaku kultivaciu, mala som tam nejake bakterie, ale to ja mam stale, som nevyliecitelna:(Ale vraj tehotenstvu to neprekaza, len to stazuje podmienky nepocetnym manzelovym plavcom.Pri dalsej navsteve mi pozrela vysledok HSG a predpisala clostybegit na stimulaciu ovulacie, berie sa od 5DC a potom sa ide na krv a ultrazvuk v 10-11den cyklu a kedze hormonov bolo dost aj 3väcsie folikuly, hned mi dali piochnut pregnyl na prasknutie folikulu a potom co manzel na druhy den rano odovzdal vzorku, tak mna 2hod nato inseminovali a sla som domkov:slight_smile:
14. júl 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja neviem ci mam test na chlamidie robeny - moj doki mi robil hormonalny profil, folikulometriu, HSG, mangel ma za sebou spermiogram a spolocny postkoitalny test... takze ja cakam, ze tam este nieco odomna budu chciet, tak preto si myslim, ze az o dva mesiace sa dostanem na samotne IUI.... ale to nevadi, ved sme cakali uz dlhsie, tak ten mesiac navyse nas hadam nezabije :grinning:
a vy preco vlastne idete na IUI - aky mate problem?
14. júl 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uuuuf dievcata....roztiahnutie krcka nastrojami.....no no comment, a ta tekutina, jezisi :fearful: Ale inak Vam velmi pekne dakujem, ze ste mi to podrobne opisali...Dam Vam vediet, pravdepodobne ma to caka az nabuduci mesiac...
Janula13 inak mi je to luto, ze prve IUI nevyslo, ale to este nic neznamena.
14. júl 2008 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzky - urcite to zvladnes, neboj... akoze je to neprijemne, ale ked bude po tom a das do seba este jednu tabletku, alebo zaspis, ked sa zobudis ani o tom nebudes vediet... a urcite ti povedia dobre spravy ze je to vsetko ako ma byt :grinning: drzkam palce a potom sa ozvi ked budes mat pred tym, aby sme vedeli kedy mame na teba mysliet :grinning:
14. júl 2008 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Joj ste zlate, dakujem. Urcite sa ozvem pred aj po :wink:
lebo inak ja som strasna padavka a citlivka, ja len tak navonok struham caju, ale inak.... :grinning:
14. júl 2008 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok