• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
paní haf Ty jsi kvůli IUI an PN? Kdo Ti to doporučil?
13. okt 2008 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik - doporučil mi to obvodní lékař, že bude lepší, abych byla v klidu. pravdou je, že ty volesti vaječníků prožívat v práci, tak se z toho pominu.
13. okt 2008 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mě v CARu říkali, že je zbytečná PN, že IUI je v podstatě "pohlavní styk", stimulovala jsem Clostilbegytem, po IUI mě nechali hoďku ležet s nohama nahoře a pak šupky domů, do večera se šetřit ( možno mít i sexík :grinning: ), zkrátka se chovat normálně, takže PN jsem neměla
13. okt 2008 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pro pani haf jsem to psala :sweat_smile:
13. okt 2008 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsem docela nervák, tak je lepší, že jsem doma, navíc ty věčné ultrazvuky, kdo to má stíhat, pořád fronta v čekárně, nestihla bych se vrátit do práce, mám to dost daleko. Připadám si tam vždycky jak blbec, v ruce chlaďáček s injekcemi, mezi mnou těhu maminy, skok na lehátko, píchnutí, trochu si posedím, dost špatně to snáším, tak se bojí, abych se tam nevyvalila. Když se tak zamyslím, ostatní maminy ani neví, jaké mají štěstí.
13. okt 2008 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paní haf Kolikrát jsi byla na UTZ. Já byla jen 13 DC cyklu, dr řekl, že je tam 1 folík,sestřička píchla Pregnyl a druhý den jsme šli na IUI.
Přiznám se,že bych před IUI nechtěla být doma, byla bych nervózní z toho čekání. A tím, že jsem stimulovala tabletkama, tak odpadlo i docházení na injekce jako chodíš Ty.
13. okt 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik - zatím 2x, 6 a 9 DC, chtěli to udělat už zítra,ale pak až ve středu. Já si zase říkám, že se v klidu nachystám, vyspím, abych tam nepřišla jako troska. Je to názor od názoru, mám pocit, že když sjme odpočinutá, tak je všechno hned lepší. Jaké tabletky jsi užívala?
13. okt 2008 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj suvik...mozem sa spytat ako u teba prebiehala stimulka? ako dlho a cim si stimulovala?
ja by som mala od zajtra zacat s clostilom od 5. do 9 DC len sa trochu bojim...lebo u mna ovu inak zvykla prebiehat normalne tak sa teraz bojim ze ked zacnem inak normalnu ovu este stimulovat liekmi ci si nejako neposkodim resp. neprivodim OHSS... ale su tu aj take baby ktore stimulovali aj s normalnou ovu a su v pohodke... diiik...a drzim velmi palce!!! :dizzy_face:
13. okt 2008 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik: dnes mi tiež nie je najlepšie ale dá sa to vydržať.

vanesska: neboj sa, OHSS nie je taký bežný a clostil berieš aby vedeli na 100% ziistiť ako ovuluješ, v ktorý deň cyklu a hlavne aby vedeli kedy ti pichnúť pregnyl na prasknutie folikulov. Clostil môže navodiť vznik viacerých folikulov. Mne narástli 2. Trosku ma len prekvapilo že ho berieš 5 - 9 deň. Ale to sa určuje podľa tvojich krvných hormonálnych testov, takže by to malo byť v poriadku. :slight_smile:

pani haf: a nemáš niekoho známeho kto by ti pichal injekcie? Ja som chodila k susedke a tá si dala naozaj záležať. Pekne pomaličky a vôbec ma nebolel zadok, len pri vstrekovaní roztoku to trochu zaštípalo. A to čakanie v čakárni musí byť pre teba dosť blbé ak si medzi tehulkami.
13. okt 2008 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik - jasně, píchá mi to rodina, ale když chodím na ty kontroly, tak si to nechám píchnout v ordinaci.
13. okt 2008 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani haf
vanesska

stimulovala jsem 3.-7. DC Clostilbegytem tablety 1-0-1
pak 13 DC cyklu na UTZ, jeden jediny folík, tuším, že 20 mm velký, píchly Pregnyl a za 24h IUI

vanesska žádný OHSS nedorazil, urodil se jeden folík, co se ovu týká, nikdy jí u mne nikdo UTZ nesledoval, já jí necítím a dle ovu testů jsem jí nevystopovala, podle 3x dělaných krevních testů na hladiny hormonů prý jí mám ( snad jsem to posala srozumitelně :unamused: )
Neboj se! Doktoři ví, co dělají! :wink:

pani haf vůbec neříkám, že Tvůj přístup k IUI je špatný! Já jsem postupovala podle doporučení CARu, kdyby mi řekli, že mám být doma, byla bych! :slight_smile:
13. okt 2008 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik - v pohodě, nezlobím se, jen říkám, že na mě pobyt doma působí lépe než v zaměstnaní, nikomu nic nevysvětluju, manža je solidární, musím ti říct jeho vtipnou poznámku: no co, řeknem, že budemme mít psa!!!! ještě, že je takový veselý a bere to v pohodě. Nebýt něj, tak už jsem se dávno zbláznila. Dnes mi řekli, že je tam jeden folík a druhej je tam kdesi taky, jen si nepamatuju velikost, jde mi z toho hlava kolem. Pregnyl momentálně chladím v ledničce, zbyl mi jeden.
13. okt 2008 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani haf
to je ok :slight_smile:
Mě zase vlastně připadalo dobré, že když nemám PN, nemusí v práci nic říkat. Na 13DC, když jsem šla na UTZ jsme si s manžou vzali volno. Pochopili jsme totiž na první návštěvě v CARu, že když to bude k tomu, IUI hned udělají. Spoléhali jsme na to, jenže dr nám řekl, že na IUI máme přijít druhý den. Jenže to jsme měli být oba v práci, pracujeme spolu, takže to bylo poměrně náročné službu prohodit, ale zadařilo se. Za cenu toho, že jsme byli prozrazeni. Takže to teď všichni řeší, ale nejspíš by to stejně řešili. Tak co.
Takže můj plán-nikomu to v práci nevyšel :angry:
13. okt 2008 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj vanesska, ja som mala tiež ovu normálne - teda dva krát zasebou, čo som bola v lete na utz ale aj tak mi pred IUI dali clostil, vraj aby sa zvýšila šanca
ahok komarik, ako ? Ja to asi nevydržím a zajtra testnem som ako na ihlách. Inak stále nič , žiadne príznaky. Sem tam mierne pobolí vaječník ale to len dva tri krát za deň keď mám nejakú námahu a dnes ránoma bolelo podbruško, ale len asi 20 min až som si myslela, že príde ms. :slight_smile:
13. okt 2008 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komari tak se drž!! :slight_smile:
13. okt 2008 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik - tak u nás v práci se strašně drbe, tak mají smůlu, neřeknu nic, ale určitě si myslí, že jsem těhule, chichi, já jim dám :slight_smile:
aduska - budu na tebe myslet, aby to vyšlo
13. okt 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ja som taká rada, že tu môžem popísať také veci čo ma trápia a v mojom okolí veľmi o tom nechcem hovoriť. Aj tak tomu nerozumejú. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tu sú samé zlatíčka - babenky ktoré vždy pomôžu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

aduska: MS ti hádam ešte nejde, ale som rada že má bolesti aj niekto iný, už som si namýšľala že som nejaká cintľavka. Zatra asi na net pojdem len doobeda, lebo po práci idem do Dudiniec na kozmetiku. Beriem plné auto kolegýň takže sa tam zdržíme do večera. Máme tam známu a tá má veľmi dobré ceny. Normálne sa nám oplatí za ňou cestovať. :dizzy_face:
suvik: dík, aj ty sa drž. :dizzy_face:
13. okt 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj adus, daj vedieť keď si test urobíš. Ja som si dnes tiež kúpila, ale ešte hádam vydržím do 10 dňa po IUI. :sweat_smile:
13. okt 2008 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zajtra mi začne 12 ty deň po IUI, tak snáď nie je skoro na ten test. Určite dáem vedieť a uži si tú kozmetiku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
pani haf ďakujem,
13. okt 2008 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik - taky jsme ráda, že si tu poplkáme o těch našich věcech :slight_smile:, já o tom taky nerada mluvím na veřejnosti, hodně to tajím, nechchi, aby mě někdo litoval :frowning2:
13. okt 2008 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik-promin ze jsem spatne napsala Tvůj login
13. okt 2008 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky jsem moc ráda, že taková diskuse funguje. Mám pocit, že mě nikdo, kdo o našem problému ví, nechápe.
Jsem ráda, že tu jste :dizzy_face:
13. okt 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlavně bychom se měly vzájemně podporovat, člověk se nemusí bát napsat cokoliv, takže holky snažilky, hlavu vzhůru :slight_smile:
13. okt 2008 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska222 jak dlouhý máš cyklus?? Kolikátý DC Ti dělali IUI, snad nejsem moc zvědavá :fearful: . Ale pořád řeším sama sebe a srovnávám svoje pocity a zkušenosti s těmi vašimi.
13. okt 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani haf.....odkud jsi, nemusíš psát přesné místo, stačí mi okres, kraj......
13. okt 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik můj 10-tý den bude zítra, ale po tom jak se cítím dnes jsem na testík vůbe nepomyslela, připadá mi, že mrcha dorazí každou chvílí
13. okt 2008 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik - severní morava, jdu na iui 11 DC :slight_smile:
13. okt 2008 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak směle do toho! To zládneš!! :slight_smile: :slight_smile:
13. okt 2008 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suvik, nebojím se, však to bude dělat pan doktor :slight_smile:
13. okt 2008 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vám sa žije keď máte taký krátky cyklus. Ja mávam ovuláciu na 16-18 deň cyklu. S aduskovu sme prvý raz boli na IUI spolu a druhý raz mám sklz o 4 dni. No nevadí hlavne nech sa zadarí tehu. :dizzy_face:
13. okt 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok