• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
bobi, toto bolo moje tretie IUI. a na stimulaciu musim brat len injekcie pretoze clostilbegyt mi pôsobi nepriaznivo na sliznicu. A 10 dní z mesiace stale na pohotovost a plus tie injekcie ma vysli na 3000 korun plus pohotovost na 600 korun plus samotne IUI. Ono to niiei je az tak vela ale kazdy mesiac takto je to o drzku a teraz sa nam zlepsili vyrazne spermie tak to hadam vyjde aj prirodzene :slight_smile:
7. dec 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka, chápem ťa, ono to nie je niekedy ani tak o peniazoch ako o tej psychike, stále dokola a zasa a zasa :angry:
a kde je vlastne u vás problém? na laparke si bola?

my máme spermie ukážkové, no prirodzene sa nám to nepodarilo :frowning2:
7. dec 2009 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bola som na hsg a vajecniky mam oba priechodné, hormonlany profil mam dobry, mali sme znizenu pohyblivost 20% pri 4 spg a teraz na poslednom IUI to bolo 50 % :grinning: . Nechapem ako sa to mohlo takto zlepšiť. Ostatné hodnoty tiez mame vyborne. Este ma trapi otazka, či mam priaznivbe prostredie ci ich nezabija moj hlien. Chcem aby mi este spravili tento test ale zaital ho nik nenavrhol tak na buduci tyzden ked tam budem sa nan spytam
7. dec 2009 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ale ak by to bolo tým hlienom, IUI by mohlo pomôcť, nie? veď tým sa vlastne ten hlien obíde a spermie sa vložia priamo cez krčok do maternice... alebo som to zle pochopila? :confused:
mne tento test tiež nerobili, tiež som už o ňom uvažovala

a spravili ste na zlepšenie spg aj nejaké opatrenia? môj manžel je abstinent, nefajčí, papá selén a zinok, snažím sa variť zdravo, aj keď občas samozrejme zhrešíme :grinning: a spg mal veľmi dobrý... netvrdím, že príčinou môže byť zlý životný štýl, to v žiadnom prípade nie, no možno preto nemáme v tomto problém, no ťažko povedať... :confused:
7. dec 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Emers..tak už to nejako vydrž..a nestresuj sa le si tehu užívaj..všetko bude ok :wink:

Aleinka..tak zajtra bdueš testovať,budem držať palce :wink:

Jonnie..to je nejaké divné..prečo si nemohla ísť na IUI, ved aj s jedným sa dá..to je nejaká hlúposť nie?

Bobi..vy máte oki spermoše..to ste šťastný ľudia , držím palčoky :slight_smile:
7. dec 2009 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievky, ako?

ciselko, vidím, že už máš termín na OPU, tak budem silno držať prsty.
7. dec 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andzi, áno už túto stredu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a čo ty, čo máš nové?
7. dec 2009 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kočky,

potrebovala by som poradiť... chystala som sa teraz v decembri na svoje prvé IUI, ale moja menštruácia sa opozdila a dorazila až dnes... Tak si teraz nie som istá, či mám vôbec začať brať pregnyl - či to IUI stihnem. Posledný možný termín v CAR na IUI mám 23.12., potom majú dovolenku. A 23.12.09 budem ja 16. DC. Ktorý DC sa približne robí IUI? Viem, že asi je to dosť individuálne, ale je nejaká pravdepodobnosť, že by to bolo až 17. DC?
Za normálnych okolností by som to neriskovala a odložila to na január, ale tento cyklus som už začala brať jedny lieky ako "predprípravu" na IUI, tak dúfam, že to nebolo zbytočné :frowning2:

ĎAKUJEM vám
7. dec 2009 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte holky, jaká bývá stimulace k IUI? To je krátký protokol? Rozhoduju se, jestli zkusit nejdřív toto, nebo rovnou IVF.
7. dec 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte bambulky, prajem pekný večer.

Alienka: aj u mňa to boli také pocity ako pri mrche a pozri, zadarilo sa. Len nebuď sklamaná, ak tam nebude nič. Ja som dnes 19 deň po IUI, krvný test pozitívny a dnes ráno keď som si robila test ešte stále nie je druhá čiarka taká silná ako tá prvá. Takže tehu test nie je až taký 100%. Ja som mala na prvom teste ducha a krvička potvrdila tehotenstvo. Takže aj keď nič na teste nebude, radšej si to over krvou.

andzi? a ako ty? čo ďalej???

cisielko - držím palčeky

babenky, aj vám ostatným držím palčeky.

Ja idem vo štvrtok na ultrazvuk a krv, tak dúfam, že to bude OK a dostanem tú malú zlatučkú knižôčku.

bambulky ešte raz veľa štastíčka :dizzy_face:
7. dec 2009 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorry, myslela som clostilbegyt, nie pregnyl....
7. dec 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ciselko, drž sa, potom daj vedieť, ako si dopadla a koľko ste mali oocytov.

alimak - aj tebe držím palce, ale pokiaľ viem, tak tehotenskú knižku ešte tak skoro nedostaneš.

pajas: pred IUI sa nedáva žiadny protokol, to si pletieš s IVF. Väčšinou sa stimuluje Clostilbegytom, ale je to individuálne.

mimmi: na to sa nedá jednoznačne odpovedať, ja neviem, ako dlhé mávaš cykly, ale na just sa ti môže cyklus predĺžiť a môže sa kľudne stať, že IUI nestihneš. Svet sa však nezrúti, neviem, v akom CAR-e si, ale ja keď som bola na IUI, tak som platila až v deň IUI. Takže ak by si to náhodou nestihla, tak platiť nebudeš a môžte sa snažiť prirodzene.
7. dec 2009 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alimak, pýtala si sa ma, čo ďalej. Momentálne nič, s manželom oddychujeme a budeme sa snažiť prirodzene. Mne ten clostilbegyt nerobí dobre, od včera ma pichá v pravom vaječníku a toto som nikdy nemala. Teší ma aspoň to, že menštruácia prišla pekne po poriadku, v termíne.
7. dec 2009 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ANDZI - ďakujem za reakciu. mne nejde o tie peniaze, ale o tie hormóny, ktoré veľmi zle znášam. Keď som doteraz brala clostil, tak len jednu tabletku a bolo mi z toho tak zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: jeden krás mi zvýšila dávku na 2x1 a skončilo to 8 cm cystou....
7. dec 2009 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko

všetkym vam dakujem za povzbudenie.

Je mi mizerne :( celu noc ma bolela hlava a rano este aj brucho ani neviem ci zaludok ci co. Vcera som nevydrzala a spravila test 10 DC. Najprv nebolo nic potom mozno po 20 - 25 minutach som videla ducha podla mna celkom zretelne som bola zvedava co povie manzel ked pride z prace a ked som sa pozrela potom opat tak uz zasa nic. Moze mi z toho tak sibat? :grinning: ja uz neviem. Mohlo to zmiznut? urobim zajtra z ranneho mocu to bude 12 DC tak uvidime

bobi manzel zacal sportovat viacej, viac zeleniny, vitaminy profertyl a vymenili sme slipy za volnejsie trenky - ale nerobil to nejak dlho tak neviem ci tak kraty cas zmeny mohol sposobit take zlepsenie alebo nieco ine

andzi aj ja potom dam pauzu myslim ze ot je pre telo a psychiku fajn

ciselko tak v stredu na teba budem mysliet :wink:

alimak keby si mala pravdu :slight_smile:

mimmi 77 mne clostyl nerobil dobre lebo mi zle pôsobil na sliiznicu tak som dostala injekcie Merional 75 a tie mi nerobili ziaden problem
8. dec 2009 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásne ránko :slight_smile:

mimmi77, tak ako píše andzi, ak by ovu dovtedy nevyšla, budete sa snažiť prirodzene, ja by som clostil brala aj tak, no keď sa ti tvoria cysty, fakt neviem... mne sa pri clostile najprv tiež spravila cysta, to ma doki poslal na laparku a odvtedy sa už netvoria, a na laparke si už bola? a ešte k tomu dňu IUI... mne ho robili na 14DC

alienka22, či ti môže tak šibať? :sweat_smile: mne už občas tiež, takže by si nebola sama :grinning: no ak si na testíku videla ducha, tak možno hcg stúpa pomaly a vyšlo to!!! určite test zopakuj, podľa mňa si robila ešte skoro... strašne držím palčoky :wink:

alimak1, a máš aj nejaké príznaky? kedy si začala cítiť, že asi to vyšlo?

pajass, určite najprv IUI, aj keď neviem, kde je problém u vás... no IVF sa mi zdá náročnejší zákrok...
8. dec 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bré ráno...snažilky

alienka: úplne ťa chápem, tretie IUI, túžba po // sa stupňuje, nervozita stúpa geometrickým radom aj v súvislosti s blížiacimi sa Vianocami. Čím ďalej sme v snažení pokročili, tým je sklamanie z neúspechu väčšie, to je prirodzené. Ale v tomto ti nepomôže nikto, musíš sa s tým vyrovnať sama. Mne napr. dosť pomohlo, že som prestala čítať všetky možné témy na koníkovi, z čoho som mala depresie, lebo každú chvíľu som čítala len sťažnosti na lekárov, zanedbanú zdravotnú starostlivosť a rôzne katastrofy. Takže už čítam len príjemnejšie veci a uľavilo sa mi, toľko na to nemyslím a neupínam sa na otehotnenie za každú cenu. Držím palce. :slight_smile:
8. dec 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi dik :slight_smile: ja sa na to tiez neupinam iba nejake 3 - 4 dni pred mrchou je to horor :slight_smile: ine dni v pohode, ak pride mrcha tak nevadi ziadna tragedia som rada ze vobec chodi tak pravidelne a stale a nemusim riesit este aj to.

ja som tam videla jasnu ciarku obrys (ale nebola ruzova ako testovacia ale tak siva bezfarebna - neviem ci je to zrozumitelne.) A po chvili zmizla - hm cudne. Som zmierena s tym ze asi nic ale sanca je vzdy

zajtra skusim opat a potom este v piatok pred krvou aby som sa dostatocne pripravila na to hlupe slovo - negativné :grinning:

pajass - určite IUI :slight_smile:

mimi77 mne robili IUI na 15 DC
8. dec 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka, a ty máš prísť k dokimu na krv? ktorý DC? ... lebo mne kázal len počkať na mrchu a ak nedojde, tak testnúť :confused:
8. dec 2009 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v piatok mam ist, to bude 14 dni od IUI - lebo ak bude negativny tak mi povedia vysadit utrogestan inak by asi aneprisla neviem kym by som ho brala
8. dec 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj, ja beriem duphaston... je to to isté ako utrogestan? :fearful:
8. dec 2009 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano je to na udrzanie ak by sa uchytilo akurat ja beriem utrogestan vaginalne a ak by sa to zadarilo budem ho brat este dalsie tri mesiace
8. dec 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to vraj budem brať aj ja ďalej... no teraz ho beriem od 15DC do 24DC po 2 tabletky... no a keď potom mrcha do nejakých 4 dní, nepríde, tak si mám spraviť test a ak by bol pozitívny, mám rýchlo dojsť za dokim pre ďalší duphaston na 1. trimester...
8. dec 2009 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: tak hadam nam to vyjde :slight_smile:

a jedna otazka mimo co kupujete vasim pod stromcek? potrebujem inspiraciu
:sunglasses:
8. dec 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :grinning: dakujem, ze ste na mna vcera mysleli :wink: som v pohode, vcera cca 15,30 sme boli doma. "opravili" mi vajecniky, vajickovody su priechodne, o 10 dni mi vyberu stehy a od noveho roku ideme na to :slight_smile: bola to pohoda, odkedy ma zobrali na sal do casu kedy ma zacali budit ubehla asi hodinka. dr som videla na sale, kym ma uspali a aj spravu mi priniesol, bola to maximalna pohoda :slight_smile: ale som rada, ze to mam za sebou :grinning: citim sa fajn, ako keby som spravila straaaasne vela brusakov :slight_smile:
alienka, s tym testom je to klamlive, niekomu ukaze, inemu nie... zavisi, ci je ta hladina hcg dostatocne vysoka, aby sa ukazala aj v moci... mne povedali, ze iste je to az z krvi :sweat_smile: mooc ti drzim palce
bobi, utrogestan a duphaston je to iste, myslim, ze jeden je prirodny a druhy synteticky progesteron... ja som ho vysadzovala az po krvnych testoch, dovtedy povedali, ze v ziadnom pripade nevysadzovat
mimmi, mne robili iui 12dc :wink:
asi som si nezapamatala vsetko, ale luucia ma dnes alebo zajtra a cisielko zajtra odber, tak zelam vela, vela stastia a bohatu "urodu"
8. dec 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komu myslíš vašim? ako rodičom alebo maželovi?
8. dec 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
volala som dnes do CAR, povedali mi, že to mám odložiť... som celkom rada, obávala som sa, že to IUI nestihnem a keby nastali nejaké komplikácie (cysta....) cez vianoce by to bolo asi horšie s nejakou odbornou pomocou....
bobi, na laparoskopii som bola v júni 09, zatiaľ som cysty nemala, ale pri 2x1 clostilbegyt neviem-neviem....
8. dec 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko dakujem :slight_smile:, ak som tam videla ciarku a ak tam bola tak zajtra by ju mohlo byt vidiet lepsie ak to bude rovnake tak nic

bobni mojim rodicom najma mame netusim co
8. dec 2009 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimmi, tak možno tak dobre, začneš v januári a už naisto :wink:

ja som myslela, že pa laparke by sa už cysty tvoriť nemali, to som prekvapená, ja som bol na laparke v 9/09 a odvtedy reagujem na clostil pekne, zatiaľ bez cysty :confused:

kaciatko, tak vítame ťa späť, to je super, že si to takto v pohode zvládla a aj výsledok je ok, teraz si hlavne oddýchni a poriadne sa zotav!!!! a aký budeš mať teraz postup? zasa stimulácia a potom IUI???
8. dec 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimmi, ja som mala clostil 3x1 :wink:
bobi, dakujem! ano, ideme dalej skusat iui. dufam, ze budem na lieky reagovat lepsie :sweat_smile:
8. dec 2009 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok