• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
ahoj sysysy! no ja som brala tabletky tie som brala 5.-9. DC na 10.DC som bola UTZ a mala som ísť potom na 12.DC ale mala som malé folikuli tak som išla až na 15.DC a už mal 18mm, tak mi na druhý deň pichli injekciu o 22h (to bolo v utorok) a dnes som bola na 1. IUI o 9 h ráno!
Držím palčeky nech Ti to výjde! Kiežby všetkým nám snaživým! :wink:
21. jan 2010 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky co uz mate IUI za sebou...ako sa potom citite? Pobolieva podbrusko, ci ani nie? A samotny zakrok je aky? Nech sa mozem pripravit...
21. jan 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adka2701 - já právě na clostil nereaguju, tak musím mít z centra injekce :unamused: A tam se ta dávka pak zvyšuje nebo snižuje průběžně v cyklu podle reagování....už teď mám z toho strach, že mi těch folikulů naroste moc :confused:
21. jan 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sysysy - keď som po clostile bola na 10DC na UTZ tak mi tiež doktor povedal som asi naň rezistentná, lebo som mala len jeden dominantný folikul a ten mal 8mm tak som myslela, že tento mesiac z toho nič nebude, ani som nečakala, že narastie. Tak keď som prišla ten 15DC tak som sa náramne potešila a aj doktor keď mi podrástol :grinning:
ale ak ti majú zabrať injekcie, tak zaberú, neboj sa všetko hádam dobre dopadne :slight_smile: a ak ti naraste veľa folikul tak to možno budú aj dvojičky.. :wink:

bublinka11: ja som bola dnes na 1. UIU a poviem ti, že som čakala, že to budem menej cítiť ale vydržala som.. :wink: vydržíš aj ty neboj! Inak bruško ma boli najviac tam kde bola ovulácia, tak sa len šettrím a nezaťažujem.. manželík ma obskakuje :wink:
21. jan 2010 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, tak mňa po IUI trošku pobolievalo brucho ako keby mala dôjsť mrcha, ináč som sa cítila fajn. Ja dnes idem na sono, so 10DC, tak som zvedavá, kedy bude IUI... a či vôbec bude, či folíky narástli :confounded: držte palčeky
22. jan 2010 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ránko,

včera jsem nebyla, byla jsem v práci :slight_smile:

bobi, držím pěsti na UZ :slight_smile:

Koukám, že se ukázala Lucinda :dizzy_face: jak je??? :dizzy_face:

bonbi, mě někdy po IUI břicho bolí a někdy ne :wink: je to různý :wink:
22. jan 2010 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj luucka, a koľkokrát si už bola na IUI? vraj sa dá len trikrát a dosť :angry: potom už len IVF
22. jan 2010 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, u nás se chodí 6x :wink: já se ted chystám na 3. IUI ale celkem mám za sebou už 3 :sweat_smile: jednu před 3 lety a ted 2 :grinning:
22. jan 2010 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
bobi, nemyslim si, ze je nejake obmedzenie kolko krat mozes podstupit iui
22. jan 2010 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keď o tom tak rozmýšľam, tak máte aj pravdu, je to logické, že počet obmedzený nie je, pre organizmus to nie je nijako škodlivé... možno len predpoklad, že ak sa po troch nepodarilo, tak problém je asi inde a treba iné postupy... mne môj doki povedal, že teraz skúsime druhé IUI a potom už len IVF, ak to nevyjde :cry:
22. jan 2010 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak u nás to není vyloženě omezené..jen pojištovna proplácí 6 IUI za rok :wink: mě dr nic neřekla...já bych je árda vyčerpala a až kdyžtak potom na podzim zkusila IVF
22. jan 2010 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak šesť je dosť, to by sa už zadariť malo... ja si však myslím, že môj doki by sa na tretie IUI nechal v pohode prehovoriť, uvidíme :wink:
22. jan 2010 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
bobi neviem ja si myslim ze to je vec nasa kolkokrat sme to ochotné podstúpit. Ved si vsetko platime.
Moja doktorka nebola nadsena ze idem na IUI hned ma posielala na IVF a ked som tam dosla ze idem este na tretie tak sa ma opytala ze kolko IUI mam este v plane pred IVF. Ja by som asi sla aj na 4. aj ked na psychiku je to nárocne. Ale človek nikdy nevie kedy sa zadari
22. jan 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru tak, alienka, ja by som šla ešte určite na viac... pre IVF totiž ešte nie som presvedčená :pensive:
22. jan 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa nedzalo ze mame vysledky na IVF. SPG nebol sice ukazkovy ale ziadna katastrofa a ja som bola v poriadku tak preto som chcela radsej IUI
22. jan 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, můžu se zeptat, jak jste se cítily při užívání clostilu a utrogestanu? myslím tím, jestli byly nějaké nevolnosti, otoky, cysty na vaječnících, labilní psychika a tak....? dost mě vyděsily příbalové letáky :frowning2:
22. jan 2010 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj sedmitecka ja som nemala ziadne negatívne učinky, ani som nevedela ze to beriem :slight_smile:
22. jan 2010 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiež nemala žiadne nevoľnosti, cítila som sa fajn

alienka, ja som tiež v poriadku, úspešne po laparke, mažel má spg ukážkový, a nevyšlo to :angry: ach jaj
22. jan 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi neviem preco, je mozno ze folikuly praskli az neskor ale ked robili IUI uz boli prasknute. Asi je velmi tazko vystihnut ten spravny cas :(

a nerobili ti test ci mas priaznivé prostredie pre manzelove spermie? či ich to rychlo nezabija?
22. jan 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díky holky, tak s chutí do toho :wink:
22. jan 2010 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
tak se k vám také přidávám. My se snažili od května 2009, v září jsme to začli řešit, v říjnu potvrzen Klinefelterův syndrom u mého přítele, prosinec neúspěšná TESE. Já v lednu diagnostická laparo(překvapivě odstraněna 1 malá cysta a malé ložisko endometriozy). Teď v lednu/unoru zkusím IUI s dárcem (zatím v nativu), pak zkusíme se stimulací další 2-3, no a když nic tak IVF. Před rokem jsem myslela, že otěhotním během měsíce( stejně jako při prvním dítěti z prvního manželství) :fearful:
22. jan 2010 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alienka22 - mne robili IUI keď som mala folikul tesne pred prasknutím, a veru neviem čo je lepšie či tesne pred alebo po.. :sweat_smile:

sedmitecka - ja som po clostile mala troška závrat ale inak nič.. ale zatiaľ som ho brala len 1cyklus..
22. jan 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sedmitecka sama neviem ono to je mozno aj jedno ci pred alebo po asi zalezi na tom ake sikovne budu spermie a ako dlho vydržia :slight_smile:

garp a nerozmyslali ste o ISCI?
22. jan 2010 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky
tak ja už mám termín IUI, idem už v pondelok :slight_smile: folíky boli štyri a mali sa k svetu :wink: zajtra pregnyl a v pondelok ráno šup na druhý pokus :slight_smile:
22. jan 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, jak to děláte, že máte tolik folíků?? já mám skoro vždycky jen jeden a dr mi nikdy nenavrhla, že by mi dala nějaký hormony na podporu :confused:
22. jan 2010 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luucika, a žiadne lieky predtým neberieš? ja som brala clostylbegyt
no ešte nedávno som ich toľko nemala, pomohla až laparka
22. jan 2010 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, sorry, ze vam sem lezu, ale ceka mne IUI, tak koukam co se deje.
Bobi a stacil ti jenom ten clostylbegit? a neco na rust sliznice? jaka vyska musi byt? sleduji to nebo ne?
ja jeste IUI nepodstoupila, tak se ptam :confused: dekuju
22. jan 2010 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
me akorat MUdr rekl, ze vajicko je schopno oplodneni jen 6hodin, tak je lepsi ty spermie tam dat driv nez pozde, pac ty vydrzi treba i dva dny
22. jan 2010 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
murasek, brala som clostyl 1denne, no až od laparoskopie sa folíky takto pekne tvoria... o sliznici mi doki nevravel nič, tak ale asi bola ok, keď schválil IUI, zabudla som sa opýtať :unamused:
22. jan 2010 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi - dekuju, aj ctu sem tam na diskuzich, ze jim stopli IUI kvuli sliznici, ale je dobre, ze se snad strasim zbytecne :sweat_smile:
22. jan 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok