• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
baby, ste zlaté ďakujem, ja som však večná pesimistka a viem, ako to dopadne. Nebojím sa, lebo to cítim. Ja neviem, ako vy, ale mne vždy vnútorný hlas povie, čo príde. Koľkokrát v živote som si už želala, aby sa niečo nestalo a ono sa to skoro vždy stalo a naopak. Keby som bola tehotná, tak by som to cítila. Určite však ešte skúsim ďalšie IUI.

apoloma, len 2x a už idete na IVF?

petra, ako si stimulovala na IUI? Tie bolesti si určite nemala zo samotného zákroku, ale z liekov.
1. dec 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
apoloma to mi je luto :(

andzi drzim palce a uz nedockavo cakam na vysledok
2. dec 2009 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky, u Apolináře jsem tento rok podsotupila 2x IUI a bohužel se nezadařilo. Mám problém ten, že bez léků nemám vůbec menstruaci. Můžete mi prosím poradit, co bych mohla sama bez dr. udělat, abych menstruovala?
2. dec 2009 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i, ja mam ten isty problem, bez liekov nic... ale bohuzial neviem ako sa da tomu pomoct :frowning2:
2. dec 2009 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko81- tak se asi bohužel bez dr. neobejdeme a budu se muset znovu objednat k dr. na další pokusy IUI.
2. dec 2009 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, takže hlásim, môj dnešný test negatívny. Čakala som to, tušila som to. Nič, ideme ďalej.

kaciatko, 1u1c, absencia menštruácie môže byť príznakom syndrómu PCO, dá sa to zistiť aj odstrániť laparoskopiou.
2. dec 2009 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak, ty ako? čakám na pozitívne správy!
2. dec 2009 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
l1u1c1i, ano, bohuzial to asi bez dr nepojde. predpokladam, ze asi ani bez liekov neovulujes...
andzi, ano, u mna to je pco. ale pco laparoskopiou neodstranis, bohuzial...
2. dec 2009 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko, dá sa urobiť drilling vaječníkov
2. dec 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky princezny... tak ja som včera dostala pregnyl a zajtra ma čaká IUI... verím, že to nebude moc bolieť a že to zvládnem :unamused:

kaciatko, laparoskopiou môžu byť vaječníky trochu naštartované... a aj pri PCO začnú ovulovať...
2. dec 2009 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi je mi to líto, chjo....budeš si dávat měsíc pauzu? Clostilobegyt prý mívá dojezd, takže můžeš být nastimulovaná ještě následující měsíc. Tak se určo snažte! :wink: Držím ti pěsti!!!!
2. dec 2009 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ano, toto viem.. ale neodstrani to pco... bohuzial aj po laparoskopii a drillingu vajecnikov sa stav postupne vrati naspat... pco je aj hormonalny problem... a ten sa neodstrani... pco ako take sa vyliecit neda :pensive:
2. dec 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej, vraví sa, že sa ten stav spred laparoskopie vráti späť, no mne doki povedal, že vhodnou liečbou sa to dá potiahnuť čo najďalej... aby sa za ten čas zadarilo, tak neviem :unamused:
2. dec 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, ano... pri laparoskopii ti vlastne odstrania "mechanicku prekazku", ktora je tvorena tymi cystickami, takze sa mozu vytvorit dominantne folikuly. vhodna liecba, pripadne vhodna volba hak (v obdobi, ked zena nechce otehotniet) je naozaj dolezita...
2. dec 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som po laparoskopii a už tretí cyklus som mala krásne folikuly, ukážkovú ovuláciu, takže mne to v tomto smere pomohlo... predtým som ovulovala nepravidelne a folikuky boli malé ak vôbec... prípadne sa vytvorila cysta :unamused: Takže mne laparka pomohla, no zatiaľ bez úspešného konca :confounded: Uvidíme, či IUI teraz pomôže...

ty si už na laparke bola?
2. dec 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, aby sme sa chapali, ja viem, ze pri pco je laparka uzitocna... myslela som to tak, ze ho neodstrani, proste nevylieci... pco budes mat aj po laparke, chapeme sa?
som rada, ze ti to pomohlo, dodalo mi to trosku odvahy... mam ju pred sebou... par dni... ja som od vysadenia hak ms bez liekov nedostala a moje stimulacie boli, povedzme, rozpacite...
iui sa nemusis vobec bat :wink: kam chodis dr?
2. dec 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte bambulky. Tak už som konečne v práci.

no ráno testíkovala, až dvakrát, pre istotu. Na prvom bola veľmi, ale fakt veľmi svetlá čiarka, taký duch z diaľky. Ten som robila ráno o 4.30 a druhý som robila o 6.00. Aj na druhom je duch. Je síce trošku silnejší, ale moc tomu nedávam. Bola som ráno na krv a keď som to ukázala sestričke, tak ta vravela že z toho asi nič nebude, tak neviem :frowning2:
zajtra o 9.30 budú výsledky z krvy, takže sa to zajtra rozhodne. Takže neviem ako na tom vlastne som.
2. dec 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko, veľmi rozumne si to napísala, presne tak to je, ja som ťa pochopila :wink: ja laparku určite hodnotím pozitívne a odporúčam

tebe robili IUI aj bez laparky? myslela som, že predpokladom pre IUI sú priechodné vajcovody a tým pádom laparka

mne budú robiť IUI v Ružinovskej nemocnici, Dr. Žáček
2. dec 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak, aspoň že máš ešte nádej, veď uvidíš, ale 14. deň po IUI by mal byť hcG už aj v moči.
2. dec 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak, fíha a čo sestricka o tom vie? či z toho bude alebo nie? aj tak sa vacsina testov odporusa robit az po vymeskani menstruacia vtedy je to jasnejsie. SIlno drzim palce aby ti to vyslo :wink:
2. dec 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak, ešte nehádž flinto do žita, možno predsa... niekedy sa // objavia až neskär, držím pästičky
2. dec 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, vôbec sa neboj, nebolí to, je to pohoda, najhoršie je to čakanie.
2. dec 2009 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem vám za podporu, bábiky
je tu vôbec niekto komu to vyšlo na 1. krát?
2. dec 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi - ell to vyslo na prvy krat - a hned dvojicky :slight_smile:
2. dec 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, ano predpokladom pre uspesnu laparku su prechodne vajcovody... ale niekedy lekari nerobia hned laparku, tak sme boli aj my, skusili sme nevyslo, reakcia na lieky bola taka aka bola - idem na laparku... dala som zazraku sancu, bol to mensi zakrok ako laparka...
alimak, drzim palce, este nic nie je stratene. niekedy to test este nemusi zachytit, ale z krvi to mas iste :slight_smile:
2. dec 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej, kačiatko, tiež si myslím, že treba najprv skúsiť tú jednoduchšiu cestu, verím, že laparka teraz pomôže :wink: veľmi držím palčeky

alienka, tak to sa teším, že sú tu aj takéto úspešné snažilky :slight_smile: teraz už len to zajtra vydržať a potom veriť :wink:
2. dec 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem vám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. dec 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, dakujem! ja ti drzim palce na zajtra... a vazne sa neboj :wink: nemas sa coho :slight_smile:
2. dec 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak1, no teda nevím jak sestřička, ale kdybych já našla viditelnýho ducha na testu, tak si teda myslím že těhu jsem. Vždyť jak píšou holky, někomu se // ukáží na testu až po termínu ms, a obecně se doporučuje testovat třeba až 5tý den po vynechání, buď tam čárka bude nebo nebude. zítra ráno si udělej ještě jeden testík a uvidíš, pokud tam bude zase duch, tak si myslím, že jsi na dobré cestě.
2. dec 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak, to bola asi jedna z tých premúdrelých sestričiek :grinning: hlavu hore :wink:
2. dec 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok