• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
tak já jdu hajat holky zítra musím do práce dvanáct hodin v práci hrůza :angry: tak dobrou
31. jan 2010 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marrad ano,,,,je to na prasknutie folika,ci uz sa ti tvori a rastie prirodzene,alebo stimulkou
31. jan 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, my máme chvalabohu všetko v poriadku. Môj mm ma spermiogram na jedničku a u mňa všetky možné výsledky čo mi robili z krvi OK, takže veľkú nádej vkladám práve do IUI :slight_smile:
31. jan 2010 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne
lebo ja som bola len raz na IUI a nic mi nepichli
tak som mala pocit , ze som bola zbytocne....
Zda sa mi, ze aj ked sa nestimuluje tak ten pregnyl, by mohol pomoct....
31. jan 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kenya...tak sa niet coho obavat... :slight_smile:

marrad,mal by sa pichat...mooj nazor...
31. jan 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ved aj moj nazor je taky isty....
Musim zmenit CAR.....
31. jan 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj to je moznost :slight_smile: :slight_smile:
31. jan 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marrad, jasné že Pregnyl Ti musí pomôcť - pichá sa práve preto lebo Ti vyvolá prasknutie vajíčka - a doktori sú si istý, že ovulka prebehla :slight_smile: Viem to , mám už nejakých tých pár cyklov za sebou. Takže si ho najbližšie nezabudni dať predpísať.

xena, pls ťa a koľko Ti pichali pregnylu? 1 alebo 2 ampulky?
31. jan 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marrad a kde chodíš do CAR? :wink:
31. jan 2010 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kenya, pichali mi 1amp=5000j
31. jan 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano
mne v mojom centre tvrdili, ze oni robia len prirodzene....
vtedy som este netusila ze pregnyl, je fajn...
Pri IVF pred OPU mi pichli , no bohuzial to nevyslo...
Nakolko nemame najdenu pricinu neplodnoti tak to budeme skusat vacsinou IUI pretoze IVF je pre nas dost financne narocne....
31. jan 2010 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mne v CAR pichajú len 1 ampulku, ale ked som predtým chodila ku svojmu odvodnému gyndošovi tak mi pichal 2 ampulky, takže som bola prekvapená keď mi pichly len 1 ampulku. musím sa nabudúce opýtať Dr. aký je medzi tým rozdiel. :wink:
31. jan 2010 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
TEbe to pichal aj obvodny gynekolog?
a ked ti to predpisal obvodak platila si plnu sumu, alebo ti nieco priplatila poistovna?
31. jan 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Keď som chodila ešte ku svojmu obv. gyndošovi tak sme skúšali stimulovať clostyl + pregnyl. Vždy mi tieto lieky predpísal a šla som si ich vyzdvihnúť do lekárne. Za clostyl som platila cca 5 eur a pregnyl cca 2 eur - ale pozor nie vždy majú pregnyl v lekárni , majú s tým problém tak ho treba skoro vždy objednať. No a počas stimulky som chodila k nemu na folikulometriu a ked boli vajíčka dostatočnej veľkosti tak mi pichol pregnyl a najbližších 36 h. sme museli snažilkovať :slight_smile:
31. jan 2010 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a keďže sa nám nedarilo a nedarilo a každý mesiac furt to isté dookola clostyl, pregnyl, rozhodla som sa že sa dáme do rúk odborníkov. Marrad a ty si bola už aj na IVF?
31. jan 2010 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano
ale mala som len 2 folikuli, ktore neboli dozrete....
takze mi ani nemali co vlozit....
31. jan 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a aku davku pregnylu Ti pichal Tvoj dr ?
31. jan 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a čím si stimulovala pre IVF?
31. jan 2010 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj gyndoš mi pichal 2 ampulky=10000j, ale teraz keď chodím do CAR mi pichajú len 1 ampulku=5000j. - práve preto neviem aký je v tom rozdiel :slight_smile: Musím sa na to spýtať dr. v CAR :wink:
31. jan 2010 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gonal
merional
centrotide

V CAR ti pichaju pred IUI?
Prave som pozerala kategorizaciu liekov a tam pisu pri vsetkych liekoch, ze pripalaca poistovna...
no zaujima ma, ci to priplaca len vtedy, ked mam schvalenu ziadost na IVF alebo aj bezne... nevie niekto poradit?
31. jan 2010 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
budúci týždeň ma čaká moja prvá IUI - takže budem múdrejšia až potom - ale určite sa pichá pregnyl a samotná IUI sa potom vykonáva 36h. po pregnyle.
31. jan 2010 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne
ja by som uz tiez nesla bez vsetkeho....
31. jan 2010 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kam chodíš do CAR? a pls koľko ste cca doplácali pri IVF? takže ak som dobre porozumela u teba sa nekonal ani odber vajičok??? :frowning2:

vkladám do IUI veľkú nádej, lebo tie injekcie do bruška pred IVF ma desia :fearful:
31. jan 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
odber sa konal....
len transfer sa nekonal....
neplatila som nic, lebo to platila poistovna, len za injekcii som platila asi 220 eur.
31. jan 2010 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tie injekcie do bruska su v pohode....
ak sa nam za 3 mesiace nepodari, tak idem opat
Injekcie aj odber boli v pohode...
jedine co som bola este dlasie 2 dni po OPU velmi unavena z narkozi /pravdepodobne/
31. jan 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A koľko sa Ti vytvorilo pri stimulke vajíčok??? Takže transfer sa nekonal, lebo sa Ti neoplodnili??? Alebo ako to je?
31. jan 2010 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja by som chcela vyskúšať 2x IUI a potom rovno na IVF :wink:
31. jan 2010 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2 folikuli
ako nekonal sa ako pises....
31. jan 2010 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bré ránko..

pripájam sa ku včerajšej debate ešte...

ja som mala vždy len jeden folikul ale vždy praskol. Teraz keď mám stimuláciu budem ich mať viac? Beriem clestyl 2x1 ..

Inak ste sa bavili o viacorčatách.. Môjho muža bývalý kolega boli presne u tejto dr ku ktorej chodíme aj my a mala 3 dominantné folikuly a (teraz už asi aj) má 3-čky... a to nevedeli dlhoooo otehu a 1. IUI a bum :wink:
Ale chúďatko mala veľa problémov. stále bola v nemocnici čo viem.. a teraz sa nám už veeeľmi dlho neozvali... dnes im skúsime zavolať.... :sunglasses:

Babuchy čo hovoríte na ďalšiu snehovú nádielku.???
My zakaždým keď ideme na daňový úrad tak sneží... sakra.. a just nikam nejdem... :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ciesielko - ved už bolo na čase by sa to pohlo... :wink:
1. feb 2010 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásne ránko babulky :slight_smile: ja som včera zaspala :grinning:

xena, pýtala si sa na dvojičky, jasné, že by som ich brala, aj keď radšej by som chcela len jedno, tak ale ak by boli dve, tak by som bola šťastná dvojnásobne :grinning: hlavne nech sú zdravé

kenya, čo som sa tu o tebe dozvedela, tak ty takmer kopíruješ môj prípad... tiež cykly stimulované clostilbegytom, potom pregnyl a plánovaný styk... a nič :angry: a to už teraz od mojej laparky máme všetko ok... no k tomu pregnylu, ako sa pýtala marrad, tak mne ho nepichali vždy, zo začiatku vôbec, až potom, keď doki videl, že asi to nebude také jednoduché... folíky občas nepraskli a tak mi začal pichať najprv 1 ampulku t.j. 5000 jednotiek, neskôr aj dve ampulky 10000 jednotiek. Minule mi však pichnutie pregnylu pred IUI vyšlo na sobotu, a keďže môj manželík v tomto rezignoval, musela mi ho pichnúť jedna známa... a pichali sme dve ampulky...
Kenya, a kedy ideš na utz? ktorý DC si teraz?
1. feb 2010 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok