• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
ďakujem, kaciatko, treba potom po zákroku nejaký zvláštny režim? lebo ja už neviem, čo mám spraviť, aby sa moje telo odklialo :confounded:
23. nov 2009 o 08:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nie netreba, normálne môžeš ísť do práce, ono zase IUI nie je žiadny zázrak, to nečakaj, do tela sa dostanú spermie ako pri styku, lekár im len skráti cestu, pretože ich vstrekne priamo do hrdla maternice, kým pri styku sa tam musia dostať samy. Ale ak má tvoj muž dobrý spermiogram, tak by to pre ne nemal byť problém.

Meriaš si BT?
23. nov 2009 o 08:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andzi, presne ten problém mám aj ja, jeden lekár mi povedal, že ju mám obrátenú, môj gynekológ, že mierne vychýlenú a v správe po laparoskopii mám uvedené, že je v normálnej AVF polohe alebo ako sa to vraví...

tak ti držím strašne palčeky, aby ti to tentokrát vyšlo... to by ste mali krásny darček pod stromček :wink: a koľký pokus je to?
mne to bude robiť môj gynekológ v Ružinove, on robieva aj takéto zákroky... je fakt super
23. nov 2009 o 08:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
BT som si merala, no vraj, keď mi doktor robí aj folikulometriu a styk načasuje, je to zbytočné... tak som s tým prestala
23. nov 2009 o 08:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
čau holčinky,
zdravím vás staré i nové tváře, jen nakukuju a přeju vše nej nej nej a ať se tu brzo těhulkuje!
u mě nic nového, jeden den je mi hůře, druhý i lépe, tak se to střídá, když je mi lépe, tak si zas říkám, že jestli je vše vpořádku... trošku psycho no... kontrola mě čeká až za dlouho, takže nic nevím, jen se můžu modlit aby bylo vše v oukeji :wink:
ell: já mám dvoje kalhoty už jen použitelné a to je ještě nezapínám, normálně je mám na sichrhajcku zaplé :grinning: a přes to dlouhý trička, halenky nosím... nemám čas se po práci nikde stavit, tak zatím to řeším takhle :grinning: opatrujte se!
23. nov 2009 o 08:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, ďakujem, je to moja 1.IUI. Môj gynekológ mi IUI nedoporúčal, povedal, že plánovaný styk je to isté, ale v CAR-e mi odporučili IUI a prečo to neskúsiť? Keby to nebolo úspešné, tak by to nerobili. A cenovo ma to vyšlo takmer rovnako. V CAR-e mi sledovali cyklus, robili folikulometriu, hormonálny profil a za to som neplatila, len za celkový zákrok. Naopak, u gynekológa som platila za každú folikulometriu 8.2 € takže preto som sa rozhodla, že IUI skúsim.

Ten rok a pol, čo sa snažíte, bol plánovaný styk? Ako si vedela, kedy ovuluješ? Lebo ak to bolo len tak podľa chuti, pár cyklov ste sa nemuseli trafiť, alebo ak napr. máš manžela, čo chodí na služobky. Ale ak bol styk plánovaný a dobre načasovaný, tak rok a pol je už dosť dlhá doba na to, aby sa vám to podarilo.
23. nov 2009 o 09:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som sa tiež nakoniec rozhodla, že to skúsime, hlavne kvôli tým stresom, či sexíkovanie stihneme alebo nie... a tiež je to také o ničom, keď vieme, že teraz musíme...
Ja sm najprv asi pol roka nič nesledovala, vtedy mi po vysadení antikoncepcie chodila mrcha tak všelijak, tak som to nechala tak, potom som šla k doktorovi, spravil mi hormonálny profil a zistil, že asi nemám ovuláciu, nasadil clostilbegyt, no to sa mi utvorila cysta a vaječníky reagovali tak všelijak, vtedy som si aj merala BT a chodila na folikulometriu, no ovu bola biedna, ak vôbec... tak som šla na laparku, teraz už ovulujem krásne, no aj tak sa to nepodarilo... ani pri plánovanom styku, tak neviem :frowning2: Uvidíme, čo prinesie IUI... tiež prečo to neskúsiť? :wink:

A výsledok sa dozvieš kedy? Pôjdeš na krv či si máš spraviť sama test?
23. nov 2009 o 09:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, a čo ti robili na laparke? Drilling vaječníkov? Mala si asi syndróm PCO, či nie?
Ja sa výsledok dozviem o cca 10 dní ak mrcha nepríde skôr. Pôjdem na test z krvi, lebo ten domáci, čo reaguje na hCG v moči môže byť falošne pozitívny.
23. nov 2009 o 09:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
áno, robili mi drilling + prefukli vajcovody... PCO neviem či mám, ale asi tak trochu áno :unamused: Ty si na laparke bola? Koľko sa už snažíte?

Tak držím palčeky na ten test, musíme myslieť pozitívne :wink:
23. nov 2009 o 09:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, ako pise andzi, nijaky zvlastny rezim. ja som uz v ten den ostala doma, na druhy som isla do prace... a zmiernila som cvicenie, dr povedal, ze by nebolo dobre, aby som bola unavena...
23. nov 2009 o 09:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobre ranko prajem :wink: ahojtee vsetky tak uz sa mi to pekne krati dnes som presne tyzden po iui takze ete tyzden vydrzat a dozvieme sa ci sme boli alebo neboli uspesny...
23. nov 2009 o 09:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, ktory dc ti robili laparku?
23. nov 2009 o 09:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kaciatko, na 22DC

apoloma, držíme palce :slight_smile:
23. nov 2009 o 09:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujemmm bobi :sweat_smile:
23. nov 2009 o 09:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte

dnes som bola na kontrole (krv, UTZ), stimulujem injekciami - Merional 75- A na protokole mam napisane ze od 5 do CCA 9 dňa. Tak som brala od 5 do 9 dna (tolko injekcii mi aj predpísali). A dnes pridem a sa mia pyta ci beriem tie injekcie. Vravim ze v sobotu som bola na poslednu a ona na mna spustila ze to ako a že to mam brat nepretrzite a ked mi nevysli mala som prist pre recept. Som stale dookola opakovala ze som to nevedela lebo mi to nikto nepovedal a ona furt s tym papierom ze tam mi pise cca do 9 dňa to znema ze aj dlhsie. Spravala sa ku mne otrasne :( Človek aby si medicinu vystudoval. Platime ich a este sa spravaju takto :frowning2: Akoby som bola uplna hlupana. AAaaaaaaaaa musela som sa vykecat - na zaciatku roka prechádzam do ISCSARU - ste tam spokojné?
23. nov 2009 o 09:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, nie ja som na laparke zatiaľ nebola, nikto ma tam zatiaľ neposlal, ale už si tú myšlienku pripúšťam, že ak sa nepodarí 2-3x IUI tak ma tam asi pošlú. Bránim sa tomu zubami nechtami, som ochotná ísť aj na IVF, ale rezať sa nedááááááááááám. Pomóóóc! :slight_smile:

apoloma, aj sa cítiš "inak"? Ja nie, úplne normálne, žiadne tehotenské príznaky. Odporúčali vám v CARe aj sexík po IUI? Nám hej.
23. nov 2009 o 09:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andzi a na HSG si bola?
23. nov 2009 o 09:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alienka :frowning2: tak to muselo byt pekne neprijemne. ja som v iscare veeeelmi spokojna, mozem len doporucit.
bobi, dakujem! bala som sa, ze to musi byt na zaciatku cyklu... ja rozmyslam, ze idem do laparky :sweat_smile: :confused:
23. nov 2009 o 09:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andzi, ja som si myslela, že IUI robia len ak vedia, že vajcovody sú priechodné... a na to treba laparku
laparka nie je až taká strašná, zvládla by si ju, ja mám len také tri krížiky na bruchu, ináč nie je nič vidieť, takže nie je to také klasické rezanie...

alienka22, nič si z toho nerob, ja tiež mám aj zlé skúsenosti... no to asi všetci... viď teraz tá rodička, čo zomrela v Spišskej :confused:
23. nov 2009 o 09:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andzi nijak inak sa necitim ale od piatku ma strasne boli podla vsetkeho mechur no dufam ze to nieje maternica proste neviem co to je ale v piatok som mala hrozne krce ,teras je to trochu lepsie ale na dotyk stale velmi citlive a bolestive!!! to s tehu nema ale urcite nic spolocne len vravim ze teras sa skor zaoberam tym ako iui. ak mam zapal mocoveho mechura tak ma trafi slak!!! pijem urolog.cajik 3xdenne a manzel mi isiel kupit urinal no a sexik jasne kazali nam aj sme to patricne vyuzili :sunglasses: ale teras len lezim v teplucku a ohrievam sa lebo dokimu nechcem ist tak dufam ze mi to prejde...
23. nov 2009 o 09:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kaciatko, no laparka by sa mala robiť hneď po mrche, ale ak má niekto nepravidelný menzes a na laparku sa objednáva nejakú dobu dopredu, tak sa to nedá moc odhadnúť... no aspoň som potom rýchlo dostala opäť menzes a mohli sme snažilkovať :wink:
a prečo chceš laparku? IUI ti už robili a neúspešne?
23. nov 2009 o 09:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, nie vzdy. mne dr hovoril, ze zatial nie je dovod mysliet si, ze nie su nepriechodne... a ze je to mensi zasah skusit to takto... ale mam pocit, ze by som si bola istejsia, keby to bolo ok :confused: neviem...
23. nov 2009 o 09:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bobi, mam za sebou jedno neuspesne iui... dr hovoril, ze dve a az potom, ale ako som pisala, asi by som si bola istejsia, keby som vedela, ze je to ok
23. nov 2009 o 09:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak já teď nevím, mám jít do toho 3 IUI :wink: , nebo si dát měsíc pauzu a jít rovnou do IVF :sweat_smile: ??
23. nov 2009 o 09:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojky - holčiny dlouho jsem vám nenapsala, ale nebyly u mě žádné novinky (ale stále vás čtu)

v sobotu se mi podařilo přemluvit mrchu a konečně jsem to dostala, dnes jsem 2DC a začínám se stimulací Puregonem - tentokrát ale se 4krát větší dávkou než posledně, na folikulometrie jdu v sobotu ve 12:00 tak že ortel bude vyřknut v pravé poledne, jestli to bude i nyní bez reakce tak Dr. říkal že se na IUI vykašlem a zažádáme o IVF, tak mi držte palečky
23. nov 2009 o 09:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mne nerobili ani laparku, ani HSG a HSG by som si ani nedala robiť, jednak to vraj bolí a rontgenovať vaječníky, no to by ešte chýbalo.
23. nov 2009 o 09:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ja som bola na HSG tusim je to mensi zasah ako laparka - zisltiovali mi priechodnost - je to cez sono a streknú do vas tekutinu aby videli ci sa prelieva. No bolelo to ako čert ale mam to za sebou
23. nov 2009 o 10:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
petronelka drzim silno prsty aby vsetko dobre dopadlo
23. nov 2009 o 10:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
schimi, neviem koľko máš rokov, ale ja už by som asi na 3.IUI nemala nervy...ivf nie je až také strašné, ako sa zdá a keď som bola min. týždeň v CARE na IUI tak tam skoro všetky baby boli zaradené do IVF, kontroly, stimulácia, odber, transfer (pochopila som tak z rozprávania, čo som začula kde tam). A by ste sa divili, mladé baby, veľa ich nemalo ani 30. Takže ja sa ivf už tak nebojím a išla by som na to. Je to oveľa väčšia šanca ako IUI.
23. nov 2009 o 10:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andzi, HSG by som si ani ja nedala robiť, laparka mi príde znesiteľnejšia... po prebudení z narkózy síce bolesti boli, ale zotavovala som sa veľmi rýchlo, každopádne odporúčam, aspoň vieš, na čom si... a dá sa to vydržať :wink:
23. nov 2009 o 10:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok